Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

42 minuty temu, Kubbas napisał:

I bardzo dobrze że byłeś jechany bo jak można nazwać fartem dobrze zagrany mecz taktycznie z jedną z najlepszych reprezentacji na świecie skończony remisem?

Wiesz, że gdyby nie ten fartowny gol to prawdopodobnie sam miałbyś inną narrację teraz?

To tak samo jak ludzie piali z zachwytu nad remisem z Hiszpanią na Euro jakby nie zauważając że od porażki uratował nas głównie Morata, który mimo mega indolencji strzeleckiej i tak zdołał nam jedną wcisnąć.

Piszą, że mamy rekordowy rok, bo w każdym meczu strzelaliśmy bramkę i tylko szkoda, że praktycznie w każdym również ją traciliśmy.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pepis21 napisał:

Wiesz, że gdyby nie ten fartowny gol to prawdopodobnie sam miałbyś inną narrację teraz?

No i widzisz właśnie tego nie rozumiesz że nie miałbym bo tak jak wyżej ci wyłożyłem za co się ocenia w sporcie trenerów za akcję a nie za efekt i podawałem przykład choćby z Kerrem

Najwidoczniej nie rozumiesz

I bramka nie była fartowna tylko była właśnie efektem tego że nauczyliśmy się grać w piłkę i z piłką jako kadra

Godzinę temu, Koelner napisał:

Tak ale to nie balet mongolski aby oceniać za styl . Ta kadra wygrała 2xSan Marino 2xAndora i 2xAlbania . Sousa ma gorsze wyniki niż Smuda , Janas , Engel …. Dzisiaj na pierwszej stronie gazety Fakt jakby był to np Probierz byłoby „Wypierdalaj”

Nie jest to balet, ale po organizacji gry idzie poznać czy trener robi dobrą robotę czy zła i czy przegrywamy przez błędy indywidualne czy nie

1 bramka dzisiaj to 2 albo 3 błędy indywidualne których żaden trener nie zastopuje jeśli jest inaczej daj mi znać 

2 bramka to efekt braku czołowych graczy środka pola i tu już można się przyjebac do trenera bo pierwszy raz zrobił źle zmiany rozjebał środek pola i nawet Zieliński tu nie mógł pomóc dlatego jak 1 połowa była fenomenalna tak drugą już dramatyczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Kubbas napisał:

 

1 bramka dzisiaj to 2 albo 3 błędy indywidualne których żaden trener nie zastopuje jeśli jest inaczej daj mi znać 

Ile jeszcze goli musimy stracić po stałym fragmencie gry, żeby trener wziął jakąkolwiek odpowiedzialność za ustawienie obrony podczas tych stałych fragmentów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Ile jeszcze goli musimy stracić po stałym fragmencie gry, żeby trener wziął jakąkolwiek odpowiedzialność za ustawienie obrony podczas tych stałych fragmentów?

Ok czyli wg ciebie te bramki padają z winy szkoleniowca, podaj mi argumenty za którymi wyciągnąłeś taki wniosek ? Rozumiem że Sousa mówił Puchaczowi żeby główkować w światło bramki i Szczęsnemu żeby zachować się prześmiesznie jak ten tak zrobi?

Najlatwiej jest wyjebac trenera bez żadnych argumentów i wniosków

Piszecie tutaj o Brzeczkach Janasach przy których oczy krwawiły jak się patrzyło jak gramy w piłkę i jak nie potrafimy skompletować 4 podań a teraz gramy kombinacyjnie z KAŻDĄ repra na świecie jak równy z równym i jest źle zły trener bo co mecz sie komuś cos wylewia indywidualnie

Przypomnę wam że eliminacje są tak skonstruowane iż na nie pojedzie pewnie Bolivia Mali i Zimbabwe na Euro wchodzi każdy a na MS każdy z grupy barażowej w swoim kraju będzie w mediach pierdolil o tym jaki to dramat że nie jada na wielką imprezę jak to wszystko trzeba zmienić 

Włochy Szwecja Portugalia Szwajcaria Ukraina same bardzo dobre zespoły które będą pokrzywdzone przez format eliminacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Kubbas napisał:

I bramka nie była fartowna tylko była właśnie efektem tego że nauczyliśmy się grać w piłkę i z piłką jako kadra

Wcale a wcale nie była fartowna, wypunktowałem każdą minutę tamtej akcji bramkowej, można się cofnąć kilka stron w tym temacie, mieliśmy przy niej kopę szczęścia.

Swoją drogą tak jak ofensywnie zaliczyliśmy jakiś tam progres tak defensywnie jest regres i to duży.

11 minut temu, Kubbas napisał:

podawałem przykład choćby z Kerrem

Nie kojarzę żeby ktoś sezon temu nazywał Kerra złym trenerem, ponieważ każdy wiedział jaka sytuacja kadrowa jest w GSW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kubbas napisał:

Ok czyli wg ciebie te bramki padają z winy szkoleniowca, podaj mi argumenty za którymi wyciągnąłeś taki wniosek ? Rozumiem że Sousa mówił Puchaczowi żeby główkować w światło bramki i Szczęsnemu żeby zachować się prześmiesznie jak ten tak zrobi?

 

Jakby Ci to powiedzieć, przed Sousa nie traciliśmy bramek po rożnym/wolnym albo było ich mało. Obecnie KAŻDE dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry to panika. Nawet Andora grająca w 10 wrzuca w pole karne i jest gol. Jeśli uważasz, że problemem są tylko i wyłącznie zawodnicy, to sorry ale jesteś w błędzie. Zwłaszcza, że dopiero za Sousy tak nagminnie tracimy gole po wrzutkach. 

Co do Szczęsnego, ktoś na pierwszej konferencji powiedział, że to jego numero uno nie sprawdzając nawet innych opcji na zgrupowaniu :) to przepraszam bardzo kto ma być odpowiedzialny za to że Szczęsny robi babola za babolem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, fluber napisał:

Ile jeszcze goli musimy stracić po stałym fragmencie gry, żeby trener wziął jakąkolwiek odpowiedzialność za ustawienie obrony podczas tych stałych fragmentów?

Fluber ale skad tak zieje? Rozumiem ze nie lubisz goscia byc moze go nawet nienawidzisz i pewnie uważasz że Sasin bylby lepszym selekcjonerem ;)

Ja jestem z Kubbasem tutaj. Mamy pilkarzy jakich mamy i umowmy sie ale nie jest to legendarny poziom "international"

Wegrzy maja jednego trenera ktory siedzi tam pare lat i ma poustawiane wszystko pod system ktory wdrozyl, jak widac na tych ktorzy graja po naszej stronie dyscyplina taktyczna wystarczy.

Obecna reprezentacja cos gra, widać jakis tam plan ktorego nie bylo u Smudy, Fornalika, Nawalki czy Brzeczka, szczerze dla mnie żal że takie tuzy trenerakie przypadly na Lewego w kadrze.

Czy druzyna Sousy awansuje do mundialu nie wiem ale napewno zbudowal pewne podwaliny na przyszlosc bo kilku zawodnikow dla tej kadry odkryl.

Najbardziej mnie smieszy cala nagonka o brak zawodnikow z eklapy, tak brac szrot w skali Europy zeby sie ogrzal od lewego i dalej w swiat.

Biznesy paru manago i zaprzyjaznionym ekspertom nie ida jak mialy ;)

Tak samo ze szkoleniem poza kilkoma wyjatkami (Lech, Pogon ktos tam jeszcze) wszyscy wiemy ze ciagle jest na zenujacym poziomie i nie wypuszczamy klasowych zawodnikow.

Znowu obraza calego srodowiska ze tak nie jest.

Zostanie po eliminacjach super, odejdzie coz taka kolej rzeczy, my dostaniemy jakiegos Probieza i PMS bedzie sie miala ok, biznes bedzie sie krecil, Lewy skonczy kariere a my bedziemy sie krecic wokol 4-5 dziesiatki rankingow bo umowmy sie tam bedzie miejsce naszego footballu z lesnymi dziadkami jako liderami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, airmax napisał:

Jakby Ci to powiedzieć, przed Sousa nie traciliśmy bramek po rożnym/wolnym albo było ich mało. Obecnie KAŻDE dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry to panika. Nawet Andora grająca w 10 wrzuca w pole karne i jest gol. Jeśli uważasz, że problemem są tylko i wyłącznie zawodnicy, to sorry ale jesteś w błędzie. Zwłaszcza, że dopiero za Sousy tak nagminnie tracimy gole po wrzutkach. 

Co do Szczęsnego, ktoś na pierwszej konferencji powiedział, że to jego numero uno nie sprawdzając nawet innych opcji na zgrupowaniu :) to przepraszam bardzo kto ma być odpowiedzialny za to że Szczęsny robi babola za babolem? 

 

Dobrze czyli wg Ciebie te bramki padały z winy szkoleniowca? A nie na przykład jak w 1 meczu Euro dlatego że 2 obrońców ustaliło między sobą że najniższy kryje najgroźniejszego Skriniara przy wrzutce?

Odpowiedz na pytanie czy wczorajsza bramka padła z błędu Sousy?

Podpowiedź dla ciebie możesz się wybronić mówiąc że wystawił Puchacza to już będzie miało większy sens ale nadal przegrasz dyskusje

27 minut temu, Pepis21 napisał:

Wcale a wcale nie była fartowna, wypunktowałem każdą minutę tamtej akcji bramkowej, można się cofnąć kilka stron w tym temacie, mieliśmy przy niej kopę szczęścia.

Swoją drogą tak jak ofensywnie zaliczyliśmy jakiś tam progres tak defensywnie jest regres i to duży.

Nie kojarzę żeby ktoś sezon temu nazywał Kerra złym trenerem, ponieważ każdy wiedział jaka sytuacja kadrowa jest w GSW.

A ja wypunktowalem cię wtedy z powrotem i jak się myliles minuta po minucie podanie po podaniu

@agresywnychomik Kulesza go wyjebie i weźmie Czerczeszowa, jeśli nie przejdziemy baraży a zanosi się że to prawie pewne przy tak mocarnych drużynach

Ale przynajmniej nie idziemy tam jak na ścięcie tylko z pomysłem na atak i grę z najlepszymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kubbas napisał:

Dobrze czyli wg Ciebie te bramki padały z winy szkoleniowca? A nie na przykład jak w 1 meczu Euro dlatego że 2 obrońców ustaliło między sobą że najniższy kryje najgroźniejszego Skriniara przy wrzutce?

Gdyby to zdarzyło się raz to zgodziłbym się, że to wina któregoś piłkarza. Jeśli tracimy bramki po SFG praktycznie w każdym meczu, to już powinna zaświecić się lampka, że coś jest nie tak z przygotowaniem.

Z tym Skriniarem to też niezłe XD pokazali filmik jak na odprawie przedmeczowej Sousa mówi "uważajcie na Skriniara" koniec XD i zawodnicy winni, trener czyste papcie

7 minut temu, Kubbas napisał:

Odpowiedz na pytanie czy wczorajsza bramka padła z błędu Sousy?

wczorajszego meczu na szczęście nie oglądałem, wybrałem siłke także nie skorzystam z podpowiedzi ale dzięki za tipa :P albo czej, skorzystam. Kto wystawia gościa który w Unionie nie łapie się do meczowej kadry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kubbas napisał:

A ja wypunktowalem cię wtedy z powrotem i jak się myliles minuta po minucie podanie po podaniu

@agresywnychomik Kulesza go wyjebie i weźmie Czerczeszowa, jeśli nie przejdziemy baraży a zanosi się że to prawie pewne przy tak mocarnych drużynach

Ale przynajmniej nie idziemy tam jak na ścięcie tylko z pomysłem na atak i grę z najlepszymi

Niczego nie zrobiłeś takiego, bo wypunktowałeś owszem ale akcję, która miała miejsce ok. 10 min przed akcją bramkową, więc nie miała ona znaczenia większego. Zresztą wystarczy się cofnąć te kilka stron wstecz.

Sousa w tym momencie z tego co czytałem to i tak ma umowę tylko do baraży i od nich będzie zależał jego los, jak nie przejdzie to decyzja o ew. przedłużeniu należy do Kuleszy, jak przejdzie to mu się z automatu przedłuża do końca 2022 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, agresywnychomik napisał:

Lewy skonczy kariere a my bedziemy sie krecic wokol 4-5 dziesiatki rankingow bo umowmy sie tam bedzie miejsce naszego footballu z lesnymi dziadkami jako liderami.

Jakby w piłce nożnej był ranking ELO to za Sousy bylibyśmy jeszcze niżej po jego roku pracy z kadrą. Gdyby Węgry choć raz wygrały w dwóch meczach z Albanią to nawet na 2 miejscu byśmy tych eliminacji nie skończyli

20 minut temu, Kubbas napisał:

Dobrze czyli wg Ciebie te bramki padały z winy szkoleniowca? A nie na przykład jak w 1 meczu Euro dlatego że 2 obrońców ustaliło między sobą że najniższy kryje najgroźniejszego Skriniara przy wrzutce?

Jeżeli w trakcie meczu obrońcy ustalają między sobą, kto jak i kogo kryje, to rozumiem, ze winy trenera nie ma w tym, ze gracze nie wiedzą co robić przy obronie stałego fragmentu gry?

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, airmax napisał:

Gdyby to zdarzyło się raz to zgodziłbym się, że to wina któregoś piłkarza. Jeśli tracimy bramki po SFG praktycznie w każdym meczu, to już powinna zaświecić się lampka, że coś jest nie tak z przygotowaniem.

Z tym Skriniarem to też niezłe XD pokazali filmik jak na odprawie przedmeczowej Sousa mówi "uważajcie na Skriniara" koniec XD i zawodnicy winni, trener czyste papcie

No i widzisz typowa odpowiedź 

A nie czyste papcie? Co ma odpowiadać za to że jeden z drugim jest debilem i zostawia najgroźniejszego gracza karłowi ? Przeanalizowałes te bramki ze stałych fragmentów żeby stawiać tezę że zawinił trener? Jak to zrobisz to wróć podyskutujemy jak tak będzie przyznam rację

Ja widzę błędy indywidualne o których pisałem wyżej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber po ktoryms z meczu na euro albo juz eliminacjach, stracilismy bramke po stalym fragmencie gry, gdy w kulisach po meczu z szatni Sousa mowil dokladnie jak zachowac sie przy rzucie roznym, jaki pilkarz zrobi co i co sie wydarzy, wydarzylo sie dokladnie to o czym mowil, a nasi pilkarze zrobili dokladnie przeciwienstwo tego, co kazal im zrobic.

Znalazlem

 

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Reikai napisał:

@fluber po ktoryms z meczu na euro albo juz eliminacjach, stracilismy bramke po stalym fragmencie gry, gdy w kulisach po meczu z szatni Sousa mowil dokladnie jak zachowac sie przy rzucie roznym, jaki pilkarz zrobi co i co sie wydarzy, wydarzylo sie dokladnie to o czym mowil, a nasi pilkarze zrobili dokladnie przeciwienstwo tego, co kazal im zrobic.

Przecież Sousa powiedział uważaj na Skriniara.

7 minut temu, Kubbas napisał:

 

Ja widzę błędy indywidualne o których pisałem wyżej 

Ja widzę też mnóstwo farta, gdy z Albanią każdy strzał na bramkę kończył się golem, gdy byliśmy drużyną słabszą na przestrzeni całego spotkania. Gdy zremisowaliśmy z Hiszpanią, po ladze w pole karne i delikatnym niegwizdniętym faulu Lewandowskiego i braku karnego. Gdy Z Anglią szczęśliwie wyrównaliśmy po innej ladze w pole karne i ogólnie dziwię się, że nie widzisz iż głównym pomysłem w ataku tej drużyny Sousy jest napierdalanie wrzutkami zawsze i wszędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Przecież Sousa powiedział uważaj na Skriniara.

Ja widzę też mnóstwo farta, gdy z Albanią każdy strzał na bramkę kończył się golem, gdy byliśmy drużyną słabszą na przestrzeni całego spotkania. Gdy zremisowaliśmy z Hiszpanią, po ladze w pole karne i delikatnym niegwizdniętym faulu Lewandowskiego i braku karnego. Gdy Z Anglią szczęśliwie wyrównaliśmy po innej ladze w pole karne i ogólnie dziwię się, że nie widzisz iż głównym pomysłem w ataku tej drużyny Sousy jest napierdalanie wrzutkami zawsze i wszędzie.

No nie, powiedzial troche wiecej, wrzucilem wyzej dokladny fragment nagrania. A z Anglia to tez nie byla jakas przypadkowa laga, tylko ladna bramka po ladnej klepce, bez przesady :). My point is, mamy sredni europejski zespol z wybitnym Lewandowskim, bedziemy cos przegrywac, cos wygrywac, ale wole zebysmy dostawali w dziure tak jak teraz, niz jak za Brzeczka, gdzie nie potrafilismy grac w pilke. Kubbas pisal o Czerczesowie za Souse, co byloby pol biedy, bardziej obawiam sie tutaj Czesia Michniewicza :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, fluber napisał:

Przecież Sousa powiedział uważaj na Skriniara.

Ja widzę też mnóstwo farta, gdy z Albanią każdy strzał na bramkę kończył się golem, gdy byliśmy drużyną słabszą na przestrzeni całego spotkania. Gdy zremisowaliśmy z Hiszpanią, po ladze w pole karne i delikatnym niegwizdniętym faulu Lewandowskiego i braku karnego. Gdy Z Anglią szczęśliwie wyrównaliśmy po innej ladze w pole karne i ogólnie dziwię się, że nie widzisz iż głównym pomysłem w ataku tej drużyny Sousy jest napierdalanie wrzutkami zawsze i wszędzie.

No i udowadniasz że chcesz się przyjechać na siłę 

Wymieniasz sobie pasujące dane do tezy jakieś lagi na palę faule Lewandowskiego a już o tym że w pierwszych minutach był ewidentny faul na karnego na Zielińskim nie wspomniałeś i o tym że graliśmy w piłkę z Hiszpanami jak rowni z równym 

Z Hiszpanami którzy są obecnie top na świecie w lidze narodów i byli topem na Euro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Kubbas napisał:

A nie czyste papcie?

Wiesz, obrona SFG to schemat. Każdy musi wiedzieć za co odpowiada. Przygotowanie do obrony SFG to nie jest gadka "uważajcie na XYZ bo wysoko skacze", takie przygotowania do SFG to mam ja w swojej półamatorskiej ekipie :) 

Dlatego też uważam, że jeśli tracimy gole po wrzutkach z dużą regularnością, to nie możesz winić tylko jednego debila z drugim i karła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, airmax napisał:

Wiesz, obrona SFG to schemat. Każdy musi wiedzieć za co odpowiada. Przygotowanie do obrony SFG to nie jest gadka "uważajcie na XYZ bo wysoko skacze", takie przygotowania do SFG to mam ja w swojej półamatorskiej ekipie :) 

Dlatego też uważam, że jeśli tracimy gole po wrzutkach z dużą regularnością, to nie możesz winić tylko jednego debila z drugim i karła. 

To udowodnij że było coś źle a nie miotacie się obaj jak ranny jeleń nie podając żadnych argumentów 

Ja mogę wam podrzucic argument gdzie za Brzeczka nie raz broniliśmy strefa stałe fragmenty i w multum sytuacji mieliśmy więcej szczęścia niż rozumu i byliśmy kroki od straconych bramek po nich, wtedy można stwierdzić że zmysł taktyczny był zły bo przynosił nieoczekiwane efekty a nie jak chłop gra główka za siebie piłkę w światło bramki i winić za to trenera 

Obwincie odrazu Vogela za selekcję rzutów Westbrooka bo to ta sama kategoria idiotyzmu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.