Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, fluber napisał:

Koniec koncow tylko 2 celne strzały Anglików chociaż optycznie to przez pół godziny 2 połowy strasznie nas cisnęli. Zasłużony remis

Brawa dla Sousy za to że gramy z Anglią otwarty futbol i kilka razy mieliśmy szansę na strzelenie gola. Jest jakiś pomysł w ataku, piłka trochę mniej parzy, a nie obrona Częstochowy i laga do lewego jak u wuja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, blackmagic napisał:

Brawa dla Sousy za to że gramy z Anglią otwarty futbol i kilka razy mieliśmy szansę na strzelenie gola. Jest jakiś pomysł w ataku, piłka trochę mniej parzy, a nie obrona Częstochowy i laga do lewego jak u wuja.

Tak realnie za mojego świadomego oglądania futbolu to był chyba trzeci taki mecz. Tak zagraliśmy kiedyś z Portugalią za Leo i w remisie na Euro z Niemcami. Bo w tym wygranym meczu z Niemcami to graliśmy obronę Częstochowy. 

Leci wywiad z Kuleszą :) Jak kiedyś z Latą, przaśnie jest ale jakoś tak bardziej po Polsku niż za Bońka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fluber napisał:

Albania jest już po 2 meczach z San Marino i ma wyjazdy do Budapesztu i Londynu. Wątpliwe by nam zagrozili

Pierwszy mecz z Węgrami Albania wygrała gdzie myśmy zremisowali a mecz z Anglią grają po rewanżu z nami. :)

3 godziny temu, Kubbas napisał:

Jak na farcie jak konstruowalismy tą akcję dobre 5 minut wraz z pięknym przerzutem do modera i przyjęciem chwilę przed akcją bramkowa ?

Rybus ledwo dobiegł do podania, które chyba Szymański mu puścił, następnie któryś z Anglików się machnął i nie wybił piłki po podaniu Modera, potem piłka po strzale Linetty'ego szczęśliwie odbiła się w kierunku Rybusa a Lewy do niej dopadł tylko dlatego, że Sterling faulował Rybusa (nawet widać, że chwilę przed dojściem chciał zostawić piłkę Maćkowi). Dużo szczęścia w tym wszystkim było.

A bramka Kane'a padła po błędzie Modera, w ogóle szacun dla Harry'ego, że zdecydował się z tylu metrów sieknąć na bramkę.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Pepis21 napisał:

Pierwszy mecz z Węgrami Albania wygrała gdzie myśmy zremisowali a mecz z Anglią grają po rewanżu z nami. :)

Rybus ledwo dobiegł do podania, które chyba Szymański mu puścił, następnie któryś z Anglików się machnął i nie wybił piłki po podaniu Modera, potem piłka po strzale Linetty'ego szczęśliwie odbiła się w kierunku Rybusa a Lewy do niej dopadł tylko dlatego, że Sterling faulował Rybusa (nawet widać, że chwilę przed dojściem chciał zostawić piłkę Maćkowi). Dużo szczęścia w tym wszystkim było.

A bramka Kane'a padła po błędzie Modera, w ogóle szacun dla Harry'ego, że zdecydował się z tylu metrów sieknąć na bramkę.

Widać komu kibicowałeś w tym meczu stary :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Pepis21 napisał:

Rybus ledwo dobiegł do podania, które chyba Szymański mu puścił, następnie któryś z Anglików się machnął i nie wybił piłki po podaniu Modera, potem piłka po strzale Linetty'ego szczęśliwie odbiła się w kierunku Rybusa a Lewy do niej dopadł tylko dlatego, że Sterling faulował Rybusa (nawet widać, że chwilę przed dojściem chciał zostawić piłkę Maćkowi). Dużo szczęścia w tym wszystkim było.

Jak ktoś napisze ze anglicy szczesliwie wyblokowali strzał Linett'ego który też mógł być golem, a w całej tej akcji anglia wyglądała jak my rozpaczliwie broniacy Czestochowy na Wembley to też będzie prawda.

Lewandowski od chyba roku jest innym zawodnikiem. Już nie tylko czeka na okazje szarpiąc się z obrońcami sfrustrowany tym ze nie dostaje wyłożonych piłek, ale sam kreuje akcje. Piłka go już nie parzy jak kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pepis21 napisał:

Pierwszy mecz z Węgrami Albania wygrała gdzie myśmy zremisowali a mecz z Anglią grają po rewanżu z nami. :)

Rybus ledwo dobiegł do podania, które chyba Szymański mu puścił, następnie któryś z Anglików się machnął i nie wybił piłki po podaniu Modera, potem piłka po strzale Linetty'ego szczęśliwie odbiła się w kierunku Rybusa a Lewy do niej dopadł tylko dlatego, że Sterling faulował Rybusa (nawet widać, że chwilę przed dojściem chciał zostawić piłkę Maćkowi). Dużo szczęścia w tym wszystkim było.

A bramka Kane'a padła po błędzie Modera, w ogóle szacun dla Harry'ego, że zdecydował się z tylu metrów sieknąć na bramkę.

https://sport.tvp.pl/55469127/polska-anglia-mecz-eliminacji-ms-2022-transmisja-mecz-na-zywo-online-live-stream-gdzie-ogladac

87 dobre rozegranie od naszej polowy przez Swiderskiego

88 dobre podanie dlugie Bednarka na Lewego skonczone strzalem

89 podciecie Helika do rybusa ten gasi rozgrywa do tylu podanie do przodu do Linettego ten drybluje ma 1na1 zgrywa do Rybusa

dobre rozciagniecie zmiana strony

i ogolnie dalej 3 minuty gramy w pilke

potem rozszerzenie do Rybusa i reszte kazdy zna

ogolnie 5 czy 7 minut gralismy w pilke i to konstruktywnie

Tak jak pisalem po Euro Sousa zmienil mentalnosc gry naszych, w koncu gramy w pilke w takim meczu przy tej grze dostac 3-0 to nie wstyd bylbym zadowolony po takiej grze

pilka nozna to gra oparta glownie na farcie, takze pisanie tu ze ktos mial szczescie cos ledwo przyjal, nie ma po co o tym pisac bo i my i Anglicy musieli miec szczescie w momentach meczu

 

 

15 godzin temu, Sebastian napisał:

Tak realnie za mojego świadomego oglądania futbolu to był chyba trzeci taki mecz. Tak zagraliśmy kiedyś z Portugalią za Leo i w remisie na Euro z Niemcami. Bo w tym wygranym meczu z Niemcami to graliśmy obronę Częstochowy. 

Leci wywiad z Kuleszą :) Jak kiedyś z Latą, przaśnie jest ale jakoś tak bardziej po Polsku niż za Bońka :)

zgadza sie ogolnie oba mecze bardzo podobne, ten z Portugalia dla mnie to tak samo jeden z 1 swiadomych meczy

ta sama sytuacja wysoki press, granie na serduchu

ogolnie coraz wiecej zespolow gra pressem wysoko, Bayern, City

pilka to taki sport ze nawet na glupim orliku jak masz dobra organizacje zespolowa w pressingu to wychodzisz wysoko zabierasz przeciwnikowi passing lanes, czekasz az wyjebie lage daleko ktora jest 50/50 do wygrania i tak sie neutralizuje bardzo dobre zespoly

wiadomo jest na to kontra granie jak Wlosi na przyklad dluga pilka na zgranie, ale tak czy inaczej jest to najlepsza mysl taktyczna na pokonanie mocniejszych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, fluber napisał:

Btw. To my i tak chyba mamy pewne baraże biorąc pod uwagę kto awansuje bezposrednio z innych grup, niezależnie od miejsca w grupie. 

  Nie mamy. Do MŚ awansują zwycięzcy grup a do baraży idą wszystkie drugie miejsca plus dwie najlepsze drużyny wśród zwycięzców LN (w tej chwili jest to Austria i Walia, które są poza top 2 w kwali).

  

10 minut temu, ptak napisał:

Strzał Kane po błędzie Modera, ale nie wyjąć czegoś takiego z 30 metrów to żenada. Gra w Juve, jest reprezentantem to należy mieć trochę większe oczekiwania niż Filipa Bednarka.

Glik stara dobra włoska szkoła 😁

Wojtuś był delikatnie zasłonięty ale mimo wszystko od dawna średnio u niego z formą i pomału zaczyna się zmieniać w ręcznik. Swoją drogą Pickford też babola niezłego walnął wczoraj no ale on akurat nigdy nie był jakiś mega dobry i do teraz nie wiem jakim cudem Anglicy tak długo się utrzymywali na Euro bez straty bramki.

2 godziny temu, Kubbas napisał:


87 dobre rozegranie od naszej polowy przez Swiderskiego

88 dobre podanie dlugie Bednarka na Lewego skonczone strzalem

89 podciecie Helika do rybusa ten gasi rozgrywa do tylu podanie do przodu do Linettego ten drybluje ma 1na1 zgrywa do Rybusa

Co to ma za znaczenie, że w 87 czy tam innej minucie rozgrywali skoro bramka padła w 92 min a sama akcja bramkowa zaczęła się w 90 min i 38 sek? Tamte zagrania nie miały na gola żadnego wpływu, zresztą sam zauważyłeś iż w 88 minucie Lewy strzelił panu Bogu w okno po którym Pickford wznawiał grę z piątki. Swoją drogą jak pokazał Robert w te 5 minut można strzelić hat-tricka tak że tego.

5 godzin temu, darkonza napisał:

Jak ktoś napisze ze anglicy szczesliwie wyblokowali strzał Linett'ego który też mógł być golem, a w całej tej akcji anglia wyglądała jak my rozpaczliwie broniacy Czestochowy na Wembley to też będzie prawda.

Oni mieli bardziej pecha niż szczęście no ale zgodzę się z tobą, że to co napisałeś też będzie prawdą.

5 godzin temu, Sebastian napisał:

Widać komu kibicowałeś w tym meczu stary :)

Chyba jasne, że naszym tylko ja nie zamiaru się podniecać remisem jakby to była jakaś wygrana. No ale u nas wiadomo jak jest, fartowny remis z Hiszpanią na Euro 2020,  przegrany (metaforycznie) remis z Grecją czy zmarnowany remis z Rosją na Euro 2012 był traktowany jako mega sukces po którym trąbiono jaka to Polska jest wielka aż przychodził wpierdol w kolejnym meczu (teraz to mieć miejsca nie będzie, bo następny gramy z San Marino ale możliwe, że znów stracimy bramkę).

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pepis21 napisał:

 Chyba jasne, że naszym tylko ja nie zamiaru się podniecać remisem jakby to była jakaś wygrana. No ale u nas wiadomo jak jest, fartowny remis z Hiszpanią na Euro 2020,  przegrany (metaforycznie) remis z Grecją czy zmarnowany remis z Rosją na Euro 2012 był traktowany jako mega sukces po którym trąbiono jaka to Polska jest wielka aż przychodził wpierdol w kolejnym meczu (teraz to mieć miejsca nie będzie, bo następny gramy z San Marino ale możliwe, że znów stracimy bramkę).

Pepis nie chodzi już o podniecanie się ale o docenienie chociażby remisu bądź co bądź z wicemistrzem europy.Sam póki co nie jestem entuzjastą Sousy jak na razie ale wczorajszy wynik to spory sukces, szczególnie dla drużyny bo to może zbudować tą kadrę a czy zbuduje to już zobaczymy.

Najbardziej ciekawi mnie to dlaczego aż tak nie wypaliło to na euro, czuje taki mega niedosyt że można było ugrać znacznie więcej, na pewno brak czasu tu zagrał głównie ale takiego zaangażowania jak tutaj nie widziałem ze Słowacją, mamy chyba problem z motywacją na takich przeciwników ale do cholery to było euro, po to się gra te eliminacje żeby być w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Pepis21 napisał:

Ależ nigdzie nie napisałem, że nie doceniam tego punkciku, jedynie stwierdziłem, że mieliśmy bardzo dużo szczęścia przy bramce a podniecenie jest na wyrost, choć z ostatnich trzech meczy to paradoksalnie ten najtrudniejszy był chyba naszym najlepszym.

W piłce nożnej szczęście ma dużą rolę ale jeszcze większą wykorzystanie tych błędów - wykorzystaliśmy trudno za to winić nas.Anglicy oddali 2 celne strzały na naszą bramkę i to można docenić.Przede wszystkim sama gra wyglądała dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ptak napisał:

Strzał Kane po błędzie Modera, ale nie wyjąć czegoś takiego z 30 metrów to żenada. Gra w Juve, jest reprezentantem to należy mieć trochę większe oczekiwania niż Filipa Bednarka.

Glik stara dobra włoska szkoła 😁

 

20 godzin temu, Koelner napisał:

Szczęsny zjebał

 

 

dziwnie się czuję pisząc to, bo lista sytuacji w kadrze gdzie może nie babol, ale mógł zachować się lepiej jest bardzo długa, ale piłka miała bardzo dziwną rotację + szczęsny był zasłonięty. Choć z tą rotacją to nawet jakby nie był, mógł to wpuścić, bo ona się dopiero w końcówce trajektorii lotu zaczęła mocno odkręcać do słupka.

 

Czy ktoś kto lepiej gra w nogę niż ja może mi powiedzieć, czy takie (w sensie: z taką rotacją) uderzenie Kane'a było celowe czy zeszła mu i tak fajnie wyszło a'la Domarski na Wembley & 1000 innych tego typu strzałoov ?   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, rw30 napisał:

 

 

 

dziwnie się czuję pisząc to, bo lista sytuacji w kadrze gdzie może nie babol, ale mógł zachować się lepiej jest bardzo długa, ale piłka miała bardzo dziwną rotację + szczęsny był zasłonięty. Choć z tą rotacją to nawet jakby nie był, mógł to wpuścić, bo ona się dopiero w końcówce trajektorii lotu zaczęła mocno odkręcać do słupka.

 

Czy ktoś kto lepiej gra w nogę niż ja może mi powiedzieć, czy takie (w sensie: z taką rotacją) uderzenie Kane'a było celowe czy zeszła mu i tak fajnie wyszło a'la Domarski na Wembley & 1000 innych tego typu strzałoov ?   

celowe, ze srodstopia jak uderzysz to mozesz nadac taka rotacje, kazdy sredniozaawansowany kopacz okregowy moze to zrobic

a co do bramki Szczesny dostal w srodek bramki pilke i nie wazna jest rotacja, plus to ze byl zasloniety to tylko jego wina bo sie nie przesunal jak powinien tylko stal jak slup, Bednarek jako obronca nie patrzy czy zaslania bramke tylko broni, plus szczesny w ogole sie nie odbil do tego strzalu tylko chcial sie rzucic z miejsca nie z naskoku

ewidentna jego wina przy slabym strzale przy ktorym pilka leciala do niego 3 sekundy

bramkarz przez 90 minut jest zasloniety z 20 razy na mecz o wiele bardziej niz to co szczesny mial, jeden obronca na linii pilki.

@Pepis21 nie chce mi sie na prawde, napisales ze nie gralismy w pilke, nie odniosles sie do niczego

chciales sie przyjebac ze fartem strzelilismy bramke i tyle gdzie dokladnie ci rozpisalem jak dlugo pracowalismy na ta bramke w koncowce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rw30 napisał:

Czy ktoś kto lepiej gra w nogę niż ja może mi powiedzieć, czy takie (w sensie: z taką rotacją) uderzenie Kane'a było celowe czy zeszła mu i tak fajnie wyszło  

Uderzył celowo, choć piłka trochę też pomogła. Miałem okazję grać tą co oni i przy tego typu wysokościach potrafi nabrać dziwnej rotacji (odwrotnie np. do Jabulani, która przy wyższych strzałach latała jak szalona).

@Kubbas Zarzuciliście mi, że bramka nie była na farcie to się odniosłem do tego ile mieliśmy szczęścia w tej konkretnej kluczowej akcji, która się zaczęła ok. 91 minuty. Gdybyśmy od tej 87 minuty aż do 92 mieli ciągłość to ok, bym się zgodził z tobą ale tak nie było, więc nie wiem do czego się tutaj odnosić skoro po strzale Lewego to Anglicy przejęli posiadanie a myśmy najpierw musieli im zabrać piłkę a potem całe zagranie budować od nowa. Pograli przez te 5 minut o których pisałeś z Anglikami i bardzo fajnie ale o golu to nie zaważyło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Pepis21 napisał:

Uderzył celowo, choć piłka trochę też pomogła. Miałem okazję grać tą co oni i przy tego typu wysokościach potrafi nabrać dziwnej rotacji (odwrotnie np. do Jabulani, która przy wyższych strzałach latała jak szalona).

@Kubbas Zarzuciliście mi, że bramka nie była na farcie to się odniosłem do tego ile mieliśmy szczęścia w tej konkretnej kluczowej akcji, która się zaczęła ok. 91 minuty. Gdybyśmy od tej 87 minuty aż do 92 mieli ciągłość to ok, bym się zgodził z tobą ale tak nie było, więc nie wiem do czego się tutaj odnosić skoro po strzale Lewego to Anglicy przejęli posiadanie a myśmy najpierw musieli im zabrać piłkę a potem całe zagranie budować od nowa. Pograli przez te 5 minut o których pisałeś z Anglikami i bardzo fajnie ale o golu to nie zaważyło. 

 

Mieliśmy dokładnie tyle szczęścia co Anglia przy golu. Gdyby w bramce był Buffon czy Donaruma to by gola dla Anglii nie było. I w całym meczu generalnie wyglądaliśmy dobrze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.