Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Kily napisał:

Dwie uwagi: co z perspektywy kibica jest fajniejsze: więcej meczów typu Real-Liverpool zamiast Real-Szachtar lub Liverpool-Midtjylland czy zwiększenie szans na to, żeby West Ham znalazł się w tabeli przed Arsenalem?

West Ham przed Arsenalem! 

COYI!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kily napisał:

a więc otwierać furtkę właśnie dla historii o których piszesz.

No niezupełnie... Bo te 5 miejsc będzie przyznawanych "za zasługi" a małym klubom ciężko być "top" przez dłuższy czas. 

I najważniejsze  - klucy uczestniczące w superlidze powinny być wykluczone z rozgrywek krajowych bo kasa jaką będą miały wykluczy jakąkolwiek możliwość rywalizacji z nimi. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie , że projekt NBA, NHL czy NFl może się udać w Europie w Piłce ? Piłka nożna to trochę inny temat , prawie religia i większa losowość . Nie będąc kibicem ( i wiem że jest sporo takich ) żadnej topowej ekipy jaram się jak przechodzi takie FC Porto lub inny underdog i dlatego piłka jest inna . Tym bardziej , że w PL topowe mecze to jedne ze słabszych do oglądania jak niektóre mecze LM ( szczególnie finały są często nudnawe :P )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Koelner napisał:

jaram się jak przechodzi takie FC Porto lub inny underdog

Po pierwsze sam widzisz, że musiałeś podać przykład sprzed 17 lat żeby znaleźć kogoś takiego w finale. A po drugie mówi się, że akurat Porto może dołączyć do SL: https://sport.radiozet.pl/Pilka-nozna/Superliga-Bayern-RB-Lipsk-i-Porto-moga-dolaczyc-jako-ostatnie-kluby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Kily napisał:

Po pierwsze sam widzisz, że musiałeś podać przykład sprzed 17 lat żeby znaleźć kogoś takiego w finale. A po drugie mówi się, że akurat Porto może dołączyć do SL: https://sport.radiozet.pl/Pilka-nozna/Superliga-Bayern-RB-Lipsk-i-Porto-moga-dolaczyc-jako-ostatnie-kluby :)

Ciekawe co na to Haaland:) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Kily napisał:

Po pierwsze sam widzisz, że musiałeś podać przykład sprzed 17 lat żeby znaleźć kogoś takiego w finale. A po drugie mówi się, że akurat Porto może dołączyć do SL: https://sport.radiozet.pl/Pilka-nozna/Superliga-Bayern-RB-Lipsk-i-Porto-moga-dolaczyc-jako-ostatnie-kluby :)

Chodziło mi że przeszli Juve 🙂 

początek polecam 

https://fcbayern.com/en/news/2021/04/european-super-league---statement-from-karl-heinz-rummenigge Bayern

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

2 godziny temu, fluber napisał:

No w Anglii jakoś te Leicestery, czy West Hamy potrafią być przed Arsenalem, czy Tottenhamem. Jeżeli kluby z Superligi dostaną taką kasę, jaką przewidują, że dostaną, to kluby z Superligi będą absolutnie bezkonkurencyjne w stosunku do zespołów ligowych, które do Superligi nie trafią. 

Po kilku latach gry w Superlidze teamy będą odjeżdżać reszcie stawki i raczej się nie spodziewam żeby ktoś spoza tej grupy łatwo tam zakotwiczył.

zakładam, że jak Leicestery i West Hamy (nota bene też bardzo bogate kluby) będą na topie w PL to też będą później grać w SL, bo czemu nie? To założenie, że "założyciele" będą mieli pewne miejsce bez względu na to co się stanie faktycznie jest słabe, ale to pewnie kwestia zabezpieczenia jakiegoś poziomu, prestiżu, ale przede wszystkim zainteresowania  SL przynajmniej w pierwszych latach funkcjonowania 

Edytowane przez Zimny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Koelner napisał:

Myślicie , że projekt NBA, NHL czy NFl może się udać w Europie w Piłce ? Piłka nożna to trochę inny temat , prawie religia i większa losowość . Nie będąc kibicem ( i wiem że jest sporo takich ) żadnej topowej ekipy jaram się jak przechodzi takie FC Porto lub inny underdog i dlatego piłka jest inna . Tym bardziej , że w PL topowe mecze to jedne ze słabszych do oglądania jak niektóre mecze LM ( szczególnie finały są często nudnawe :P )

w ogóle w Europie jest inna sportowa 'kultura', z ligami ze spadkami i awansami, choć wiadomo, że te uznane firmy to tylko mogą spaść w takij sposób jak Juve spadło w 2006 we Włoszech :P  A czy może się udać czy nie - ciężko mi stwierdzić. Z jednej strony to kluby są najważniejsze, i mają mocną / bardzo mocną pozycję w negocjacjach z UEFA. Z drugiej strony rozgrywki firmowane przez UEFA czy FIFA (oni jakoś koordynują się między sobą? chyba tak? ) typu Euro czy Mundial to też potęga, to samo rozgrywki ligowe (gdzie niby w większości krajów, a już na pewno w tych co lepszych ligach prowadzą to zawodowe ligi a nie narodowe związki PN jak PZPN , ale w sumie nie wiem dokładnie na ile to się przenika ) . Więc koniec końców myślę, że się dogadajo ( a jeden z powodów widzę w tym, że kibice jednak by im tego nie wybaczyli na lewicowym zachodzie Europy), ale pewnie pójdzie na noże. 

P.S. właśnie, jeśli ktoś siedzi mocno w świecie kibiców jakichś klubów z tej grupy założycielskiej SL to czy możecie napisać, jak to jest wśród kibiców / klubów kibica komentowane ?  ciekaw jestem, zwłaszcza tych klubów hiszpańskich gdzie Barcelona to straszne lewaki (i cała Hiszpania ogólnie), ale innych też

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się kupy nie trzyma. Oni chcą super ligę i grać w swoich ligach. To nie ma sensu żadnego. UEFA się na to nie zgodzi, więc są utopieni.

Jak już to niech zrobią ligę i grają tylko w niej. UEFA może im naskoczyć wtedy.  Tylko to już byłaby rewolucja mocna. Mogliby swoje zasady robić, cap space, bo to by im dawało realny zysk bo tak dalej będą się zadłużać.  I żeby się lepiej spinało finansowo też trzeba by pomyśleć na pewno nie na 20 zespołów. Bo 20 zespołów w jednej lidze to nowa lepsza super premier league ale kluby by nie miały dodatkowej ligi mistrzów więc nie spinałoby się raczej finansowo.

Czytałem, że UEFA chce ich wyrzucić z aktualnej LM. Bardzo dobrze, niech zamiast nich dadzą przegranych ćwierćfinałów. I Lewy niech zdobędzie sobie złotą piłkę.

 

40 zespołowa super liga to byłaby szansa do Polski, bo małym krajem nie jesteśmy więc może nawet 2 kluby z Polski. 1 na bank.

I wtedy rozdział kasy byłby taki, że to to nie jakieś Brighton kupowałoby zdolnego Polaka za 10M ale przepływ gotówki byłby w druga stronę. To Lech kupowałby jakiegoś zdolnego brytola z Brighton za 10M euro.

Edytowane przez mcreativo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, mcreativo napisał:

To się kupy nie trzyma. Oni chcą super ligę i grać w swoich ligach. To nie ma sensu żadnego. UEFA się na to nie zgodzi, więc są utopieni.

Jak już to niech zrobią ligę i grają tylko w niej. UEFA może im naskoczyć wtedy.  Tylko to już byłaby rewolucja mocna. Mogliby swoje zasady robić, cap space, bo to by im dawało realny zysk bo tak dalej będą się zadłużać.  I żeby się lepiej spinało finansowo też trzeba by pomyśleć na pewno nie na 20 zespołów. Bo 20 zespołów w jednej lidze to nowa lepsza super premier league ale kluby by nie miały dodatkowej ligi mistrzów więc nie spinałoby się raczej finansowo.

Czytałem, że UEFA chce ich wyrzucić z aktualnej LM. Bardzo dobrze, niech zamiast nich dadzą przegranych ćwierćfinałów. I Lewy niech zdobędzie sobie złotą piłkę.

 

40 zespołowa super liga to byłaby szansa do Polski, bo małym krajem nie jesteśmy więc może nawet 2 kluby z Polski. 1 na bank.

I wtedy rozdział kasy byłby taki, że to to nie jakieś Brighton kupowałoby zdolnego Polaka za 10M ale przepływ gotówki byłby w druga stronę. To Lech kupowałby jakiegoś zdolnego brytola z Brighton za 10M euro.

Ale wiesz na którym miejscu w rankingu jest polski liga? 

Ukraina też duża jest, ale chyba takie argumenty nie przemówią do założycieli SL;) 

Aż sprawdziłem. Zaszczytne 30ste miejsce, przed nami Kazachstan, Bułgaria, Azerbejdżan 

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, josephnba napisał:

Ale wiesz na którym miejscu w rankingu jest polski liga? 

Ukraina też duża jest, ale chyba takie argumenty nie przemówią do założycieli SL;)  

Nie wiem jeszcze 15 lat temu jarałem się tym rankingiem(kassiesa), teraz szkoda sprawdzać, pewnie w okolicach Azerbejdżanu, Kazachstanu.

Naszej ligi już nie ma, dla czołowych klubów ważniejsze jest wypromować i sprzedać młodego zawodnika niż przejść jakąś tam rundę kwalifikacji pucharów.

 

Mówię tylko, że Europejska super liga byłaby dla nas szansą.

Kasa zamiast do Brighton, Southampton, Burnley Sheffield, Crystal Palace to by szła do Legi, Steauy, Partizana, Sparty, Dinamo Zagrzeb/Kijów. A to są duże miasta, cały kraj by kibicował,,  potencjał dofinansowanych klubów byłby duży do interesującej rywalizacji z najlepszymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mcreativo napisał:

 

Kasa zamiast do Brighton, Southampton, Burnley Sheffield, Crystal Palace to by szła do Legi, Steauy, Partizana, Sparty, Dinamo Zagrzeb/Kijów. A to są duże miasta, cały kraj by kibicował,,  potencjał dofinansowanych klubów byłby duży do interesującej rywalizacji z najlepszymi.

 Nie patrzyłem z tej strony ale jakby taka Legia miała spełniać role Nowego Orleanu czy Memphis ( small market ) w tej superlidze to mogłoby wypalić tylko znowu te tankowanie 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Polsce jedynym człowiekiem, który miał jakąś sensowną wizję budowy zespołu był Cupiał. Sęk w tym, że on miał swój prime jeszcze przed reformą Platiniego gdy w eliminacjach LM na mistrza Polski czekały kluby typu Barca i Real (a jak raz miał nieco więcej szczęścia w losowaniu to prawie skończyło się awansem).

Reszta działa po omacku, zadowala się bylejakością, wymienia co roku trenerów a wyróżniających się graczy sprzedaje przy pierwszej lepszej okazji. Liga czeska to przy naszej zupełnie inny świat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Artlan napisał:

W Polsce jedynym człowiekiem, który miał jakąś sensowną wizję budowy zespołu był Cupiał.

Ahh ten dwumecz z Panathinaikosem w 2005 roku, największa szansa na LM w całym Cupiałowym okresie. Jeszcze sędzia w rewanżu nie uznał prawidłowej bramki Penksy, która dałaby awans. Choć fanem Wisły jakimś nie jestem to nadal boli ten brak awansu wtedy.

Swoją drogą poprawcie mnie jeśli się mylę ale coś mi się pamięta jak mówiono wtedy, że jeśli Wisła by awansowała to dostalibyśmy dodatkowe miejsce w LM tzn. mistrz bezpośrednio a wice w kwalach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że projekt Super Ligi rusza, fajnie że wywołał ból czterech liter u dziadów z UEFA. Póki co za mało wiadomo o formacie rozgrywek, żeby wypowiadać się o tym, czy będzie to ciekawe, jak szybko się znudzi itd

Natomiast na jednym z portali przeczytałem, że założyciele szacują, że zwycięzca Super Ligi zgarnie 400mln euro. Obecnie zwycięzca Ligi Mistrzów zgarnia 120mln euro. To pokazuje skale zachłanności UEFA i dlaczego tak bardzo są przeciwni. I też nie dziwi, że najwięksi są chętni pójść na swoje skoro pośrednik zgarnia tak ogromny %. Te 12 klubów postawiło pod ścianą resztę mocnych/popularnych klubów, bo jeśli Super Liga ruszy i będzie to fajnie się sprzedawać, to te kluby szybko odjadą reszcie mocnych (którzy na ten moment nie dołączyli)

A te straszenie klubów i zawodników, że zostaną wykluczeni z rozgrywek krajowych i Mistrzostw Europy/Świata pokazuje, że UEFA/FIFA nie ma żadnego pomysłu/argumentu żeby coś na ten ruch poradzić.

ps. teraz to UEFA jest w internetach kreowana na jakiś ostatni bastion sprawiedliwości w futbolu, zabawne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, airmax napisał:

ps. teraz to UEFA jest w internetach kreowana na jakiś ostatni bastion sprawiedliwości w futbolu, zabawne ;)

A PSG gdzieniegdzie za ostoję normalności z tymże ich prezes jest jednocześnie szefem grupy Bein, która obecnie ma prawa telewizyjne do Ligi Mistrzów (do 2024 roku) za które wydała potężne pieniądze i z tego powodu jak na razie nie opłaca się im (a może bardziej mu) pakować w tą całą Superligę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.