Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Ta Superliga to wg mnie próba wyciągnięcia większej kasy od Uefy przez kluby. Obie strony wiedzą, że bez siebie może być im trudno, więc koniec końców będą dążyć do proozumienia.

Ale zobaczymy. Przede wszystkim jak na razie nie wiadomo nawet kiedy ta Superliga miałaby ruszyć, już są trzy wersje dot. rozpoczęcia. Jedna mówi o sezonie 21/22 (sierpień tego roku), druga o 22/23 a trzecia o 23/24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Pepis21 napisał:

Ta Superliga to wg mnie próba wyciągnięcia większej kasy od Uefy przez kluby. Obie strony wiedzą, że bez siebie może być im trudno

Dlaczego wielkim klubom ma być ciężko bez uefy? Bo im grożą, że nie wpuszczą zawodników do gry w Mistrzostwach Europy? Przecież tylko sami na tym stracą, bo turniej bez najlepszych zawodników oczywiście straci znacząco na zainteresowaniu, a nowy podmiot będzie mógł sobie nawet zrobić własny turniej reprezentacyjny w mniejszym i bardziej prestiżowym gronie. Już pomijając to czy taki ruch ze strony uefy w ogóle mógłby być skuteczny.

IMO ta Super Liga to bardzo dobry pomysł. Z perspektywy kibica szykuje się projekt, który zapewni, że praktycznie wszystkie mecze będą się zapowiadały ciekawie, podczas gdy w obecnej LM większość meczów nikogo nie grzeje. Brakuje na tę chwilę Bayernu i PSG, ale zakładając, że dołączą, to nowe rozgrywki miałyby wszystkich finalistów LM z ostatnich co najmniej 16 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Kołczu33 napisał:

UEFA podobno zbanowała zawodników na gre w rozgrywkach międzynarodowych, ciekawe co na to sponsorzy

Czyli będąc zawodnikiem bez klubu możesz grać na Mistrzostwach Europy a nie zagrasz jeśli będziesz miał umowę ze zbuntowanym klubem. 

9 minut temu, Kily napisał:

Z perspektywy kibica szykuje się projekt, który zapewni, że praktycznie wszystkie mecze będą się zapowiadały ciekawie, podczas gdy w obecnej LM większość meczów nikogo nie grzeje.

Bo ja wiem. To tak jakby teraz zorganizować coroczny letni turniej dla kilku wybranych klubów z czołówki. Mało kogo to obejdzie właściwie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jack napisał:

Bo ja wiem. To tak jakby teraz zorganizować coroczny letni turniej dla kilku wybranych klubów z czołówki. Mało kogo to obejdzie właściwie. 

Każda liga w USA na takich zasadach co roku funkcjonuje i generuje duże zainteresowanie. W przypadku NFL nawet ogromne. I nie dla kilku, tylko dwudziestu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie straszą, ale FIBA też straszyła a w końcu odpuściła, bo doskonale sobie zdawali sprawę, że wykluczenia przyniosły by straty. Tak samo UEFA bez Ronaldów, Pogbów czy innych Kane'ów będzie stratna.

3 minuty temu, Kily napisał:

Dlaczego wielkim klubom ma być ciężko bez uefy? Bo im grożą, że nie wpuszczą zawodników do gry w Mistrzostwach Europy?

Nie ma a może być. Superliga musi całą pozycję, którą ma UEFA wybudować od zera a patrząc na to jak wielu jest nieprzychylnych temu konceptowi to może to sprawić problemy. Do tego nadal nie wiadomo co z rozgrywkami ligowymi w przypadku tych zespołów.

Fajny post wstawił Święcicki:

https://m.facebook.com/2AngryMenTV/posts/2322400824557412

Ja się z nim zgadzam, że obie strony w którymś momencie pewnie dojdą jednak do porozumienia tak że i wilk będzie syty i owca cała.

Swoją drogą UEFA też za bardzo kombinuje z reformą LM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo, że jestem dosyć sceptyczny jeśli chodzi o nową formułę SL, jak to zresztą jest ze wszystkim co nowe, a już w tak tradycjonalistycznym sporcie jak piłka, już w ogóle, to mam cholerną satysfakcje z zagrania na nosie Uefy i Fify, czyli dwóm tak doszczętnie skorumpowanym i pazernym organizacjom jak chyba żadne inne na świecie. 

Zakładam, że wyglądało to tak: jest marzec 2020, zaczyna się epidemia, kluby ostro dostają finansowo po dupie. Prezesi klubów dzwonią do UEFY i mówią, że trzeba wrócić do tematu renegocjowania podziału zysków, bo przez korone zrobiło się w budżetach pusto, a zawodnicy nie grają charytatywnie. Wy UEFA i tak nic nie robicie, ziomki, odpalcie nam coś ekstra, bo to my nakręcamy ten biznes. A UEFA mówi, że nagramy coś kiedyś, wierzymy - ogólnie wrócimy do tego tematu za sto lat, mając w świadomości, że kluby nic nie mogą zrobić, bo co, założą nową ligę?! XD

No i założyły, mleko się wylało. Będą się odgrażać (oczywiście bezpodstawnie na gruncie prawa UE) że wywalą zawodników z reprezentacji, z lig, zewsząd. Jak ktoś słusznie zauważył zrobią to tylko ze szkodą dla siebie. 

Historie o zwycięstwach małych na wielkimi są super i zawsze jakoś się człowiekowi cieplej robi na sercu, ale też jakie to ma znaczenie - LM i tak zawsze biorą najwięksi. Padną też argumenty, że na skutek SL mali będą jeszcze biedniejsi - no faktycznie, jakby teraz sytuacja była inna i ktokolwiek się przejmował równością finansową klubów...

Ja to się głownie obawiam żeby SL nie była zbyt hermetyczna i żeby jednak te najlepsze kluby z Europy tam grały, a nie tylko założyciele. Plus mam nadzieję, że formuła grania wielkich z wielkimi za szybko się nie przeje i jakieś pomysły tam są. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Zimny napisał:

 

Historie o zwycięstwach małych na wielkimi są super i zawsze jakoś się człowiekowi cieplej robi na sercu, ale też jakie to ma znaczenie - LM i tak zawsze biorą najwięksi. Padną też argumenty, że na skutek SL mali będą jeszcze biedniejsi - no faktycznie, jakby teraz sytuacja była inna i ktokolwiek się przejmował równością finansową klubów...

Ja to się głownie obawiam żeby SL nie była zbyt hermetyczna i żeby jednak te najlepsze kluby z Europy tam grały, a nie tylko założyciele. Plus mam nadzieję, że formuła grania wielkich z wielkimi za szybko się nie przeje i jakieś pomysły tam są. 

No w Anglii jakoś te Leicestery, czy West Hamy potrafią być przed Arsenalem, czy Tottenhamem. Jeżeli kluby z Superligi dostaną taką kasę, jaką przewidują, że dostaną, to kluby z Superligi będą absolutnie bezkonkurencyjne w stosunku do zespołów ligowych, które do Superligi nie trafią. 

Po kilku latach gry w Superlidze teamy będą odjeżdżać reszcie stawki i raczej się nie spodziewam żeby ktoś spoza tej grupy łatwo tam zakotwiczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

No w Anglii jakoś te Leicestery, czy West Hamy potrafią być przed Arsenalem, czy Tottenhamem. Jeżeli kluby z Superligi dostaną taką kasę, jaką przewidują, że dostaną, to kluby z Superligi będą absolutnie bezkonkurencyjne w stosunku do zespołów ligowych, które do Superligi nie trafią. 

Po kilku latach gry w Superlidze teamy będą odjeżdżać reszcie stawki i raczej się nie spodziewam żeby ktoś spoza tej grupy łatwo tam zakotwiczył.

Dwie uwagi: co z perspektywy kibica jest fajniejsze: więcej meczów typu Real-Liverpool zamiast Real-Szachtar lub Liverpool-Midtjylland czy zwiększenie szans na to, żeby West Ham znalazł się w tabeli przed Arsenalem? No i ta Super Liga ma przewidywać 1/4 miejsc dla drużyn spoza grona założycieli, a więc otwierać furtkę właśnie dla historii o których piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Kily napisał:

Dwie uwagi: co z perspektywy kibica jest fajniejsze: więcej meczów typu Real-Liverpool zamiast Real-Szachtar lub Liverpool-Midtjylland czy zwiększenie szans na to, żeby West Ham znalazł się w tabeli przed Arsenalem? No i ta Super Liga ma przewidywać 1/4 miejsc dla drużyn spoza grona założycieli, a więc otwierać furtkę właśnie dla historii o których piszesz.

No mecze real-szachtar były ciekawsze niż real-liverpool akurat:) 

Z mojej perspektywy superliga to bardzo fajny pomysł ale myślę że fanatyczni kibice w Hiszpanii, Anglii, czy Włoszech mogą być średnio zadowoleni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Kily napisał:

Dwie uwagi: co z perspektywy kibica jest fajniejsze: więcej meczów typu Real-Liverpool zamiast Real-Szachtar lub Liverpool-Midtjylland czy zwiększenie szans na to, żeby West Ham znalazł się w tabeli przed Arsenalem? No i ta Super Liga ma przewidywać 1/4 miejsc dla drużyn spoza grona założycieli, a więc otwierać furtkę właśnie dla historii o których piszesz.

Z perspektywy kibica w 21’ najfajniejsze są multiligi- tbh, kto z nas ma czas - lub ochotę- oglądać więcej niż 1-2 pełne mecze w tygodniu? 
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fluber napisał:

Z mojej perspektywy superliga to bardzo fajny pomysł ale myślę że fanatyczni kibice w Hiszpanii, Anglii, czy Włoszech mogą być średnio zadowoleni

No wśród kibiców piłkarskich to nawet dążenie do jakiegokolwiek korzystania z technologii w celu ograniczenia przekrętów sędziowskich było nierzadko powodem do "średniego zadowolenia", co nie oznacza, że jest to w jakikolwiek sposób racjonalne :)

 

1 minutę temu, Qcin_69 napisał:

Z perspektywy kibica w 21’ najfajniejsze są multiligi- tbh, kto z nas ma czas - lub ochotę- oglądać więcej niż 1-2 pełne mecze w tygodniu? 

W dalszym ciągu chyba lepsza multiliga z meczów pomiędzy drużynami mającymi zawodników, których się zna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fluber napisał:

Ci co nie grają w fut Champions? :)

To ile całych meczów (od 1-90 minuty) oglądasz w tygodniu? 

 

2 minuty temu, Kily napisał:

 

 

W dalszym ciągu chyba lepsza multiliga z meczów pomiędzy drużynami mającymi zawodników, których się zna :)

Bez dyskusji. SuperLiga jest zajebistym pomysłem, jestem ciekaw tylko spośród czego będą wybierane te dochodzące drużyny :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, fluber napisał:

No w Anglii jakoś te Leicestery, czy West Hamy potrafią być przed Arsenalem, czy Tottenhamem. Jeżeli kluby z Superligi dostaną taką kasę, jaką przewidują, że dostaną, to kluby z Superligi będą absolutnie bezkonkurencyjne w stosunku do zespołów ligowych, które do Superligi nie trafią. 

Po kilku latach gry w Superlidze teamy będą odjeżdżać reszcie stawki i raczej się nie spodziewam żeby ktoś spoza tej grupy łatwo tam zakotwiczył

Eeee tam 

Popatrz na nasze podwórko i Legię 

Kasy w c*** a sukcesy mierne, do tego w samej lidze też bardzo często cuda muszą się dziać, żeby zdobyli tytuł ;)

O ile sama SL byłaby może i przyjemna do oglądania to jednak wolę jak jakieś biedniejsze kluby też mają szansę na coś dużego.

Inaczej te proporcje nigdy się nie zatrą (choć czy teraz się zacierają?) 

Ciekaw jestem czy UEFA utrzyma ten zakaz dla reprezentacji. Byłoby śmiesznie oglądać Francję, Hiszpanię czy Niemcy złożone z samych młodych graczy, choć już nie tak wesoło byłoby oglądać Polskę bez lewego Szczęsnego czy Zielińskiego 

O ile Zieliński w reprze daje połowę tego co w klubie, Szczęsnego spokojnie Fabian zastąpi, tak gra bez lewego to powrót do czasów Engela czy Smudy 

3 godziny temu, matek napisał:

Jose zwolniony. 

Do Bayernu go :)

Nigdy nie byłem fanem jego sposobu prowadzenia drużyny, jego charakteru tym bardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.