Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Pepis21 napisał:

To nie jest odepchnięcie a uderzenie. Na nagraniu z tyłu wyraźnie widać z jakim impetem leci prawa ręka i gdzie idzie (na głowę, w którą nie trafił). Dodatkowo zagranie intencjonalne, więc tak kara zawiasów wyższa niż standardowa byłaby bardziej adekwatna.

Faulu Pepe nie pamiętam, nie oglądam La Liga.

W Anglii z tego co mi wiadomo to oficjalnie kar finansowych za kartki nie ma a nieoficjalnie to płaci się jakaś opłatę administracyjną, która jest zależna od pensji zawodnika.

Weź nie żartuj. Jeżeli twierdzisz, że to było intencjonalne uderzenie w głowę to chyba nigdy nie grałeś w piłkę nożną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Pepis21 napisał:

To nie jest odepchnięcie a uderzenie.

 

Polecam obejrzeć ujęcie zajścia, które wrzuciłem kilka postów wyżej. Zawodnik Bilbao kładzie się na zawodniku Barcy, Messi go agresywnie odpycha - obie dłonie otwarte, przekłada swoje lewe ramie nad głową faulowanego, po czym go agresywnie oburącz odpycha. 

Nawet jeśli zgodzić by się z czerwoną kartką, to to jest max jeden mecz zawieszenia. 

 

Kilka lat temu Ronaldo dostał 3 mecze zawieszenia za czerwoną kartkę z Bilbao, a składało się na to:

Cytat

Portugalczyk został zawieszony na trzy mecze: jeden za uderzenie Andera Iturraspe (24 l.) za co otrzymał czerwoną kartkę i dwa za powtórzony kilkakrotnie gest uderzania się w policzek, co według regulaminu uznawane jest za braku szacunku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, airmax napisał:

 

Polecam obejrzeć ujęcie zajścia, które wrzuciłem kilka postów wyżej. Zawodnik Bilbao kładzie się na zawodniku Barcy, Messi go agresywnie odpycha - obie dłonie otwarte, przekłada swoje lewe ramie nad głową faulowanego, po czym go agresywnie oburącz odpycha. 

Nawet jeśli zgodzić by się z czerwoną kartką, to to jest max jeden mecz zawieszenia. 

 

Kilka lat temu Ronaldo dostał 3 mecze zawieszenia za czerwoną kartkę z Bilbao, a składało się na to:

 

To z Ronaldo to pokazuje tylko jakie zjebane przepisy mają, za uderzenie jeden mecz zawieszenia, a za poklepanie się po policzku dwa.. ciekawe co za idiota to wymyślał. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, SlaKB napisał:

To z Ronaldo to pokazuje tylko jakie zjebane przepisy mają, za uderzenie jeden mecz zawieszenia, a za poklepanie się po policzku dwa.. ciekawe co za idiota to wymyślał. :D

Ale co tu rozpatrywać ? Obaj dostali słuszne czerwone i tyle. W całej sytuacji zabawne jest tylko obserwowanie narastającej frustracji Messiego i obserwacja ludzi, którzy wciąż robią z niego świętego :) A najbardziej zabawne, że te osoby zestawiają Messiego z Pepe co już powinno im zapalić czerwoną lampkę nad głową :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Sebastian napisał:

A najbardziej zabawne, że te osoby zestawiają Messiego z Pepe co już powinno im zapalić czerwoną lampkę nad głową :)

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? 

@Pepis21 napisał, że Messi powinien dostać 3 mecze zawieszenia, napisałem że Pepe dostał 4 za skopanie leżącego gościa, żeby pokazać jaka jest skala zawieszeń/kar w hiszpańskiej piłce. Łapiesz różnice? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, airmax napisał:

Potrafisz czytać ze zrozumieniem? 

@Pepis21 napisał, że Messi powinien dostać 3 mecze zawieszenia, napisałem że Pepe dostał 4 za skopanie leżącego gościa, żeby pokazać jaka jest skala zawieszeń/kar w hiszpańskiej piłce. Łapiesz różnice? 

Frustu frustu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak to jest ,że zamiast się skupiać na tym jak świetnie zagrało Bilbao to trwa dyskusja o karze dla Messiego. Athletic odprawił bez problemu i Real i Barcelone. W lidze to inna opcja ale tam też chyba zaczną piąć się w góre.. Ciekawa ekipa się tam znowu zrobiła. Wiadomo ,że w dzisiejszych czasach ich polityka skazuje ich na średnie wyniki co nie zmienia faktu ,że należy im się szacunek za trzymanie sie tradycji z czego już dawno zrezygnowały inne baskijskie kluby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Qbajag napisał:

Teraz to każdy wolny trener będzie przymierzany do reprezentacji Polski.

no bankowo, ale typ ma 2mln folowersów, pionem raczej nie jest

1 godzinę temu, marzec napisał:

Odnośnie trenera to dopiero zerknąłem na kandydatow . 

Allegri . Ale to by było za piękne choć Boniek jest w stanie go wyczarować, tylko że on bankowo chce najwięcej z całej listy. Ciekawe. 

nie ma szans imo, na MŚ Nawałka był na 29 miejscu pod względem zarobków, teraz Rudy sięgnie do sakiewy, ale Allegri, to oczekuje raczej wielomilionowego kontraktu w topowym klubie, nie ta liga

edit: Boniek jutro 14 30 na Kanale Sportowym

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeweBiodroSmoka napisał:

no bankowo, ale typ ma 2mln folowersów, pionem raczej nie jest

No wiadomo. Paulo Sousa w czasach mojej młodości to był jeden z bardziej znanych pomocników. Wygrał LM w 1997 roku z Dortmundem gdzie był czołową postacią. 
Ale jako trener ma fatalną opinię.

Teraz pojawiło się kolejne włoskie nazwisko Massimo Carrera i gdyby patrzeć na doświadczenie i osiągnięcia, a nie nazwisko to jest to bardzo ciekawa kandydatura i realne w przeciwieństwie do Allegriego, Tuchela czy innych nazwisk z kosmosu, które padały. Mówiono też o Montelli. Natomiast Boniek zdementował Giampaolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Qbajag napisał:

Natomiast Boniek zdementował Giampaolo

gość jest gotowy skłamać w żywe oczy, bo nie lubi być do niczego zmuszany, w takich warunkach nic wykluczyć nie można i chociażby takie buki dobrze to wiedzą

przed chwilą zresztą mówili o tym w Footracku

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, LeweBiodroSmoka napisał:

gość jest gotowy skłamać w żywe oczy, bo nie lubi być do niczego zmuszany, w takich warunkach nic wykluczyć nie można i chociażby takie buki dobrze to wiedzą

Też tak myślę. Nie chcę mi się też wierzyć w ryzykowanie z jakimś niepewnym trenerem byle tylko był z zagranicy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, jack napisał:

Też tak myślę. Nie chcę mi się też wierzyć w ryzykowanie z jakimś niepewnym trenerem byle tylko był z zagranicy. 

Carrera wydaje się dużo ciekawszy niż Giampaolo i ciekawszy ni Montella. Reszta nazwisk, które do tej pory padały raczej poza zasięgiem finansowym PZPN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co se poczytałem i poszukałem to chciałbym  Larsa Lagerbacka. Zdecydowanie przed wszystkimi kandydatami wymienianymi w internetach.

I tak racjonalnie analizując. Jeżeli Boniek zwolnił Brzęczka, bo nie chce zjebać jednego z ostatnich wielkich turniejów Lewandowskiego (podejrzewam że to może być jeden z czynników) to powinien iść w kogoś, kto już prowadził reprezentacje (i osiągał ok wyniki) oraz wie z czym się to je. Wielu trenerów klubowych nie poradziło sobie z poczynaniami jako selekcjoner, jasne są i tacy, którzy się odnaleźli ale są oni w mniejszości. My nie mamy czasu by iść w kogoś na zasadzie ryzyka, bo może akurat odpali. Z minusów tej kandydatury to widzę tylko póki co ewentualność, że Lars byłby trenerem na krótką perspektywę (72 lata), więc widmo końca kariery jest bliższe niż dalsze. 

Edytowane przez kolader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, kolader napisał:

Z tego co se poczytałem i poszukałem to chciałbym  Larsa Lagerbacka. Zdecydowanie przed wszystkimi kandydatami wymienianymi w internetach.

I tak racjonalnie analizując. Jeżeli Boniek zwolnił Brzęczka, bo nie chce zjebać jednego z ostatnich wielkich turniejów Lewandowskiego (podejrzewam że to może być jeden z czynników) to powinien iść w kogoś, kto już prowadził reprezentacje (i osiągał ok wyniki) oraz wie z czym się to je. Wielu trenerów klubowych nie poradziło sobie z poczynaniami jako selekcjoner, jasne są i tacy, którzy się odnaleźli ale są oni w mniejszości. My nie mamy czasu by iść w kogoś na zasadzie ryzyka, bo może akurat odpali. Z minusów tej kandydatury to widzę tylko póki co ewentualność, że Lars byłby trenerem na krótką perspektywę (72 lata), więc widmo końca kariery jest bliższe niż dalsze. 

jako ze nie siedze w temacie trenerki moglbys przyblizyc co wiesz o tym gosciu wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

13 godzin temu, Qbajag napisał:

Weź nie żartuj. Jeżeli twierdzisz, że to było intencjonalne uderzenie w głowę to chyba nigdy nie grałeś w piłkę nożną.

Ok, Frustracja Messiego na twarzy idealnie pokazuje, że to było czyste przypadkowe zagranie...

Widzę, że nie dojdziemy do porozumienia w tej kwestii.

2 godziny temu, Kubbas napisał:

jako ze nie siedze w temacie trenerki moglbys przyblizyc co wiesz o tym gosciu wiecej?

https://weszlo.com/2019/09/07/lars-lagerback-cudotworca-polnocy/

Chłop ma doświadczenie w prowadzeniu reprezentacji gdzie nie ma zbyt wielu gwiazd. Problemem może być to, że dotychczas poruszał się głównie po nordyckich obszarach, więc nie wiadomo jakby sobie poradził ze słowiańską kulturą.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.