Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, airmax napisał:

Wiem wiem, tam nawet jest jakiś myk, że Juve płaci 70 od razu, a Barca te 60 ma rozłożone na kilka lat

Ale jak słyszę ploty, że Thiago jest do wyjęcia z Bayernu za 30 to mnie krew zalewa 

Thiago kończy się kontrakt i w styczniu będzie można go podpisać za darmo, hehe. Bayern przesadza z ceną. :D 

Najciekawszy jest Liverpool, zero wzmocnień. Właściwie to sprowadzili bodajże tylko Minamino w styczniu, a tak od poprzedniego roku żadnych ruchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

za pół roku może podpisać z kimś kontrakt i przenieść się tam w przyszłym sezonie za darmo???

Jeśli masz zawodnika 29 lat - ścisły top na swojej pozycji - do wyjęcia albo za 30mln teraz albo za darmo ale czekasz rok, to co byś zrobił? Zakładając, że jesteś drużyną z TOPu walczącą rok w rok na wszystkich frontach? 

8 minut temu, eF. napisał:

Bayern przesadza z ceną. :D 

Trochę tak, 20 byłoby wg mnie odpowiednie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, eF. napisał:

Najciekawszy jest Liverpool, zero wzmocnień. Właściwie to sprowadzili bodajże tylko Minamino w styczniu, a tak od poprzedniego roku żadnych ruchów.

Tzimikas (backup LO) przyszedł, ale jakiś większych wzmocnień raczej nie należy się spodziewać, chyba że ktoś odejdzie. Mówi się, że Koeman bardzo chce Wijnalduma, wtedy ewentualnie możliwy byłby ten transfer Thiago. Możliwe, że przyjdzie jeszcze jakiś ŚO do rotacji, ale nie jakieś wielkie nazwisko i może zaskoczą kimś do przodu, ale to by musiała być jakaś spora okazja (Sarr jest za drogi), a tego raczej bym się nie spodziewał. 

10 minut temu, airmax napisał:

Jeśli masz zawodnika 29 lat - ścisły top na swojej pozycji - do wyjęcia albo za 30mln teraz albo za darmo ale czekasz rok, to co byś zrobił? Zakładając, że jesteś drużyną z TOPu walczącą rok w rok na wszystkich frontach? 

W LFC jest inne podejście. Przede wszystkim podchodzą racjonalnie pod kątem finansowym (transfery VvD i Alissona też nie wzięły się z niczego, patrz. sprzedaż Coutinho). Jak na razie to pozwala odnosić sukcesy na boisku, ale przede wszystkim klub jest w bdb kondycji finansowej. Są inne priorytety, ciąg dalszy rozbudowy stadionu, nowy ośrodek treningowy. Do tego dochodzą cięższe czasy (brak kibiców, przychody z dnia meczowego itd.) i nie chcą ryzykować. 

Oni wychodzą z założenia, że w styczniu będą mogli podpisać Thiago za darmo i wtedy albo Bayern się ugnie i puści go za jakieś grosze, albo chłop dołączy do drużyny Kloppa za rok. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Braveheart22 napisał:

Tzimikas (backup LO) przyszedł, ale jakiś większych wzmocnień raczej nie należy się spodziewać, chyba że ktoś odejdzie. Mówi się, że Koeman bardzo chce Wijnalduma, wtedy ewentualnie możliwy byłby ten transfer Thiago. Możliwe, że przyjdzie jeszcze jakiś ŚO fo rotacji, ale nie jakieś wielkie nazwisko j może zaskoczą kimś do przodu, ale tk by musiała być jakaś spora okazja, a tego raczej bym się nie spodziewał. 

W LFC jest inne podejście. Przede wszystkim podchodzą racjonalnie pod kątem finansowym (transfery VvD i Alissona też nie wzięły się z niczego, patrz. sprzedaż Coutinho). Jak na razie to pozwala odnosić sukcesy na boisku, ale przede wszystkim klub jest w bdb kondycji finansowej. Są inne priorytety, ciąg dalszy rozbudowy stadionu, nowy ośrodek treningowy. Do tego dochodzą cięższe czasy (brak kibiców, przychody z dnia meczowego itd.) i nie chcą ryzykować. 

Oni wychodzą z założenia, że w styczniu będą mogli podpisać Thiago za darmo i wtedy albo Bayern się ugnie i puści go za jakieś grosze, albo chłop dołączy do drużyny Kloppa za rok. 

Dokładnie tak. Ja tylko obawiam się,  że jak będą grać na zwłokę i czekać, aż Thiago będzie "darmowy" to wcześniej się ktoś zgłosi po Hiszpana, a my pozostanie z dziurą środku (w razie przejścia Holendra do Barcy). Rzeczywiście polityka finansowa Liverpoolu jest dziwna, w dobie wirusa zwalają każdą decyzje na sytuacje na świecie. Podpisali spory kontrakt z Nike, mieli w zamyśle kupno Wernera, Sancho, a nic nie wyszło i przyszedł tylko Grek na lewą pomoc. A gdzie konkurencja do ataku, tam Salah, Mane i Bobby mają za dobrze, spada ich jakość, nie ma presji na grę w pierwszym składzie i notują zlot. Brakuje jeszcze obrońcy do pary VVD, ale tutaj pogodziłem się, że nikt nie przyjdzie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Wróbel napisał:

Dokładnie tak. Ja tylko obawiam się,  że jak będą grać na zwłokę i czekać, aż Thiago będzie "darmowy" to wcześniej się ktoś zgłosi po Hiszpana, a my pozostanie z dziurą środku (w razie przejścia Holendra do Barcy). Rzeczywiście polityka finansowa Liverpoolu jest dziwna, w dobie wirusa zwalają każdą decyzje na sytuacje na świecie. Podpisali spory kontrakt z Nike, mieli w zamyśle kupno Wernera, Sancho, a nic nie wyszło i przyszedł tylko Grek na lewą pomoc. A gdzie konkurencja do ataku, tam Salah, Mane i Bobby mają za dobrze, spada ich jakość, nie ma presji na grę w pierwszym składzie i notują zlot. Brakuje jeszcze obrońcy do pary VVD, ale tutaj pogodziłem się, że nikt nie przyjdzie. 

No szczerze to ja też bym chciał jakiś wzmocnień, typu Sarr do przodu. Do pomocy fajny byłby (jeśli już nie Thiago) np. ten Aouar z Lyonu + oczywiście jakiś fajny stoper, no ale to kupa kasy, by poszła, więc nie ma sensu się napalać. Nic liczę, że ktoś z młodych wypali, typu ten Curtis Jones i będzie już mocno napierał na podstawowych graczy. Do tego Minamino już wskoczy na wysokie obroty. Wrócił też Wilson z wypożyczenia, może on da radę. Shaqiri oby był zdrowy. Na ŚO może jeszcze uda się kogoś do rotacji za rozsądne pieniądze pozyskać. 

Co do finansów, warto podkreślić, że też sporo pensji im spadło po sezonie, bo Lovren czy Lallana nie mieli małych wypłat. 

Btw, rozumiem kibic The Reds?? Jak tak to pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzemo @Braveheart22

Fakt, zapomniałem o tym Greku, ale to będzie przecież rezerwowy. :D 

Tak czy siak, Liverpool jest od jednego cracka od powtórzenia poprzedniego sezonu. Zobaczcie na City, oni się potężnie wzmacniają, Chelsea też nie śpi, a Liverpool nie robi nic. To się może zemścić, bo każdą kadrę należy systematycznie wzmacniać, żeby nie wkradła się stagnacja. Moim zdaniem największych błędem było odpuszczenie Timo Wernera. Przecież cena nie była z kosmosu, a taki piłkarz zrobiłby różnicę. Zagra na lewym skrzydle i na środku ataku, to była idealna opcja. Obawiam się, że ta bierność może wyjść im bokiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Braveheart22 napisał:

W LFC jest inne podejście. 

Da się zauważyć, że większe transfery in były robione po sprzedaży drogich grajków jak Suarez, Torres czy Coutinho. Zresztą mój post był skierowany nie tyle do Liverpoolu co do każdego klubu, który ma (teoretycznie) finansowe możliwości na ściągnięcie Thiago - Barca, Real, City, United, L'pool, PSG, Juve i pewnie jeszcze z kilka klubów by można wymienić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, airmax napisał:

Zresztą mój post był skierowany nie tyle do Liverpoolu co do każdego klubu, który ma (teoretycznie) finansowe możliwości na ściągnięcie Thiago - Barca, Real, City, United, L'pool, PSG, Juve i pewnie jeszcze z kilka klubów by można wymienić

Pytanie, gdzie on chciałby odejść. Raporty z fajnych źródeł były, że Thiago chciałby właśnie do Kloppa :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Braveheart22 napisał:

Pytanie, gdzie on chciałby odejść. Raporty z fajnych źródeł były, że Thiago chciałby właśnie do Kloppa :)

 

Niby tak, tylko jak Thiago, który lubi się łamać zobaczyłby przyjemny kontrakt już teraz i ekipę, która już teraz by go kupiła to myślę że dwa razy by się nie zastanawiał - ale to oczywiście tylko moje przypuszczenia. 

 

Tak czy siak, jak masz opcje wziąć Thiago za 30, to nie patrzysz ile ma do końca kontraktu, tylko bierzesz póki nikt inny mocniej się nim nie zainteresował :P 

 

edit, o Wernerze też pisali że już praktycznie done deal z Liverpoolem, a tu nagle znikąd wjechał Romek i go sprzątnął. 

Edytowane przez airmax
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Thiago i Liverpool są sobie bliscy, w sensie obie strony chcą się spotkać w szatni. Kwestia pieniędzy, które zarząd LFC chce wydać jak najmniej. Jeśli przejdzie nam koło nosa taka okazja (bo 30mln za gracza, który w LM w Bayernie odgrywał znaczącą rolę nie są duże) to będą sobie pluć w brodę w trakcie sezonu. Środek pola betonowy (Hendo, Fab i Gini), nie było kreatywności. Wrócił Keita i od razu się poprawiło, ale musi dostać więcej minut, bo Klopp zdecydowanie za mało nim gra.

Ktoś może powiedzieć, że sytuacja w Liverpoolu nie jest zła. Odeszli mało znaczący gracze jak Lovren i Lallana, mamy młodych graczy na przyszłość (Curtis, Neco, Harvey Elliot), trzon pozostaje ten sam. Ale jeden, dwa poważne transfery mogą zaskoczyć rywala, wnieść coś nowego do gry, Liverpool jest niestety rozpracowany i bez błysku nie obronią mistrza. 

BTW pozdrawiam kibiców Mistrza Anglii :)

PS. z ciekawostek to z Liverpoolem był łączony także Adama Traore z Wilków. Sylwetka jak footbolista, szybki jak Flash, także dobry zmiennik. Spekulacje ucichły 😕 

Edytowane przez Wróbel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Barcelona z dnia na dzień kompromituje się coraz bardziej... Rakitic odchodzi za frytki, Vidal zaraz odejdzie za friko, a Suwreza to puszcza ale musza dogadać warunki z nim bo jak go zwolnią to mu wypłaca 21 mln z tytułu zerwania kontraktu. Jeszcze tylko brakuje by Leo był w klubie kokosa przez cały kolejny sezon i odszedł za darmo...
 

nie chce się wierzyć ze takie mózgi tam pracują...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Tommaso Berni odchodzi z Interu Mediolan.

Przypomnijmy jego dorobek w tym klubie.

6 sezonów

0 występów

2 czerwone kartki

Dziękujemy!!

 

pobrane.jpg

Przyznaję, zaśmiałem mocno! 😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Vice-kontorezerwowe napisał:

Tommaso Berni odchodzi z Interu Mediolan.

Szanuje mocno, chłop miał robotę życia i to za 200 tysięcy ojro rocznie tak trzeba żyć

https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=video&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjGi8uG6srrAhXkAhAIHay1BckQtwIwAHoECAQQAQ&url=https%3A%2F%2Fwww.dailymotion.com%2Fvideo%2Fx21p9si&usg=AOvVaw2EWexKcR8eATpWb2auPEJy

 nie zapomnę, legenda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Donny Van de Beek oficjalnie w Manchester United!

Cena transferu to 40 mln euro (+ 5 mln w bonusach). Jak dla mnie to świetny deal.

Z innych ciekawych rzeczy - James Rodriguez i Allan (Napoli) są już praktycznie piłkarzami Evertonu, a że trenerem jest Ancelotti to może być ciekawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2020 o 16:07, shevcu napisał:

Barcelona z dnia na dzień kompromituje się coraz bardziej... Rakitic odchodzi za frytki, Vidal zaraz odejdzie za friko, a Suwreza to puszcza ale musza dogadać warunki z nim bo jak go zwolnią to mu wypłaca 21 mln z tytułu zerwania kontraktu. Jeszcze tylko brakuje by Leo był w klubie kokosa przez cały kolejny sezon i odszedł za darmo...
 

nie chce się wierzyć ze takie mózgi tam pracują...

Wiadomo żę tragedia organizacyjna to tam jest od dobrych 5 lat.

Ale teraz trzeba sprzątać i nie patrzeć na kasę. Gdyby nie rozdawali za darmo graczy to nie wiem czy ktoś by się zgłosił po Rakiticia i resztę jakby mieli oprócz ich sporych pensji dorzucić jakieś 15,20 mln.

Tutaj nie tylko chodzi o przewietrzenie szatni ale także - a może głownie - o skrócenie budżetu płacowego.

Ja nie moge przeboleć że Alba i Busi zostają, bo dla nich bym chciał pernamentną ławe - o ile nie poprawią się fizycznie(Busi) i mentalnie (zaangażowanie Alby) - albo również oddanie ich gdzieś. Jeśli mają zostać i być zmiennikiami to świetnie ale niech też zmienią im kontrakty jakoś o połowę. To źle wygląda jak ktoś się nie daje rady na boisku, gra za nazwisko i zgarnia 10x wiecej niż inni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Dnc napisał:

Wiadomo żę tragedia organizacyjna to tam jest od dobrych 5 lat.

Ale teraz trzeba sprzątać i nie patrzeć na kasę. Gdyby nie rozdawali za darmo graczy to nie wiem czy ktoś by się zgłosił po Rakiticia i resztę jakby mieli oprócz ich sporych pensji dorzucić jakieś 15,20 mln.

Tutaj nie tylko chodzi o przewietrzenie szatni ale także - a może głownie - o skrócenie budżetu płacowego.

Ja nie moge przeboleć że Alba i Busi zostają, bo dla nich bym chciał pernamentną ławe - o ile nie poprawią się fizycznie(Busi) i mentalnie (zaangażowanie Alby) - albo również oddanie ich gdzieś. Jeśli mają zostać i być zmiennikiami to świetnie ale niech też zmienią im kontrakty jakoś o połowę. To źle wygląda jak ktoś się nie daje rady na boisku, gra za nazwisko i zgarnia 10x wiecej niż inni.

Za Albę chciałbym widzieć Gaye z Valencii. Słabo mi się robi jak widze info ze interesują się Angelino. Nie ten profil gracza. Busi może  usiąść na ławie. Nie mam złudzeń De Jong będzie kluczowy dla Koemana ipowinien wrócić tam gdzie czuje się najlepiej a to pozycja Busiego.
 

Policzek w stronę Messiego ze to koniec przywilejów, odejścia Susreza i Rakiety i chyba Vidala to wbrew wszystkiemu dobre decyzje bo były nieuniknione i ten zespół potrzebuje mocnego resetu. Dodatkowo ten Pjanic może przez dwa sezony w środku pola coś tam dać i się przydać.

osobiście Uważam ze jeżeli ktoś wyłoży 100 mln za Messiego to trzeba go puścić. To małżeństwo nie ma sensu dla obu stron po tym co się stało. Wbrew wszystkiemu jednak mocne stanowisko ze nie puścimy Ciebie od tak, stanowisko LaLiga  pokazują ze Messi trafia w końcu na rywala w negocjacjach I ze to nie będzie mecz do jednej bramki. Czy skorzysta z prawa webstera? Chyba powinien ale pozostawi to większy smród niż po Figo, ale jego pozostanie na kolejny sezon i odejście za rok za friko uważam za najgorsze co się może tutaj wydarzyć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.