Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, enba1 napisał:

hahha, ile razy Ty się tu człowieku jeszcze skompromitujesz?

To tak na szybko. A ten wylatuje z jakimiś Mandzukicami czy Abumeyangami, nie mówiąc już o ogórze jak Higuain który miał trzy sam na sam w trzech kolejnych finałach dla kadry i trzy razy nie trafił nawet w światło bramki.🤣🤣🤣🤣🤣🤣🤣

Zanim dostaniesz w końcu bana za kolejny bezpodstawny atak oraz wkurwiający sposób prowadzenia dyskusji muszę ciebie krótko zaorać. :)

1. Po pierwsze ja nie wymieniłem najlepszych napastników obecnych lat tylko wspomniałem o graczach urodzonych w drugiej połowie lat 80-tych (co wyraźnie zaznaczyłem w swoim poście). Jeżeli ty wymieniasz zawodników urodzonych na przestrzeni aż 10 lat (taka jest różnica wieku pomiędzy Zamorano i Trezeguet) to do mojej wyliczanki musisz dorzucić Kane'a, Icardiego, Villę, Ibrę i parę innych nazwisk, bo to też są gracze współcześni.

2. Wielu z wymienionych przez ciebie graczy to ogóry strzelające po 8, 10 czy 12 bramek w sezonie. Dodatkowo ci gracze albo nie łapali się do pierwszego składu repry albo odpadali z nią w fazie grupowej na dużych turniejach. Ty ich chcesz porównywać do zawodników, którzy mają po kilka sezonów z co najmniej 20 golami plus sukcesy z reprezentacją?

3. Higuain w jednym sezonie był najlepszym strzelcem Realu i to wówczas, gdy grał już tam Ronaldo. Ponadto posiada tytuł króla strzelców Serie A, parę tytułów krajowych oraz trzy medale z Argentyną (przy czym strzelał bramki na 5 różnych turniejach).

 

A teraz idź zwal sobie konia do video z najlepszymi bramkami Marco Delvechio (dużo ich nie strzelił, więc powinno ci szybko pójść).

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Zdzich napisał:

Delvecchio, Cassano, Iaquinta, Claudio Lopez, Di Vaio - w czym oni są lepsi niż Mandzukić, Aubameyang czy Higuain? Co najwyżej podobny poziom.

Wymienił trochę z dupy napastników ale też zapomniał o takich Elberze, Raulu, Morientesie. Można spokojnie tamtych wyrzucić i wrzucić tych przeze mnie podanych :)

 

15 godzin temu, Artlan napisał:

 

A teraz idź zwal sobie konia do video z najlepszymi bramkami Marco Delvechio (dużo ich nie strzelił, więc powinno ci szybko pójść).

Oj Artlan, Artlan.. tak dużo emocji w tak nieistotnych sprawach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ptak napisał:

Cyk, strzelenie z ucha i banik (nie Ostrava)* na 24 godziny 😁

* żeby było coś o piłce

http://e-nba.pl/topic/7101-all-time-soccer-fantasy-edycja-ii-zapisy-dyskusja-zasady/page/3/?tab=comments#comment-762792

dawaj do fantasy :) tam popiszemy poważnie o piłce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja się nie znam na piłce. Mnie polska piłka interesuje (chociaż piłka to zbyt dużo powiedziane) i włoska. Nie zn składów, tabeli. Ja jestem jak z piosenki "jesteśmy przeklęci, ciąży na nas fatum. Kochamy swój zespół lecz nie znamy składu"

Zajrzałem tam i trochę mnie przerosło. Ale może jak odpalę kompa i na spokojnie podejdę do tematu to pomyśle o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Sebastian napisał:

Wymienił trochę z dupy napastników ale też zapomniał o takich Elberze, Raulu, Morientesie. Można spokojnie tamtych wyrzucić i wrzucić tych przeze mnie podanych :)

Wymienił tylko napastników z Serie A, przy czym stwierdził, że miażdżą oni Mandzukicia, Aubameyanga czy Higuaina. 

Przy czym Higuain:

- 5 sezonów powyżej 20 goli w samej lidze, jeden tytuł króla strzelców

- w jednym sezonie miał więcej bramek niż prime Ronaldo

- strzelał bramki w pięciu różnych turniejach (Mundiale i Copa America), zdobył trzy srebrne medale, jest szóstym strzelcem w historii reprezentacji Argentyny (tuż za Maradoną)

Czyli nawet Morientes i Elber się nie umywają, a co dopiero taki Delvechio, który:

- nigdy nie strzelił 20 bramek w lidze, tylko trzy razy w karierze uzyskał co najmniej 10 goli (dla porównania Frank Lampard miał 10 sezonów z co najmniej 10 golami, a przecież był jedynie pomocnikiem)

- tylko raz zagrał na dużym turnieju (Euro 2000) - łącznie przebywał na boisku ok. 150 minut i strzelił jednego gola xD

Cytat

Oj Artlan, Artlan.. tak dużo emocji w tak nieistotnych sprawach..

Sęk w tym, że nie pamiętam tak irytującego usera jak ten typek. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.04.2020 o 00:25, fluber napisał:

Niby w czym taki iaquinta ktory nazbieral jakies 100 bramek w karierze ma byc lepszy od higuaina ktory wciaz gra i ma ich na koncie ponad 300?:)

choćby tym że jest mistrzem świata, a jełop do którego go porównujesz, miał 3 setki w 3 finałach, i 3 razy nie trafił w bramkę? Że w Realu się tego kmiota śmiali, i najważniejsi w drużynie chcieli się go jak najszybciej pozbyć? Strzelać ogórom to każdy umie.

 

W dniu 9.04.2020 o 00:28, Artlan napisał:

Zanim dostaniesz w końcu bana za kolejny bezpodstawny atak oraz wkurwiający sposób prowadzenia dyskusji muszę ciebie krótko zaorać. :)

1. Po pierwsze ja nie wymieniłem najlepszych napastników obecnych lat tylko wspomniałem o graczach urodzonych w drugiej połowie lat 80-tych (co wyraźnie zaznaczyłem w swoim poście). Jeżeli ty wymieniasz zawodników urodzonych na przestrzeni aż 10 lat (taka jest różnica wieku pomiędzy Zamorano i Trezeguet) to do mojej wyliczanki musisz dorzucić Kane'a, Icardiego, Villę, Ibrę i parę innych nazwisk, bo to też są gracze współcześni.

2. Wielu z wymienionych przez ciebie graczy to ogóry strzelające po 8, 10 czy 12 bramek w sezonie. Dodatkowo ci gracze albo nie łapali się do pierwszego składu repry albo odpadali z nią w fazie grupowej na dużych turniejach. Ty ich chcesz porównywać do zawodników, którzy mają po kilka sezonów z co najmniej 20 golami plus sukcesy z reprezentacją?

3. Higuain w jednym sezonie był najlepszym strzelcem Realu i to wówczas, gdy grał już tam Ronaldo. Ponadto posiada tytuł króla strzelców Serie A, parę tytułów krajowych oraz trzy medale z Argentyną (przy czym strzelał bramki na 5 różnych turniejach).

 

A teraz idź zwal sobie konia do video z najlepszymi bramkami Marco Delvechio (dużo ich nie strzelił, więc powinno ci szybko pójść).

niby kto Cie atakuje? to że wyśmiewam Twoje brednie ma być jakimś atakiem? to raczej Ty mnie zaatakowałeś w ostatnim zdaniu, no ale cóż jak się nie ma argumentów to tak to się potem kończy. 

1. Ja Ci tylko wymieniłem jakimi napastnikami na przełomie wieku dysponowały kluby Serie A. Gdybym to rozwinął do innych lig, to Twoja brygada wyglądałaby jeszcze bladziej.

2.Wielu wymienionych przeze mnie to mistrzowie świata, bądź europy, zwycięscy europejskich pucharów. Ci ludzie łapali się do tych zespołów w czasach kiedy te drużyny były w większości dużo lepsze niż aktualnie. Za to wymienieni przez Ciebie to w większości ludzie bez spektakularnych sukcesów, którzy nabili staty na ogórach, w czasach gdzie bogaci mocno uciekli reszcie i stąd też te cyfry. Chociaż jak najbardziej kilku z Twojej listy, mimo że bez sukcesów to szanuję, bo to napastnicy którzy obroniliby się w każdych czasach np. Cavani, Aguero czy Lewy.

3.Piękny napastnik, każdy zazdrości.

 

Delvechio chociaż strzelił bramkę w finale mistrzostw Europy, w czasach kiedy Italia miała wielki zespół, a jakoś się do niego załapał. Lepiej Ty sobie odpal YT i wal na widok Dzeko strzelającego Chievo.

 

10 godzin temu, Sebastian napisał:

Wymienił trochę z dupy napastników ale też zapomniał o takich Elberze, Raulu, Morientesie. Można spokojnie tamtych wyrzucić i wrzucić tych przeze mnie podanych :)

 

Ja wiem że nie umiesz czytać, udowodniasz to na kolejnym forum, więc Ci powtórzę, wymieniłem tylko graczy z Serie A.

 

W dniu 8.04.2020 o 23:56, Zdzich napisał:

Delvecchio, Cassano, Iaquinta, Claudio Lopez, Di Vaio - w czym oni są lepsi niż Mandzukić, Aubameyang czy Higuain? Co najwyżej podobny poziom.

Ja tylko wymieniłem napastników którzy reprezentowali jedną ligę, żeby wyraźnie zaznaczyć że to były czasy gdzie talentu nie brakowało.

Edytowane przez enba1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, enba1 napisał:

choćby tym że jest mistrzem świata, a jełop do którego go porównujesz, miał 3 setki w 3 finałach, i 3 razy nie trafił w bramkę? Że w Realu się tego kmiota śmiali, i najważniejsi w drużynie chcieli się go jak najszybciej pozbyć? Strzelać ogórom to każdy umie.

2.Wielu wymienionych przeze mnie to mistrzowie świata, bądź europy, zwycięscy europejskich pucharów.

 

Popatrzmy ile czasu rozegrał ten mistrz świata (Iaquinta) w poszczególnych meczach na Mundialu w 2006 roku:

26 minut
29 minut
0 minut
45 minut
0 minut
29 minut
59 minut

Jego dorobek to jeden gol, jedna żółta kartka i średnio 27 minut na boisku w każdym meczu. :)Vincenzo Iaquinta to nawet nie był Robert Horry tamtej Italii, tylko raczej ktoś w stylu Samakiego Walkera albo Billa Wennigtona.

To może w innych meczach reprezentacji szło mu lepiej? A skąd, w całej karierze strzelił jedynie 6 goli z czego 3 Nowej Zelandii.

 

To teraz Hiquain, którego kojarzysz głównie z marnowania setek:

Mundial 2010 - 4 gole (najlepszy strzelec Argentyny)

Copa 2011 - 1 gol (w ćwierćfinale z Urugwajem)

Mundial 2014 - 9 goli w eliminacjach (tyle samo co prime Falcao, tylko jeden mniej niż Messi) + zwycięski gol w ćwierćfinale Mundialu

Copa 2015 - 2 bramki

Copa 2016 - 4 bramki (wszystkie w fazie pucharowej)

 

Jak widzimy - różnica klas jeżeli chodzi o karierę reprezentacyjną. W klubowej jest podobnie, bo Iaquinta to był koleś strzelający 10 czy 11 goli w swoim prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, enba1 napisał:

choćby tym że jest mistrzem świata

2.Wielu wymienionych przeze mnie to mistrzowie świata, bądź europy, zwycięscy europejskich pucharów. Ci ludzie łapali się do tych zespołów w czasach kiedy te drużyny były w większości dużo lepsze niż aktualnie. Za to wymienieni przez Ciebie to w większości ludzie bez spektakularnych sukcesów, którzy nabili staty na ogórach, w czasach gdzie bogaci mocno uciekli reszcie i stąd też te cyfry. 

 

Guivarch tez jest mistrzem swiata. Sukces zespolowy niewiele znaczy w ocenie indywidualnej jesli jestes 17 graczem druzyny.

Przeczysz sam sobie zdanie po zdaniu. Najpierw piszesz ze tamte druzyny byly duzo lepsze niz obecnie ( zeby pokazac do jak zajebistych zespolow lapali sie wymienieni przez Ciebie gracze) a zdanie pozniej piszesz ze teraz bogaci uciekli reszcie ( zeby pokazac ze dzisiejsi gracze strzelaja ogorom). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Braveheart22 napisał:

Niedawno gadaliśmy o zarobkach piłkarzy w polskich ligach, więc dobrze się składa i warto posłuchać, co na ten temat ma do powiedzenia Stano. 

Rozbawiły mnie te miejskie stypendia dla zawodników Radomiaka :)

 

Stanowski zapomina, że fakturę można w skarbówce wycofać i się odzyskuje kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Za to Ekstraklasa ma już dokładny plan wznowienia rozgrywek. 27 kolejka zostanie rozegrana w dniach 29-31 maja. Na razie zawodnicy przebywają w kwarantannie. 3 maja przejdą testy na koronawirusa. Dzień później zaczną treningi w małych grupach. 10 maja w pełnym składzie i 27 maja ponownie przejdą badania. Sezon ma trwać do 19 lipca. Zobaczymy czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Braveheart22 napisał:

Za to Ekstraklasa ma już dokładny plan wznowienia rozgrywek. 27 kolejka zostanie rozegrana w dniach 29-31 maja. Na razie zawodnicy przebywają w kwarantannie. 3 maja przejdą testy na koronawirusa. Dzień później zaczną treningi w małych grupach. 10 maja w pełnym składzie i 27 maja ponownie przejdą badania. Sezon ma trwać do 19 lipca. Zobaczymy czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. 

Sędziowie w maskach mają biegać, ale piłkarze już nie... Dezynfekcja w 30. i 75. minucie, ale dezynfekcja czego...? Brak VAR, gwizdek elektroniczny... Wygląda to póki co na trochę niedopracowane, ale propsuję chęć wznowienia oraz jakiegoś planu. I to niezłego planu swoją drogą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.