Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, eF. napisał:

Messi to Jordan piłki, nie ma tu większych kontrowersji, ale szkoda mi Van Dijka, bo ten zagrał sezon życia, i taki się pewnie już nie powtórzy. Szkoda, że obrońcy są niedoceniani, ostatnim który wygrał ZP jest wielki Cannavaro z 2006 roku. Liczyłem na lekką niespodziankę, ale jednak Messi umiejętnościami przewyższa każdego. A to właśnie tego typu nagroda, choć mimo wszystko jakby wygrał Van Dijk, to byłoby lepiej dla piłki. No cóż.

To dla mnie są kontrowersje po raz kolejny dziennikarze kierują się w sumie to nie wiem czym. Złota piłka jest już dla najpopularniejszego piłkarza a nie najlepszego w danym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2019 o 23:36, Sebastian napisał:

A wygrywa gość który daje się zgwałcić w LM i rozgrywkach międzynarodowych a na ligowym podwórku wygrywa bo największy rywal akurat postawił na przebudowę..

 

Nie wiedziałem, że Real jest w przebudowie od sezonu 08/09. Messi z Barceloną tak zdominował rozgrywki w Hiszpanii, że to aż smutne dla rywalizacji. W sumie nie wiem po co się odnoszę do twojego postu bo albo jesteś debilem albo trollujesz. Gość nawet w przegranym meczu z 0-4 z Liverpoolem wcale nie grał źle i gdyby jego koledzy potrafili skorzystać z genialnych podań miałby 2 asysty i nie byłoby tematu. 

 

 

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Słabe jest nazywanie kogoś de.ilem skoro można użyć innych mniej wulgarnych słów. 

2. Messi niby taki super, ale tak właściwie niewiele osiągnął po za Hiszpanią.

3. Złota piłka to konkurs piękności, więc jak Messi lub Ronaldo grają na swoim (kosmicznym) poziomie to trudno, żeby nie wygrali. Tyle, że kopanie tak dla siebie i paru kolegów to niespecjalnie ma sens. Gdyby Ronaldo poszedł do Interu, pozamiatał Juve, zaszalał w LM to rozumiem. Ale gra w najlepszych zespołach be lidze to co to za wynik

Edytowane przez ptak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, RappaR napisał:

Wolny rynek :)

KAPITALIZM I WOLNOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW

 

piekna kontra musze przyznac.

W ogóle cała akcja wkurwiania się 'libertan' / 'prawaków' [jak zwał tak zwał] na lewaków / socjalistów [jak zwał tak zwał] to, raczej wkurwianie się świeżych libertan / prawicoców (którzy właśnie przeczytali jakąś jedną czy drugą książkę nt wolnego rynku i wolności albo posłuchali mentzena na youtubie) na libertan / prawicowców których prapradziadek przeczytał te książki, i założył małą firemkę, dziadek i ojciec ją rozbudowali , a ci obecni prawnukowie pociągają za sznurki ... chyba tematy mi się pomieszały  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RappaR napisał:

Wolny rynek :)

KAPITALIZM I WOLNOŚĆ PRZEDSIĘBIORSTW

Wolny rynek w europejskim/światowym futbolu, no fajnie, fajnie. Już sam fakt, że używasz takiego argumentu w temacie o piłce kopanej świadczy, że coś jest nie tak. Nie zamierzam dalej tu kontynuować tej dyskusji, to nie temat na ten temat.

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, ptak napisał:

1. Słabe jest nazywanie kogoś de.ilem skoro można użyć innych mniej wulgarnych słów. 

 

Pewnie, że można, ale nie zawsze warto. Jakbym napisał o Lewandowskim tak "Na 8. miejscu gość, który daje się gwałcić w 1/8 LM i obija tylko Crveny Zvezdy,  w lidze niemieckiej wygrywa bo Bayern nie ma tam konkurencji i wykupuje od lat najlepszych grajków przeciwnych drużyn, a w reprezentacji jest co najwyżej postrachem dla Litwy w eliminacjach" to nie jest to debilne rozumowanie :) ?

6 godzin temu, ptak napisał:

 2. Messi niby taki super, ale tak właściwie niewiele osiągnął po za Hiszpanią.

 

No ciężko, żeby było inaczej skoro gra tam od czasów juniorskich. Jordan niby taki super, a nic nie ugrał po za Chicago bez Pippena. 

6 godzin temu, ptak napisał:

 3. Złota piłka to konkurs piękności, więc jak Messi lub Ronaldo grają na swoim (kosmicznym) poziomie to trudno, żeby nie wygrali. Tyle, że kopanie tak dla siebie i paru kolegów to niespecjalnie ma sens. Gdyby Ronaldo poszedł do Interu, pozamiatał Juve, zaszalał w LM to rozumiem. Ale gra w najlepszych zespołach be lidze to co to za wynik

Co to znaczy "kopanie tak dla siebie i paru kolegów to niespecjalnie ma sens" ? Nic dziwnego, że jak obaj grają na swoim topowym poziomie to między sobą rozstrzygają kto w danym roku zgarnia nagrodę dla najlepszego piłkarza. Nikt inny nie miał do nich podjazdu przez ostatnie 12 lat. 

"Co to za wynik grając w najlepszych zespołach" ? To co Messi czy Ronaldo żeby udowodnić swoją wielkość mają teraz wygrywać Premier League ze Stoke City z Grosickim na skrzydle ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ttr napisał:

Pewnie, że można, ale nie zawsze warto. Jakbym napisał o Lewandowskim tak "Na 8. miejscu gość, który daje się gwałcić w 1/8 LM i obija tylko Crveny Zvezdy,  w lidze niemieckiej wygrywa bo Bayern nie ma tam konkurencji i wykupuje od lat najlepszych grajków przeciwnych drużyn, a w reprezentacji jest co najwyżej postrachem dla Litwy w eliminacjach" to nie jest to debilne rozumowanie :) ?

No ciężko, żeby było inaczej skoro gra tam od czasów juniorskich. Jordan niby taki super, a nic nie ugrał po za Chicago bez Pippena. 

Co to znaczy "kopanie tak dla siebie i paru kolegów to niespecjalnie ma sens" ? Nic dziwnego, że jak obaj grają na swoim topowym poziomie to między sobą rozstrzygają kto w danym roku zgarnia nagrodę dla najlepszego piłkarza. Nikt inny nie miał do nich podjazdu przez ostatnie 12 lat. 

"Co to za wynik grając w najlepszych zespołach" ? To co Messi czy Ronaldo żeby udowodnić swoją wielkość mają teraz wygrywać Premier League ze Stoke City z Grosickim na skrzydle ? 

Totalnie się nie zgadzam iż nikt nie miał podjazdu.

2008 złota piłka dla Ronaldo a kto wygrał w me ?  I grał najlepsza swoją piłkę. Odpowiem Xavi 

2010 złota piłka dla Messiego a kto wygrał Na i grał najlepsza piłkę odpowiem Iniesta

I tak dwóch najlepszych piłkarzy Barcy ,- notabene bez nich Messi by miał 3 złote piłki a nie 6 , nigdy nie dostało Złotej piłki dla najlepszego piłkarza.  Konkluzja - zdania nie zmienię i teraz to najpopularniejszy piłkarz nie najlepszy w danym roku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mrtio napisał:

2010 złota piłka dla Messiego a kto był wicemistrzem świata i grał najlepsza piłkę odpowiem Sneijder

Pozwoliłem sobie poprawić Twój post. 🙂

Złota Piłka i FIFA Best to cyrk. Gdzie te czasy kiedy Nedved zdobywał ZP? Ktoś sobie wyobraża to dzisiaj w czasach Kryśki i Koksa? Ok, rok temu był Modrić, ale to z powodu hype'u po MŚ, więc obie organizacje zwietrzyly okazję na zarobek i mu dali nagrody (porównałbym to trochę do MVP dla Russa). Nedved nigdy za to czegoś takiego nie miał i dostał ZP za czystą grę.

Edytowane przez Pepis21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę czytać tych bredni. Kiedyś to było i ZP była prestiżowa bo wygrywał Nedved za "czystą grę". Dziś ta nagroda to cyrk bo wygrywa "Koks" tylko dzięki temu, że to nagroda popularności :D

Nedved 2003 

Klub 43 spotkań 14 bramek 3 asysty
Reprezentacja 8 spotkań 2 bramki

Messi 2019

Klub 44 spotkania 46 bramek 17 asyst
Reprezentacja 10 spotkań 5 bramek 2 asysty

Jakbyś chciał wiedzieć to ZP dla Nedveda też była mocno krytykowana w środowisku. Według wielu powinien dostać Henry, ale dali Nedvedowi bo nie mógł zagrać w finale LM przez kartki. Swoją drogą strasznie głupi faul, ale zawsze możesz pisać historie na nowo jak chcesz.

 

Masz rację ciężko sobie wyobrazić żeby w czasach Messiego i Ronaldo piłkarz pokroju Nedveda rywalizował o ZP. Nie ten poziom i tak jak wyżej napisane dużo lepsi piłkarze odbijali się od nich.

I jeszcze mi wytłumacz jak FIFA / UEFA i France Football zarabiają na tym, że taki Modric dostaje ZP bo strasznie mnie to ciekawi.

Edytowane przez ttr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.