Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, rahu napisał:

Gratulacje z okazji zakupu kalkulatora i sprzedaży TV

Jeżeli widzę, że jakaś drużyna przegrywa 0-3, oddaje prawie 5 razy mniej strzałów niż przeciwnik i ma trzy razy niższe posiadanie piłki to nie muszę oglądać meczu żeby dojść do wniosku, że ta drużyna dostała srogi wpierdol. Dla porównania Polska w rewanżu z Łotwa również wygrała 3-0, ale nie miała aż tak dużej przewagi w strzałach i posiadaniu piłki jak Hiszpania w meczu ze Szwecją. 

W drugim meczu Hiszpania zagrała bez Alby, Ramosa i Bosquetsa, czyli trzech swoich najlepszych defensorów, zatem jestem w stanie uwierzyć, że Szwecja parę sensownych akcji przeprowadziła. Co nie zmienia faktu, że Hiszpania i tak zdominowała posiadanie piłki, oddała więcej strzałów oraz miała więcej rzutów rożnych, a ponadto pewnie podeszła do meczu na luzie mając prawie zapewniony awans. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.11.2019 o 20:02, Zdzich napisał:

 Gdyby tylko patrzeć od sierpnia to byłbym za tym, że Lewandowski powinien wygrać. Ale przecież ta nagroda za cały rok. A co najważniejsze jest w roku? Początek rozgrywek ligowych i fazy grupowe w Europie czy faza pucharowa i walka o krajowe triumfy oraz wyniki z reprezentacją? Proporcje w tym głosowaniu to jakieś 80-85% za wiosnę, a 15-20% za jesień. A jaką wiosnę miał Lewandowski? Cristiano przynajmniej odwrócił rywalizację z Atletico, a i z Ajaxem grał nieźle, a dodatkowo jego kraj wygrał Ligę Narodów

Ale przecież nawet biorąc pod uwagę cały rok to Ronaldo nie ma podejścia do Lewego jeżeli chodzi o strzelone bramki (jego strata jest wręcz ogromna). Tak wygląda ranking strzelców za 2019 rok uwzględniający krajowe rozgrywki, krajowe puchary oraz Ligę Mistrzów/Ligę Europy:

1. Lewandowski 45

2. Messi 41

3. Benzema 33

……

24. Ronaldo 19

Cytat

został znowu najlepszym strzelcem w Niemczech, co było dosyć proste

W Serie A również nie jest ciężko zdobyć Króla Strzelców, a jakoś Christiano tego nie dokonał. :) Tak tylko przypomnę, że w ostatnich 4 sezonach królami strzelców byli tam 38-letni Luca Toni oraz Ciro Immobile, który nie poradził sobie w ,,słabej" Bundeslidze. 

Do tego Mistrzostwo Niemiec z Bayernem było w tym roku trudniej zdobyć niż mistrzostwo Włoch z Juventusem, ponieważ Borussia była sporo silniejsza niż Napoli.

Cytat

Znowu odpadł wcześnie, nie istniał w 1/8 LM

W LM Ronaldo zaszedł tylko rundę dalej, przy czym Bayern odpadł ze zwycięzcą rozgrywek.

 

Dlaczego zatem Ronaldo miałby być wyżej? Za rewanż z Atletico i półfinał Ligi Narodów ze Szwajcarią? Jasne, zagrał wówczas świetnie. Nie uważasz jednak, że to trochę mało biorąc pod uwagę regularność Lewandowskiego na przestrzeni całego roku przypieczętowaną niesamowitą formą w ostatnich trzech miesiącach? 

To już wolałbym żeby przed Lewym był taki Allison niż Ronaldo.

Edytowane przez Artlan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, rahu napisał:

Obok Portugalii najtrudniejsza drużyna z trzeciego koszyka . Szwecja jest taka, jacy my moglibyśmy być, gdyby trenem nie był wuefista świetnie zorganizowany i zdyscyplinowany kolektyw z pomysłem na grę i realizacja tego pomysłu.W konstruowaniu akcji na tle Hiszpanów nie było wielkiej różnicy a to już o czymś świadczy. Płynności gry w pomocy i wymienności pozycji  możemy się od nich uczyć .Jedyne czego im brakuje to wykończenia Berg   Isak czy Quaison to nie gwaranci bramek ale i tak będzie ciężko o trzy punkty.

Gratulacje z okazji zakupu kalkulatora i sprzedaży TV

No ale właśnie z powodów o których piszesz pisałem ze mamy szanse. A ze jesteśmy underdogiem to oczywiste. 
mnie nie zdziwi wygrana Polski i tekst ze Azwedom brakło wykończenia a Polska miała Lewandowskiego. Football to prosty sport 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tadic 20 niesamowite. 38 goli z pomocy, c*** wie ile asyst ale mnostwo , puchar i liga. no i polfinal CL. na rozkladzie kogo mieli kazdy pamieta. jak odpadli w tym polfinale tez pamietamy.

dla mnie to byl na 100% top 10 tamtego sezonu a sam umiescilbym go w top 5 bez wahania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co musi zrobić środkowy obrońca, żeby zgarnąć nagrodę? Niesamowite statystyki defensywne i impakt na drużynę. Liga mistrzów. Mega walka do końca o mistrzostwo Anglii. Jakby nie było, finał ligi narodów z reprezentacją, która jeszcze niedawno była w dużym kryzysie. 

Mam ogromny szacunek dla Leo. Top topów all-time. Fantastyczne statystyki i wpływ na drużynę, ale kurde, tylko 1 z 4 trofeów zdobył, na Copa America nic nie ugrał. Kiedy mu zabrać nagrodę, jak nie teraz? Czy jest tylko jedna możliwość, tzn. powtórzyć osiągnięcia van Dijka, ale w roku mundialowym?

Bardzo szkoda Virgila 😔

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem kibicem United, ale kurcze patrząc na to co robi Virgil w obronie, dawanie ZP Messiemu jest trochę niesmaczne. Ta nagroda od czasu połączenia się z FIFĄ stała się żartem (a pierwsza edycja była największym gdzie Sneijdera nie było nawet w Top 3 a powinien zgarnąć ZP bez żadnego ale). Teraz mamy czwartą edycję odkąd się rozłączyli i człowiek łudził się, że może France Football ponownie przywróci blask tej nagrodzie, ale gdzie tam. Dalej jest to kabaret...

@Braveheart22 ja się zastanawiam co musi się stać aby Bramkarz zdobył ZP? Skoro nie udało się to Buffonowi w 2006 r. (chociaż ok Cannavaro był nie mniej świetny wtedy) i 2015 r. oraz Neuerowi w 2014 r. to ja nie wiem,  chyba nigdy nie nastąpi aby pan w rękawicach odebrał ZP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pepis21 dlatego powstała "Nagroda Yashina", żeby nie było takiego problemu 🤣🤣🤣

Ewentualnie, pozostaje 0.01% szans, gdy bramkarz statystycznie zagra taki sezon jak Alisson, ale dołoży to mistrzostwo ligowe i zamiast Copa America oczywiście mundial.

Wtedy zgarnie sobie Yashina i Ballon d'Or. 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Pepis21 napisał:

Jestem kibicem United, ale kurcze patrząc na to co robi Virgil w obronie, dawanie ZP Messiemu jest trochę niesmaczne. Ta nagroda od czasu połączenia się z FIFĄ stała się żartem (a pierwsza edycja była największym gdzie Sneijdera nie było nawet w Top 3 a powinien zgarnąć ZP bez żadnego ale). Teraz mamy czwartą edycję odkąd się rozłączyli i człowiek łudził się, że może France Football ponownie przywróci blask tej nagrodzie, ale gdzie tam. Dalej jest to kabaret...

@Braveheart22 ja się zastanawiam co musi się stać aby Bramkarz zdobył ZP? Skoro nie udało się to Buffonowi w 2006 r. (chociaż ok Cannavaro był nie mniej świetny wtedy) i 2015 r. oraz Neuerowi w 2014 r. to ja nie wiem,  chyba nigdy nie nastąpi aby pan w rękawicach odebrał ZP.

W 2010 był jeszcze większy skandal niż ten ze Snaijderem brak choćby nominacji do 30 najlepszych piłkarzy dla zdobywcy trypletu z Interem Diego Milito (autor zwycięskich goli w finałach  LM i Coppa Italia)

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10. Ryiad Mahrez - to jest spory lol. Wprawdzie zdobył PNA, ale w City był często rezerwowym. Brak w pierwszej '30' Chielliniego, który do czasu kontuzji był czołowym obrońcą na świecie to kolejny lol. Lloris przed ter-Stegenem? Lol. Brak Harry Kane'a w '30' to kolejny lol. Szczególnie, że znalazł się tam Joao Felix. Kane jest jaki jest, ale strzela jak na zawołanie, a Tottenham zagrał w finale LM. Ogólnie ta nagroda traci na prestiżu z każdym rokiem, nie ma się w sumie czym emocjonować, ale ku*wa niektóre wybory są tak zabawne jak te w NBA, gdzie Melo został właśnie graczem tygodnia, heh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, eF. napisał:

10. Ryiad Mahrez - to jest spory lol. Wprawdzie zdobył PNA, ale w City był często rezerwowym. Brak w pierwszej '30' Chielliniego, który do czasu kontuzji był czołowym obrońcą na świecie to kolejny lol. Lloris przed ter-Stegenem? Lol. Brak Harry Kane'a w '30' to kolejny lol. Szczególnie, że znalazł się tam Joao Felix. Kane jest jaki jest, ale strzela jak na zawołanie, a Tottenham zagrał w finale LM. Ogólnie ta nagroda traci na prestiżu z każdym rokiem, nie ma się w sumie czym emocjonować, ale ku*wa niektóre wybory są tak zabawne jak te w NBA, gdzie Melo został właśnie graczem tygodnia, heh.

A wygrywa gość który daje się zgwałcić w LM i rozgrywkach międzynarodowych a na ligowym podwórku wygrywa bo największy rywal akurat postawił na przebudowę..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Sebastian napisał:

A wygrywa gość który daje się zgwałcić w LM i rozgrywkach międzynarodowych a na ligowym podwórku wygrywa bo największy rywal akurat postawił na przebudowę..

 

Messi to Jordan piłki, nie ma tu większych kontrowersji, ale szkoda mi Van Dijka, bo ten zagrał sezon życia, i taki się pewnie już nie powtórzy. Szkoda, że obrońcy są niedoceniani, ostatnim który wygrał ZP jest wielki Cannavaro z 2006 roku. Liczyłem na lekką niespodziankę, ale jednak Messi umiejętnościami przewyższa każdego. A to właśnie tego typu nagroda, choć mimo wszystko jakby wygrał Van Dijk, to byłoby lepiej dla piłki. No cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.