Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Stary, fajnie że sypnąłeś żartem, ale jak nie widzisz problemu to nie mamy o czym gadać. United po odejściu Fergusona rok w rok jest albo pierwszy, albo drugi na liście najbogatszych, najbardziej dochodowych sportowych marek. Oni tych pieniędzy nie chomikują, rok w rok przeprowadzają transfery za dziesiątki milionów funtów, i to że te transfery są przestrzelone, albo piłkarze są źle wykorzystywani to jest wina ludzi odpowiedzialnych za ten zespół, włączając w to managera.  Taki Pogba potrafił grać świetnie w Juve, w reprezentacji Francji też nie mają powodów żeby na niego narzekać, a w United gra w ośmiu na dziesięć spotkań niesamowity syf. Ja w takie przypadki nie wierzę, on jest źle wykorzystywany.

Mourinho jest(był) wielki trenerem, to co zrobił z Porto i Interem to klasa sama w sobie. Razem z Abramowiczem zrobił z Chelsea potęgę, nie wygrali LM, ale w tamtym czasie każdy czuł przed nimi respekt, jednak ten człowiek się zatrzymał w rozwoju, on nie nadąża za obecną piłką, tak więc moje stanowisko jest oczywiste: wyjebać cygana. 

 

Zeszły rok 2. miejsce przy historycznie dobrym sezonie City, rok wcześniej wygranie LE, ale też zawód w lidze, to i tak sukces w porównania do sezonów Moyesa i van Dzbana. W tym roku jasno sprecyzowane cele transferowe i dyro sportowy dający dupy. Jasne że to nie jest szczyt marzeń, ale może dlatego właśnie SAF był taki wyjątkowy, że siedział na jednym stołku ćwierć wieku i potrafił ukręcić bata z różnych gówien nawet przestrzelając masę transferów.

 

Zacytuję jednego z użytkowników reddita "a co jeżeli LVG i Mou celowo ustawiali zespół małoofensywnie, bo wiedzieli jakich leszczy mają w obronie i wiedzieli, że z nimi otwarta gra to 2-4 co mecz?" Prawda jest taka, że od odejścia Ferdinanda (klasa, najdroższy obrońca świata przez długi czas) i Vidica (który mógł być takim samym niewypałem jak Lindelof obecnie, wszak przechodził ze Spartaka Moskwa) ze świecą szukać następców. Mam wrażenie że Jones jest w składzie tylko dlatego, że jest Anglikiem, Bailly przed kontuzją był kotem, teraz się niestety zepsuł, jedynie Smalling coś tam gra, ale to "coś tam" wystarcza właśnie na 2 miejsce w lidze. Gdyby Woodward nie bał się dać za van Dijka tyle by przebić rekord transferowy Ferdinanda (mimo że van Dijk też grał piach, dopiero teraz się otrząsnął i zaczyna wyglądać na piłkarza kupionego za taki hajs) i w tym roku dorzucił chociażby Alderweiredlerleelderlelda albo Maguire'a to linia obrony nie stanowiłaby problemu przy tak latających wahadłowych Valencii i Shawie, a i DeGea miałby spokojniejsze życie.

 

Czy Mourinho był wielki? Tak

Czy jest wielki? Nie, chociaż chcę wierzyć że tak

Czy powinien wylecieć za mecz-dwa? Nie

Kto powinien wylecieć? Woodward

Edytowane przez Cardi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koguty jak zwykle 

 

Zeszły rok 2. miejsce

 

Byłbym w stanie uznać za sukces poprzedni sezon, gdyby nie Sevilla i równie beznadziejny występ w finale pucharu Anglii. A puchar Uefa to był ich zasrany obowiązek skoro dali ciała w lidze.  Poza tym oni tam grali z rywalami trzeciego, albo i czwartego europejskiego sortu, a i tak  znaleźli sposób żeby grać dogrywkę z Teodorczykiem i spółką, a Celta to na OT robiła co chciała i była o milimetry od awansu. Ale co kto lubi, skoro podoba wam się co się dzieje w Manchesterze to spoko, mnie się nie podoba. 

 

 

40417654_1942698086028019_67021229487292

Koguty jak zwykle. Szczęściarze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby jeszcze z 1 koszyka dostała Czelsi/Sewije to już by im pomnik stawiano. A kasa za transmisję to szok.

A Grosik to chyba ma dość kadry

Moze beda mogli przejsc na zawodowstwo:)

 

Podobno umowa lezala na stole, testy medyczne byly zdane, warunki kontraktu dogadane a grosicki bez slowa opuscil miasto i nie wiadomo dlaczego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości spytam - co jako gracz Hajto odyebal że jest w yak zacnym towarzyskie?

Hajto odwalił dużo różnych rzeczy, niekoniecznie na boisku, ale przecież w Korei to on prowadził grupę imprezową i razem ze Swierczewskim chcieli tłuc dziennikarzy, kiedy ci ich krytykowali za grę, do tego wypadek samochodowy, afera papierosowa, częste wizyty w kasynie, nałóg palenia papierosów, trochę się tego przez całą karierę zebrało:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśni mi ktoś bardziej w temacie co to i po co wymyślili te ligę narodów?

Piłkarze i tak mają przecież napięte grafiki co zawsze widać pod koniec sezonu.

LN zastąpiła coś? Czy to dodatkowe mecze?

LN zastąpiła część meczów towarzyskich, to nie są dodatkowe spotkania.

 

Oczywiście dla pieniędzy.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jaki ma to mieć prestiż w opinii UEFA?

Jakieś przecież dzikie karty będą za to dawać więc to zdecydowanie coś więcej niż mecz towarzyski

Do tego w meczu towarzyskim trenerzy sprawdzali grajków, taktyki oto

Tu jeśli nagrodą jest awans do wyższego koszyka lub dzika karta na MŚ/me trenerzy mogę chciec grać twardym składem i repra nie będzie miała zaplecza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.