Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

'kiedyś to było' award jak nic

może wymienisz jakiegoś fajnego kapitana czołowego teamu z lat post-2012? czy już są same przydupasy sponsorów i geje w dzisiejszych czasach? 

Ale ja nie mówię że nie ma kandydatów aktualnie, bo są, ale z całą pewnością Neymar czy Lewandowski takimi nie są. Na przykładzie tego Mundialu: Godin, Ramos, Akinkiejew, Jedinak, Kolarov, Guardado, Benatia, Kjaer (Eriksen nie nosi opaski i korona mu z tego powodu z głowy nie spadła) i pomijając że nie powinien tutaj grać  to też Neuer. I to nie jest tak że kapitanem nie może być napastnik, bo taki Falcao czy Ronaldo całkiem dobrze w tej roli wypadają. Natomiast takie osoby jak Messi, Hazard, Lewy, Neymar czy Modric się nie nadają. Modric zawsze uważałem za dobrą kandydaturę, ale na tych mistrzostwach stracił w moich oczach, jak ze strachem w oczach podchodził do tych karnych  Kane też mi jakoś średnio pasuje, znalazły by się lepsze kandydatury w tym zespole, choćby Henderson.

 

Tak ptak, Buffon rewelacyjny kapitan, w tamtych czasach to w Italii mogłeś dać prawie każdemu ( Nesta, Canavaro, Totti, Buffon, Pirlo, Gatusso) i by pasowało.

Edytowane przez pg13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Modric zawsze uważałem za dobrą kandydaturę, ale na tych mistrzostwach stracił w moich oczach, jak ze strachem w oczach podchodził do tych karnych  

 

 

być może się mylę, ale po tym zdaniu zaczynam myśleć że nie masz pojęcia o dobrym leadershipie

 

 

 

 

[....]Gatusso [....]

 

a po przeczytaniu  tego w sumie się utwierdzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

być może się mylę, ale po tym zdaniu zaczynam myśleć że nie masz pojęcia o dobrym leadershipie

 

 

 

 

 

a po przeczytaniu  tego w sumie się utwierdzam

No widzisz, a jakoś Gattuso nosił opasę kapitana i w reprezentacji i w Milanie, ale to pewnie Ty masz rację, a ludzie którzy mu ją dali to idioci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmm, kurde, wystarczyło zostawić komenatrz z pierwszym cytatem  :smile:

 

tak czy inaczej, komentarz o Tobie po tym co napisałeś o Modricu zdecydowanie nie traci ważności

A czym Cię urzekł ten Modric na przełomie kariery, że niby takim jest rewelacyjnym kapitanem? bo facet który podchodzi do karnego i ma pełną pieluchę to nie jest zawodnik który powinien nosić opaskę kapitana i tyle. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie rozmawiałem z nim nigdy, nie trenowałem, ani nie słuchałem ani nie czytałem nawet pół wywiadu. Ale jeśli Ty już wiesz po jego minie jak podchodzi do karnego, że to, jak do niego podchodzi go dyskwalifikuje, to dla mnie to jest LOL po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, nie rozmawiałem z nim nigdy, nie trenowałem, ani nie słuchałem ani nie czytałem nawet pół wywiadu. Ale jeśli Ty już wiesz po jego minie jak podchodzi do karnego, że to, jak do niego podchodzi go dyskwalifikuje, to dla mnie to jest LOL po prostu.

Nigdy nie słyszałeś o czymś takim jak mowa ciała. Lider ma być pewien siebie, w każdym aspekcie, tym bardziej jeśli jest fantastycznym  i świetnie wyszkolonym technicznie piłkarzem jak Modric. A on narobił w gacie i tyle, do pierwszego poszedł jak na ścięcie i nie trafił, a jak podchodził drugi raz już w konkursie to z wyrazem twarzy jakby chciałby być gdzieś indziej. Tak jak pisałem wyżej stracił w moich oczach podczas tego turnieju jako lider i tyle. Zresztą nie przez przypadek od 2 lat pełni dopiero tą funkcję, i nigdy wcześniej w żadnej drużynie klubowej opaski nie nosił.

 

LOL to jest Twoja argumentacja w tej rozmowie, więc kończę tą dyskusję, bo nie napisałeś jeszcze nic sensownego, nawet faktów nie potrafiłeś sprawdzić czym się ośmieszyłeś a brniesz w zaparte.

Edytowane przez pg13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu nie było jeszcze żadnej dyskusji : )   tak, słyszałem o czymś takim jak mowa ciała, fajna rzecz i może jest jednym ze składników leadershipu, ale na pewno nie głównym / najważniejszym [a przynajmniej nie w organizjach typu drużyna sportowa], dlatego ciągle myślę że o leadershipie masz blade pojęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie też się wydaje że masz pojęcie, a sensownego zdania nie potrafisz skleić, żeby było związane z tematem.

 

Nawet Football Manager Cię wyśmiewa, gdzie ten Modric ma całe 13/20 z rubryce leadership, a wyśmiewany przez Ciebie Gattuso 19/20. Więc jak nawet gra komputerowa kręci z Ciebie bekę, to idź już spać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobie też się wydaje że masz pojęcie, a sensownego zdania nie potrafisz skleić, żeby było związane z tematem.

 

Nawet Football Manager Cię wyśmiewa, gdzie ten Modric ma całe 13/20 z rubryce leadership, a wyśmiewany przez Ciebie Gattuso 19/20. Więc jak nawet gra komputerowa kręci z Ciebie bekę, to idź już spać. 

 

Ja pierdziu... nawet footbal manager...

 

A nie jest istotniejsze to, że w finale LM zdominował pomocników drużyny przeciwnej ? Nie jest istotniejsze to, że w 118 minucie dogrywki biega jakby mecz dopiero się rozpoczął ? Nie jest istotniejsze to, że reguluje tempo gry drużyny tak aby gra była jak najbardziej efektywna ?

 

Oczywiście nie nadaje się do karnych, ale kurde co to ma do liderowania ? 

Bo jak dla mnie nijak.Kapitan nie musi mieć największych jaj, musi mieć mózg na miejscu. Twoja metoda przyznawania opaski jest maksymalnie prymitywna. Na zasadzie - kto ma większego fiuta tego jest szalupa. 

 

A Gatusso był beznadziejny jako kapitan. Nosił tą opaskę chyba tylko po to aby go sędzia przy faulach oszczędzał. Żaden lider na boisku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pierdziu... nawet footbal manager...

 

A nie jest istotniejsze to, że w finale LM zdominował pomocników drużyny przeciwnej ? Nie jest istotniejsze to, że w 118 minucie dogrywki biega jakby mecz dopiero się rozpoczął ? Nie jest istotniejsze to, że reguluje tempo gry drużyny tak aby gra była jak najbardziej efektywna ?

 

Oczywiście nie nadaje się do karnych, ale kurde co to ma do liderowania ? 

Bo jak dla mnie nijak.Kapitan nie musi mieć największych jaj, musi mieć mózg na miejscu. Twoja metoda przyznawania opaski jest maksymalnie prymitywna. Na zasadzie - kto ma większego fiuta tego jest szalupa. 

 

A Gatusso był beznadziejny jako kapitan. Nosił tą opaskę chyba tylko po to aby go sędzia przy faulach oszczędzał. Żaden lider na boisku. 

Sebek, gdybyś miał trochę oleju w głowie to po pierwsze byś ogarnął, że był to post o charakterze humorystycznym i wstawka o FMie była w ramach ciekawostki.

Po drugie, gdybyś miał pojęcie jak robiona jest ta gra to nie wystawiałbyś się na pośmiewisko. To nie jest jakaś zręcznościowa Fifa, ta gra mogłaby być dla wielu encyklopedią wiedzy o piłce (polecam Tobie, może się czegoś dowiesz). Twórcy tej gry współpracują z ludźmi bezpośrednio związanymi z klubami, czy danymi rozgrywkami. Do tego zatrudniają setki swoich osób którzy bezpośrednio obserwują zawodników, i przepowiedzieli wiele karier graczom o których świat jeszcze nie słyszał, a mocne i słabe strony zawodników już dobrze znanych rozczytują bezbłędnie. 

Możesz sobie poczytać:

https://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/transfery/swiat/wiecej-niz-gra-football-manager-stal-sie-narzedziem-dla-skautow/7tw1v0r

http://www.gol24.pl/gry/a/skad-sie-biora-szczegolowe-dane-pilkarzy-w-football-managerze-odpowiadamy,9544174/

http://www.gol24.pl/gry/a/football-manager-to-juz-wiecej-niz-gra-z-jego-bazy-danych-skorzystaja-kluby-na-calym-swiecie,9544304/

na zagranicznych stronach znajdziesz tego dużo więcej, łącznie z wywiadami scautów czołowych klubów świata.

 

Po trzecie, ja wiem doskonale że Modric to świetny piłkarz, co nie robi wcale z niego dobrego kapitana. W Realu Madryt cała jedenastka która wybiega na boisku to świetni piłkarze, plus z 8 rezerwowych, a na kapitana nadaje się tylko kilku z nich. Według Ciebie dowódcą brygady powinno się zrobić górnika która wydobywa najwięcej węgla a to piramidalna bzdura. Kapitan ma być pewny siebie, mieć odpowiednie cechy wolicjonalne, musi potrafić poderwać drużynę w trudnych chwilach, i musi mieć posłuch w drużynie. Taki kapitan nawet gdy zawodnicy go nie lubią, powinien budzić u nich respekt i szacunek, a taki np. Lewandowski wzbudza tylko politowanie (uwaga ciekawostka: w FMie magiczne 7/20 w rubryce leadership).

 

Po czwarte, jeśli uważasz że Gattuso był słabym kapitanem czy przywódcą stada, to wejdź teraz na jakieś forum Milanu i o to zapytaj. Skończy się na tym że posypią się posty " skąd ten idiota się urwał?".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.