Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ja nie powiem nic nowego, co mnie najbardziej wku. to pompowanie tego balonika przez media, wszechobecny hype który kompletnie nie miał nic wspolnego z logiką i realiami, chyba że dla kogoś wygrana z Litwą była tak mocnym prognostykiem sukcesu, no i te gęby naszych kopaczy w setkach reklam. 

Z tym to trzeba przyznać strasznie przeholowali. Z trenerem na czele...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszło, że peak tej kadry to było Euro16, a nie jak liczyliśmy Mundial18.

Wtedy Kuba był po kontuzji nieoczekiwanie w świetnej formie, Krychowiak był Krychą wstawianą do 11ki turnieju(?) i roku na świecie, dwa lata młodszy Piszczek + środek defensywy + ludzie "od noszenia pianinia" - Mączyński i Jędrzejczyk w świetnej formie. Przecież my byliśmy lepsi od Niemców w meczu fazy grupowej, a defensywa puściła 2 bardzo pechowe bramki po przewrotce/akcji życia Renato. Słabsza forma Lewego i partolenie okazji Milika nawet tak nie bolało, brak rezerw czy słabszy Grosik. Ehh karne od pewnie finału Euro.

 

Teraz w słabej formie wszyscy, połamana część, na zakrętach karier, trochę za zasługi, Lewy dalej bez formy, taktyka fatalna, troszkę pecha (troszkę! żadne wytłumaczenie), brak jaj. 

 

Koniec pewnej epoki tej kadry.

Kuba out, Piszczek out, Glik i Pazdan chyba out, jak będzie nowy selekcjoner to przyszłość Krychy i Cionka niepewna, Grosicki na ostatnich podrygach...

 

Bramka bez problemu

Bereszyński, Gumny, Kędziora, podrygi ostatnie Rybusa? Może Reca, może Jaroszyński -  na bokach obrony

Glik(??), Pazdan (??), Bednarek (nowy lider D) - tu na środku poza Bednarkiem może być armageddon jak Glik zdecyduje się na odejście.

 

Największy problem to oczywiście brak środka pola i skrzydeł. 

Ilu graczy widać do kadry na pomoc/skrzydła?

Zieliński, Linetty, Kownacki. Mooooże Krychowiak. I tyle, tu jest tragedia.

 

Nowe rozdanie po mundialu, kończy się w sumie z perspektywy ostatnich 30 lat i tak całkiem fajna epoka. Oczywiście zakończona blamażem okrutnym, ale radochy po W z Niemcami, po awansie na 2 imprezy finałowe z rzędu, po naprawdę dobrym Euro mi nikt nie odbierze.

Po Euro piłkarze odcięli troche kuponów - poszli do lepszych klubów, dostali większe pieniądze, ale często wylecieli ze składów.

Przegraliśmy ewidentnie taktycznie, beznadziejny pomysł z 3 z tyłu na tak zdeterminowany i ofensywny zespół, fatalny uraz Glika... Polacy wyglądali mega niepewnie w obronie. Bywaja mecze, że rywale strzelają na bramke po 5-10x, ale broniący zespół wygląda że wie co robi.... u nas był jakiś taki strach w oczach. Po paru pierwszych minutach byłem prawie pewny, że siądziemy kondycyjnie, bo to nie było tempo do wytrzymania... Druga linia dramat - Zieliński fatalny, słabe wyprowadzanie piłek przez obrońców, nieumiejetnsc grania piłką, przesuwania się w obronie całym zespołem, asekuracji (to zasługa 3-4-3) 

 

Dla mnie do wyjebania jest Krycha, który dużo pierdoli, a gra za zasługi, nie bez powodu w klubie nie dstaje szans... albo wróci do regularnego grania, albo nie powinno być dla niego miejsca w reprezentacji. Na plus uważam Bednarek, będą z niego ludzie jak się ogra. Niezły powinien być Kownaś w przyszłosci. Błaszczykowski out, Grosik to c*** nie talnt - nie bez powodu ma problem żeby przebić się w słabym klubie anglii. lepiej ogrywać młodych...gdzieś jacyś muszą byc. 

 

Na tą chwilę wystarczy odciąć Lewego od piłek i nasza kadra nie gra dosłownie nic... a i lewy dzisiaj poległ całkowicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam się To, że na tych mistrzostwach wypadliśmy o wiele, wiele gorzej niż na Euro jest naprawdę niezrozumiałe. 

 

Dwa lata w piłce to szmat czasu. A przed Euro balonik nie był tak pompowany. W MŚ weszliśmy z nowym składem i ustawieniem obrony (co nie rokuje zbyt dobrze). Jak usłyszałem, że Glik się kontuzjował, bo na treningu podczas "zabawy" próbował zrobić przewrotkę to zapaliła mi się ostrzegawcza lampka, jak dołożyć ilość reklam (przypomniało mi się MŚ 2002). Zawodnicy nie grający w klubach i tak dalej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączcie sobie studio, zaraz się będę napierdalać :grin:

 

cholera spóźniłem się i teraz jest il divo co wzasadzie dopełnia obraz tragedii :P:)

Dwa lata w piłce to szmat czasu. A przed Euro balonik nie był tak pompowany. W MŚ weszliśmy z nowym składem i ustawieniem obrony (co nie rokuje zbyt dobrze). Jak usłyszałem, że Glik się kontuzjował, bo na treningu podczas "zabawy" próbował zrobić przewrotkę to zapaliła mi się ostrzegawcza lampka, jak dołożyć ilość reklam (przypomniało mi się MŚ 2002). Zawodnicy nie grający w klubach i tak dalej. 

no i tak jest, tylko czemu przed samym mundailem gadano takie bzdury, że jesteśmy conajmniej jednym z faworytów pośród ekip z europy, najpierw ci wszyscy eksperci typu godlewski rudzki itd będą gadać jaki to u nas profesjonalizm zapanował, jaką to mamy drużynę na schwał, aby jutro zapewne pierdzielić o przeroście ambicji, jak to nam inni pokazali miejsce w szeregu itd głosy rozsądku po fakcie, no aż się nóż w kieszeni otwiera. Nie będe się upierał w stwierdzeniu że Polska to najbardziej popier.... kraj świata ale chyba akurat w tym jesteśmy w czołówce, bo mało jest tak oderwanych od rzeczywistości nacji jak my 

W 2002 było gorzej, szczególnie ze strony piłkarzy. Tutaj w sumie dobrze, że większą dawkę wziął na siebie Nawałka.

no niewiem, imo to jest dokładnie powtórka z rozrywki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie róbcie jaj z tymi reklamami, to nie miało zadnego wpływu na nasz wynik.

 

Nasz świetny selekcjoner adam rozwalka, który nie oszukujmy się, na poziomie międzynarodowym trenerem jest słabym po prostu tragicznie ich przygotował. Sorry, ale popatrzcie sobie na skald Senegalu czy Kolumbii.. to są kadry porównywalne do naszej, a my oddaliśmy dwa czy trzy strzały celne. Rozumiem jakby to był pech i rzeczywiście nasi nieźle grali, ale Polska na tym turnieju to podobny poziom co Panama czy Arabia czyli żenada kompletna

 

A pisanie, że Glik wolał siatkonoge niż poważne granie.. serio? Zawodnicy na tym poziomie robią codziennie przewrotki i bawią się piłką, gość miał po prostu pecha

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2002 było gorzej, szczególnie ze strony piłkarzy. Tutaj w sumie dobrze, że większą dawkę wziął na siebie Nawałka.

Jakby tak wszystko zliczyc to mysle ze wiecej reklam bylo teraz. Po prostu 16 lat temu ogladalismy wiecej tv. Teraz nawalka reklamowal 4 rozne firmy, glik 3, nawet grosicki ma wlasny napoj energetyczny...

Panowie, nie róbcie jaj z tymi reklamami, to nie miało zadnego wpływu na nasz wynik.

 

Nasz świetny selekcjoner adam rozwalka, który nie oszukujmy się, na poziomie międzynarodowym trenerem jest słabym po prostu tragicznie ich przygotował. Sorry, ale popatrzcie sobie na skald Senegalu czy Kolumbii.. to są kadry porównywalne do naszej, a my oddaliśmy dwa czy trzy strzały celne. Rozumiem jakby to był pech i rzeczywiście nasi nieźle grali, ale Polska na tym turnieju to podobny poziom co Panama czy Arabia czyli żenada kompletna

Oczywiscie ze to nie kwestia reklam aczkolwiek wskazuje na to ze po euro pilkarze zaczeli miec troche inne priorytety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tvp? Co tam sie dzieje?

 

Dudek z Ulatowskim prawie się tłukli, mimo że siedzą po dwóch stronach, Ulatowski jechał z naszą piłką równo przy murawie, a Dudek próbował jakoś dyplomatycznie załagodzić, musieli sobie dać po razie w przerwie, bo po reklamach był spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby tak wszystko zliczyc to mysle ze wiecej reklam bylo teraz. Po prostu 16 lat temu ogladalismy wiecej tv. Teraz nawalka reklamowal 4 rozne firmy, glik 3, nawet grosicki ma wlasny napoj energetyczny...

 

Oczywiscie ze to nie kwestia reklam aczkolwiek wskazuje na to ze po euro pilkarze zaczeli miec troche inne priorytety.

.

 

Priorytety nie mają tu znaczenia, Messi czy Ronaldo grają non stop w jakiś reklamach i nie przeszkadza im to w grze w piłkę. Oglądałem większość meczów na tych mistrzostwach i nasi wyglądało jakby grali w zwolnionym tempie, po prostu nie byli gotowi fizycznie i tyle. Nie wiem czy spieprzył to nawalka czy gość od przygotowania fizycznego, ale i tak wszystko idzie na konto nawalki. Na euro Polacy bardzo dobrze wyglądali fizycznie z zawsze odbudowywali ustawienie, dobrze przesuwanie itd, a tutaj było widać że nie mają po prostu siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Priorytety nie mają tu znaczenia, Messi czy Ronaldo grają non stop w jakiś reklamach i nie przeszkadza im to w grze w piłkę. Oglądałem większość meczów na tych mistrzostwach i nasi wyglądało jakby grali w zwolnionym tempie, po prostu nie byli gotowi fizycznie i tyle. Nie wiem czy spieprzył to nawalka czy gość od przygotowania fizycznego, ale i tak wszystko idzie na konto nawalki. Na euro Polacy bardzo dobrze wyglądali fizycznie z zawsze odbudowywali ustawienie, dobrze przesuwanie itd, a tutaj było widać że nie mają po prostu siły.

No wlasnie dudek w studiu powiedzial ze dostal info od lekarza kadry ze polacy nigdy nie mieli tak dobrych wynikow markerow zmeczeniowych jak po meczu z senegalem.

 

A eye test mowi zupelnie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pbs.twimg.com/media/DgfA4BTWkAI2miQ.jpg

 

2 lata lizali ich po jajkach jaka to wspaniala kadra a teraz pierwsi dopierdalaja im.

 

Ciekawe czemu kryche dali na okladke a nie Lewego czyzby sie bali ze gwiazdeczka sie obrazi.

Edytowane przez Mailman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te ich wyniki nie mają znaczenia jak wszyscy widzą jak to wygląda, zawsze spóźnieni i wolniejsi.

 

Oprócz nawalki to kolejna sprawa jest taka, o czym trąbią wszyscy od dawna.. my nie mamy szkolenia. Taka Chorwacja, mały kraj a robi co chcę. Islandia ma tyle mieszkańców co Bydgoszcz, a jest na mundialu. Belgia mały kraj, a piłkarzy ma świetnych. Dopóki nie będzie sytemu szkolenie to nigdy nie będzie sukcesów.

Piękna okładka i za to szacun, nie ma patyczkowania się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.