Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj tak, bo sędzia biegał sprawdzać od razu, a nie po 5 minutach od zdarzenia. W takim kształcie VAR faktycznie ma sens i bardzo dobrze, że sędzia właściwie z niego skorzystał. Tak czy siak sposób w jaki komunikowana jest ostateczna decyzja jest przekomiczny i budowanie tej dramaturgii jest kompletnie niepotrzebne. Zamiast ogłosić decyzję po odejściu od monitorka, to facet biegnie przez całe boisko, wykonuje jakieś cudaczne gesty i dopiero potem oznajmia wszystkim czy utrzymuje swoją decyzję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

świetnie się bawiłem czytając jego książkę.

 

rip

pierwszą? jeśli tak, to nie masz chyba zbyt wygurowanych wymagań, bo o ile lubię szyderę podpartą bluzgami, to te "dzieło" wymęczyło mnie totalnie

 

co za podły rok, najpierw Paweł a teraz Wujo, dwie najbardziej charakterne postacie polskiej piłki

 

smutek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszą? jeśli tak, to nie masz chyba zbyt wygurowanych wymagań, bo o ile lubię szyderę podpartą bluzgami, to te "dzieło" wymęczyło mnie totalnie

 

 

Też nie rozumiem zachwytu nad tą pozycją, bo do "Szamo" to się nawet nie umywa. Jak ktoś chce poczytać jaki to Wujo nie był zajebisty i czego to on w życiu nie robił, to spoko, ale spodziewałem się o wiele lepszej książki.

 

Pomyśleć, że jeszcze wczoraj żartowałem sobie z kolegą z różnych miejskich legend na temat Wuja. Szkoda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie rozumiem zachwytu nad tą pozycją, bo do "Szamo" to się nawet nie umywa. Jak ktoś chce poczytać jaki to Wujo nie był zajebisty i czego to on w życiu nie robił, to spoko, ale spodziewałem się o wiele lepszej książki.

 

Pomyśleć, że jeszcze wczoraj żartowałem sobie z kolegą z różnych miejskich legend na temat Wuja. Szkoda...

ja z kolei ostatnio odświeżałem sobie Asa Wywiadu z Wujem, są 4 części, polecam

 

Szamo jak Szamo, "Spalony" to jest dopiero arcydzieło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwszą? jeśli tak, to nie masz chyba zbyt wygurowanych wymagań, bo o ile lubię szyderę podpartą bluzgami, to te "dzieło" wymęczyło mnie totalnie

co za podły rok, najpierw Paweł a teraz Wujo, dwie najbardziej charakterne postacie polskiej piłki

smutek

a jest jakaś druga część? Jedziemy z frajerami - o to mnie się rozchodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jest jakaś druga część? Jedziemy z frajerami - o to mnie się rozchodzi.

http://www.empik.com/wojt-2-decydujace-starcie-wojcik-janusz-ofiara-przemyslaw,p1121682638,ksiazka-p

 

nad tytułem to chyba pół roku siedział :D

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krycha drugi mecz pod rząd poza składem. Zwolnienie Pulisa chyba najmocniej go dotknęło. Tym bardziej dziwi mnie posadzenie Grześka po tym, jak był jednym z najlepszych graczy WBA.

Są plotki, że podobno ze względu, że szatnia go średnio akceptuje. Te jego wycieczki i pozowanie z tą jego dziewczyną reszcie drużyny za bardzo nie przypadają do gustu. Wcześniej miał jeszcze poparcie Pulisa, ale teraz jak go nie ma, to może być ciężko.

 

Jak przyjdzie Pardew to może do składu wróci, ponieważ teraz jest tam tylko szkoleniowiec tymczasowy, który chyba Grześka nie lubi za ten brak "drwalości". A przecież grają tym samym ustawieniem z trzema środkowymi pomocnikami i na miejscu Krychowiaka gra o wiele gorszy Field. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo nie interesuję się ligą angielską, więc za bardzo nie wiem jaki styl miały drużyny Pardewa, ale oby było tak jak mówisz  :smile: . Krychowiak w formie mimo swoich wad to jest zawodnik bardzo potrzebny reprezentacji.

 

Jeszcze tak trochę o West Brom, mimo, że rzadko tę ligę oglądam to parę meczów ich obejrzałem. Co się tam rzucało w oczy to przede wszystkim brak jakiegokolwiek kreatywnego zawodnika w środku pola i często dochodziło do sytuacji, w której do Grzesiek z tych trzech pomocników był usposobiony najbardziej ofensywnie, a to dla niego i drużyny nie mogło się dobrze skończyć. Ci jego partnerzy czyli Barry i Livermore to typowi drwale bez polotu tylko do rozbijania i na lagę na chaos. Ten Barry to już grać nie powinien, bo nie nadąża za akcjami.

Ponadto wieczne niezdecydowanie Pulisa czy gramy na trzech obrońców z wahadłowymi czy na czterech, czy na dwóch napastników czy na jednego powodowały, że tę drużynę oglądało się mega ciężko i na dodatek grała bardzo nieefektywnie. Ten Rodriguez to ma tak rozregulowany celownik, że to głowa mała. Trochę lepiej Rondon.

 

Miejmy nadzieję, że jak przyjdzie Pardew to dla Grześka nastaną lepsze czasy.

 

 

 

I tak już poza tematem to polecam obejrzenie paru meczów Sampdorii. Ja wiem, że to liga włoska, ale oni akurat grają mocno ofensywnie nawet z lepszymi zespołami i rzadko się nudziłem podczas ich meczów. No i gra tam trzech Polaków :smile:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w miare kreatywni sa morrison i chadli ale non stop kontuzje w tym sezonie a w tamtym bardzo dzieki nim zrobili top 10.

za duzo hegaziego ze juz nie wspomne o barrym, za malo mcauleya no  i dawson polamany.

transfery bardzo potrzebne w zime, w kazda formacje praktycznie.

krychowiak to obecnie przecietniak, rotacja jest tu jak najbardziej normalna, niech sie cieszy ze gra bo takich jak on jest na peczki, zapomnijcie o prime ktory mial w sevilli bo to nie wroci juz nigdy.

raczej nie spadna, choc to najslabsze wba od 3-4 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

I tak już poza tematem to polecam obejrzenie paru meczów Sampdorii. Ja wiem, że to liga włoska, ale oni akurat grają mocno ofensywnie nawet z lepszymi zespołami i rzadko się nudziłem podczas ich meczów. No i gra tam trzech Polaków :smile:

 

Ten mit o tej niby nieatrakcyjnej i defensywnej lidze wloskiej już dawno można wyjebać do kosza ;] z tych topowych lig od kilku sezonów pada tam najwięcej goli, a drużyny z paroma wyjątkami są tam teraz nastawione na grę do przodu i radosny futbol. Obejrzyj sobie Napoli, to co oni grają to jest sztos.

 

Na chwilę obecną to najlepsza liga do oglądania. Choć wychowałem się premier league to z wyjątkiem meczów United (choć od czasu odejścia SAFa grają takie gówno, że czasami mam ochotę podciąc sobie żyły;p) praktycznie wcale jej nie oglądam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten mit o tej niby nieatrakcyjnej i defensywnej lidze wloskiej już dawno można wyjebać do kosza ;] z tych topowych lig od kilku sezonów pada tam najwięcej goli, a drużyny z paroma wyjątkami są tam teraz nastawione na grę do przodu i radosny futbol. Obejrzyj sobie Napoli, to co oni grają to jest sztos.

 

Na chwilę obecną to najlepsza liga do oglądania. Choć wychowałem się premier league to z wyjątkiem meczów United (choć od czasu odejścia SAFa grają takie gówno, że czasami mam ochotę podciąc sobie żyły;p) praktycznie wcale jej nie oglądam.

Racja. Liga włoska ostatnio prezentuje się naprawdę ciekawie (oprócz tych dolnych rejonów, ale to chyba tylko w angielskiej drużyny z końca stawki grają dobry futbol, bo np. w takiej Hiszpanii to jest jeszcze gorzej niż we Włoszech z tymi drużynami z końca).

 

Napoli oglądam regularnie i początek sezonu mieli naprawdę znakomity, ale już ostatni okres był trochę gorszy - porażki z City (chociaż tu to pewnie by każdy przegrał, może poza PSG) remis z Interem, czy wymęczone zwycięstwo z Udinese. Brakuje im ławki rezerwowych, obecnie grają w trzynastu, a ta trójka z przodu to niedługo się zajedzie do końca. Dziwi mnie trochę to, że w podstawowym składzie nie gra Zieliński, który jest obecnie ich najlepszym pomocnikiem, o wiele lepszym od drewnianego Allana czy Hamsika bez formy.

 

Myślisz, że są w stanie dowieźć to prowadzenie? Bo gdzie się nie spojrzy to padają teksty, że Napoli zaraz spuchnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałeś jeszcze o Jorginho, ktory jak dla mnie jest ich najlepszym pomocnikiem. Hamsik wiadomix - kapitan i legenda klubu mimo beznadziejnej formy grać musi, bo Zieliński to nie Messi i też często się zdarza, że podczas meczów go nie widać. Drugie primo to pewnie kwesta doświadczenia. Z kolei brak pierwszego placu dla Polaka kosztem Allana też mnie dziwi.

 

Co do mistrza to myślę, że Napoli. Sarri to pojeb i ma na jego punkcie obsesję ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko porównanie Zielińskiego i Allana, to jak porównanie lodów waniliowych i salcesonu. Sarri to nie idiota, i wie że w zespole grający tak skrajnie ofensywnie, musi mieć w środku konkretny mur, bo byłby dymany na kontrach. Dlatego prawie zawsze gra 2z3 Allan, Diawara, Jorginho. Zieliński to naturalny zmiennik Hamsika, i na niego trzeba zasuwać w obronie  żeby mógł rozwinąć skrzydła. Już nie pamiętacie jaj żenująco wyglądał w kadrze, gdy za plecami nie miał Krychowiaka?

 

Racja. Liga włoska ostatnio prezentuje się naprawdę ciekawie (oprócz tych dolnych rejonów, ale to chyba tylko w angielskiej drużyny z końca stawki grają dobry futbol, bo np. w takiej Hiszpanii to jest jeszcze gorzej niż we Włoszech z tymi drużynami z końca).

 

Nie jest gorzej, nigdzie nie jest gorzej, pomiędzy Serie A, a B jest przepaść, a drużyny które awansowały regularnie z hukiem spadają z ligi. We Włoszech mówi się o powrocie do 18 drużyn, bo zazwyczaj w okolicy 20 kolejki mamy już znanego przynajmniej jednego spadkowicza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.