Skocz do zawartości
kore_old

Futbol europejski

Rekomendowane odpowiedzi

Już za chwilę, Arsenal podejmuje Leicester, a więc pora coś napisać.

Moje oczekiwania wzrosły, po przyjściu Seada (czy jak on tam k**** miał) i Alexa, więc liczę na dobry sezon. Spośród wszystkich drużyn w EPL, jesteśmy w top 5, jak nie w top 3. Może przesadzam, ale no jak nie jak tak. Na bramce Petr, który może już nie jest tym samym bramkarzem co w Chelsea, lecz wciąż czołówka. Obrona ma moc, Monreal, Hector, Koscielny i Mustafi. No i Kolaśininiać, czy jak tam. Środek pola obsadzony przez świetnie zgrane osoby. Skrzydła również nie ustępują, z czego jestem zadowolony, bo przy takiej silnej lidze mogą się przydać (zresztą jak zawsze XD). No i atak. Alexis i Lacazette, czyli śmiało można powiedzieć że topowy duet.

Ten skład po prostu musi wiele ugrać, a LM, lub nawet walka o mistrza jest w zasięgu.

Ozil, Sanchez, Lacazette, watch out Premier League.

No obrona ma moc! No i Czech też się popisał :P

Arsenal dla mnie wyląduje poza top 4

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

derby Krakowa po raz pierwszy od wielu lat miały świetny poziom sportowy. wygrała Wisła, chociaż Cracovia grała lepiej. niestety jak Pasy nie wykorzystują swoich okazji a na dodatek głupio wyleciał obrońca to tak to się kończy.

ktoś tu się śmiał z Carlitosa. polecam jego 1 bramkę

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ciekawe co teraz z Cavanim sie stanie bo raczej nie bedzie siedzial na lawie.

Przecież Neymar ani w reprze, ani w Barcelonie nie był środkowym napastnikiem, więc niby czemu Cavani miałby czuć się zagrożony? Już nie wspominając o tym, że Urugwajczyk przez 3 lata grał na boisku razem z Ibrą, który był chyba większym samcem alfa niż Neymar.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Przecież Neymar ani w reprze, ani w Barcelonie nie był środkowym napastnikiem, więc niby czemu Cavani miałby czuć się zagrożony? Już nie wspominając o tym, że Urugwajczyk przez 3 lata grał na boisku razem z Ibrą, który był chyba większym samcem alfa niż Neymar.

Mbappe to 9 przeciez.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mbappe to 9 przeciez.

Wybacz, umknęło mi jakoś, że PSG planuje ściągnąć Mbappe. Myślałem, że o Cavanim to piszesz wyłącznie w kontekście przyjścia Neymara. W każdym razie wyobrażam sobie cała trójkę razem, skoro taki Neymar na Mundialu grał cofnięty za Fredem i Hulkiem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No pamietajmy ze jest jeszcze Lucas ale on juz byl rezerwowym takze moze ich pomieszcza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Matic profesor poki co.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

takie MU to ja mogę oglądać, jak będzie zdrowy nie bata żeby  Lukaku nie machnął 25 bramek drugi gość obok Kolasinaca  którego będę najbardziej śledził w tym sezonie PL 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Leiva w Liverpoolu 1 trofeum przez 10 lat.

Leiva w Lazio 1 trofeum w 90 minut :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pięknie Real osrał Barcelone i tego żałosnego sędziego, to juz ten smieszny Manchester United większy opór stawiał

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

https://zapodaj.net/images/d98bfe7bde8b2.jpg

:grin:

Mecz w 1 połowie słaby, byłem rozczarowany. Na szczęście druga połowa to już duzo akcji i szybkie tempo. Real wygrał zasłużenie, ma lepszą kadrę i już ukształtowany zespół. Barcelona ma dziury w obronie (Vidal wczoraj zagrał źle, gdzie był Semedo?), w pomocy (tutaj nawet nie trzeba komentować...) i na lewym skrzydle.

Okienko jeszcze trwa, ale czasu jest coraz mniej. Jak tak dalej pójdzie to Messi za rok odejdzie do City, bo szkoda mu będzie marnować ostatnich lat kariery w tym bajzlu jaki się zrobił w Barcelonie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Hiszpanii nie będzie VAR? Boją się, że Barca bez symulek wypadnie poza CL czy o co chodzi?

I oby tak już do końca :pride:

20729688_1825424697481937_22162990656895

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W Hiszpanii nie będzie VAR? Boją się, że Barca bez symulek wypadnie poza CL czy o co chodzi?

I oby tak już do końca :pride:

20729688_1825424697481937_22162990656895

Huddersfield musi spaść na 6 pozycje ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

openisowaliście? młoty nie mogą spaść

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

To zawodnicy Realu się krytycznie wypowiadali o VAR (w przeciwieństwie do tych z obozu FCB, no ale lepiej napisać coś prześmiewczego zamiast sprawdzić) i w zeszłym sezonie szczęście do sędziów, to raczej im sprzyjało. I tak, szczęście bo w Hiszpanii sędziowie są tragiczni i nie faworyzują nikogo - po prostu nie znają się na swojej robocie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@ Cloud, nie wiem co oni gadają, ale co widzę Barcę to widzę żenadę. I tak ponad 20 lat okazjonalnego oglądania.

openisowaliście? młoty nie mogą spaść

Byłem na ich koncercie, straszna wujnia. Mają dużo fajniejszych kibiców:

Bild1WHU_bass_sh.jpg

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

jakiś kucy mi tu wklejasz (ajron majdenem mi zalatuje)

b&g fajnie grają, ale śmiesy mnie moda na zachodnie szynki w środowisku skins&punk. wszystko od reklamy martensów się zaczęło (przynajmniej u nas)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

O matko, Suarez to największy śmieć w świecie futbolu.

Już w Liverpoolu często byłem rozdarty. Z jednej strony sympatyzując z drużyną od czasów Jurka Dudka, z drugiej podziwiając wielkie umiejętności Luisa, ale przeciwwagę do tego było jego sk****syństwo i jakieś psychiczne upośledzenie. Już w czasach Ajaxu przecież gryzł i kopał ludzi, w Liverpoolu miał te odpadły z Evrą, na Mundialu z Chiellinim. Od kiedy przeszedł do Barcelony to jest jakieś apogeum wszystkiego. Wydaje mi się, że po prostu trafił w idealne dla takich zachowań środowisko, gdzie takim ludziom jak on, Alba, Neymar czy Busquets się przyklaskuje.

https://www.youtube.com/watch?v=UGMjGFyKdVc

Sędziowanie tego ichniejszego superpucharu to taki sam żart jak cała federacja. Sędzia stworzył karnego i jeszcze ogłosił to podskakując z radości. Naprawdę, Hiszpanio? Podobno nie było spalonego przy tej bramce Cristiano anulowanej, niby to na C+ udowodnili, ale tego akurat ciężko się czepiać, że sędzia się pomylił, bo ostatni piłki dotykał Bale. Jak tak oglądałem to nawet nie zwróciłem uwagi, dopiero później gdzieś przeczytałem. Natomiast kartka dla Ronaldo, ta druga? To jest kryminał. Kontakt z Umtitim jest ewidentny, spycha on Portugalczyka w pełnym biegu. Walka raczej bark w bark, decyzja o braku karnego jak i o karnym byłby obie do wybronienia bez zająknięcia. Natomiast żółta kartka za to wymaga jedynie spuszczenia kurtyny. Zwłaszcza po tym jaką poprzeczkę na karne ustawił w sytuacji z Suraezem. Biorąc to pod uwagę to można by rzec, że ewidentny karny, ale nie o beznadziejne standardy reprezentanta figurantów z gwizdkiem chodzi. Po prostu, był tam kontakt obu graczy, Ronaldo się wywalił i tyle. Jak nie karny to gra dalej. Dramat. 

Ronaldo zachował się jak junior. Nawet jeśli sędzia okazałby się totalną fajtłapą to gracz takiej klasy, mając 32 lata na karku, nie ma prawa tak dać się ponieść emocjom. To zachowanie było zwyczajne głupie, bo przepisy mówią jasno, że sędzia jest nietykalny. Jak najbardziej te 4 mecze zawieszenia mu się należą - za głupotę można powiedzieć. Sędzia zapisał w protokole, że poczuł się zagrożony i naruszona została jego strefa prywatna. I nie ma tu z czym dyskutować nawet. Tylko, no, podwójnych standardów ciąg dalszy.

DHLxBONUMAA5j7W.jpg

Federacja. Federacja znów się kompromituje. Na VAR nie mają niby i dyskusji podjąć nie chcą - nie dziw, bo im Villar wyprowadził 5 mln euro, czyli mniej więcej koszty obsługi powtórek i zainstalowania systemu.

Sędziego zawieszają za to, że podjął od groma złych decyzji i totalnie nie zapanował nad meczem, nie poradził sobie z ustaleniem ogólnych standardów dla obu ekip.

W tym samym czasie odrzucają odwołanie Realu od drugiej żółtej kartki, za którą to między innymi został ukarany sędzia.

Ohh, jak ta liga sama się ora to jest po prostu niesłychane. U nas jest ogromny rozstrzał między poziomem kadry, a ligi. U nich jest taka sama przepaść jeśli chodzi o poziom sportowy, a organizacyjny.

Pique. Mówiłem, że te wakacje na każdym kroku powodują, ze Barcelona wygląda coraz mniej poważnie. W ciągu kilku ostatnich dni do mojej listy należy dodać:

1. Pique, który mówi, że jak robił se fota to już niby wiedział, że Neymar chce odejść i Brazylijczyk go prosił żeby nie wrzucał zdjęcia

2. Pique, który potem twierdzi, że już od wesela Messiego o tym wiedział (29.06!!!) ale nikomu nie mówił w klubie, bo po co. Lepiej żeby żyli w niepewności przez 1,5 miesiąca, a potem niech się martwią. 

3. Miesięczne "negocjacje" z Chińczykami, by nie wpłacać klauzuli 40 mln za Paulinho, które skończyły się ugodą na... 40 mln.

+ mały personalny pstryczek w nos dla tego przygłupa Gerarda w postaci udziału we wszystkich 3 bramkach dla Realu oraz sytuacji z Dembele i Coutinho. W Barcelonie chyba nie ogarniają, że szybciej można dogadać się z klubami w sposób kulturalny, na drodze rozmów i negocjacji, budowania wizerunku i dobrych, długofalowych relacji, a nie robienia chlewu. Przecież to tylko kluby wkurwia i skończy się tak, że Coutinho i Dembele, jeżeli w ogóle odejdą, to ich ceny będa wręcz zdwojone względem tego, co prezentują na boisku. 

• Like 3

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi