Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

No wiem, jak się nazywają te derby, tylko jak pokazują rankingu różnych portali:

http://www.1sports1.com/top-10-biggest-rivalries-in-italian-football/7/

http://bleacherreport.com/articles/995021-serie-a-10-biggest-rivalries-in-italian-football

 

to nie tylko ja nie uważam meczu Inter - Juventus za największe derby we Włoszech. Przeglądałem fora dyskusyjne na ten temat i Inter - Ac Milan praktycznie wszędzie jest uważane za większą rywalizację niż Inter - Juventus.

 

No Kraków to nie stolica Włoch, z całym szacunkiem dla Krakowa.

 

Z tym Juventus - Torino to przyznaję, przeszarżowałem

je też bym się z Tobą zgodził. Milan w latach 90' czy początki nowego milenium to byl zespół dużo mocniejszy od Interu, ale to nie ma znaczenia. Dla Romy, jak zauważyłeś najwaszniesze będą derby z Lazio, itd. Dla Juve, od zawsze największym rywalem bł Inter., i to nie jest wyssane z palca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

je też bym się z Tobą zgodził. Milan w latach 90' czy początki nowego milenium to byl zespół dużo mocniejszy od Interu, ale to nie ma znaczenia. Dla Romy, jak zauważyłeś najwaszniesze będą derby z Lazio, itd. Dla Juve, od zawsze największym rywalem bł Inter., i to nie jest wyssane z palca. 

Ok, dla Juventusu największym rywalem jest Inter, tylko że dla Interu największym rywalem nie jest Juventus :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiał to wziąć dosłownie, bo Werder był więcej wart niż PSG zanim kupili je szejkowie i to przez ładnych parę lat:

 

https://en.wikipedia.org/wiki/Forbes%27_list_of_the_most_valuable_football_clubs#2010_rankings

 

ale zanim PSG kupili szejkowie i zanim przez parę lat Werder był więcej wart to jeszcze trochę historii było :D

 

PSG w 90's to był top we Francji i ogólnie mocno rozpoznawalny team 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Paris_Saint-Germain_F.C._seasons

 

proszę - chociażby okres 92/3 - 96/7 - zawsze top 3 ligi + 1 europejski puchar + 3 półfinały europejskich pucharów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zanim PSG kupili szejkowie i zanim przez parę lat Werder był więcej wart to jeszcze trochę historii było :grin:

 

PSG w 90's to był top we Francji i ogólnie mocno rozpoznawalny team 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Paris_Saint-Germain_F.C._seasons

 

proszę - chociażby okres 92/3 - 96/7 - zawsze top 3 ligi + 1 europejski puchar + 3 półfinały europejskich pucharów

Werder też miał kilka mistrzostw i też nawet ma ten PZP. Też nie jest z wiochy i też jakąś historię ma. 

PSG przed kupnem szejków było na poziomie Lazio. Dlaczego to tak trudno zrozumieć, bo ja nie krytykuję jakoś tego, że się wypromowała za petrodolary.

Przed erą szejków w PSG grali George Weah (Złota Piłka głównie za sezon w Paryżu), Ginola, Djorkaeff, Lama, Loko i Guerin (reprezentanci Francji), Ronaldinho (mistrzem świata został jako gracz PSG), Rai (jak wyżej), Leonardo, Jay Jay Okocha, Anelka czy Pauleta. Prawie wszyscy byli wtedy w prime.

 

Ile klubów miało głośniejsze nazwiska w tym samym okresie? 12 to pewnie max.

 

Gwiazdy Werderu czy Herthy to pewnie tylko Tomasz Hajto pamięta.

Werder miał Klose, Borowskiego i mrowie innych reprezentatów Niemiec. 

W Chelsea był DD, Zola, Viali, ale nie twierdzę, że byli na poziomie Arsenalu przed wesołym Romkiem. 

Edytowane przez RappaR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Interu największą kosą jest Juve a nie Milan.

Wywołałem burzę ale skoro pamiętam medal Polaków na MŚ to trochę piłki się naoglądałem. PSG to bez kasy szejków zwykłe burki z dużego miasta. Coś tam grali, mieli kibiców, grajków ale nic specjalnego.

p.s. o co chodzi z tym Sosnowcem?

p.s. 2 proszę mi tu Polonii nie obrażać porównując z Lakersami. Są ciency, burdel w zarządzie, oszuści we władzach (niby już nie) ale porównywać do Lakersów do już poniżej krytyki.

Leci piłkarski poker

Fajna nasza ekstraklasa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale zanim PSG kupili szejkowie i zanim przez parę lat Werder był więcej wart to jeszcze trochę historii było :grin:

 

PSG w 90's to był top we Francji i ogólnie mocno rozpoznawalny team 

 

https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Paris_Saint-Germain_F.C._seasons

 

proszę - chociażby okres 92/3 - 96/7 - zawsze top 3 ligi + 1 europejski puchar + 3 półfinały europejskich pucharów

 

Ależ oczywiście, dlatego wcześniej napisałem, że stawiam PSG wyżej.

 

pg13 pisał o tym, że nie zdarzyło się, by kiedykolwiek Werder był więcej wart od PSG, dlatego przytoczyłem powyższego linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Werder też miał kilka mistrzostw i też nawet ma ten PZP. Też nie jest z wiochy i też jakąś historię ma.

PSG przed kupnem szejków było na poziomie Lazio. Dlaczego to tak trudno zrozumieć, bo ja nie krytykuję jakoś tego, że się wypromowała za petrodolary.

 

Werder miał Klose, Borowskiego i mrowie innych reprezentatów Niemiec.

W Chelsea był DD, Zola, Viali, ale nie twierdzę, że byli na poziomie Arsenalu przed wesołym Romkiem.

Ja się e pełni zgadzam, ale jeszcze bardziej bym się zgadzal gdybys złożył w 3 turze w BeGM oferty ☺

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra a tak pokróce o co chodzi? Przecież oferty był z miech temu, nawet zagłosowzałem gdzie kto przedłuża.

 

A to przepraszam Twój skład nowy sezon miałby mieć 8 graczy?

 

Skoro widzisz, że ludzie do Ciebie piszą i Cię oznaczają to wejdź do ATF i się zorientuj co się dzieje, a nie olewasz wszystkich, kwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Werder też miał kilka mistrzostw i też nawet ma ten PZP. Też nie jest z wiochy i też jakąś historię ma. 

PSG przed kupnem szejków było na poziomie Lazio. Dlaczego to tak trudno zrozumieć, bo ja nie krytykuję jakoś tego, że się wypromowała za petrodolary.

Werder miał Klose, Borowskiego i mrowie innych reprezentatów Niemiec. 

W Chelsea był DD, Zola, Viali, ale nie twierdzę, że byli na poziomie Arsenalu przed wesołym Romkiem. 

 

co to znaczy przed? przed kupnem miała też 3 finały europejskich pucharów + 1 win w cztery lata.

 

Tuż przed / bezpośrednio przed - tu ok, ale to zmienia faktu, że PSG była dość uznaną marką w europejskim futbolu (taki drugi tier - dokładnie tak jak Lazio)

 

zresztą ten cały spór jest na zasadzie "3 jest większe od 2" vs " 2 jest mniejsze od 3"

 

aha - ogólnie PSG ma tę przewagę nad Werderem i resztą drużyn spoza ścisłego topu top-5 lig, że w lidze francuskiej - jako jedynej z tych 5 - nie ma jakichś turbo-behemotów, więc tam przejście z okolic topu do topu jest dość płynne.

Edytowane przez julekstep
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

aha - ogólnie PSG ma tę przewagę nad Werderem i resztą drużyn spoza ścisłego topu top-5 lig, że w lidze francuskiej - jako jedynej z tych 5 - nie ma jakichś turbo-behemotów, więc tam przejście z okolic topu do topu jest dość płynne.

 

Tu bym polemizował, bo jednak w niemieckiej też ta sytuacja diametralnie potrafi się zmienić. Całkiem niedawno Werder, Stuttgart i Wolfsburg zdobywali mistrzostwa, dziś ten pierwszy ledwo co obronił się przed utrzymaniem, drugi awansował do Bundesligii po relegacji, a Wolfsburg występował w barażach. Nikt by chyba sobie nie wyobrażał również czołówki bez napchanych kasą Aptekarzy z Leverkusen czy Schalke, a wyszło jak wyszło w poprzednim sezonie. Tak więc, w Niemczech przez ostatnie lata tylko Bayern co roku w czołówce.

 

A co do hiszpańskiej, angielskiej i włoskiej, no to wiadomo, praktycznie cały czas te same drużyny w kręgu pretendentów, z minimalnymi zmianami, tak więc jak najbardziej się zgadzam. 

Edytowane przez VITONCIUNAS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matek, dobra informacja z Maticem. Blisko podobno też Aurier, dobry obrońca tylko trochę czubek . i nie wiem jak odbierać ten transfer, czy to by znaczyło, że Valencia wraca na skrzydło, i United rezygnuje ze skrzydłowego? Trochę słabo, chociaż lepszy on, niż granie na skrzydle Mata, czy ta kaleką Lingardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matek, dobra informacja z Maticem. Blisko podobno też Aurier, dobry obrońca tylko trochę czubek . i nie wiem jak odbierać ten transfer, czy to by znaczyło, że Valencia wraca na skrzydło, i United rezygnuje ze skrzydłowego? Trochę słabo, chociaż lepszy on, niż granie na skrzydle Mata, czy ta kaleką Lingardem.

 

Valencia ma już swoje lata, a to gość, który głównie bazował na szybkości i dobrym przygotowaniu fizycznym, a z wiekiem niestety takie walory się traci. Aurier będzie strzałem w dziesiątkę, a o jego zryty czosnek bym się nie martwił - akurat Mourinho z takimi graczami najlepiej się pracuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.