Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

A, no tak. Nie tak dawno z tego miałem bekę przecież. Czy wykazałem się ignorancją, a Brazylijczyk naprawdę gra tak dobrze?

 

Z tego co widziałem kibice Benfici dosłownie rozpływają się nad nim, uważają za poziom Jana Oblaka (który wcześniej też grał dla nich) czyli coś a la top 5 bramkarzy świata lub prawie. Co ciekawe w Reprezentacji Brazylii pierwszym bramkarzem jest Alisson który grzał ławę za Szczęsnym.

 

Teksty Chińczyków z AC Milan że "nie sprzedamy Donnarummy, chcemy go podregulować bo coś mu się w głowie popierdoliło" to raczej takie czcze gadanie, może jakiś Real lub PSG zaoferuje dzięki temu 5 mln więcej niż planował.

 

Everton za Jordana Pickforda zapłacił 30 mln funtów więc ceny bramkarzy naprawdę poszły w górę. Rekordowy transfer Buffona utrzymywał się 16 lat i pobił go dopiero w tym roku Ederson - a być może nie pobił, zależy jaką walutą liczyć.

 

BTW Dollarumma OUT Szczęsny IN?

Edytowane przez Bogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaną grubą kasę za Ronaldo, to nie pożałują później na Mbappe. 

 

True. Stano w punkt:

 

https://pbs.twimg.com/media/DCdnHlSW0AAPvug.jpg:large

 

Real jest w takim momencie, że odejście Ronaldo to nie koniec świata (jak to brzmi?) a dokładając do tego ten hajs... Otwarta dyskusja, czy to zysk, czy strata. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że fiskus złamał Ronaldo. Jutro Jorge Mendes ma przekazać ostateczną decyzję. To będzie gigantyczny transfer.

United ? PSG? bo watpie by teraz poszedl do MLS czy do chin

 

Jestem ciekaw jak to sie rozwinie niby wiele newsow to potwierdza ale nie chce mi sie wierzyc ze odejdziie juz w tym roku z Realu.

Edytowane przez Mailman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

United ? PSG? bo watpie by teraz poszedl do MLS czy do chin

 

Jestem ciekaw jak to sie rozwinie niby wiele newsow to potwierdza ale nie chce mi sie wierzyc ze odejdziie juz w tym roku z Realu.

Cristiano to duże dziecko i taki overreacting wcale mnie nie dziwi. Klub wydał oświadczenie, że wspiera go w 100 % i wierzy w jego uczciwość i profesjonalizm. Przecież nie śledzą jego rozliczeń więc nie mogą powiedzieć, że jest na stówę niewinny i ręczą za to głową. A Ronaldo niby czegoś takiego oczekiwał i to przez wystąpienie prezesa lub któregoś z dyrektorów. Wydaje mi się, że to jest pretekst trochę. Coentrao odchodzi, Pepe się nie dogadał (btw myślał, że w PSG dostanie lepszą ofertę, a proponują mu to samo co Real Hue Hue :D). Najbliżej wydają się te dwie opcje. Chyba ze wskazaniem na PSG, bo łatwiejsza liga i większa szansa na dużą ilość bramek. Natomiast ja na jego miejscu uciekłbym do MLS już i zakończył poważne granie. Odszedłby w chwale jako zwycięzca i terminator po piorunującej końcówce sezonu. 4 LM jako lider. Mistrzostwo Europy. Zgarnąłby 5 ZP i zakończył ich chora rywalizację z Messim na zero. Jak odejdzie gdzieś do Europy to będzie "tylko" jednym z najlepszych. Ani PSG ani United nie są w stanie zapewnić mu takiego poziomu organizacji i gry jak Real, nie będzie już galaktycznego Ronaldo w galaktycznym Realu. Nie będzie rywalizacji z Messim, nie będzie El Clasico. To po co się męczyć?

 

Ciekawa sytuacja natomiast w Realu powstanie. W kontekście Ronaldo mówi się o 200 mln. Dwóch rezerwowych ma odejść za 150 mln, a do tego po pożegnaniu Ronaldo Benzema nie będzie już potrzebny. Tworzy się z tego horrendalny budżet na wzmocnienia Mistrza Hiszpanii, który właśnie obronił Ligę Mistrzów i ma jedną z najbardziej perspektywicznych kadr w Europie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze Ronaldo do MU? Taki powrot krola. Mou ustawia zespol pod niego, kibice go uwielbiaja, Ronaldo gra swoje, caly zespol pod niego ustawiony...

 

Jezeli Real opchnie Ronaldo to nie ma sily ze Mbappe do nich nie przejdzie. W Lewego jakos nie wierze w Realu. Benzema bedac ulubiencem Pereza i Zizou mialby usiasc na lawce lub trybunach?

 

Co do tego dzieciaka z Milanu. Raiola to jest cwany lis. Sytuacja troche jak z Lewym. Za sam podpis zgarna wiecej kasy niz z prowizji. Widze tego chlopaka w Juve, wszyscy go widza jako nastepce Buffona. A nasz Wojtek najlepiej niech idzie do Milanu. Piekniejsze miasto, mlody odchodzi, bluza nr 1 prakrycznie pewna. Dla niego to wrecz no brainer z takim wyborem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaz  Ronaldo za gruby hajs ok 150-200mln spowoduja ze inne kluby beda sobie liczyc olbrzymich kwot za swoich

Lewego Bayern nie pusci a Dybali -Juve

 

Mbappe - to kot ale nie za ponad 100baniek , jeden udany sezon i horendalna cena

Hazard? zostaje jako mozliwosc

Edytowane przez Mailman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hazard to nie opcja. Jakkolwiek to brzmi jest za słaby, a raczej niewystarczająco dobry. Real ma Isco, a w dodatku muszą rozwijać Asensio, bo on ma to "coś" żeby być liderem i 10 na wzór Kaki. Isco jest świetny, być może najlepiej po Messim operuje piłka na małej przestrzeni, ale nie jest "the one". Hazard to bardzo dobry gracz, jeden z najlepszych w Anglii, ale jeśli Real będzie szukał lidera nowego projektu to wątpię. Pamiętam jak Mou po powrocie do CFC mówił, że to jest poziom na ZP czyli Ronaldo i Messiego. I sezon skończył się tak, że Ronaldo i Messi mieli więcej hat tricków niż Eden bramek.

 

Co do Dybali: Alves told Esporte Interativo: “We have talked and I told him that one day he will have to leave to improve."

 

Na niego jest teraz hype straszny, a chłopak strzela 11 bramek w Serie A w wieku 24 lat. Ronaldo i Messi wtedy już byli na szczycie, Kaka prowadził Milan po LM i czarował na OT. Neymar był już w trójce i piątce po Złotą Piłkę. Nawet Hazard więcej bramek strzelał i to w Premier League. Jeśli mowa o jakiejś realnej kwocie w okolicy 70-80 mln to okej, ale więcej? Griezmann jest zdecydowanie lepszy i sprawdzony. Wolałbym wpłacić klauzulę i spróbować go skusić dużą pensją do zmiany stadionu. 

 

A i zapomniałbym o najważniejszym. Ronaldo prędzej wyląduje w PSG niż United.

- lepszy klub, prawie pewny mistrz kraju

- większe zaplecze finansowe

- będzie tam królem wszystkiego

- bardziej techniczna liga, mniej biegania z którego nic nie wynika

- nie będą go kopać przy każdej możliwej okazji 

- nastrzela pewnie ze 40 bramek i będzie łechtał swoje ego

- Mourinho. Jose co jakiś czas regularnie wbijał szpilki w Crisa, a ten nie pozostawał bierny. 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaz  Ronaldo za gruby hajs ok 150-200mln spowoduja ze inne kluby beda sobie liczyc olbrzymich kwot za swoich

Lewego Bayern nie pusci a Dybali -Juve

 

 

Ja się zastanawiam, czy ewentualny transfer Ronaldo nie sprawi przypadkiem, że Real nie sprzeda Moraty, a Manchester United nie kupi porządnego napastnika w tym okienku :nevreness:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.