Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Każdy gracz buduję swoją karierę inaczej. Oczywiście sytuacje gdzie gracz gra w klubie od dzieciaka przrz calą karierę się prawie nie dzieją, ale fajnie jest obserwować danego gracza jak spędza w danym klubie kilkanaście lat. Taki Buffon. Jest i zawsze będzie ikoną Juve. Nie jest ich wychowankiem ale już jest swój. Podobnie np. Lampard i Chelsea. Przykladów wiele. Mój ulubiony piłkarz w historii Raul. Niby nie do końca wychowanek realu ale jednak swój. Takich ikon chcemy jako kibice i do takich ma się największy szacunek. Wydaje mi się, że bardziej o to Andyemu chodziło. A Milan to też nie jest klub z peryferii. Teraz ma gorszych kilka lat, ale jak to w piłce bywa 2-3 udane transfery i to wszystko może się do góry nogami odwrócić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Griezmann zostaje w Atletico a fani Manchesteru już byli tak pewni tego transferu

Sam Griezmann dawał sygnały, że odejdzie (poza tym były mocne plotki o Lacazette w jego miejsce - który oficjalnie ogłosił że odchodzi z Lyonu). Ale zakaz transferowy wszystko zmienił, a sam Griezz dostał jeszcze podwyżkę w nagrodę za lojalność. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sumy odstepmego mu nie zwiekszono z tego co sie orientuje. Wiec co tak naprawde ten extra rok dodany do kontraktu zmienia?

Jak ma przyjsc do Anglii to przyjdzie, jak nie teraz to za rok...

 

Pogba sie bawil z Angolami jak z dziecmi, Cahil i przereklamowany Dier beda mieli koszmary po wtorkowym meczu :)

Edytowane przez danp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sumy odstepmego mu nie zwiekszono z tego co sie orientuje. Wiec co tak naprawde ten extra rok dodany do kontraktu zmienia?

Extra rok raczej nic nie zmienia, ale podniesienie tygodniówki za lojalność (i w sumie w ramach jakiejś rekompensaty) w takiej sytuacji już tak. 

 

Skończy się ban, to pewnie rozstaną się w dobrej atmosferze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem. Do tej pory nie mogę przeboleć, że Lewandowski nie został legendą Znicza Pruszków.

TuPalnik dobrze to wyraził. Nie chodzi o Znicz Pruszków tylko o stwarzanie chociaż pozorów przywiązania do barw. Donnarumma jest dobrym przykładem. Milan wraca do gry, ma kasę i chce odbudować swoją pozycję. Kibice od dawna już cieszą się, że mają takiego wychowanka, a tutaj gościu zaczyna przebąkiwać o zmianie barw. Pewnie najlepiej od razu Real albo Barcelona. Dla mnie to jest słabe. Taki Buffon to też żaden wychowanek Juve, ale to jemu będą kibice dedykować przyśpiewki przez dekady.

 

Wielu piłkarzy goni za sukcesami bardziej niż Durant. Wolę inne postawy. Np. takiego Lahma, który jest po prostu ikoną Bayernu, chociaż kusiła go nie raz Barcelona. Podobną drogę przeszedł niedawno Alaba. Ale to skrajne przykłady. Weźmy Bergkampa, który ma wielki szacunek w każdym z klubów, w których grał. Co innego taki "Pan Versi", z którego nawet sympatycy United się śmieją, że był fajny zawodnik, ale pewnie matkę by na ebay'u sprzedał gdyby się okazja trafia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TuPalnik dobrze to wyraził. Nie chodzi o Znicz Pruszków tylko o stwarzanie chociaż pozorów przywiązania do barw. Donnarumma jest dobrym przykładem. Milan wraca do gry, ma kasę i chce odbudować swoją pozycję. Kibice od dawna już cieszą się, że mają takiego wychowanka, a tutaj gościu zaczyna przebąkiwać o zmianie barw. Pewnie najlepiej od razu Real albo Barcelona. Dla mnie to jest słabe. Taki Buffon to też żaden wychowanek Juve, ale to jemu będą kibice dedykować przyśpiewki przez dekady.

 

Wielu piłkarzy goni za sukcesami bardziej niż Durant. Wolę inne postawy. Np. takiego Lahma, który jest po prostu ikoną Bayernu, chociaż kusiła go nie raz Barcelona. Podobną drogę przeszedł niedawno Alaba. Ale to skrajne przykłady. Weźmy Bergkampa, który ma wielki szacunek w każdym z klubów, w których grał. Co innego taki "Pan Versi", z którego nawet sympatycy United się śmieją, że był fajny zawodnik, ale pewnie matkę by na ebay'u sprzedał gdyby się okazja trafia :smile:

Chyba  mój przykład z Lewandowskim nie został dobrze zrozumiany. Donnaruma nie jest żadnym wychowankiem Milanu, ma 18 lat, trafił do tego klubu niecałe cztery lata temu z Napoli, którego jest wychowankiem, a tutaj robi się z niego jakiś nie wiadomo jaki symbol, nie wiadomo czego  :nevreness:  

 

A Lahm to dobry przykład, tylko, że Bayern nigdy nie był tak słaby za czasów Lahma, jak Milan jest aktualnie, a jego mocarstwowe plany powrotu ciągną się już od paru ładnych lat i wciąż nie wychodzą.

 

Edit: właściwie to trochę zgłupiałem, bo praktycznie na każdej polskiej stronie jest napisane, że Donnaruma to wychowanek Milanu, więc aż pomyślałem, że to ja  czegoś nie ogarnąłem.  Z drugiej strony według wikipedii grał w Club Napoli przez 10 lat, czyli od... 4 roku życia, dziwne.

 

Tak w ogóle to prawda, że Donnarumma dostaje w Milanie na tym aktualnym kontrakcie tygodniówkę 1700 Euro? Taki podpisywał pierwszy kontrakt i chyba go nie przedłużał? ( na pewno w sezonie 15/16 tyle pobierał, dane za PS). Sam bym z takiego klubu uciekł czym prędzej

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak słaby Bayern nie był, ale wiodło mu się różnie. Gdy mocno kusiła go Barcelona to dzieliła ich przepaść. Po latach załatwił ich w dwumeczu 7-0 idąc po CL. To jest coś.

 

Buffon nie opuścił Juve w Serie B. Jak to Nedved powiedział (i napisał) o tej sytuacji, "piłkarze odchodzą, mężczyźni zostają." Wiadomo, że nie każdy musi pod taką definicję podchodzić, a mnie tylko szkoda, że takich przywiązanych do barw klubowych w piłce systematycznie coraz mniej i mniej.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

Tak w ogóle to prawda, że Donnarumma dostaje w Milanie na tym aktualnym kontrakcie tygodniówkę 1700 Euro? Taki podpisywał pierwszy kontrakt i chyba go nie przedłużał? ( na pewno w sezonie 15/16 tyle pobierał, dane za PS). Sam bym z takiego klubu uciekł czym prędzej

Jak debiutował to był na  juniorskim kontrakcie ...potem jego pensja znacznie wzrosła bo łysy dał mu podwyżkę za dobrą grę a teraz proponowali mu zarobki najwyższe w zespole. Od osiemnastolatka nie ma co wymagać bycia następnym Tottim czy Baresim, ale można odejść z klasą lub bez,Donnarumma wybrał drugi wariant a wystarczyło nie klepać na prawo i lewo urodziłem się kibicem Milanu, marzyłem o grze w tym klubie. Gość ma ogromny talent ale nadal nie jest gotów do gry na top level , wpuszcza jeszcze sporo baboli i ma duże problemy z grą nogami,które w Milanie są wybaczane  ale w  Realu  już nie  będą jak tam nawet  potrafią gwizdać na CR7. Milan na tym etapie był dla niego idealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50/50 coś w tym może być. W Anglii mu wyliczyli 18% dochodu z wizerunku, który miał odprowadzać do fiskusa. Jak przeszedł do Hiszpanii to niby utrzymał to, a nawet zaokrąglił do 20. Teraz przy tej sprawie prawnicy zaangażowali różne firmy do wyliczenia rzeczywistego dochodu, który generuje za sprawą pracy w Hiszpanii i różnie podawano, ale od 7 do 10 procent. Wcale bym się nie zdziwił gdyby chciał to wszystko pierdzielnąć i się wynieść. Jakby nie patrzeć w ostateczności ryzykuje nawet więzieniem przez takie akcje urzędników.

 

PS

 

https://pbs.twimg.com/media/DCYc6kfXYAAswOo?format=jpg&name=large

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to znaczy podatek od dochodu z wizerunku?

 

Bo jeżeli ma kontrakty i faktury za prawa do wizerunku osób trzecich to przecież podatek No brainer.

 

A jeżeli wyliczają mu jakiś ekstra podatek ze media podbijają jego wartość i dochody i opodatkowano jeszcze raz z tego tytuły wszystkie przychody to rzeczywiście jest to masakra.

 

Wiec tylko to mnie interesuje.

 

Generalnie to fiskus wszędzie szuka a milionerzy lokują się na rajach podatkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co to znaczy podatek od dochodu z wizerunku?

 

Bo jeżeli ma kontrakty i faktury za prawa do wizerunku osób trzecich to przecież podatek No brainer.

 

A jeżeli wyliczają mu jakiś ekstra podatek ze media podbijają jego wartość i dochody i opodatkowano jeszcze raz z tego tytuły wszystkie przychody to rzeczywiście jest to masakra.

 

Wiec tylko to mnie interesuje.

 

Generalnie to fiskus wszędzie szuka a milionerzy lokują się na rajach podatkowych.

Rozchodzi się o prawa do wizerunku. Już w tamtym roku przy jakiś spekulacjach Cristiano wrzucił na fejsa fotkę zeznania, w którym z tego tytułu poddał do rozliczenia 200 baniek więc to dość poważne kwoty :D Jeśli dochód jest generowany w Hiszpanii to tam zostaje podatek. Problem pojawia się w przypadku umów sponsorskich jak Nike, Boss, EA itd. Z uwagi na to, że piłkarze to światowa marka i używani są do promowania produktów na całym świecie. Więc rozlicza się to dla gracza "przyjezdnego" umowa po umowie. I tutaj właśnie, jak mówiłem, w Anglii mu fiskus wyliczył, że to kilkanaście procent. Tą samą interpretację stosował w Hiszpanii nawet dorzucając kilka % do pełnych 20. Więc to jest naprawdę kilka milionów. A Hiszpanie stwierdzili, że im za mało. Z drugiej strony różne zewnętrzne podmioty wyliczyły, że powinno to być nie więcej niż 10 %. Stąd wkurwienie zapewne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak debiutował to był na  juniorskim kontrakcie ...potem jego pensja znacznie wzrosła bo łysy dał mu podwyżkę za dobrą grę a teraz proponowali mu zarobki najwyższe w zespole. Od osiemnastolatka nie ma co wymagać bycia następnym Tottim czy Baresim, ale można odejść z klasą lub bez,Donnarumma wybrał drugi wariant a wystarczyło nie klepać na prawo i lewo urodziłem się kibicem Milanu, marzyłem o grze w tym klubie. Gość ma ogromny talent ale nadal nie jest gotów do gry na top level , wpuszcza jeszcze sporo baboli i ma duże problemy z grą nogami,które w Milanie są wybaczane  ale w  Realu  już nie  będą jak tam nawet  potrafią gwizdać na CR7. Milan na tym etapie był dla niego idealny

Jak go podpisali na pierwszym juniorskim kontrakcie, to ten kontrakt był do 2018 roku i miał na mim zarobki 90 tysięcy Euro rocznie. Na 100% w sezonie 15/16 zarabiał jeszcze te pieniądze na tym kontrakcie ( podawał to Przegląd Sportowy za La Gazetta Dello Sport)

 

http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ligi-zagraniczne,analiza-zarobkow-w-serie-a-2015-16,artykul,601395,1,461.html

 

Potem w sezonie 16/17 z tego co znalazłem dostał podwyżkę do...  160 tysięcy Euro rocznie, czyli miał tygodniówkę na poziomie 3 tysięcy Euro po sezonie, w któym w 30 meczach stracił w Serie A 29 bramek dostał podwyżkę tygodniówki z 1700 Euro na 3000 Euro:

 

http://www.sport.pl/pilka/51,65083,20657241.html?i=2

 

Ja się mu wcale nie dziwię, ze teraz chce odejść. Wychowankiem nie jest, żałowali mu kasy od dwóch lat, to nic dziwnego, że chce zarobić gruby hajs za podpis pod kontraktem, gdzie indziej. No i ma 18 lat, kurczę, to dzieciak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żałowali mu hajsu od dwóch lat, temat nowego kontraktu i sowitej podwyżki ciągnął się w zasadzie od początku tego sezonu tylko że jego agent oprócz podwyżki (którą Milan jak najbardziej chciał  mu dać) żądał również klauzuli w kontrakcie, że jeśli Milan nie awansuje do LM to kwota odstępnego będzie miała wynosić 10 milionów euro trudno żeby poważny klub godził się  na taki szantaż

Edytowane przez rahu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żałowali mu hajsu od dwóch lat, temat nowego kontraktu i sowitej podwyżki ciągnął się w zasadzie od początku tego sezonu tylko że jego agent oprócz podwyżki (którą Milan jak najbardziej chciał  mu dać) żądał również klauzuli w kontrakcie, że jeśli Milan nie awansuje do LM to kwota odstępnego będzie miała wynosić 10 milionów euro trudno żeby poważny klub godził się  na taki szantaż

 

Poważne kluby grają w Lidze Mistrzów.

 

Czemu niektórym kibicom tak ciężko zrozumieć, że ich klub to jakiś średniak? Jeszcze np. United się tak bardzo nie dziwię, bo "dopiero" 4 lata próbują się odkopać po Fergusonie i pompują te forsę bezsensownie. Ale Milan? Przecież tam od dekady jest równia pochyła, a od 5 lat totalnie leżą. To tak samo jakby winić Ngolo Kante, że z Leicester poszedł do Chelsea. Albo że Marco Asensio zamienił Mallorce na Real, Sule Hoffenheim na Bayern. Just the regular thing. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważne kluby grają w Lidze Mistrzów.

 

Czemu niektórym kibicom tak ciężko zrozumieć, że ich klub to jakiś średniak? Jeszcze np. United się tak bardzo nie dziwię, bo "dopiero" 4 lata próbują się odkopać po Fergusonie i pompują te forsę bezsensownie. Ale Milan? Przecież tam od dekady jest równia pochyła, a od 5 lat totalnie leżą. To tak samo jakby winić Ngolo Kante, że z Leicester poszedł do Chelsea. Albo że Marco Asensio zamienił Mallorce na Real, Sule Hoffenheim na Bayern. Just the regular thing. 

10lat temu jeszcze wygrywali lige mistrzow ale od odejscia Ancellotiego sie pomalu sypali choc w 2010/2011 mieli mistrza wloch z Allegrim i Zlatanem a rok pozniej jeszcze wicemistrzostwo

 

ostatnie 4 lata to typowy sredniak  8,10 ,7  i 6 miejsce w lidze

Edytowane przez Mailman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10lat temu jeszcze wygrywali lige mistrzow ale od odejscia Ancellotiego sie pomalu sypali choc w 2010/2011 mieli mistrza wloch z Allegrim i Zlatanem a rok pozniej jeszcze wicemistrzostwo

 

ostatnie 4 lata to typowy sredniak  8,10 ,7  i 6 miejsce w lidze

 

Właśnie o tym mówię. Że od 10 lat lecą w dół, ale od 2012 to już upadli całkiem i stali się etatowym średniakiem. Dlatego nie rozumiem, jak można winić kogoś, że chce odejść do jakiegoś dużego klubu. A Donnarumma ma zapewne otwarte drzwi wszędzie bez wyjątku. 

 

Kolejna sprawą jest to, że upadek Milanu to nie przypadek (jestem raperem i robie joł joł). Klub podjął masę idiotycznych decyzji personalnych jak np. pozbycie się Pirlo (gdy zagrał kolejne kilka lat jako mózg Juve i repry), nieustanne zmiany trenerów (w tym część bez żadnych kompetencji), ściąganie wypalonych graczy (i to wcale nie z topu) jedynie z nazwiskiem jak Robinho, Aquilani, Flamini, Silvestre, Zambrotta. To się nie stało w rok. To były lata zaniedbań i braku wprowadzania młodych graczy, a później nagła panika i głupie ruchy. To nie stawia Milanu w najlepszym świetle w kwestii nadchodzącej niby odbudowy też. Ile lat pompowano pieniądze w Monaco zanim to wypaliło? Co wcześniej Moutinho z Jamesem dali? Ile PSG wydało na ludzi takich jak Pastore zanim na stałe zagościli w fazie pucharowej LM? (a to i tak tylko obecność, a nie faworyt jakiś). Co dały ogromne fundusze City? Posiadanie pieniędzy to teraz nie wszystko, bo każdy obraca dużą kasą. Jest wiele rzeczy, które mogą się nie udać. Stąd nie wiem, jak można rzucić, że Gigi nie ma ambicji (jakby nie miał to by grzał dupe jako 1szy bramkarz Milanu, w domu), a Milan już się odbudowuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważne kluby grają w Lidze Mistrzów.

 

Czemu niektórym kibicom tak ciężko zrozumieć, że ich klub to jakiś średniak? Jeszcze np. United się tak bardzo nie dziwię, bo "dopiero" 4 lata próbują się odkopać po Fergusonie i pompują te forsę bezsensownie. Ale Milan? Przecież tam od dekady jest równia pochyła, a od 5 lat totalnie leżą. To tak samo jakby winić Ngolo Kante, że z Leicester poszedł do Chelsea. Albo że Marco Asensio zamienił Mallorce na Real, Sule Hoffenheim na Bayern. Just the regular thing. 

 

W przyszłym sezonie SerieA będzie mieć 4 miejsca w LM a chiński właściciel ma zamiar w dwa okienka wydać 400 mln euro na transfery myślę ze szybko wrócą to bycia poważnym klubem w twoim rozumieniu. No i z tym kibicem to nie szalej akurat wole ten drugi klub z Mediolanu :peaceful:  ale to tak marginesie .Ja nie mam żadnego problemu że ktoś wybiera lepszy klub, ligę i zarobki ponad jakieś romantyczne wizje (napisałem gdzieś tak?) .Chodzi mi jedynie że mógł sobie darować tą całą kreacje na wielkiego milaniste i przyszłą ikonę którą uskutecznia od dawna i zachować jakąś elementarną przyzwoitość. Inna sprawa że jak dla mnie nie jest jeszcze gotowy na takie wyzwanie jak Real .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.