Skocz do zawartości

Futbol europejski


kore_old

Rekomendowane odpowiedzi

Odkryje Ameryke:

Mou>>>LvG :smile:

Ogólnie to tak, ale to nie jest takie proste. Bardzo chciałem LvG w United i jestem trochę rozczarowany bo bilans plusów i minusów jest na niekorzyść tych drugich. Ale jednego nie można mu odmówić - promowania młodych. Nagle się okazuje, że na zapleczu pierwszego teamu United są utalentowani goście. Może nie na miarę Class of 92 ale wciąż warci by ich rozwijać. Co wyprawia Rashford chyba wszyscy interesujący się piłką wiedzą, w finale Pucharu Anglii decydującego gola strzelił Lingard. To jest fajne. Jestem fanem Mourinho ale trochę się obawiam, że za jakiś czas wspomniani młodzi będą strzelali gole dla Arsenalu czy innego Loserpoolu.

 

Ogólnie w piłce angielskiej irytuje mnie ten wysyp kolesi spoza wysp. Van Gaal wprowadził utalentowanych młodych do składu Bayernu i cieszę się, że to samo udało mu się w United.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mou podobno od bardzo dawna marzył i United i był bardzo rozczarowany, gdy nie zaproponowali mu zespołu po Fergusonie (plotki o wściekłości a nawet żalu/płaczu). 

 

To + właśnie nieskrywany szacunek do modelu SAFa sprawiają, że może zagości na dłużej. Oby z sukcesami :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałem o tym w książce o Mou. On ceni United. Tak jak powiedział na konferencji zapytany uszczypliwie o wielkie kluby w Anglii, Chelsea is a big club, Manchester United is a super big club. Sam żałowałem, że facet nie przejął drużyny po sir Alexie :tongue: Teraz JEDYNA rzecz jaka mnie lekko niepokoi to los młodych. Nie chciałbym, żeby Rashford za jakiś czas biegał w koszulce jakiegoś Arsenalu. A teraz robi się tłoczno, bo Special One lubi grać jednym napastnikiem, nawet wyuczając z tej stawki Roo, który w sumie standardowo już pewnie zostanie cofnięty bliżej pomocy.

Edytowane przez andy13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie jakos nie martwie, Ibra nie bedzie gral w czwartki, Ibra nie bedzie gral wszystkich spotkan, Rooney jako 9 zapomnijmy, Martial bedzie gral jako lewo skrzydlowy, Rashford jest mlody, niech sie uczy od najlepszych. Swoje jeszcze zagra i w tym sezonie, i w kolejnych. Mou oddaje ludzi ktorych nie lubi badz nie pasuja im do koncepcji (Mata, Lukaku i inni), on sam pewnie wie jaka opinia o nim krazy jako wychowawcy mlodziezy. Pamietajmy ze LvG paru mlodych z przymusu zaczal wystawiac a nie dlatego, ze nagle zaufal im jacy utalentowani i gotowi do gry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubię United praktycznie od kiedy zacząłem z nudow oglądać kopana (po 97, kiedy TVN przestał pokazywać nba)

I tak Was czytam a jakoś mi Mou nie pasuje, zwłaszcza po tym co jego zespół odstawial przez ostatnie 2 lata

Średnio mi pasuje takie granie, zresztą to co gral real za jego czasów też nie

No i fakt, że Ferguson był gentelmentem, a Portugalczyk to cham i prostak też mi nie pomaga w odczuwaniu radości z tego że jest w ManU

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mou to arogant i prowokator, bez przesady z chamem ;) Na moje on się nie sprawdził w Realu bo po prostu nie mógł. Oni chcą piękną piłkę a Mou genialnie gra z drużynami dominującymi fizycznie. Jak on pięknie potrafił ustawiać Chelsea czy Inter przeciwko tiki-klepance Barcelony. W Realu by go powiesili za taką grę.

 

No ale właśnie. Nadchodzący sezon w Anglii będzie ciekawym starciem dwóch wizji piłki - Pepa i jego klepanki (tak, jestem uprzedzony, koleś obrzydził mi oglądanie Bayernu) i właśnie Mou (innych w tej chwili pomijam). Jeden i drugi pokazali już na co ich stać ale teraz stoją przed niezłym wyzwaniem. Pep nie ma samograja (który dostał w Bayernie) a jego transfery nie zawsze są udane (Bernat xD), a Mou ma klub wciąż tęskniący za Sir Alexem, w dodatku bez CL.

No cóż, dawać już ten sezon :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak on pięknie potrafił ustawiać Chelsea czy Inter przeciwko tiki-klepance Barcelony. W Realu by go powiesili za taką grę.

Powiesić to go chcieli jak w swoim pierwszym Gran Derbi zagrał otwartą piłkę i dostał 0-5. :)

 

W kolejnych El Classico za jego kadencji Real był głównie nastawiony na kontry i wyniki już były dużo lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie jakos nie martwie, Ibra nie bedzie gral w czwartki, Ibra nie bedzie gral wszystkich spotkan, Rooney jako 9 zapomnijmy, Martial bedzie gral jako lewo skrzydlowy, Rashford jest mlody, niech sie uczy od najlepszych. Swoje jeszcze zagra i w tym sezonie, i w kolejnych. Mou oddaje ludzi ktorych nie lubi badz nie pasuja im do koncepcji (Mata, Lukaku i inni), on sam pewnie wie jaka opinia o nim krazy jako wychowawcy mlodziezy. Pamietajmy ze LvG paru mlodych z przymusu zaczal wystawiac a nie dlatego, ze nagle zaufal im jacy utalentowani i gotowi do gry.

Spokojnie. 

 

Piszą, że jest zainteresowany tylko Ibrą, żeby nie zabierać szans na grę Rashfordowi. Jestem dziwnie spokojny o to, jak Mou poprowadzi United. 

O młodzież się nie martwię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze Vardy nie ma tu wielu fanow, ale sami przyznajcie jego kariera jest niesamowita, z tak niskiej ligi jeszcze pare lat temu wybic sie do Miszcza Anglii, Repry Anglii, byc moze startera Repry na Euro 2016 i teraz wg zrodel miec "medicals" z czolowym klubem Anglii. Choc akurat ja nie wiem czy to najlepszy ruch, opusci lepszy zespol na rzecz slawniejszego klubu (choc i to jest do przedyskutowania po tym co Leicester zrobil w ostatnim sezonie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj widzę przede wszystkim skok na kasę, która będzie sporo większa niż w Lester. Poza tym może czuje, że formuła zadziałała raz, a za rok nie będzie tak kolorowo.

 

Ale kariera piorunująca, nie można zaprzeczyć. Angielski Piechna? Oczywiście podrasowany. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vardy to podobno fanatyk pracy nad sobą, coś jak Kobe. Naprawdę ciężko ogarnąć, że on jest kilka miechów starszy niż Messi a 4 lata temu o tej porze grał w piątej lidze (Leo w tym czasie był w trakcie bicia rekordu Gerda Mullera).

 

Zresztą reszta z Leicester też może imponować:

- N'Golo Kante 2 lata temu grał jeszcze w drugiej lidze francuskiej (miał wtedy już 23 lata, więc już nie był takim młodzieniaszkiem)

- Wes Morgan jeszcze niedawno nie łapał się do reprezentacji Jamajki i zadebiutował w niej dopiero przed 30stką

- Robert Huth w młodości dobrze się zapowiadał, nawet był na Mundialu w 2006 r., ale potem popadł w przeciętność i wydawało się, że już nic z niego nie będzie

- Ranieri jako coach Grecji jeszcze niedawno przegrywał nawet z Wyspami Owczymi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z dupy wrzucę sobie moją opinie że Łukasz Piszczek to najbardziej overrated zawodnik w Polskiej Kadrze.Nie oglądam na co dzień Bundesligi gdzie podobno się wyróżnia ale oglądam każdy mecz Polskiej reprezentacji i kogo by nie miał za przeciwnika na swojej flance to ten zawsze robi z niego szmatę w defensywie. W meczu z Holandią było dokładnie tak samo jakiś 19 latek z podrzędnej ligi holenderskiej robi z niego wiatrak. Fakt jest taki że daje sporo w ofensywie ale w obronie jest totalnym dnem jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jakby nie mówić to ma rację, zachowując pewien umiar. Dnem w obronie bym go nie nazwał, po prostu jest znacznie lepszy w grze ofensywnej, w defensywie jest dosyć chimeryczny. Miewa mecze bezbłędne, jak i takie gdzie się kilka razy pogubi, nie zdąży, źle ustawi. Tak to jest jak się zmienia pozycję w wieku 24/25 lat.

No i EURO 2012 faktycznie mu nie poszło, zajechany był po sezonie.

Edytowane przez Maciek9020
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.