Skocz do zawartości

Potrzebna pilna pomoc dla małego Mikołaja


adamac2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was!

 

Proszę o udzielenie jakiejkolwiek pomocy małemu Mikołajowi (może to być wpłata lub też rozpowszechnienie prośby). Informację poniżej.

 

Pomóżmy małemu Mikołajowi wygrać z chorobą

http://www.siepomaga.pl/f/fundacja-siepomaga/c/1598

 

Pytam sie, zeby nie usunac, poniewaz widze, ze jestes aktywnym uzytkownikiem forum, to pomoc dla znajomego/rodziny... ?

Bo jesli pierwszy lepszy "spam" to bedzie do usuniecia, niestety to nie miejsce na takie rzeczy, a najwazniejsze ponad 50% takich spraw zwyczajnie nie jest prawdziwa i to tylko wyludzanie kasy, nawet jak jest robione przez fundacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pytam sie, zeby nie usunac, poniewaz widze, ze jestes aktywnym uzytkownikiem forum, to pomoc dla znajomego/rodziny... ?

Bo jesli pierwszy lepszy "spam" to bedzie do usuniecia, niestety to nie miejsce na takie rzeczy, a najwazniejsze ponad 50% takich spraw zwyczajnie nie jest prawdziwa i to tylko wyludzanie kasy, nawet jak jest robione przez fundacje.

 

Jeżeli uważasz, że sprawa prowadzona normalnie przez fundację jest spamem (łańcuszkiem) to się mylisz.

Dlatego dałem linka do fundacji.

Jeżeli nie wierzysz fundacji to masz linka do koncertu organizowanego na rzecz chłopca.

http://www.wiadomosci.czecho.pl/wiecej.php?action=pokaz&id=16133&akt=1

 

Nie jest to moja rodzina / przyjaciele, jest to sprawa w której staram się pomóc bo nie mam tutaj za dużo czasu a pieniądze są potrzebne. 

Jeżeli na forum użytkownicy mogą robić różne zakładziki to tym bardziej powinno być miejsce żeby komuś pomóc. 

Dlatego też dałem do działu inne. Zrobisz jak uważasz ale myślę że nie naruszam żadnych złych zasad szczególnie, że cała NBA angażuje się w charytatywność to tym bardziej jej fani od czasu do czasu mogą pomóc.

Pozdrawiam Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, czy osobiscie znasz ludzi, ktorzy sa w tej sprawie potrzebujacy? Czy poprostu dowiedziales sie z mediow.

 

Nie oceniam tej fundacji, ale znam doskonale jak dzialaja, osobiscie znam ludzi, ktorzymaja 2 fundacje i choc maja szczytne cele, to otworzyli je dla wlasnego zarobku, najpierw pieniadze sa pchane do kieszeni, a jak cos zostanie to na szczytne cele.

 

W fundacji jak sie uprzesz mozesz zrobic tak, ze 90% darow idzie na pokrycie kosztow dzialania, a tylko 10% do osob potrzebujacych, a te koszty dzialania, to moze byc chocby wynagrodzenie prezesa za 10tys.

 

Wiem, ze tak jest i dlatego nie wspieram wklejania pierwszych lepszych linkow do fundacji, nawet jak jest to karitas, bo wiem tez co sie tam wyprawia, wiec pytam dlatego Ciebie, czy znasz osobiscie ta sprawe, nie tylko z linkow?

 

Bo jak nie to lepiej dac na tace w kosciele, bedzie z tego wiecej pozytku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, czy osobiscie znasz ludzi, ktorzy sa w tej sprawie potrzebujacy? Czy poprostu dowiedziales sie z mediow.

 

Nie oceniam tej fundacji, ale znam doskonale jak dzialaja, osobiscie znam ludzi, ktorzymaja 2 fundacje i choc maja szczytne cele, to otworzyli je dla wlasnego zarobku, najpierw pieniadze sa pchane do kieszeni, a jak cos zostanie to na szczytne cele.

 

W fundacji jak sie uprzesz mozesz zrobic tak, ze 90% darow idzie na pokrycie kosztow dzialania, a tylko 10% do osob potrzebujacych, a te koszty dzialania, to moze byc chocby wynagrodzenie prezesa za 10tys.

 

Wiem, ze tak jest i dlatego nie wspieram wklejania pierwszych lepszych linkow do fundacji, nawet jak jest to karitas, bo wiem tez co sie tam wyprawia, wiec pytam dlatego Ciebie, czy znasz osobiscie ta sprawe, nie tylko z linkow?

 

Bo jak nie to lepiej dac na tace w kosciele, bedzie z tego wiecej pozytku.

 

W ramach fundacji siępomagam pobierane jest 6% wpłat na działanie fundacji i jest to fakt.

 

Na rzecz Mikołaja zbiera również fundacja "Zdążyć z pomocą" która przekazuje 100% wpłat rodzicom:

http://dzieciom.pl/podopieczni/19166

 

Spoko  ale rzucając na tacę to już tym bardziej nie wiem gdzie pieniądze idą, a tym bardziej nie mogę decydować komu chce pomóc (prowizje może wziąć kościelny, ministrant, ksiądz, proboszcz .....). Chcesz to rzucaj ja Tobie niczego nie odmawiam.

 

Napisałem wyżej że sprawa nie dotyka mnie osobiście, ale jest to bardzo rzadka chorobą niosąca bardzo poważne konsekwencje dla tego chłopca (utrata oczów to jest najmniejszy wymiar kary, kary za co?) i rzutująca na całe jego przyszłe życie.

O sprawie przeczytałem, poszukałem więcej informacji i jest na tyle wiarygodna że chcę pomóc. 

 

Ostatnio była podobna akcja, gdzie internauci dla Kuby który choruje na ten sam rzadki nowotwór siatkówki oka (ta sama dokładnie sytuacja, jedno oko utracone, drugie z nowotworem w Polsce już tylko na NFZ można usunąć drugie oko jedyna nadzieja w innowacyjnym leczeniu w GB które pomogło już kilku dzieciom z Polskii) uzbierali w przeciągu tygodnia 500 tysięcy złoty. Kuba pojechał na leczenie do GB. To pokazuje, że takie akcje przez internet nie są złe a pokazują tylko, że jak społeczeństwo się zmobilizuje to pomoże. 

 

Więc myślę że każdy ma swój rozum kto będzie chciał pomoże, kto nie oleje sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.