Skocz do zawartości

Jakie buty do koszykówki na orlik?


tp77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jako, ze jest to chyba najlepiej prosperujace polskie forum o koszykowce zdecydowalem sie zadac pytanie tutaj ;)

Poszukuje butow na orlik w przyzwoitej cenie (max 400zl). Gram srednio 2 razy w tygodniu, asfalt nie wchodzi w gre. Przed sezonem zdecydowalem sie kupic ten model i choc podeszwa zdaje egzamin, bo jest cholernie wytrzymala, to buty sa zbyt masywne, niewygodne i nie pasuja do mojego stylu gry. Po przerzuceniu sie z Kobe VI, ktore nie wytrzymaly proby czasu, roznica in minus jesli chodzi o komfort grania jest az nadto odczuwalna. Dodam, ze zazwyczaj gram jako swingman, lubie penetrowac, dlatego potrzebuje butow szybszych niz XD, ale jednak wytrzymalych, jako, ze glownie gram wlasnie na nawierzchni orlikowej. Nie jestem uprzedzony do zadnej marki, wstepnie myslalem o jakichś Rose'ach albo hyperdunkach, ktore podobno sa calkiem niezle jesli chodzi o wytrzymalosc podeszwy.

 

z gory dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kobe Venomenom juz ciezko znalezc, niestety. Zastanowie sie powaznie nad tymi Zoom Crusaderami - moze ktos z forumowiczow mial okazje w nich grac i podzielic sie opinia? Albo ktos ma moze inne propozycje modeli na sporadyczne granie na orliku? ;)

Zapomnialem dodac, ze przy graniu w tych nieszczesnych hyperfranchise XD mam jeszcze jeden problem - podczas gry niszczy mi sie paznokiec w paluchu (po paru dniach robi sie czarny i zaczyna powoli schodzic), mimo, ze buty mam w moim standardowym rozmiarze, ktory nosze od kilku dobrych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to owijaj palucha taśmą do tapingu, albo noś dwie pary skietów.

Ja osobiście na orlika chodzę w moich do***anych Huperfusach Low 2011, w których podeszwa jest taka:
visual-F1-Tyre-dry-SS.png

I jeszcze w Kobasach VII. Nietrafiony zbytnio zakup na halę. Chcę je wykończyć, by móc kupić coś nowego ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie a'propo Crusaderów. Nigdy nie grałem w butach low. Rozumiem, że grając w butach z niską cholewką jestem bardziej narażony na kontuzje? Czy da się może jakoś tego uniknąć? Osobiście lubię grać na 2 lub 3, ale trener w LO często stawia mnie pod kosz. Czy dla podkoszowych nie powinny być buty z wyższą cholewką?

 

pozdrawiam

Edytowane przez Marsel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie a'propo Crusaderów. Nigdy nie grałem w butach low. Rozumiem, że grając w butach z niską cholewką jestem bardziej narażony na kontuzje? Czy da się może jakoś tego uniknąć? Osobiście lubię grać na 2 lub 3, ale trener w LO często stawia mnie pod kosz. Czy dla podkoszowych nie powinny być buty z wyższą cholewką?

 

pozdrawiam

Wysokość buta nie ma wpływu na kręcenie kostek(pewnie o takie kontuzje Ci chodzi) i to zostało udowodnione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.