Skocz do zawartości

Orlando Magic 2014/15 - nowa siła czy znów tankujemy?


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Magic będą polować na Kawhi i ja bym był bardzo za.

 

bez szans, Spurs go nie puszczą.

Magic za 2-3 lata będą mieli przesyt świetnych zawodnikow, ale żaden z nich nie poprowadzi ich raczej wyżej niż do 2 rundy PO

 

Druga runda to dla wielu świetna perspektywa. Myślenie na zasadzie "championship or bust" to głównie domena kibiców.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez szans, Spurs go nie puszczą.

 

Druga runda to dla wielu świetna perspektywa. Myślenie na zasadzie "championship or bust" to głównie domena kibiców.

2 runda to poki co best case scenario. Wydawalo mi się, że Magic tankują kilka lat, żeby mieć zespol przynajmniej na ECF. To nie Milwaukee, czy inne zadupie mimo wszystko. Apetyty po Shaq/Penny, Tmac/Hill, Howard/Lewis są większe niż 2 runda PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Franchise playerem, czyli kim? Gosciem, ktory jest najlepszym punktującym? najlepszym obroncą ? najlepszym zawodnikiem?

gosciem, który prowadzi ich do PO? 2 rundy? ECF? finałów ?

 

Wiesz moim zdaniem trzeba na to spojrzeć z szerszej perspektywy, Magic nie dogadali sie co do kontraktu z Harrisem, nasz GM ewidentnie buduje drużyne pod defensywnych specjalistów, obecnie jest trend na przepłacanie sf, a Kawhi ma imo sufit Pippena.

 

Odpowiadając na pewno najlepszy w obronie, jednym z dwóch najlepszych zawodników w teamie, zdecydowanie nie najlepiej punktującym.

 

Myśle ze On, Oladipo i Vuc to solidny fundament który za kilka lat mógły powalczyć o dominacje na wshodzie

Edytowane przez Allen35
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz moim zdaniem trzeba na to spojrzeć z szerszej perspektywy, Magic nie dogadali sie co do kontraktu z Harrisem, nasz GM ewidentnie buduje drużyne pod defensywnych specjalistów, obecnie jest trend na przepłacanie sf, a Kawhi ma imo sufit Pippena.

 

Odpowiadając na pewno najlepszy w obronie, jednym z dwóch najlepszych zawodników w teamie, zdecydowanie nie najlepiej punktującym.

 

Myśle ze On, Oladipo i Vuc to solidny fundament który za kilka lat mógły powalczyć o dominacje na wshodzie

To, że sie nie dogadali to nic dziwnego. Harris pokazał parę błysków, ale nie gra jeszcze regularnie na takim poziomie, na jakim moglby. Chce pewnie kasy za swój potencjał i ma też na uwadze (a raczej jego agent) nową umowę z CBA. 

 

Hennigan bierze na razie obroncow, bo tacy są z jego pickami dostępni, poki co nie mial okazji pominąć jakiegos mega talentu ofensywnego na rzecz defensorów. 

 

Leonarda sufit to nie Pippen. Nie ten ballhandling, nie to IQ, nie ten rzut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba musze odszczekac swoje slowa na temat Vucevicia. Przed sezonem uwazalem ze ten bialas nie moze byc C na ktorym mozna oprzec gre. W tym sezonie jednak pokazuje po raz kolejny jak bardzo sie mylilem. Dzis z Lopezem robi co chce i kiedy chce. W D az tak pozyteczny nie bedzie ale z Gordonem pod koszem moga sie fajnie uzupelniac. Czekam na Oladipo i zastanawiam sie co wybiora Payton czy Francuz z lawki.

A Harris przeszarzowal z kontraktem, jeszcze wroci i bedzie chcial kasy gdzies tak miedzy opcja klubu a swoja czyli 40/4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mecz Vuca z Nets gigantyczny i dużo lepszy niż staty to pokazały...

 

ogladając na żywo aż się dziwiłem że tak późno osiągnął DD bo myślałem że ma to dużo wcześniej...

pierwszy mecz sezonu w sumie w którym jego gra zmusiła trenera przeciwnika do zdjęcia swojej gwiazdy z parkietu na pełną 4Q aby pokazać zobacz chłopczyku (Lopez) tak się broni (KG)

 

inna sprawa że starty niskich pomagały chłopakom z Nets być w grze.... nie raz przez głowę mi przeszła myśl wrzucajcie wszystko Vucowi!

 

co by nie pisać jeden z najlepszych występów indywidualnych sezonów i to nie o staty chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie patrzę na ilość traconych punktów, ale na to, jak gramy w defensywie. Dużo łatwiej jest wytrenować dobrego obrońcę niż dobrego atakującego, tym bardziej, że podobno mamy zawodników do tego. I czasem to widać, bo w defensywie 1 na 1 nawet czasem nieźle wychodzi. Według mnie fatalnie to wygląda jeśli chodzi o defensywę jako zespołu. A to jest rola trenera. Mam wrażenie, że nie potrafimy bronić zespołowo. Nie widzę tu w ogóle ręki trenera. Gubimy się na najprostszych zasłonach, podwajanie jest nie wtedy, gdy trzeba, i długo by tu jeszcze wymieniać.

 

Co do ofensywy, to nie twierdzę, że jest super, ale pierwszym największym problemem, według mnie, jest odpalanie rzutów w jakiejś 5-8 s akcji. Bez sensu. Takich rzutów w każdym meczu, który widziałem, było pewnie z 10. Nie muszę dodawać, jak większość się kończy. Drugim to masakra ze stratami. Tego nie przeskoczymy, dopóki Payton nie nabierze ogłady. Takie jest ryzyko gry z rookie na rozegraniu, jeśli ten nie jest klasy LBJ-a. Ale tu jestem całkiem spokojny, bo jakoś jestem przekonany, że jeszcze w tym sezonie liczba strat Paytona spadnie. Naprawdę po chłopaku widać przebłyski. Gdyby jeszcze potrafił rzucać... A nie zapominajmy, że gramy bez naszego potencjalnego lidera. Zobaczymy, jak będzie wyglądać ofensywa, jak wróci Oladipo.

 

Co do Vucevica, to nie będę się powtarzał, brałbym go przed każdym innym białym centrem w tej lidze. A gdyby był bardziej agresywny na desce przeciwnika, to niemal przed każdym centrem w lidze. W każdym razie, jak tak będzie się rozwijał, to te 54 mln/4 lata to będzie promocja. W przeciwieństwie do Harrisa, który - jak gdzieś wyczytałem - chciał jakoś 40 mln/4 lata, a Magic oferowali około 7-8 mln za sezon. I jeżeli nadal będzie tak grał, czyli bez wyrazu, to więcej po sezonie nie dostanie, a Magic będą mogli wyrównać ofertę.

 

I jeszcze jedna rzecz: Aaron Gordon. Ze szczególną ciekawością patrzę na tego młokosa, bo w końcu jakoś dopiero teraz skończył 19 lat. Powiem tak... Jest jak na razie surowy w sensie taktycznym, ale wbrew temu, co się o nim mówiło, wcale nie jest aż tak surowy technicznie. Ma całkiem niezły rzut, potrafi operować piłką, no i skacze naprawdę wysoko. Tylko niestety czasem nie wtedy, gdy trzeba :rapture: . Ale ma serducho. Mogą być z niego ludzie, ale chyba potrzebuje lepszego trenera. Jak, i mam wrażenie, cała drużyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Vucevica, to nie będę się powtarzał, brałbym go przed każdym innym białym centrem w tej lidze. A gdyby był bardziej agresywny na desce przeciwnika, to niemal przed każdym centrem w lidze.

 

Gdyby Marc Gasol miał urwaną jedną nogę i nie miał lewego ucha to i tak brałbym go ponad Vucevicem. A i jeszcze kilku bym wymyślił ale wystarczy mi to jedno nazwisko. Marc Gasol w tej chwili jest TOP 3 centrów z DMC i Dwightem i nikt nawet nie stoi przy nich

 

Splittera też biorę zawsze i wszędzie ponad Vucevicem zwłaszcza biorąc pod uwagę jak niewiarygodnie dobrym obrońcą jest a centra to ja rozliczam z tego jak broni pomalowane a nie z tego że sobie pozgarnia tysiące zbiórek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie top 3 centrów, to oczywiście kwestia subiektywnej oceny, ale nie wiem czemu aż tak Cię to dziwi. 

 

Vucevic zagrał świetny mecz, ale Lopez po tej kontuzji gra słabo, jest strasznie wolny, mało zwrotny, ogólnie w def to gra tragicznie. Przy KG już nie pograł nic. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

are-you-fucking-serious-thumb.jpg

 

Rapar dajesz swoje top3 centrów, bo cholera sorry ale również nie widzę innej opcji na tu i teraz, by ktoś brał trzech innych centrów.

DMC to w tej chwili najlepszy ofensywny center.

A DH12 i MG to najlepsi w defensywie, gdzie MG wykorzystuje zajebiście swoje IQ w ofensywie.

 

Tylko błagam nie wyskakuj z typami typu Duncan, Davis czy Bosh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rapar dajesz swoje top3 centrów, bo cholera sorry ale również nie widzę innej opcji na tu i teraz, by ktoś brał trzech innych centrów.

DMC to w tej chwili najlepszy ofensywny center.

A DH12 i MG to najlepsi w defensywie, gdzie MG wykorzystuje zajebiście swoje IQ w ofensywie.

 

Tylko błagam nie wyskakuj z typami typu Duncan, Davis czy Bosh.

Duncan gra teraz praktycznie na centrze, jak nie on to Splitter. Obu bym wziął przed DMC. Do tego Noaha na pewno i bym poczekał czy Lopez wróci do dawnej dyspozycji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.