Skocz do zawartości

Laptop do gier 3500 złotych


P_M

Rekomendowane odpowiedzi

Jak mówi stara maksyma jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. W ogóle śmieszy mnie też aspekt wagi, tak was boli czy laptop waży 1,5 kg czy 3 kg? Ja pierdolę jesteśmy anorektycznymi panienkami na wybiegu, które ważą 35 kilo i taki ciężar by je przechylił i połamał czy normalnymi ludźmi?

Powiem Ci tak - mój plecak z aparatem, 4 obiektywami waży strzelam jakies 5kg. Dodaj do tego butelkę wody, jakis statyw i zwykłego lapa zladowarką i masz 15kg. Wierz mi, że różnica każdego 1kg od pewnego momentu się liczy.

Erazer waży bez ładowarki prawie 4kg. Ładowarka o odpowiednim napięciu do kolejne 1.5kg. Pomijajac już fakt, że po prostu nie wejdzie mi do plecaka ;]

 

Poza tym przejdz się z takim zestawem 5,5kg na ramieniu i po paruset metrach już czujesz o co chodzi.

 

 

 

Dysk SSD możesz sobie dodać do niemalże każdego laptopa... sprzęt z dobrą baterią to także nie problem i nie trzeba kupować nijakiej 13-tki, za 5,5 koła na której pracuje sie niewygodnie... Argument z użytecznością sprzętu i przywoływaniem sesji i zrzucania zdjęc na dysk ssd jest śmeiszne, bo jak już wspomniałem dysk ssd mozesz sobie dodac każdy, a prędkość przesyłu i tak zależy w większej mierze od tego czy zrzucasz przez usb 3.0 2.0 czy 1.1 ale ta technologia musi działać obustronnie.

Jebać już transfer. (aczkolwiek moge sie zalozyc ze z USB 2.0 na SSD będzie szybciej niz z 2.0 na HDD)

 

Zresztą - wrzuć 16GB zdjęć, gdzie każde waży po kilkadziesiąt MB na zwykłego HDD, zanim ci się wszystkie załadują w Lightroomie to zdążysz posiwieć.

 

Oczywiscie SSD można dodać do niemal każdego sprzętu - ale zazwyczaj kosztem czegoś, sam SSD 512GB to ok 1000zł. Tutaj masz go na system i dane - na moje potrzeby bierzące spokojnie wystarcza. Jakies mSATY po 16GB pod system/wymiane danych to przy tak duzym SSDku śmiech na sali...

 

 

 

Prezentacje na 13 calach to też trochę śmiech na sali, serio. No chyba, że mówimy o pseudoprezentacjach to ok. W ogóle po kiego czorta ustawiać to urządzenie w pozycji standu? klawiaturą do dołu? To już wolę mieć klawiaturę niż jej nie mieć, pisanie dłuższych wiadomości na dotykowym ekranie to katorga. To czy ekran bede miał 5 cm dalej mnie nei zbawi, a przynajmniej klawiatura się nie porysuje 

Też wydawało mi się durne, dopóki nie zacząłem tego używac. Nikt nie mowi o 'prezentacji' w sali 100 osobowej - bardziej pokazujesz np. foty, tabelki, excelki i inne pierdy 1-2 osobie obok. Touchscreeny są rewelacyjne do przeglądania zdjęć, grafik, bo działają po prostu szybciej - jednym gestem powiększasz dany obszar i oglądasz/przesuwasz. Mysz to przecież najwolniejsze urządzenia na kompach od lat, juz nei mowiac o touchPADzie. Klawiatura fizyczna jest lepsza do pisania, ale już na przeglądaniu/oglądaniu, nawet nie wiem, czy nie necie zaczyna powoli odstawać od touchscreenow.

 

13 cali to ciut mniej niż najpopularniejsze na rynku 15, na których pół świata pracuje. Dzięki temu jest mniejszy, wiec miesci sie do plecaków, nie ciązy na wycieczkach, i jest bardzo wygodny do netu itp.

 

Krótko mowiąc masz urządzenie w c*** malutkie, jak na te parametry, ale piekielnie szybkie, z długo trzymającą baterią, ale z ekranem większym niż tablet, w razie potrzeby klawiatura fizyczna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dla mnie mega znaczenie ma waga, jak gdzieś często nosi się laptopa, wyjąć go po pracować, przeglądnąć neta. 3kg a 1,5 kg to jest przepaść. 0,5 kg to już jest mega różnica.

 

Im mniejszy laptop tym lepiej, 13'' idealnie. Oczywiście dysk SSD. 

 

Przynoszę go do domu podłączam do monitora 24'', klawiatura zewnętrzna i mam full wypas pracę na dwóch monitorach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Napisz do czego ma Ci służyć komp to wtedy coś spróbuję lepiej pomóc.

Służyć ma do szeroko pojętego codziennego użytku. Mam zamiar na nim przede wszystkim pracować na różnych uruchomionych jednocześnie aplikacjach. Chce się również móc z nim swobodnie przemieszczać nosząc go w plecaku. Ma to chodzić jak rakieta i nie psuć się (solidne wykonanie i ogólnie pojęta jakość).

 

Od czasu do czasu będę chciał na nim uruchomić nowszą grę (podałem 2 tytuły, które mnie interesują) bez wkurwiania się na lagowanie. Nie potrzebuję przy tym żadnej kosmicznej rozdzielczości czy tym bardziej superowej błyszczącej matrycy. Kompletnie mi na tym nie zależy. Po prostu ma się dać płynnie pograć, nic więcej nie wymagam w tej kwestii. I proszę, nie piszcie o tym, że do gier to są konsole bo ja ani nie będę kupował konsoli dla 2 tytułów, ani nie mam na ogół telewizora do takiej konsoli, ani też jej nie chce.

 

 

Warto przemyśleć czy ten dotyk jest Ci potrzebny, czy to tylko bajer?

Nigdy nie miałem dotyku, więc trochę trudno mi powiedzieć. Ale już spotkałem się z wieloma opiniami znajomych, którzy wzięli lapka z dotykiem bez przekonania, a teraz nie wyobrażają sobie bez niego życia i gorąco to polecają jako ogromne ułatwienie podstawowych czynności na lapku. Więc tego bym raczej nie odpuścił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Służyć ma do szeroko pojętego codziennego użytku. Mam zamiar na nim przede wszystkim pracować na różnych uruchomionych jednocześnie aplikacjach. Chce się również móc z nim swobodnie przemieszczać nosząc go w plecaku. Ma to chodzić jak rakieta i nie psuć się (solidne wykonanie i ogólnie pojęta jakość).

 

Od czasu do czasu będę chciał na nim uruchomić nowszą grę (podałem 2 tytuły, które mnie interesują) bez wkurwiania się na lagowanie. Nie potrzebuję przy tym żadnej kosmicznej rozdzielczości czy tym bardziej superowej błyszczącej matrycy. Kompletnie mi na tym nie zależy. Po prostu ma się dać płynnie pograć, nic więcej nie wymagam w tej kwestii. I proszę, nie piszcie o tym, że do gier to są konsole bo ja ani nie będę kupował konsoli dla 2 tytułów, ani nie mam na ogół telewizora do takiej konsoli, ani też jej nie chce.

 

 

Nigdy nie miałem dotyku, więc trochę trudno mi powiedzieć. Ale już spotkałem się z wieloma opiniami znajomych, którzy wzięli lapka z dotykiem bez przekonania, a teraz nie wyobrażają sobie bez niego życia i gorąco to polecają jako ogromne ułatwienie podstawowych czynności na lapku. Więc tego bym raczej nie odpuścił.

 

jak chcesz solidny i niezawodny sprzęt to chyba Della bym brał, nie do wyjebania sprzęty, 90% znajomych programistów/informatyków na tym pracuje. Solidna obudowa, solidne plastiki, a konfiguracji szukaj do własnych potrzeb. Lepiej wziac i5 i SSD niż i7 i bez SSD. - moja jedyna sugestia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na tę propozycję doszedłem do wniosku, że ten laptop wygląda naprawdę kozacko... z wyjątkiem karty graficznej. Szukałem czegoś podobnego z lepszą grafiką i... nic. Jedyny model z dobrą grafiką i dotykowym ekranem jaki znalazłem to ten Razer z nieprzyjemną ceną: http://allegro.pl/razer-blade-14-2-2ghz-i7-8gb-256-ssd-48h-i4511919601.html

Czy ja nie umiem szukać czy naprawdę wszystkie lapki z lepszą grafiką niż powyższy Dell nie mają dotykowego ekranu? :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrząc na tę propozycję doszedłem do wniosku, że ten laptop wygląda naprawdę kozacko... z wyjątkiem karty graficznej. Szukałem czegoś podobnego z lepszą grafiką i... nic. Jedyny model z dobrą grafiką i dotykowym ekranem jaki znalazłem to ten Razer z nieprzyjemną ceną: http://allegro.pl/razer-blade-14-2-2ghz-i7-8gb-256-ssd-48h-i4511919601.html

Czy ja nie umiem szukać czy naprawdę wszystkie lapki z lepszą grafiką niż powyższy Dell nie mają dotykowego ekranu? :/

 

 

CHyba nie umiesz szukać :tongue:

 

http://allegro.pl/dell-xps-15-9530-i7-16gb-1tb-ssd-3200x1800-gt750m-i4488193999.html

 

http://allegro.pl/hp-envy-17-i7-16gb-256gb-ssd-1-5tb-gf750-4gb-i4484670504.html

 

http://allegro.pl/dotyk-dell-7737-i7-17-3hd-16gb-ssd240-gt840-w8-1tb-i4487610619.html

 

Nie są to co prawda sprzęty z jakąś rewelacyjną grafą, ale nowe gry typu skyrim, tomb raider bez problemu na ultra powinny smigac, bo siostra ma lapka z kartą gt730M i prawie na maxie śmigają powyższe tytuły.

 

jak chcesz solidny i niezawodny sprzęt to chyba Della bym brał, nie do wyjebania sprzęty, 90% znajomych programistów/informatyków na tym pracuje. Solidna obudowa, solidne plastiki, a konfiguracji szukaj do własnych potrzeb. Lepiej wziac i5 i SSD niż i7 i bez SSD. - moja jedyna sugestia

 

Wiesz to zależy z jakeigo punktu widzenia... dołożenie SSD jest o wiele prostsze niż wymiana procka ;-)

 

 

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam co prawda nie znam się na komputerach na tyle, aby cokolwiek komuś poradzić, ale jedna rzecz mnie zastanawia. Jaki jest sens wkładania takiej kasy w laptop? Mowa o ostatnich propozycjach powyżej 5 tys. zł. Nie lepiej wziąć coś bardziej rozsądnego cenowo, powiedzmy do 3,5 tys. zł.? To i tak będzie niezła maszyna na teraz, a jak się zestarzeje za jakieś 2-3 lata, to wymienić znów na coś podobnego cenowo?

 

Sam pracuję obecnie już na 5-letnim laptopie, wystarcza w pełni do pracy, bo nie wiem jak Wy, ale nie projektuję ani tuneli, ani elektrowni atomowych, ze wszystkimi programami typu CAD całkiem nieźle sobie wciąż radzi. Co prawda o najnowszych grach mogę zapomnieć, ale nie jest to dla mnie żadna wada.

 

Sam myślę o wymianie sprzętu i prawdę mówiąc najbardziej przekonała mnie do siebie propozycja Juliusa - Medion Erazer, ale poczekam, aż jeszcze trochę stanieje. ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Procesory od kilku lat praktycznie stoją w miejscu pod względem wydajności dlatego dla przeciętnego użytkownika laptop sprzed 2-3 lat będzie tak samo dobry jak nowy patrząc od tej strony. Gorzej z kartami graficznymi i lapkami dla graczy niestety.

 

Medion to nie jest przypadkiem jakaś szajs marka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptop, w przeciwieństwie do blaszaka, to nie same podzespoły... W tanich markach na czymś trzeba oszczędzić, zazwyczaj odbija się to na jakości obudowy i żywotności.

 

Dobra marka? Pewnie Apple, bo mają tylko high-endowe produkty. ;) Dell czy HP robią fajne sprzęty, ale dotyczy to głównie wyższych serii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakiej podstawie stwierdzasz, że te karty są lepsze od Quadro K1100M z poprzedniego linku? Ja tam się na tym nie znam, ale w przykładowym rankingu (http://www.notebookcheck.pl/Mobilne-karty-graficzne-rozpiska-osiagow.1174.0.html) wszystkie te karty są klasyfikowane w tym samym przedziale (początek drugiej setki) wśród kart średniej klasy (karta z HP nawet o dobre kilka pozycji niżej niż Quadro K1100M.

Dla porównania GTX 870M z Razera jest w tym rankingu na 25 pozycji, czyli wyraźnie wyżej, jako karta zdecydowanie wysokiej klasy.

Jak to jest z tymi kartami i jaka rzeczywiście jest potrzebna do swobodnej gry w najnowsze pozycje? Z tego co piszesz to nawet gorsza karta (GT 730M) powinna wystarczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że biorę komputer na 2-3 lata co właściwie obchodzi mnie bezawaryjność, skoro ten czas pokrywa mi jego gwarancja? Z resztą wielu moich znajomych ma sprzęt od acera, asusa czy lenovo, psują się tak samo jak te droższych marek. Sam mam acera, wytrzymał 5 lat i wciąż walczy. Choć to też zależy od czy ktoś dba o sprzęt. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze co do kart graficznych, to mogę znaleźć coś innego niż tamten przywoływany przeze mnie Razer, i to nawet w dobrej cenie, ale zawsze bez dotykowego ekranu. Np. tu http://www.x-kom.pl/p/201903-notebook-laptop-15-6-lenovo-y50-70-i7-4710hq-16gb-2501000-win8x-fhd-gtx860m.html

 

BTW P_M, to co wysłałeś w ostatnim poście trochę przegrywa przy okazji wagowo.

 

Heisenberg, obawiam się, że za 3,5 tys. mogę nie spełnić swoich potrzeb. Przypomnę, że pierwsza odpowiedź jaką otrzymałem to że za 4,5 nie pogram sobie w nowe gry na lapku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kily najlepiej patrz na wyniki w 3dmarku11 :smile:  wlasnie na tymze notebook checku, to ze dana karta graficzna plasuje sie w konkretnym przedziale klasowym, nie oznacza ze nie moze byc o wiele wydajniejsza :smile:

 

Lub na wyniki fpsów

 

http://www.notebookcheck.pl/NVIDIA-GeForce-GT-750M.90437.0.html na tym gt750M posmiga Ci juz bardzo duzo gier na wysokich detalach Jakbym miał

Weź tylko pod uwagę, że z reguły te wyniki są zaniżone, przynajmniej ja tak miałem na moich dwóch acerach, które prezentują lepsze wyniki niż w tych rankingach odpowiednio karty gt730M i gtx850M.

Wg notebook checka ten gt 750M (notabene dobra karta) w konfiguracji z i7-4702HQ zrobila na Battlefieldzie 4 35 fpsów na ustawieniach high w rozdzialce 1366x766. Także w najnowsze pozycje bez problemu pograsz.

Ja bym osobiście na twoim miejcsu brał lapka z gt750M chyba najlepsza karta w segmencie ekonomicznym.

 

 

Najważniejsze w laptopach to kwestia chłodzenia...

Warto więc czytać recenzje. Np sporo serii gamingowych z firmy MSI ma wadę taką, że system chłodzenia w lapku nie wyrabia, tzn. mocniejsze układy graficzne i mocniejsze procesory są wkładane do tego samego zestawu co np i5 i słabsza grafa, a chłodzenie zostaje.

Jak masz niewydajny system chłodzenia, to i procek i karta graficzna spusci z tonu, po to zeby sie schlodzic, wiec masz gówno nie wydajność.

 

Co do tego, że nie pograsz za 4,5 k na lapku do bzdura.

 

Kily ja kupiłem swojego acera za 3750 i bez problemu pykam w najnowsze tytuły. Ostatnio przechodziłem BF3 w FHD na max detalach i wszystko płynnie śmiga.

 

Ten Lenovo jest ok, choć troche drogi i bez dotyku. Wolalbym mojego acera, ktory na gtx850M ma praktycznie identyczną wydajnosc w grach, bo acer wzial gtx850M z pamiecią gddr5, a nie jak konkurencja z ddr3, wiec wlasciwie to lenovo bym jednak odradzał.

Pytanie teraz, czy postanawiasz sie wycofac z dotyku??

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nadal szukam z dotykiem. tylko jakoś łatwiej mi póki co się znajduje bez dotyku. :tongue: Ty wrzuciłeś jedną propozycję z gt 750m, ale ona z kolei jest dość ciężka (o sporo ponad 1 kg więcej niż tamten dell z quadro k1100) i dość droga. Więc szukam dalej.

http://allegro.pl/wyprzedaz-dell-7537-i7-16gb-gt750m-fhd-dotyk-win8-i4506419253.html
http://allegro.pl/acer-aspire-v7-i5-4200u-8gb-500gb-gt750m-fhd-8-1-i4513535795.html
w tych chyba nie ma ssd ;/

 

EDIT: mam szansę na coś lepszego niż to?: http://www.x-kom.pl/p/186277-notebook-laptop-15-6-dell-inspiron-7537-i7-4500u-16gb-128-win8x-fhd-dotyk.html

Edytowane przez Kily
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź tego z wyprzedaży i zapytaj czy wsadzą Ci SSD, najekonomiczniejszy wybór to crucial m500 lub mx100 240 lub 256 gb za niecałe 400 zł kupisz, bo w tym linku ostatnim trochę Cię koszą na tym dysku SSD, zwlaszcza ze to tylko 128 którą mozna kupic za 250 zł.

 

Weź jeszcze pod uwagę, że te Delle też ważą 2,6 kg dokładając SD-ka niewiele będzie brakowało do 3 kilówki :tongue:

http://allegro.pl/dell-xps-15-9530-i7-16gb-1tb-ssd-3200x1800-gt750m-i4488193999.html Ten ma dwie wady dysk SSD o pojemnosci tylko 32 gb oraz cena, ale waży za to tylko 2 kg i to juz z SSD.

I tak bym się mocno martwił, czy te lekkie malutkie laptopy, mają układy chłodzenia, które zapewnią nieprzegrzewanie się podzespołów. Poszukaj jakichś recenzji na ten temat.

Jak bezdotykowiec i 15-tka to najlepszy wybór to:

 

http://allegro.pl/laptop-acer-v5-573g-i7-8gb-msata-gtx850m-fhd-ips-i4491083813.html

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.