Skocz do zawartości

Utah Jazz 2014/15


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

Jendras już przed draftem było wiadomo że Payton jest gorszy ba jeszcze w maju stawiano go max na 23-25 miejscu w drafcie ale każdy uważał że Exum to zagadka.

 

Kolo od stycznia nie grał w kosza i było po nim to widać pod koniec meczu kiedy mu zabrakło kondycji. Exum dziś własnie ma 19 urodziny a kolo już pokazuje niesamowity potencjał . Ilu widziałeś w swoim życiu graczy z takim przyspieszeniem i z takim przeglądem pola w jego wieku. Widziałem go rok temu w Pradze i teraz po 12 miesiącach uważam że jeszcze lepiej podaje i ma niesamowite pick and rolle

 

a Paytona w SL oglądałeś?

 

bo pierwszy krok owszem Exum ma świetny, ale poza tym Payton rozbijał obronę jak chciał, rozdawał asysty na lewo i prawo,  trafiał jumpery, kończył nad obręczą i bardzo dobrze bronił.

 

https://www.youtube.com/watch?v=kB8eR4Sbe9w

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez jaj, Exum wcale nie zaprezentował się lepiej od Paytona. Na ten moment gracz Magic wywarł na mnie większe wrażenie.

 

Swoja drogą ocenianie sufitu gracza to też jakaś kpina. O parkerze, który na ten moment zjada pod względem umiejętności wszystkich debiutantów mówi się, że zbyt dużo się nie poprawi a exum i wiggins mają nieograniczony potencjał. Serio czym gracz jest bardziej surowy(w tym samym wieku) tym bardziej się rozwinie? Sory, ale dla mnie to nie ma sensu.

Edytowane przez Karwan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ jendras

 

Oczywiście że Paytona widziałem i teraz i rok temu i mogę się mylić ale on już wiele więcej się nie poprawi. Na tą chwilę jest on bardziej gotowy do gry ba sam pisałem że to czyste złoto dla Orlando ale też Exum który dziś kończy 19 lat gra niewiarygodnie dojrzale , świetnie widzi dziury w obronie i zobaczymy pożyjemy

 

@ Karwan

 

Przecież to czasem widać kto ma potencjał a kto nie. Wiggins i Gordon budzą we mnie non stop jakieś wątpliwości a EXum na razie pokazuje że hype na niego nie był przypadkowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Exum po dobrym pierwszym meczu grał już słabiej w pozostałych, ale po obejrzeniu meczu Jazz w SL stwierdzam, że jednak jego staty nie pokazują, tego jak gra. Rzut mu nie siedział, skuteczność tylko 30%, ale wpływ na grę miał imo duży. Jego przegląd gry jest na prawdę imponujący, do tego jest strasznie szybki. Porównania do Penny'ego wydają się trochę absurdalne, ale jak dla mnie Dante przypomina mocno Penny'ego, nie tylko warunkami fizycznymi, ale i grą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis czas temu Chytry wrzucil mecz U19 i od tego czasu (a spotkanie bylo z 2013) Exum sie niewiele poprawil. ciagle wiekszosc akcji przeprowadza prawa strona, bo lewa reke ma slabiutka - obejrzalem kilka kwart jazz w SL i ani razu nie widzialem, aby off hand zrobil wiecej niz dwa kozly pod rzad. poza tym nawet gdy juz atakuje lewa strona, to i tak kozluje prawa reka, jakby to byly 50s czy wczesne 60s. w meczu z 76ers byly dwie takie akcje w drugiej kwarcie, gdzie wygladal jak wlasnie jakis Jerry West (dla niezorientowanych: West, w przeciwienstwie do np. Oscara, kiepsko kozlowal lewa), tylko ze bez rzutu i to jest jego kolejna powazna wada. z drugiej strony tych rzeczy mozna nauczyc (choc dziwne, ze 19latek tak slabo kozluje niedominujaca reka), a w elementach, ktorych nauczenie to bardzo ciezka sprawa, Exum wypada znakomicie. przeglad pola ma tak dobry, ze juz jest w gronie moich ulubionych zawodnikow do ogladania pod tym wzgledm. w obronie tez wypada calkiem ok. co najwazniejsze ogolnie wyglada na bardzo zespolowo nastowionego zawodnika, a to w polaczeniu z takim atletyzmem bedzie zabojcza kombinacja - jesli tylko nauczy sie kozlowac lewa i rzucac ;], bo inaczej to moze skonczyc jak jakis Rondo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakt martwi trochę ta słabsza ręka, PG nie ma prawa mieć słabszej ręki, a u Exuma jest to mocno widoczne i zgadzam się z lorakiem - Dante momentami wyglądał jak zawodnik lat 60/70. Rzut trochę słabo wygląda, miałem nadzieję, że to będzie lepiej u niego wyglądało. Ale nie zmienia to faktu, że potencjał ogromny, Dante ma tylko 19 lat i do tego jest bardzo wysoki, jak na rozgrywającego, a pamiętajmy, że może jeszcze sporo urosnąć (jakby urósł z 2 cale to by była miazga). Wskakuję na jego bandwagon, jaram się nim trochę, z resztą jak większością wysokich PG (zawsze miałem do nich jakąś słabość ;] sam nie wiem czemu, może dlatego, że sam często rozgrywałem mimo, że byłem wyższy od większości rozgrywających) i w przyszłym sezonie obejrzę sporo meczów Jazz (obstawiam, że w samym sezonie obejrze więcej ich meczów niż w ostatnich 5 latach, bo nie ukrywam, że jakoś nigdy nie przepadałem specjalnie za Utah, co teraz się może zmieni  :smile:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajmy że pewna ilość jego strat czy rzutów wynikała z dwóch rzeczy:

 

Po 1 - Jego zmeczenia co było widać w każdym meczu zwłaszcza tych 3 i 4. Po prostu on długo nie grał i kondycyjnie nie wytrzymał codziennego grania. Jego zmęczenie było widać chociażby w tym że w meczu nr 1 grał bardzo aktywnie bez piłki a w kolejnym to już było z tym słabo

 

Po 2- Trey próbował strasznie dominować na kozłowaniu w efekcie czego dużo akcji Dante został zamieniany do stojącego w rogu strzelca za 3 a jego główna siła to jednak jest rozgrywanie pick and rolla.

 

Generalnie podoba mi sie w nim to że on już teraz potrafi rzeczy z którymi trzeba się urodzić. Świetne rozegranie pick and rolla. dobre kozłowanie, pierwszy krok, szybkośc gry z piłką ( może  westbrook jest na tym poziomie obecnie) , dobra gra w obronie ( przecież on w meczach z Bucks krył Greka i nie odstawał od niego)

 

Każdy kto oglądał końcówkę ze Spurs kiedy Trey kreował grę i ten ostatni z Blazers kiedy Dante to widział kolosalną różnicę w jakości ofensywy

 

 

Czasem jeszcze za często szuka partnera podczas gdy mógłby atakować kosz ( widać że jest bardzo prozespołowy nastawiony) , jego rzut jest słaby ale on bardzo często o tym wspomina i bardzo chce pracować w indywidualny sposób aby to poprawić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestaw Exum+Danny Green to byłaby dość szybko rewelacyjna para obrońców w NBA nawet zakładając że Dante jest nieopierzony

 

Tylko co to znaczy dla Jazz

 

Green niedługo poważnie przeplacony czy Parker w SLC?

 

Letnio i wakacyjne napisane ale za rok-dwa perspektywa może się zmienić.

 

Nie jest tak ze mimo wszystko

 

A) Trey go ograniczy(Burke?) Zabierając rolę do której jest stworzony i upychajac nie na swojej pozycji nie będąc w sumie mentorem dla jeszcze młodszego mlodego?

B) z powodu braku doświadczenia Jazz skusza się na łatwiejsza drogę i skorzystają z usług właśnie Burke'a?

C) jakby Exum wypalił to nawet chcąc się zdecydować na Treya właśnie Jazz powinni rozwijać tego pierwszego nawet z myślą o handlu

 

Para Exum Favorek wiem jaka jest bezcenna dla Jazz ale pytanie co w zamian można uzyskac?

 

IMO wszystko poza para najlepszych graczy w NBA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pre to tylko pre ale narazie fajnie się ogląda, ten BIAŁY trener to jest przedewszystkim powrót to włąściwych pierwowzorów ;) no i 5 Kanter/Fav/Hay/Burki dwa :smile: grupa niezłych kocurów, Hayward nieźle przypakował w lato teraz na sf nie wygląda jak ułomek

 

ps Exum dziś nawet trójkę trafił, myślę że sezon dwa i takie mecze będą mu się przytrafiać spokojnie chociaż raz w miesiącu :D

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.