Skocz do zawartości

Utah Jazz 2014/15


ely3

Rekomendowane odpowiedzi

To zleży jakie masz oczekiwania wobe Burke RappaR. Drugim CP3 to on nie będzie. Jest dużo znaków zapytania co do jego gry w obronie, braku warunków fizycznych do gry w NBA, braku atletyzmu, nieskuteczności we wjazdach pod kosz.

 

Z drugiej strony Trey ma wielkie serce do gry, poukładane w głowie. Daje rady w p'n'r, ma pass skile i jaja żeby oddawać ważne rzuty - clutch player.

 

Do poziomu all stara może nie dobije, ale materiał na solidnego s5 PG jest. Staty jak na pierwszy sezon ma całkiem spoko: 12,8 pts/5,7 ass, mała ilośc strat (AST/TO ratio - 7 miejsce wsród rozgrywających ), skuteczność dosyć słaba - 38 % za 2, 33% za 3 ale to było do przewidzenia, że będzie miał z tym problemy.

 

Ogólne rzecz biorąc nie pozbywałbym Burke lekką ręką i stawiał wszystko na Exuma, bo pojawiałą się głosy żeby już wytransferwaćTreya. Jeszcze za wcześnie na takie akcje.

Edytowane przez Chomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie to Jazz ma średnią wieku poniżej 24 ( najmłodszy jak na razie skład w lidze i pewnie też taki będzie na koniec lipca)  ze średnim stażem NBA poniżej 2 lat i tu też bijemy wszystkich . To jest najmłodsza ekipa w NBA pod każdym względem . Ekipa w miarę zbilansowana tylko po prostu musi to ktoś poukładać bo Corbin ostatnie 2 lata robił najgłupsza rotację jaka się da wymyślić.

 

Jazz potrzebuje jeszcze z rynku zgarnąć :

 

3 pg skoro oddali Garretta a Neto chyba jeszcze rok zostanie w Europie - tu słyszałem że poważnym kandydatem jest Bazemore

potrzebują wsparcie z ławki na pozycji PF bo Evans choć ma wyskok przy którym Wiggins wygląda jak atletyczny kaleka ( ostatnio w PS3 pobił rekord i do dotknięcia górnej krawędzi tablicy zabrakło mu 9 cm) to na czwórkę niestety jest za chudy. I tu podobno poważne rozmowy sa z Bookerem

 

Jazz i tak będzie mieć dużo wolnej gotówki a na razie nie widać aby chcieli ją wydać na kogoś więc pewnie wchłoną jakiś gruby kontrakt jeszcze jak ktoś by potrzebował miejsce pod Bosha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekipa w miarę zbilansowana tylko po prostu musi to ktoś

 

Na czym ma polegać to zbilabsowanie??

 

Bruke-Exum się gryzie, że już coś wspominacie o grze Treyem z ławki?

Kanter-Favors też do siebie nie pasuje.

Max-player Hayward pasuje do każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na czym ma polegać to zbilabsowanie??

 

Bruke-Exum się gryzie, że już coś wspominacie o grze Treyem z ławki?

Kanter-Favors też do siebie nie pasuje.

Max-player Hayward pasuje do każdego.

A na tym że Favors to center, Kanter to PF - widzisz rok temu nie pasowali a dwa lata świetnie współpracowali. Sęk w tym że trener Corbin z jakiegoś powodu w parach BigAL - Favors i kanter -Favors kazał Favorsowi bronić na obwodzie a wyższego graczowi bronić pomalowanego. I z tego powodu wyglądało to fatalnie.

 

Exum ma gabaryty dwójki to że na razie woli grać jako rozgrywający to się obaczy jak to będzie wyglądało

 

Masz młodych strzelców za 3 , Tak naprawdę jedyny który naprawdę jest poszkodowany to Burks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz młodych strzelców za 3 , Tak naprawdę jedyny który naprawdę jest poszkodowany to Burks

 

Na czym polega to Jego poszkodowanie?? AKurat co do niego, to dość jasno widać że raczej starter z niego nie będzie. Liczę, że Favors wreszcie dostanie 36minut, to że ta młodzież grała tak mało w zeszłym sezonie, a władze na to budyniowi pozwalały to marnotrawstwo ich talentu. Niesamowite, jak 76ers zepsuło biorąc Turnera przed Favorsem-który był typem zawodnika, który ich ówczesny trener chciał mieć.

 

Strasznie dziwnie to brzmi, że Favors to C, a Kanter to PF, ale tu się zgadzam. Jeśli tak wychodzili w tym ustawieniu to naprawdę fajnie to wyglądało. Swoją drogą Marvin się chyba z Wami pożegna.

Co w tym dziwnego?? Nigdy nie rozumiałem, jak można na Kantera wołać C, a na Favorsa nie, który ma dużo lepsze warunki, wszystkie poza czubkiem głowy.

 

Kto Year Source Height w/o Shoes Height w/shoes Weight Wingspan Standing Reach Body Fat No Step Vert Max Vert

Favors 2010 NBA Draft Combine 6' 8.75" 6' 10.25" 245 7' 4" 9' 2" 6.5 31.5 35.5

Kanter 2011 NBA Draft Combine 6' 9.75" 6' 11.25" 259 7' 1.5" 9' 1.5" 5.9 26.0 32.5

Edytowane przez mac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na czym polega to Jego poszkodowanie?? AKurat co do niego, to dość jasno widać że raczej starter z niego nie będzie. Liczę, że Favors wreszcie dostanie 36minut, to że ta młodzież grała tak mało w zeszłym sezonie, a władze na to budyniowi pozwalały to marnotrawstwo ich talentu. Niesamowite, jak 76ers zepsuło biorąc Turnera przed Favorsem-który był typem zawodnika, który ich ówczesny trener chciał mieć.

 

 

Co w tym dziwnego?? Nigdy nie rozumiałem, jak można na Kantera wołać C, a na Favorsa nie, który ma dużo lepsze warunki, wszystkie poza czubkiem głowy.

 

 

Dokładnie tak - Favors ma gabaryty Howarda i lepiej się czuje broniąc pick and rolla i stojąc blisko kosza. Mam nadzieje że Snyder to sensownie poukłada bo ostatnie 2 lata to sie naoglądałem tylu dziwnych rotacji typu Foye na dwójce a Hayward na trójce choć duet Hayward na dwójce a Marvin na trójce sprawiało że drużyna z najgorszej s5 w obronie wskakiwała na poziom TOP 20 lineupów.

Corbin wyglądał tak jakby nie czytał żadnych zaawansowanych statystyk.

 

Rok temu para Kanter-Favors mu nie pasowała no to ustawiał parę MArvin -Favors która wychodziła nawet jak na czówrce u rywali grał Z-Bo co kończyło się masakrą. On nie miał żadnej koncepcji w obronie, w ataku .

 

Dlatego z oceną zawodników wolałbym poczekać na ten rok bo Kanter mnie strasznie rozczarował ale biorę poprawkę na głupotę Corbina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanter jest sporo silniejszy od Favorsa i dlatego może mu bardziej pasowac gra na 5 czasami; Fav ma problemy z silnymi 5 jak choćby Gasol, Plus jak Exum nie pasuje do Burka jak to będzie jego zmienik na naście minut, ogólnie Exum to pasuje do wszystkiego bo jest tak "zielony" że w zasadzie niewiadomo czy to pg/sg czy jeszcze coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Favors powinien zwolnić swojego agenta. Nawet po tym sezonie bez koncepcji u Budynia, dostałby maksa spokojnie. Prawdziwie(a więc nie tylko z definicji MVPrzemka-gortata) defensywny centrer, potrafiący rollować do kosza. Pasowałby do Lakers, jak i większości ekip(jest gorszy w ataku od Monroe, ale według mnie nadrabia z nawiązką w obronie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Favors powinien zwolnić swojego agenta. Nawet po tym sezonie bez koncepcji u Budynia, dostałby maksa spokojnie. Prawdziwie(a więc nie tylko z definicji MVPrzemka-gortata) defensywny centrer, potrafiący rollować do kosza. Pasowałby do Lakers, jak i większości ekip(jest gorszy w ataku od Monroe, ale według mnie nadrabia z nawiązką w obronie).

@ mac pełna zgoda

 

Z drugiej strony Favors naprawdę lubi Salt Lake City. Lubi ciszę to bardzo skromny chłopak i był wierny Utah

 

P.S> S.Curry swojego agenta też powinien wywalić na zbity pysk . Jego umowa to złoty skarb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Julius

Fav był w takiej samej sytuacji co Hay - nie musiał przedłużać umowy przed tym sezonem, wystarczyło poczekać do lata i też miałby status RFA. Na dwa maxy nie wiem czy by się zarząd porwał, a tak na szczeście rezerwy w salary jeszcze są.

Edytowane przez Chomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hay zostaje, a w temacie cisza? 

 

Jazzfani, jak oceniacie ten ruch? Zadowoleni/zmartwieni? 

 

Moim zdaniem nie jest to zły manewr, wiele nie blokuje. Skład jest młody, na nowych umowach tylko Fav i Hayward. Reszta na debiutanckich umowach, a jak przyjdzie czas na nowy kontrakt Exuma/Hooda, to nowa umowa Gordona akurat będzie schodzić. 

 

A salary trzeba domknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@matek,

 

w temacie cisza, bo bylo pewne, ze Haywarda podpisza. Tak jak pisałem wcześniej, jest przepłacony, ale dobrze się stało, że go Jazz podpisali. Salary jest cały czas flexible i takie pozostanie przez kilka najbliższych lat. Fajnie jeszcze jakby udało się podpisać Marvina Williamsa na jakiś dwu-, trzyletni kontrakt. 

 

Co do całej drużyny, to ten sezon to jedna wielka zagadka, od której zależeć będzie kilka następnych sezonów. Największe niewiadome - Dante Exum i Quin Snyder. Pierwszy z nich na pierwszych treningach potwierdził to, o czym się mówiło przed draftem - bardzo szybki, do tego wysokie basketball iq oraz świetnie widzi swoich partnerów na boisku. Drugi to także debiutant na swojej pozycji, również duży potencjał, o bardzo fajnym CV, do tego z zadatkiem na ustawienie dobrej ofensywy (podstawą pick-and-roll) i rozwijaniu młodych zawodników. Jak to wszystko będzie funkcjonować? Ciężko powiedzieć, ale przyznaję, że z tym człowiekem o twarzy jakiegoś villain character z filmu amerykańskiego z lat 80. wiąże bardzo duże nadzieje.

 

Jest jeszcze Hood, który w NCAA grał słabo/przeciętnie w obronie, a po wybraniu w drafcie powiedział, że chce być defensive stopperem na poziomie NBA. Podobno trenerzy Jazz po pierwszych treningach są mile zaskoczeni zdolnościami Hooda w defensywie, a Snyder od pierwszego dnia wmawia mu, żeby w ataku był non-stop aggresive ze swoim rzutem. Nie powiem, lubię to.

 

Nie chcę się teraz wypowiadać na temat szans w tym sezonie, bo skład jeszcze nie jest do końca skompletowany, ale jeśli podpiszą Marvina plus jakiegoś weterana, to ok. 35 zwycięstw powinno być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hay zostaje, a w temacie cisza? 

 

Jazzfani, jak oceniacie ten ruch? Zadowoleni/zmartwieni? 

 

Moim zdaniem nie jest to zły manewr, wiele nie blokuje. Skład jest młody, na nowych umowach tylko Fav i Hayward. Reszta na debiutanckich umowach, a jak przyjdzie czas na nowy kontrakt Exuma/Hooda, to nowa umowa Gordona akurat będzie schodzić. 

 

A salary trzeba domknąć.

 

Moje zdanie matek znasz zresztą forum jazzowym pisałem podobnie że choć fanem tej umowy nie jestem bo to ciut za dużo to najważniejsze że mimo wszystko nie udupia Jazz bo akurat Exum i Hood będą potrzebowali nowej jak Hayward z Favorsem zejdą ze swoich.

Teraz trzeba jednak podpisać szybko za normalne pieniądze Burksa i Kantera bo widać że jednak to lato pokazuje że znów kluy szastają gotówką a za rok znów kilka ekip będzie miało dużo za dużo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Favors powinien zwolnić swojego agenta. Nawet po tym sezonie bez koncepcji u Budynia, dostałby maksa spokojnie. Prawdziwie(a więc nie tylko z definicji MVPrzemka-gortata) defensywny centrer, potrafiący rollować do kosza. Pasowałby do Lakers, jak i większości ekip(jest gorszy w ataku od Monroe, ale według mnie nadrabia z nawiązką w obronie).

 

łoj fakt powinien zwolnić i to niezaleznie czy i jak lubi Utah

@ mac pełna zgoda

 

Z drugiej strony Favors naprawdę lubi Salt Lake City. Lubi ciszę to bardzo skromny chłopak i był wierny Utah

 

P.S> S.Curry swojego agenta też powinien wywalić na zbity pysk . Jego umowa to złoty skarb

 

Ale Curry to inny przypadek przez urazy trochę, plus o Haywardzie też gadali ze taki skromny i lubi SLC ... widac bardziej cierpliwy poprostu

Favorek i Curry podpisywali swoje umowy w okresie, kiedy jeszcze nie rzucali maxami na prawo i lewo. 

 

to lato to pierwszy offseason od czasu lockoutu gdzie rzucają dolcami na prawo i lewo.

 

w to lato jeszcze mniej talentu i tyle, a Favors faktycznie mówił w zesżłe lato że niechce sprawy przeciągać tylko skupić się na graniu ogólnie tylko cenić chłopaka skoro jak mówi agent Haywarda jemu myśli o nowej umowie nie pozwoliły skrzydeł rozwinąć, może zatem wypada się cieszyć ze tak się zamartwiał tymi negocjacjami bo jeszcze by pocisnął i trzebaby mu dac umowę taką jaką George dostał

@Julius

Fav był w takiej samej sytuacji co Hay - nie musiał przedłużać umowy przed tym sezonem, wystarczyło poczekać do lata i też miałby status RFA. Na dwa maxy nie wiem czy by się zarząd porwał, a tak na szczeście rezerwy w salary jeszcze są.

Niewiem @Homi czy to takie szczescie bo wtedy może by postawili na Favorsa kierując się zwykłą logiką a Haywarda sobie darowali.

 

Hay zostaje, a w temacie cisza? 

 

Jazzfani, jak oceniacie ten ruch? Zadowoleni/zmartwieni? 

 

Moim zdaniem nie jest to zły manewr, wiele nie blokuje. Skład jest młody, na nowych umowach tylko Fav i Hayward. Reszta na debiutanckich umowach, a jak przyjdzie czas na nowy kontrakt Exuma/Hooda, to nowa umowa Gordona akurat będzie schodzić. 

 

A salary trzeba domknąć.

Tragedi niema ale też narazie jakoś wielkiej radośni nikt nie pokazuje, kontrakt dostał wyłącznie za ewentualny dalszy rozwój i fakt że pod budyniem to każdy grajek by jakoś tam dołował. Powiedzmy sobie szczerze oburzenia tez nie powinno być bo Hayward myślę jest wstanie wykęcić to 19/6/5 na 44% i grać solidny def a za takie staty pewnie większośc ekip by mu dąło taką umowę, tylko ja pisze że jest w stanie a czy tak będzie to zobaczymy.

 

ps. Stain na swoim tweecie napisał ze w zeszłe lato Hayward chciał od Jazz umowę 52/4 i lindsey powiedział ze to zbyt dużo, teraz po przeciętnym rs dał mu 11 baniek więcej jeśli to jest prawda to typ powinien różnicę wybulić z własnej kieszeni bo to kretynizm nieznający sobie równych nawet u smithów ani innych kingów. Chyba to plotka bo na miejscu Millera to bym go wywalił z roboty odrazu

Moje zdanie matek znasz zresztą forum jazzowym pisałem podobnie że choć fanem tej umowy nie jestem bo to ciut za dużo to najważniejsze że mimo wszystko nie udupia Jazz bo akurat Exum i Hood będą potrzebowali nowej jak Hayward z Favorsem zejdą ze swoich.

Teraz trzeba jednak podpisać szybko za normalne pieniądze Burksa i Kantera bo widać że jednak to lato pokazuje że znów kluy szastają gotówką a za rok znów kilka ekip będzie miało dużo za dużo

Jazz mają niby mase kasy a ostajemy się z tymi samymi graczami bez wzmiocnien jakieś to dziwne, ciekawe co będzie jak Kanter pocisnie i trzeba mu będzie dac maksa co wtedy wykombinują mam nadzieję ze nie będzie jak w przypadku ak i memo gdzie trzeba było poźniej olać MAthewsa i KK i wąłsciwie cała budowa klubu skończyłą się jak się skończyła czyli z 25w w zeszłe rs. Jakby taka sytuacja miałą miejsce znowu to lepiej niech gregory miler odda schedę swojemu młodzszemu bratu bo on wydaje się mieć większą pasję i smykałkę do robienia interesów w sporcie

Edytowane przez elwariato
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.