Skocz do zawartości

New York Knicks 2014/15


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

No ten art to spoko sprawa i już takie oficjalne przywolenie na tankowanie

Przynamniej Fisher nie wyleci za przegrywanie bo Dolan mógłby go już zwolnić :P

 

Boję się własnie że duch Isiaha Thomasa gdzieś tam jest na NYK i wybiorą własnie jakiegoś kolejnego gwiazdora z draftu i tez ściągną dupiastych FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbycie się Smitha czy nawet Shumperta to ruchy, których chyba nie da się ocenić źle. Knicks byli coraz gorsi i gorsi. Teraz się mówi, że Melo może nie zagra już w tym sezonie. Widać, że tankują pełną gębą. Pytanie, czy Jackson to odpowiednia osoba do rewolucji w NY? Ja bym miał kilka wątpliwości. Po pierwsze zatrudnienie Fishera, czyli przedłużenie jego myśli na ławkę, ale bez ryzyka, konsekwencji, podróży i użerania się z Melo i Amar'e jak kiedyś z KB. Same plusy dla niego. Ale przypominam sobie jego ostatnie lata w LAL. Wyglądał jakby stracił zapał, a koszykówka zeszła na dalszy plan. Kobas robił co chciał. W treningach często udziału nie brał itp. W zasadzie robił to samo, co teraz, ale i on był o wiele lepszy jak i jego koledzy.

 

Patrzę na tego Phila i mam wrażenie, że wszyscy dają mu kredyt zaufania za 11 pierścieni. I słusznie wg mnie. Zna się na koszykówce, na graczach i dogadywaniu się z nimi, na układach w lidze itp. Ale pytanie, czy jemu się naprawdę chce? W czerwcu i lipcu będzie najwięcej roboty - obserwowanie debiutantów, dogadywanie umów, wymiany, dyskusje z Melo. Czuję, że problemem Phila może być zaangażowanie w to wszystko. To często żmudna robota, a on w tej lidze jest już (z przerwami) prawie 50 lat! Nie zdziwię się jak to wszystko już nie pasjonuje go i nie wywołuje chęci do wzmożonej pracy.

 

Życzę mu jak najlepiej, ale pamiętając ostatnie lata w LAL to widać, że oddalał się powoli w cień. Niby jego obecna fucha to właśnie ten 'cień', ale tutaj też nieraz trzeba nie tylko wymienić kogoś za picki, czy podpisać Melo za maksa, ale też często jeździć, doglądać, obserwować i dyskutować. Czasem trzeba zaangażowania i zapału.

 

Bo póki co jego ruchy były sensowne, ale też niczego nadzwyczajnego nie zrobił. Melo jest za maksa i większość by tak zrobiła. Spuścił Smitha za pick, a dodał do tego Shumperta, który jest całkiem niezłym graczem, ale jakoś nie rozwija się jakby w Nowym Jorku chcieli. Wiadomo, że Włoch i Amar'e dograją do końca i albo wylecą albo dostaną znacznie niższe propozycje niż obecne. Teraz celem jest wymiana Calderona, który jest dobrym graczem, ale coraz starszym, a poza tym niepotrzebnym takim Knicksom. Wielu chętnych nie będzie, ale gdzieś się na pewno może przydać. Nie wiem, czy takim contenderom jak Houston, Memphis czy PTB nie przydał z ławki. Dlatego stawiam, że będą nim próbowali handlować, najpóźniej latem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechać do jakieś innego miasta i rozmowa z potencjalnym kandydatem nie jest porównywalna do podróży w czasie 82 meczy + PO, więc o jego chęci do wypraw w lato jestem spokojny. Też oglądając mecze Knicks w tym sezonie zastawiałem się czy on jeszcze kontaktuje i czy się nie ślini :)

 

A on widocznie miał taki plan od początku i chciał dać załodze szansę i zobaczyć co to będzie. Dlatego siedział spokojnie, miał wywalone i powiedział Fisherowi żeby też się nie martwił. Kazał mediom czekać do końca grudnia na zmiany, czyli czekał jak zawodnicy wejdą w trójkąty, kogo może zostawić bo będzie przydatny, a kogo nie. Na początku stycznia bum! anihilacja. Wyczyścił to elegancko i teraz może ogrywać jakiś Ziutków z d-league i może coś mu w oko wpadnie. 

 

Został wybrany przez NY w drafcie i tam spędził lwią część kariery i widocznie chce uzdrowić tą organizację, która kuleje od czasu wytransferowania Ewinga. Już zrobił to co powinno być dawno zrobione i teraz w lato musi dokończyć dzieła. 

 

Ja się tylko martwię o to czy odpowiednio wybierze w drafcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doceniając pozbycie się JR'a nie podzielam zachwytów nad czyszczeniem salary przez Phila, ta wymiana z Dallas zapchała im na przyszły rok salary Calderonem, gdyby nie ta wymiana to mieliby w przyszłym roku więcej kasy. Do tego za Chandlera można było wyciągnąć więcej i to bez zbędnych kontraktów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasnowidzem nie trzeba być, żeby rozkminić, że jak oddasz swojego broniącego centra (jednego z niewielu broniących graczy w drużynie w ogóle), na dodatek będącego w CY i do Amare i Bargnaniego pod kosz dołączysz na stałe Cola Aldricha i Jasona Smitha to k.rwa masz problem. :smile: A jak Twoją pierwszą linię obrony stanowi Żose i Pablo ( często grają razem ) czy Timmy jr to już masz faktycznie prze.jebane.

 

Jasnowidzem nie trzeba też być, żeby rozkminić, że jak jakaś drużyna szuka pilnie chętnego na ciążący kontrakt, to  trzeba próbować go oszwabić ile się da.

 

To co gra Calderon skomentuje krótko - jak gra w pierwsze tempo, rzuci coś czy poda to jest jeszcze ok, ale jak gość zaczyna coś "myśleć" czy "kreować" na boisku to jest dramat. Partnerzy oczywiście nie są zbyt wybitni, ale to już inna para kaloszy.

 

PS z całych sił ściskam kciuki, żeby wyszło na Twoje Macias i udało się go gdzieś bezboleśnie pogonić :)

Edytowane przez Pan A.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkrety, co można było dostać za Chandlera i od kogo? Calderon jeszcze poleci przed deadline.

 

Jakoś w to nie wnikałem, ale choćby spadającego Varejao + pick (lub Waitersa, którego potem można było zamienić na pick) od Cavs*, Perka,pick i może któregoś z młodych od OKC. Nawet bez tych picków to by były lepsze wymiany. 

* zakładam, że James nie jest tam GM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tańczymy wszyscy :D

 

A tak na poważnie to wczoraj poszedłem obstawić wszystkie 12 spotkań. Nie byłem pewien Cavs-Bulls to z jednym możliwym błędem wziąłem. I kto jeszcze wygrał mecz? Knicks! Pozostaje mi włączyć "Kool and the Gang" i potańczyć z samego rana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.