Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2014/15


josephnba

Rekomendowane odpowiedzi

DRAFT.

 

Dla całego swiatka koszykarskiego Bulls ubili beznadziejny deal bo mogli mieć dwa 'fity' zamiast jednego, ale gdyby byla szansa powtórzenia draftu to tak czy siak doug zostałby wybrany przez Bulls. Paxson napalił się na niego niemiłosiernie i podobno scautowal go od kilku sezonów. Co sie dziwic, bialy, z drobrej rodziny, ojciec trener, grzywka rosnie, idealny kandydat do paxsona.

 

McDermott to prawodopodnie największa zagadka tego draftu. Z jednej strony ma wszytko, pełny skillset, idealny work ethic, team guy, bbiq, po atakowanej stronie umie wszystko co technicznie jest do opanowania, bo bronionej jest bardzo dobry w team d. Z drugiej strony warunki fizyczne to jest poważne, bezdyskusyjne czerwone swiatełko. I to jest własnie ten problem ze jak bierzesz murzyna z dlugimi rekami to masz prawo miec nadzieje ze moze nauczysz go koszykowki, ale gdy bierzesz swietnego koszykarza z beznadziejnymi warunaki fizycznymi to masz prawo sadzic ze bierzesz busta. Ale w tym przypadku nie wolno skazywać douga na kariere adama morrisona. McDermott ma wszystko poukładane pod kopułą, ma ojca trenera, ma skill który sprawia że gdyby nie warunki fizyczne to poszedłby w top3 draftu, a c*** wydaje mi sie nawet że mcdermott ma najwiekszy skillset w tym drafcie. I teraz, mimo brakow w fizycznosci, McDermott idzie do idealnego dla niego coacha i do idealnej dla niego organizacji, i teraz pozostaje tylko sprawa przebicia sie do rotacji, bo z taka etyka pracy mysle ze zrobi na thibodo dobre wrażenie. 

 

Mysle ze to wlasnie kwestia pierwszego klubu jest dla rookasa najwazniejsza sprawa, a doug trafil idealnie, pytanie tylko co dalej. W ncaa był panem, alfa i omega w swoim klubie, ale teraz musi szybko przestawić się na to co się dzieje z rookies w chicago. Tutaj tez jest calkiem ciekawa sprawa, bulls za thibodo nie mieli tak wysokiego picku i tom niemalże zawsze ograniczał minuty rookies, ale teraz może być inaczej, ale to kwestia kilku podstawowych spraw. Po pierwsze SL bedzie niezwykle ważne. Wydaje mi sie ze jest Doug pokazywać koszykówke toma thibodo i pokaże ze szyko moze dostosować sie do roli jaka thibodo mu da to to bedzie dobry znak dla kariery Mcdermotta w Bulls.

 

Defensywnie nie obawiam się za bardzo o Mcdermotta, pierwsza myśl po tym jak dowiedzialem sie z trafil do Bulls : "o k**** c***owy obornca, ale zaraz zaraz, mega iq i przymula tylko 1on1, w teamD to bardzo dobry fit pod thibodo". Tylko nie zapominajmy że był kilka sezonów temu niejaki Kyle Korver, ktory wtedy mial renome najgorszego z najgorszych jestli chodzi o D. Czy naprawde oborna 1on1 u Toma jest az tak zajebiscie wazna ? Przeciez jest butler, ktory zajmusie sie lebronami i durantami, a doug bedzie mial za plecami Jo i Taja, najlepszy duet obroncow w teamD w nba. Mysle ze jesli chodzi o to to jedynym powaznym zadaniem przed mcdermottem jest nauczenie sie contesowania rzutów, jestli to zrobi to bedzie dobrze, bo jeszcze raz, McDERMOTT TO DOBRY OBROŃCA.

 

Co do atakowanej strony to tak, doug umie wszystko ale warunki fizyczne nie pozwalają my wykorszystywać wszystkiego co ma, bo na pewno to nie bedzie gosc ktory bedzie dostawał piłke w łapy żeby coś wykreował bo ma tak krótkie łapska że nie przeklepałby nawet dwóch sekund, to samo z grą pod koszem, w ncaa rzucał tam jakieś haki ale przy takim wzroście, w nba nie ma czego szukać. ALE, mcdermott to przedewszytkim (jakie jest najwieksze przeklenstwo okreslajace zajebistosc?) gosc ktory potrafi rzucać, na tym video na dx podane sa cyferki z jakiegos kosmosu, jak mozna byc az tak efektywnym rzutowo, jesli 75% jego rzutow byla contestowanych oO ?? daaaamn. spotup i offscrean to jego najwieksze bronie, przypomina wam to coś ? kyle korver? Thibodo mając takiego gościa może wrócić do tych swoich setów gdzie ma przejebanego strzelca, ustawia go za obrecza, dwoch innych temmatates robi mu zasłony i on biega, biega,biega, obrót rzut, obrót rzut, kocham Kyle Korvera, ale wydaje mi sie ze pokocham bardziej douga mcdermotta. Oczywiscie przy takim iq i przy tak kiepskim klepaniu gosc nie musi miec pilki w rekach, wiec nie bedzie problemu ze "rola mu nie odpowiada", zreszta, wydaje mi sie ze on jest ostatia osoba ktora bedzie sie pluła ze rola mu spadła w stosunku do ncaa. A najlepsze jest to, ze na poczatek w koncowkach wygranych/przejebanych spotkan mozna mu dac pilke na midrange i niech pokaze ile warte sa te jego nowitzkowskie ruchy, moze akurat.

 

W innej orgarnizacji to przypominałoby kariere jimmera freddete, jednak pod thibodo i w bulls doug moze naprawde ogarnac o co chodzi i byc ważną częscią naprawde zajebistego 2nd unitu. Pod Bulls to perfect fit i nie ma co płakać że można było mieć nurkica i harrisa.

 

Co do drugiego wyboru to nie ma co się napalać, był sobie swego czasu kevin murphy i na byciu się skończyło.

 

 

MIROTIĆ.

 

Zajebiście jaram się tymi doniesieniami o przyjsciu nikoli. Tak wgl to pasuje odrazu określić czym ma być nikola mirotić dla Bulls. Ja sam nawet chyba kiedyś pisalem "drugi dirk" ale chodzi raczej o to że jego styl gry, warunki fizyczne i przedewszystkim technika rzutu przypomina niec styl Dirka. Mirotic ma przyjsc do Nba, nie gwiazdorzyc, wziasc normalna kase, wychodzic z lawki, w 25 minut robic 12-15 punktow, dawac teamD, robic spacing nie dajac sie ruchac w obronie i tyle.

 

W euro jest gwiazda, ale w NBA raczej nie przeskoczy pewnego pułapu bo nie wiem czy to czekanie na gre za oceanem wyszło mu na dobre, ale mimo wszystko oczekuje ze to bedzie gracz na +, to samo co wyzej, ma swietny skillset, jest zajebiscie efektowny w rzucaniu, jest ogarnietym obronca, i ma iq co u thibo jest nieziemskie ważne. Pytanie za ile podpisze i pytanie czy poradzi sobie w skróconym jak na debiutanta sezonie przygotowawczym bo w SL na pewno go nie zobaczymy. Tutaj moze byc nieco wiekszy problem jak u douga z rola w zespole, bo w europie jest chyba top10 (?), a tutaj ma byc bardzo dobrym rolsem, i tak jak wyzej, waznym elementem drugiego skladu.

 

O co chodzi z ta kontuzja? Moze dawał dupy wlasnie przez to? A tak na marginesie, bardzo dobrze ze dawal dupy, bo to sa niby szczegóły ale tutaj chodzi o wysokosc kontraktu, boje sie ze bedzie chcial mega kase, a przymulajac przez jakis ostatni czas managment na pewno uzyje tego argumentu na to by nie dawac mu czegos wiecej ponad MLE.

 

 

FA.

plan A.

Carmelo Anthony.

Tutaj już było wszystko powiedziane ale...

Tydzien temu bylem na 90% pewny ze Melo wyladuje w Bulls, teraz, patrzac na to co sie odpierdala na florydzie i na to ze Melo spotka sie jednak z Lakers juz nie jestem takim optymistą. Mysle ze sposob sprowadzenia melo teraz nie jest az takim probleme jak to ze wiele ekip jest na niego napalonych, wiele jest lepszym partnerem do snt od Bulls i przedewszystkim to ze na dzien dzisijeszy mam przeczucie ze melo jest juz dogadany z heat, bo nie wydaje mi sie ze wszysscicli sb tak liste plac zeby sciagnac kyle lowrego, a i lakers napewno beda go kusic jakas gra z kobem + kariera w hollywood i nagle wygrywanie moze przestac byc az tak wazne, a wiemy ze melo nie jest najbardziej ogarniety jesli chodzi o takie decyzje.

 

plan B.

Love + Martin.

Bo gdy sota dogadywala sie z warriors chcieli im wrzucic kevina martina a warriors nie chcieli, ale do c***a pana, kevin martin to teraz najlepszy kontrakt w nba jest ! Bulls moga sklecić 22 banki dorzucic picki, jakies assety i przyjac love'a i martina, nie wiem jakby to mialo wygladac teraz, po drafcie, ale to jest do zrobienia jestli plan A nie wypali.

 

plan C.

Amnestia/wymiana boozera daje tak czy siak jakies 11 baniek do wydania i ta kase bull musza przeznaczyc na SF/SG ktorego teraz nie ma, a opcji jest kilka : hayward, persons, o boze ... LANCE (brr), albo ... Luol. Jesli Bulls nie dostana Melo albo Love'a to beda przegranymi, tak, ale wtedy moga pojebac, i przywrocic goscia ktory sprawdzal sie u toma, a ktory na pewno nie bedzie juz chcial takiej kasy jak przed trade z cavs, wtedy bulls moga budowac sie bardziej jak sanantonio czyli moze bez supersatow, ale bez dziur w skladzie, a z capspacem i z dwoma panami o ktorych pisalem powyzej jest na to szansa.

 

plan Z.

odpuszczenie, czyli to co Bulls lubia najbardziej, czyli zostawienie tego co jest i przedluzenie kira za jakas glupia kase, ale mysle ze po tym jak paxson zadeklarowal ze Bulls beda znacznie lepszym koszykarsko teamem nie ma co bac sie ze ten plan sie spelni.

 

Ale niewazne ktora opcja wypali, wazne jest ze Bulls, przy kazdej z nich maja 3 powazne dziury w rosterze.

1. rezerwowy pg, dj augustine sprawdzil sie bardzo dobrze, nie wiem jaka kase bedzie chcial ale chcialbym go ogladac dalej w trykocie Bulls. Forman ma ten wyjatek dwuroczny, ale czy dj na to pojdzie?

2. jesli udaloby sie zatrzymac dj'a, to jest dziura na sg, i tutaj trzeba by było pozyskać jakiegoś defensora i mysle ze moglo by pasc na thabo sefoloshe.

3. Ale jesli przedłużą nie dj'a a kirka, to mozna pozwolić sobie na bardziej offensywna opcje (vince, morrow)

4. No i najbardziej przesrane: wielki, z dlugimi lapskami, z defensywnym potencjalem na miare asika center ktory moglby stac za plecami mirotica czy douga. I to jest bardzo wielki problem, i teraz mozna troche szlochać nad tym ze nie ma Nurkica. W FA za c*** nie ma takiego gościa, w undrafterd tez, damn, nigdzie nie ma takiego gościa, a thibo nie lubi mieszac unitow i jasne mozna byloby grac cos w stylu noah/taj - mirotic- doug, ale nie wiem jak mialoby sie to odbywać i na jakich zasadach, no chyba że okafor ? ale na pewno bedzie mial lepsze oferty niz minimum.

 

rose-butler-melo-taj-noah + dj/kirk-sefo/vince-doug-nikola-C || rose-butler-deng/persons/hayward-taj-noah+ dj/kirk-sefo/vince-doug-nikola-c || rose-martin-butler-love-noah + dj/kirk-sefo/vince-doug-nikola-C || rose-butler-mikeD-taj-Noah + dj/kirk-snell-doug-nikola-greg smith

 

pierwszy sklad to walka o misia od zaraz, drugi to nierowna walka z heat w finalach confy, trzeci to cos pomiedzy 1 i 2, czwarty sklad zas to meczarnie w pierwszej rundzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Now TUBASKET.com has learned that Andres Nocioni and Real Madrid have reached an agreement and he will replace Nikola Mirotic next season. Real's interest in Nocioni was first reported by El Correo almost three weeks ago. TuBasket.com - See more at: http://hoopshype.com/rumors.htm#sthash.aTPxBNGS.dpuf

 

Czas pozyskać Melo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike(no)D byl bledem i najwyzszy czas zeby bulls to przyznali tradujac go jak najszybciej

Snell jest fajnym grajkiem i moze kogos bardzo mocno zainteresowac. Nie myslalem kto ewentualnie moglby sklonny oddac sg ale kilka nazwisk jest dostepnych

ale masz na mysli ze bulls beda sprowadzac jakiegos sg za duet snell/mikeD ?

jesli Bulls dzis amnestiuja boozera to beda miec niecale 12 baniek na melo, mało baaardzo. Musza cos wykminic i szukac cap spacu lub robic snt z nix a nie zapychac sobie liste plac dodatkowym sg.

 

Po tym jak small ball okazal sie modny przywiazanie do pozycji nie jest juz tak istotne, nawet wgl nie jest istotne. Chodzi o to ze trzeba patrzyc z perspektywy calej piatki. Jesli dojdzie melo to obok niego musi grac jakis kot w D ktory podandto daje hustle, ktory scina, daje jakis putback, daje atletyzm, jakis spotup, butler do tego jest idealny. Do tego wiadomo ze duet noah-taj jest idealny pod melo i zostaje rose. Co do lawki to przy takim talencie offensywnym na 3-4(doug, mirotic) wystarczy albo nastepny kot w D, albo scorer, zaleznie w co pojda bulls jesli chodzi o rezerwowego pg.

 

Teraz najwazniejsze jest kleic snt, albo robic capspace nie przyjmując zadnych kontraktow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli ze bulls, jesli przyjdzie melo beda potrzebowalo na lawke jakiegos weterana na sg bo takowego brak, najlepiej jakby byl to typowy shooter. Snell w ataku przyznam szczerze mnie nie przekonal a jak na rookasa mial u thibo az nadto szans.

 

 

Ben Gordon?

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na mysli ze bulls, jesli przyjdzie melo beda potrzebowalo na lawke jakiegos weterana na sg bo takowego brak, najlepiej jakby byl to typowy shooter. Snell w ataku przyznam szczerze mnie nie przekonal a jak na rookasa mial u thibo az nadto szans.

 

 

Ben Gordon?

 

Vince w przypadku podpisania kirka i thabo sefolosha w przypadku podpisania augustina, cos takiego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Favors-Kanter-Boozer to już konkretna rotacja pod koszem. Jeśli Exum wypali, to może być fajne granie. Dodatkowo mają Burke, Burksa, Haya (raczej zostanie), Hooda i byłby Dunleavy z ławki. 

 

Carlos zna organizację, organizacja jego. Tutaj nic nie byłoby brane w ciemno. Młodzi + spokojni weterani, nie psujący atmosfery. Całkiem spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego, kto doda więcej na pocieszenie. 

 

Jakiś czas temu byłby gadki, że Rox mogą dodać T.Jonesa jako dodatek do Lina. To by chyba kasowało każdą ofertę Bulls.


Poza tym mogą takiego Lina później zwolnić/wykupić. Dla mnie nie jest on kolesiem, który powinien zabierać minuty Exuma i Burke. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia tego, kto doda więcej na pocieszenie. 

 

Jakiś czas temu byłby gadki, że Rox mogą dodać T.Jonesa jako dodatek do Lina. To by chyba kasowało każdą ofertę Bulls.

Poza tym mogą takiego Lina później zwolnić/wykupić. Dla mnie nie jest on kolesiem, który powinien zabierać minuty Exuma i Burke. 

 

wziąć jonesa na rookie kontrakcie za friko przy dzisiejszym cba to jest mistrzostwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą sikali, a teraz wpadł Taj i Melo chciałby, aby Taj został w składzie. Poza tym całe UC i okolice przystrojone w Carmelki wielkie i maleńkie. Jak tak na to patrzę, to tylko Mazowsza brakuje... Bo słyszałem, że Majka Jeżowska już występowała...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nick Friedell

The other person in the van that picked up Melo? That would be Thibs. He was talking to him on the whole ride into the United Center.

 

To widzię że już wszyscy wazelinują

a on lubi byc w centrum uwagi więc to się może udać :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.