Skocz do zawartości

na kogo głosujesz w ełrowyborach?


metlik

  

43 użytkowników zagłosowało

  1. 1. na kogo pójdzie twój głos 25 V?

    • Donald
      2
    • Jarek
      3
    • sld
      0
    • Jasiek Palikot
      1
    • pesel
      0
    • Korwin
      26
    • NARODOWE SIŁY
      1
    • Gowinowcy
      0
    • Ziobryści
      0
    • NIE IDĘ!!!
      10


Rekomendowane odpowiedzi

 

"Faktem jest, że wygraliśmy te wybory i nie ważne czy było to 3 czy 5 procent. W szczególności młodzi ludzie pokazali, że chcą zmian w Polsce"

 

Jarosław znów na lekach.

 

 

Czy jest na lekach to nie wiem, ale faktem jest, że PiS uzyskał najwięcej głosów (jak to się przekłada na stanowiska i układy w samorządach to już inna sprawa) i najwięcej młodych głosowało właśnie na PiS (http://wiadomosci.onet.pl/kraj/glosowanie-na-pis-nie-jest-juz-obciachem-partia-kaczynskiego-popularna-wsrod-mlodych/w52bw), więc jakieś podstawy do takich twierdzeń ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znałem tych danych i w sumie myślałem, że może być w tym część prawdy, ale przecież frekwencja była po ciulu i używanie "młodych ludzi" jako ogólnika to manipulacja, gdyż reszta albo na nich nie głosowała albo rysowała kutasy na kartach albo do wyborów nie poszła bo rzyga już tą retoryką, którą sprzedaje Jarek i cała reszta.

 

Aha. Jeśli chodzi o efekt tego "zwycięstwa" to jest kiepsko bo PiS będzie rządził tylko w jednym na szesnaście województw oraz tylko w trzech większych miastach w tym w takich "metropoliach" jak Łomża ;)

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem w komisji i na żadnej karcie (a ostatnio były 4 różne dla każdego) nie było narysowanego kutasa, na żadnej nie było nic narysowane. Ogólnie już kilka razy mi się zdarzyło liczyć głosy, i nigdy czegoś takiego nie widziałem. 

 

Ale fajnie powielać tego typu teksty. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem w komisji i na żadnej karcie (a ostatnio były 4 różne dla każdego) nie było narysowanego kutasa, na żadnej nie było nic narysowane. Ogólnie już kilka razy mi się zdarzyło liczyć głosy, i nigdy czegoś takiego nie widziałem.

 

Ale fajnie powielać tego typu teksty.

No widzisz, szkoda, że u mnie w mieście nie siedziałeś bo mam zioma, który z kolesiami co roku idą tylko kutasy rysować, pokolenie gimbazy, wiadomo. Mnie śmieszą teksty o tym, że ktoś neguje coś czego nie widział bo przecież siedział w jednej z paru tysięcy komisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LBS - frekwencja jak na wybory samorządowe była bardzo wysoka w tym roku.

 

Rzecz w tym, że Jarek nie chce do siebie przyjąć myśli, że umacniając poparcie tylko swojego żelaznego elektoratu nie ma najmnijeszych szans zdobyć większości. Ile razy próbował pokazywać ludzką twarz to ludzie ze środka byli w stanie zapomnieć im wpadki i na nich głosować. Ale nie, lepiej brnąc w te 30%. 

 

W związku z tym zastanawiam się czy to doradcy są tak źli czy może po prostu ciepła pozycja mocnej opozycji nie jest lepsza niż bycie u władzy...

 

Swoją drogą czemu zakładasz, że rysowanie kutasów to coś złego? Ja od kiedy głosuję to oddaję nieważny głos bo nie mógłbym w zgodzie z sumieniem zagłosować na kogoś dostępnego. 

Edytowane przez Luki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest na lekach to nie wiem, ale faktem jest, że PiS uzyskał najwięcej głosów (jak to się przekłada na stanowiska i układy w samorządach to już inna sprawa) i najwięcej młodych głosowało właśnie na PiS (http://wiadomosci.onet.pl/kraj/glosowanie-na-pis-nie-jest-juz-obciachem-partia-kaczynskiego-popularna-wsrod-mlodych/w52bw), więc jakieś podstawy do takich twierdzeń ma.

Problem jest taki że sondażownia IPSOS jest młoda i dość słaba - nie chcę zdradzać poufnych informacji ale w branży nie było zdziwienia że exit polls były nieadekwatne do rzeczywistości a więc i reszta danych oparta na IPSOSIE może być niewiarygodna

 

Dużo by opowiadać ale dane z IPSOSu raczej do wiarygodnych nie należą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest taki że sondażownia IPSOS jest młoda i dość słaba

co nie przeszkodziło im bardzo dobrze oszacować wyniki eurowyborów. natomiast teraz była tak duża różnica w wyniku PSL (PiS o dziwo tak samo było przeszacowane jak 4 lata temu) ze względu na sposób głosowania: "książeczka" i PSL na pierwszej stronie. to spowodowało, że było wiele głosów nieważnych oraz komitet na pierwszej stronie dostał spory bonus (tak samo było 4 lata temu na mazowszu, gdy po raz pierwszy tak głosowano i pierwszy SLD poradził sobie nadspodziewanie dobrze oraz było mnóstwo nieważnych w tym województwie). nie zmienia to jednak tego, że tych zdaje się ponad 80k przepytanych osób to wystarczająca grupa, aby wyniki odnośnie wieku czy wykształcenia uznać za wiarygodne nawet jeśli ktoś przez przypadek oddał głos nieważny.

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam muszę se niechętnie przyznać, że z rozpędu oddałem głos na PSL, tyle tych kartek było i mimo, że zawsze na samorządowe chodzę to tym razem po prostu to było bardzo nieprzejrzyście zapodane. Obecne sondaże, które dają Ludowcom ok 5-7% pokazują jak wiele osób musiało się pomylić. Szczerze jakbym wiedział, że taki będzie skutek tego ich pierwszego miejsca to bym zrobił tak, aby mój głos nie został liczony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem, że to możliwe w Naszym zaściankowym kurwi-dołku.

 

 

I gdzie jesteście moderatorzy, którzy usuwacie bez powodu posty w dziale NBA, gdy jakiś palikociarz nazywa kraj, w którym żyjemy "zaściankowym kurwidołkiem"?

 

 

Sam muszę se niechętnie przyznać, że z rozpędu oddałem głos na PSL, tyle tych kartek było i mimo, że zawsze na samorządowe chodzę to tym razem po prostu to było bardzo nieprzejrzyście zapodane. Obecne sondaże, które dają Ludowcom ok 5-7% pokazują jak wiele osób musiało się pomylić. Szczerze jakbym wiedział, że taki będzie skutek tego ich pierwszego miejsca to bym zrobił tak, aby mój głos nie został liczony.

 

 

Zaściankowy kurwidołek powiadasz? A nawet karty do głosowania nie potrafisz wypełnić?

Taki był mądry, a krzyżyka postawić na wyborach nie umiał...   :crushed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie przeszkodziło im bardzo dobrze oszacować wyniki eurowyborów. natomiast teraz była tak duża różnica w wyniku PSL (PiS o dziwo tak samo było przeszacowane jak 4 lata temu) ze względu na sposób głosowania: "książeczka" i PSL na pierwszej stronie. to spowodowało, że było wiele głosów nieważnych oraz komitet na pierwszej stronie dostał spory bonus (tak samo było 4 lata temu na mazowszu, gdy po raz pierwszy tak głosowano i pierwszy SLD poradził sobie nadspodziewanie dobrze oraz było mnóstwo nieważnych w tym województwie). nie zmienia to jednak tego, że tych zdaje się ponad 80k przepytanych osób to wystarczająca grupa, aby wyniki odnośnie wieku czy wykształcenia uznać za wiarygodne nawet jeśli ktoś przez przypadek oddał głos nieważny.

No właśnie cały myk polega na tym że oni metodę badawczą i punkty w których pytano wyborców na eurowybory skradli z OBOPU a na te wybory już musieli pozmieniać bo mają sprawę założoną a że nie mają doświadczenia więc dobór punktów był często źle ustawiony ( a tak przynajmniej twierdzą ludzie z branży i nie mam tu akurat na myśli OBOPU) i dlatego te wyniki były błędne dla wyników jak i są błędne dla reszty. To nie chodzi że przepytasz milion much tu chodzi aby była właściwa proporcja między miastem a wsią , nawet w mieście między centrum a przedmieściami itp a to w IPSOSIE leży i kwiczy i tu mówię co mi mówili ludzie z branży

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie cały myk polega na tym że oni metodę badawczą i punkty w których pytano wyborców na eurowybory skradli z OBOPU a na te wybory już musieli pozmieniać bo mają sprawę założoną a że nie mają doświadczenia więc dobór punktów był często źle ustawiony ( a tak przynajmniej twierdzą ludzie z branży i nie mam tu akurat na myśli OBOPU) i dlatego te wyniki były błędne dla wyników jak i są błędne dla reszty. To nie chodzi że przepytasz milion much tu chodzi aby była właściwa proporcja między miastem a wsią , nawet w mieście między centrum a przedmieściami itp a to w IPSOSIE leży i kwiczy i tu mówię co mi mówili ludzie z branży

ale wiesz, że w eurowyborach PiS też miało większe poparcie wśród młodych niż PO? poza tym zrozum, że wyniki exit poll w ostatnich wyborach są diametralnie różne tylko w przypadku PSL oraz PiS, a reszta jest ok (nawet mocno jeśli chodzi o SLD i PO). taka sytuacja jest bardzo mało prawdopodobna jeśli faktycznie zastosowana metodologia była skopana - bo wtedy wszystkie komitety powinny mieć istotnie błędne wyniki sondażowe! jak wytłumaczysz to, że tak nie było?

 

bo jeśli zamiast słuchać tajemniczych ludzi z branży (sorry Ely, ale to jest argument z dupy, bo nie wiemy kim są ci ludzie, co robią i jaką mają wiedzę w tej dziedzinie) skupimy się na racjonalnym myśleniu, to różnicę w wyniku PSL doskonale tłumaczy "pierwsza strona"/"książeczka" (i jest to potwierdzone również takim samym zjawiskiem w 2010 na mazowszu - zarówno jeśli chodzi o wynik komitetu na pierwszej stronie jak i ilość głosów nieważnych). natomiast jeśli chodzi o PiS to nie jestem pewien w czym rzecz (najprawdopodobniej nierozgarnięcie części ich wyborców, którzy myśleli, że oddali na nich głos, ale w rzeczywistości był on nieważny/oddany na kogoś innego), ale w ich przypadku niemal TAKI SAM błąd między exit poll a rzeczywistymi wynikami wystąpił także w 2010, a więc również trudno to uzasadniać złą metodą w 2014...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.