Skocz do zawartości

[East 2nd Rd] Heat - Nets


Wyparlo

  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Kto wygra serie?

    • Heat w 4
      5
    • Heat w 5
      20
    • Heat w 6
      18
    • Heat w 7
      2
    • Nets w 4
      1
    • Nets w 5
      0
    • Nets w 6
      6
    • Nets w 7
      6


Rekomendowane odpowiedzi

Coach: Mike Brown

 

LeBron z drugą opcją Mo Williamsem robią 66-16

Howard z drugą opcją Kobe robią 41-25*

 

Wniosek: Pod tym samym coachem LeBron był lepszym liderem i miał lepszą drugą opcję w zespole.

 

 

 

*- albo odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam tego supportu Kobego z 2013 nie porównuje do tego Lebrona z Cavs. Porównywałem support Kobego 05/06 do supportu Lebrona. A sezon 12/13 w Lakers to nie jest takie proste, że patrzymy na nazwiska i widzimy zajebisty skład. To wszystko było bardziej złozone i wiele było przyczyn klęski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coach: Mike Brown

 

LeBron z drugą opcją Mo Williamsem robią 66-16

Howard z drugą opcją Kobe robią 41-25*

 

Wniosek: Pod tym samym coachem LeBron był lepszym liderem i miał lepszą drugą opcję w zespole.

 

 

 

*- albo odwrotnie.

 

Coś ci się sezony pojebały. Howarda nie było w Lakers w 2011/2012. A pod wodzą Browna Dwight zagrał 5 meczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vasq ma rację,

 

dobry support nie oznacza, że wokół superstara gra 3 all-starów. Dobry support to taki, który maksymalizuje umiejętności i pasuje do osobowości największej gwiazdy. Jednemu potrzeba second banana, jednemu potrzeba tylko dobrych pleców w obronie, a eszcze jednemu potrzeba tylko piłki a reszta ma cały mecz nie przeszkadzać.

 

Ludzie tacy jak John Paxson, Kenny Smith czy Eric Snow nie świadczą o słabości supportu - tylko o jego sile i dobrje pracy GMa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rappar, machnales sie o rok i wyszlo Ci to troche smiesznie 

Właśnie nie - w 2010 była dyskusja o Dirku i Vasquez stwierdził, że Dirk nigdy nie zdobędzie mistrzostwa, bo jego gra jest ograniczona i dlatego Gasol jest lepszy, bo jego drabina sięga wyżej. Potem była Dirkness.

W 2011 pisał, że Lebron to jest gracz, którego mentalność nie pozwala na zdobycie mistrzostwa, jest chokerem, nie potrafi grać kiedy go drużyna potrzebuje i będzie zawsze przegrywać. No i mamy 45/15/5 z 25 rzutów i krótką dyskusję z Durantem.

W 2012 z kolei twierdził, że Lebron to nie jest ta półka co gracze wybitni, który potrafili zrobić b2b i jest na to po prostu za słaby. 

vasq ma rację,

 

dobry support nie oznacza, że wokół superstara gra 3 all-starów. Dobry support to taki, który maksymalizuje umiejętności i pasuje do osobowości największej gwiazdy. Jednemu potrzeba second banana, jednemu potrzeba tylko dobrych pleców w obronie, a eszcze jednemu potrzeba tylko piłki a reszta ma cały mecz nie przeszkadzać.

 

Ludzie tacy jak John Paxson, Kenny Smith czy Eric Snow nie świadczą o słabości supportu - tylko o jego sile i dobrje pracy GMa.

plss

To weź 5 graczy z PLK dopasowanych do siebie stylem gry i idź podbić NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

plss

To weź 5 graczy z PLK dopasowanych do siebie stylem gry i idź podbić NBA.

Jeśli jeden z tych 5 graczy z PLK jest rozgrywającym nie nazywającym się Łukasz Koszarek i jest w stanie podać piłkę, na absolutnie KAŻDE klaśnięcie Jordana - to tak, wolę tego gościa do Jordana niż Tima Hardawaya.

 

if u no what i mean.

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojebało się czy nie, Ocena LeBron z Mo/Tawnem/Shaqiem/Varehehe jako druga opcja vs. Kobe z Gasolem/Odomem/c***wiekim. Od 34 stron czytam w temacie Lakers że LAL to wielka ogranizacja i nie pozwolą sobie na c***nię 2-3 sezony z rzędu a gdy mówimy o supporcie LeBrona to nagle support Kobe to wielka c***nia i z LeBronem Mo Williams był the real deal all-star. Ja pi****le

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeden z tych 5 graczy z PLK jest rozgrywającym nie nazywającym się Łukasz Koszarek i jest w stanie podać piłkę, na absolutnie KAŻDE klaśnięcie Jordana - to tak, wolę tego gościa do Jordana niż Tima Hardawaya.

 

if u no what i mean.

Właśnie kur wa nie wiem. Bo każdy obwodowy superstar, nieważne czy nazywa się Dirk, Kobe, Durant, Lebron czy baba Jaga, potrzebuje do zdobycia mistrzostwa:

-shotblockera pod koszem

-drugiej opcji będącej w stanie zapewnić volume scoring w HCO

-ławki

-plastra na obwodzie

-spacingu

Te 5 elementów, które musi być dobrej jakości. Dobrej jakości, to słowo klucz. Bo inaczej to w zasadzie można uznać wszystko za spełnienie tej opcji. Wszak Mo Williams może sobie stanąć pod koszem z wyciągniętą rękę w pomalowanym - shotblocker check. Shaq sobie będzie ciskał na starość trójki z rogu, te 5% ma w karierzę za 3, więc spacing check. I nawet jak odwrócimy ich role i to Shaq będzie robił za shotblockera, a Mo ciepał te trójki - to i tak nie jest ta jakość. Owszem skład trzeba dopasować, ale to jest banalne dla każdego GM, bo co to za problem rozróżniać, że podpisuje 2 pg, 2 sg, 2 sf, 2 pf i 2c, a nie 6 pg i 4 c. Minimum, jednak Ci ludzie muszą prezentować jakiś poziom. Bo inaczej wyjaśnij mi co było niedopasowanego w składzie Kobiego w 06? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo inaczej wyjaśnij mi co było niedopasowanego w składzie Kobiego w 06? 

 

Brak jakiegokolwiek koszykarza poza Odomem? Czekolada trochę za mocno poleciał z tym PLK, ale lepiej mieć trochę gorszy jakościowo support ale dopasowany do superstara niż 4 all-starów w składzie, którzy totalnie nie pasują i nie rozumieją się z tym superstarem.

 

RappaR, dnia 08 Maj 2014 - 19:30, napisał:snapback.png

Właśnie kur wa nie wiem. Bo każdy obwodowy superstar, nieważne czy nazywa się Dirk, Kobe, Durant, Lebron czy baba Jaga, potrzebuje do zdobycia mistrzostwa:

-shotblockera pod koszem

 

 

Lakers 08/09 mieli jakiegoś shotblockera pod koszem? Gasol wtedy w obronie był solidny, ale shotblockerem bym go nie nazwał, to samo Bynum. Z resztą Bosh w Miami w 11/12 shotblockerem też wybitnym nie był.

Edytowane przez SlaKB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie kur wa nie wiem. Bo każdy obwodowy superstar, nieważne czy nazywa się Dirk, Kobe, Durant, Lebron czy baba Jaga, potrzebuje do zdobycia mistrzostwa:

-shotblockera pod koszem

-drugiej opcji będącej w stanie zapewnić volume scoring w HCO

-ławki

-plastra na obwodzie

-spacingu

Te 5 elementów, które musi być dobrej jakości. Dobrej jakości, to słowo klucz.

 

Kto jest/był shotblockerem pod koszem a kto plastrem na obwodzie w Miami dziś i w ostatnich latach?

 

Edytowane przez Mentor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się ma pewne elementy lepsze, to można nimi kompensować inne. Kur wa, ja nie mówię o funkcji liniowej. Jasne, że dopasowanie się też liczy, bo ja nie widzę zespołu Westbrook, Parker, Curry, Lillard, Paul wygrywającego 10 meczy, mimo ogromu talentu. Musi być pewien balans między tymi rzeczami.

Miami mają lepszego superstara, dwie dobre drugie opcje, dlatego mogą kompensować to, że nie mają klasycznego shotblockera, a plastrem w kluczowych momentach jest sam James.. Podobnie Lakers, mieli na tyle mocną parę Pau+Odom i do tego Bynuma, że mogli skompensować słabszy shotblocking(ale każdy z nich coś kontestował pod koszem, od Bosha lepiej). Dallas mieli słabszą drugą opcję(chociaż w sumei Terry w ważnych momentach się sprawdzał świetnie), ale za to elite spacing i shotblocking. To są ogólne wskazówki i kierunki, podobnie jak wam pokazałem z talentem i dopasowaniem. Jednak to są właśnie rzeczy, których potrzebuje każdy superstar do zwycięstwa z tych na obwodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.