Skocz do zawartości

Liga Roto Dynasty


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

W sprawie wymian: zdecydowane nie dla głosowań, za zatwierdzanie wymian powinien być odpowiedzialny komisarz, z zaznaczeniem, że każdy trade, w którym zgadza się salary powinien być akceptowany. Będziemy grali kilka sezonów, czasami niektórzy będą bardziej zainteresowani zbieraniem picków niż zajęciem wysokiego miejsca i imo powinno być miejsce też na takie wymiany jak słynny Gasol trade, które pomogą jednemu GM'owi walczyć o mistrzostwo, a drugiemu w walce o wysoki pick i lepszą perspektywę na przyszłość :smile:

 

Spoko, jeśli z takim zaznaczeniem, to dla mnie za zatwierdzanie wymian mogą być odpowiedzialne nawet zielone ludziki z kosmosu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko takie moje widzimisię oparte na chęci na chęci jak najrealniejszego odwzorowania NBA (z kilkoma zmianami imo polepszającymi rozgrywkę), a w lidze możliwe jest ograbienie kogoś w wymianie ;)

Co do slotów, to zdecydowanie TAK dla 8 aktywnych :) wolałbym coś opartego na G i F, ale nie mam problemu też z graniem "klasycznie" ;) Jeśli chodzi o bencha to fajnie byłoby mieć 5 gości na ławce i ogólnie 13 w rosterze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiemy już, że liga jest 20 zespołowa to jestem za rosterem 12 osobowym w składzie: pg sg g sf pf f c util + 4x bench.

 

240 pobranych kolesi i tak będzie dawać niezłą pulę więc im więcej zostanie na FA tym lepiej dla ewentualnych ruchów z nimi związanych.

 

Natomiast co do rodzaju draftu - wsio mi jedno. Najważniejsze dla mnie by było salary, a czy będzie na najbliższy sezon wyliczone na podstawie aukcji, wyliczeń mniej lub bardziej zawiłych bądź też wzięte z kosmosu bo tak - to dla mnie już wsio jedno. Pierwszy sezon to start i dobrze by było jakby szanse były jak najrówniejsze. Natomiast czy będzie to draft wężykiem (gdzie wątpliwości mam co do równych szans dla każdego), czy też aukcją to mi to wsio jedno prawdę powiedziawszy. Widzę się w sumie w każdej możliwości. Natomiast gdybym miał sam wybrać tylko jedną z metod - mój wybór padłby na aukcję live gdzie po niej przypisane zostałyby pensje, a Ci którzy by przekroczyli próg salary cap mieliby czasu chwilę (do rozpoczęcia next rozgrywek jak rozumiem lub blisko tego terminu) by zejść pod limit. Ponadto każdy przecież przed draftem mógłby zobaczyć salary grajków i jakąś strategię opracować. Dodatkowy smaczek dla mnie jedynie :)

Może ankietkę w tejże sprawie zorganizować i wtedy byśmy zobaczyli jak dokładnie każdy z nas widziałby wybór na najbliższy sezon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za 13 slotami.

 

Co do draftu online to na pewno nie podoba mi się pomysł, żeby w pierwszym sezonie całkowicie olać salary i kontraktować graczy do woli, żeby tylko się zmieścić w tych regulaminowych 200$. To, ile ktoś da za zawodnika, na pewno nie jest wyznacznikiem jego wartości. Salary zostało ustalone i w zasadzie przegłosowane, po co kombinować? Nie jestem całkowicie przeciwko draftowi online aukcyjnemu, gdyż jest po prostu sprawiedliwszy od snake'a, ale weźmy pod uwagę salary. Sixers wyraził swego czasu słuszną uwage, że ktoś może zalicytować grajków nie bacząc w salary i dopiero potem kombinować z zejściem, a inny przy licytowaniu zwraca uwagę na fakt, żeby go nie przekroczyć - to może po prostu zróbmy, że każdy sobie liczy online salary, a jeśli ktoś nieopatrznie przekroczy - ban na FA na miesiąc, jak jest w FBX?

 

Zadaniem każdego jest liczyć swoje salary przez cały czas trwania dynasty. Więc można zrobić dodatkowe utrudnienie równiez w trakcie draftu, iż osoba nie tylko będzie się starała stworzyć jak najlepszy team w ramach regulaminowych 200 ale i taki, by był zgodny z ustalonym przez nas regulaminem. Tylko ciekawiej.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W NBA jest zupełnie inna sytuacja. Zawodnicy o uznanej klasie, często weterani, podpisują kontrakty progresywne długoletnie, choćby ich wartość w trakcie trwania takiego kontraktu spadała. Po prostu mogą sobie na to pozwolić, bo już pewną markę w NBA sobie wyrobili. Z drugiej strony zawodnicy na dorobku, nawet prospecty, zgadzają się na grę za niższe pieniądze, żeby w trakcie trwania kontraktu wyrobić sobie jakąś tam markę i po jego zakończeniu być atrakcyjnym kąskiem dla wielu klubów NBA.

 

U nas korekta salary następuje rok po roku, więc z całą pewnością jest ono większym wyznacznikiem wartości gracza niż rzeczywista pensja zawodnika NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na czym stanie, ale jak na 13 slotach (5 bench), aukcją live i "samokontrolą salary w czasie draftu", a ewentualna kara to będzie ban na FA na miesiąc, to ja zapewne świadomie i z premedytacją będę polować na jak najwięcej value po dobrych cenach w czasie draftu zupełnie olewając ile przekraczam salary, a potem sobie uformuję zespół wedle uznania. A już piszę dlaczego: 13 slotów, czyli draftujemy 260 graczy (to miał być limit przy 30 zespołach). 5 miejsc na benchu myślę, że spokojnie pozwoli mi rotować przez ten miesiąc bez FAsów. A więc perełki w stylu Robbie Hummel mogę sobie odpuścić i zostawić dla tych co draftowali z tabelką salary przed nosem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc też bym olał salary w trakcie draftu, ale za to od razu po złapałbym telefon i próbował zejść poniżej SC :) Z jednej strony niezbyt to uczciwe i sprawiedliwe, ale z drugiej live auction draft i tak jest dosyć ciężki, łatwo się pogubić w trakcie i zdecydowanie nie utrudniałbym go sobie martwiem się capem..

 

Zachowałbym się tak samo przy 12 jak i przy 13 slotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc też bym olał salary w trakcie draftu, ale za to od razu po złapałbym telefon i próbował zejść poniżej SC :smile: Z jednej strony niezbyt to uczciwe i sprawiedliwe, ale z drugiej live auction draft i tak jest dosyć ciężki, łatwo się pogubić w trakcie i zdecydowanie nie utrudniałbym go sobie martwiem się capem..

 

Ja nie czułbym się z tym źle. W końcu przed faktem zaznaczyłem jakie to niesie zagrożenia i że planuję je wykorzystać. Co innego po fakcie udawać, że "tak jakoś wyszło przypadkiem". Poza tym przecież w takiej sytuacji po drafcie to Ty możesz rozdawać karty. W końcu będziesz miał do sprzedania zawodników o lepszym value za zawodników nieco mniej wartych, ale bardziej pasujących do koncepcji zespołu.

 

 

Zachowałbym się tak samo przy 12 jak i przy 13 slotach.

 

Ty tak, ja może, ale przynajmniej bym się zastanowił. 12 slotów to więcej talentów na FA wiec ten miesięczny ban byłby troszkę większą karą niż przy 13 slotach. No i jedno miejsce mniej na benchu dałoby mi mniejsze pole rotacji z banem.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam tą Waszą dyskusję i zachodzę w głowę, dlaczego miałoby być problemem, że ktoś po drafcie przekroczy salary. Przecież to jest taka sama sytuacja, jaką będziecie mieć za rok po sezonie. To raz. Dwa, jeśli każdy będzie wiedział, że może przekroczyć salary, to każdy możę to robić i każdy będzie miał z tym problem. Albo nie - jego sprawa. W każdym razie dla każdego dobrych i tanich zawodników nie starczy ;]

Trzy - draft aukcyjny i tak będzie zakładał ograniczony budżet, więc nikt nie będzie specjalnie licytował drogich zawodników tylko dlatego, że są dobrzy, bo nie uskłada całego zespołu. Cztery, cena w drafcie aukcyjnym będzie musiała uwzględniać pensję, czyli jak ktoś będzie miał oczekiwaną produkcję niższą niż cena, to pójdzie taniej, a jak większą, to drożej. To powinno w większym stopniu zrównoważyć rozkład dobrych zawodników, czego nie osiągniecie w wężu.

Zatem zawsze przy drafcie aukcyjnym więcej będzie zależeć od Waszych umiejętności, a nie od fuksa wylosowania dobrego numerka.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.