Skocz do zawartości

Liga Roto Dynasty


SiXers

Rekomendowane odpowiedzi

Wątek poświęcony w całości lidze roto dynasty. Dla większej przejrzystości wszystkie ustawienia ligowe będę zamieszczać w pierwszym poście.

 

Commissioner: karl

Scoring Type: Roto 9-cat (pts, rebs, as, stls, blks, 3ptm, fg%, ft%, to);

Draft Type: live auction

Draft Time: ?

Weekly Deadline: ?

Trade End Date: ?

Roster Positions: ?

Allow Draft Pick Trades: Yes;

Expansion draft: No; (Rookie draft: Yes);

Salary cap: Yes;

Liczba keeperów: cały skład;

Max Teams: 20;

Aktualnie zapisani: (20/20)

  1. karl - Utah Jazz
  2. kolek23 - Boston Celtics
  3. bulek - Phoenix Suns
  4. Ledley - Cleveland Cavaliers
  5. Tizz - Sacramento Kings
  6. mac - San Antonio Spurs
  7. Arctus - New Orleans Pelicans
  8. eMes - Dallas Mavericks
  9. evitacre - Milwaukee Bucks
  10. january - Denver Nuggets
  11. Marthinus - Portland Trail Blazers
  12. Szulim - Los Angeles Clippers
  13. blackmagic - Minnesota Timberwolves
  14. Zodd - Chicago Bulls
  15. Qooniu - Golden State Warriors
  16. Benon - Atlanta Hawks
  17. QAS - Indiana Pacers
  18. SLaKB - Los Angeles Lakers
  19. L.TM - Orlando Magic
  20. wiLQ - Miami Heat
Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja jeszcze w sprawie tego nieszczęsnego snake'a. Jak rozumiem większość się zgadza, że sprawiedliwsza byłaby aukcja, ale problemem jest salary. Ja tego problemu szczerze mówiąc nie widzę. Dlaczego nie możemy zrobić tak, że w razie przekroczenia salary należy wybranego zawodnika dać znowu na rynek FA i z niego też pobrać odpowiednio tańszego zawodnika? Likwidujemy wtedy problem czerpania korzyści z przekroczenia salary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już też przerabialismy

 

Dokładnie. Dlatego proponuję skupić się nad brakującymi ustawieniami. Jak wielkość rostera i pozycje zawodników. Moja propozycja roster na 12 graczy. 13 zawodników na zespół to byłoby łącznie tylu, ilu planowaliśmy wybierać w drafcie na 30 drużyn (260 graczy). Przy 12 składowych rosterach mamy 240 graczy czyli o 25 niż draftowaliśmy w tym sezonie w ligach roto z drabinki e-nba.

 

Co do doboru pozycji to proponuję G, G, F, F, C, 3xUtility, 4xBench. Układ GGFFC pozwoli na szerszy dobór strategii. Przykładowo jak ktoś odpuści asysty, to może spokojnie wystawiać guardów sypiących więcej trójek, czy robiących więcej asyst.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wolicie trudniejszą wersję. Dla mnie w sumie bez problemu, chociaż nie wiem po co sobie nakładać to ograniczenie. Komuś skontuzjuje się gwiazda z danej pozycji, wiadomo, że jej nie wyrzuci na FA, a jak nie będzie ciekawych backupów to skończy się niewykorzystanymi slotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jednak Twoja opcja jest zbyt ułatwiająca.

 

ja to bym w ogóle widział tak jak w klasycznym roto z pominieciem jednego c i bencha.

 

Czyli jak dokładnie, bo nie rozumiem? Czy moja wersja ułatwiająca? Trochę tak, nastawiona na to, że ktoś może mieć różne strategie, niekoniecznie celować we wszystkie kategorie wyrównane. Poza tym taki Brett Brown mógł sobie ustawiać zamiennie MCWa i Tony Wrotena na pozycjach guardów jak chciał, a tu tak nie mogę zrobić, bo obaj mają tylko PG. To samo z Parkerem i Millsem. Trochę to jakie yahoo przypisze im pozycje determinuje, jak możemy z nich korzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdyby rozegrali odpowiednia ilosc meczy na tychże pozycjach to i odpowiednie eligibility jahulec by im dołozył a to,ze trenerzy sobie rotuja w ramach potrzeb w jakims tam wymiarze czasowym no coz, my równiez nie mozemy robic zmian w trakcie 'meczow'.

 

od tego jakby są sloty G.. F..

 

 

pg sg g sf pf f c 2xutl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pg sg g sf pf f c 2xutl

 

No to jest tez jakieś rozwiązanie dodając g i f. Ale i tak jestem zdania, że jedyny efekt jaki to da, to niewykorzystane sloty na koniec. Ktoś źle policzy, będzie za długo czekać aż ktoś wróci po kontuzji i skończy z ręką w nocniku.

 

ale gdyby rozegrali odpowiednia ilosc meczy na tychże pozycjach to i odpowiednie eligibility jahulec by im dołozył

 

To prawda, ale na to trzeba czasem się naczekać, szczególnie przy rookich. Kiedy taki Oladipo dostał PG na yahoo? w Połowie sezonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Dlatego proponuję skupić się nad brakującymi ustawieniami. Jak wielkość rostera i pozycje zawodników. Moja propozycja roster na 12 graczy. 13 zawodników na zespół to byłoby łącznie tylu, ilu planowaliśmy wybierać w drafcie na 30 drużyn (260 graczy). Przy 12 składowych rosterach mamy 240 graczy czyli o 25 niż draftowaliśmy w tym sezonie w ligach roto z drabinki e-nba.

Tego akurat nie rozumiem :smile: 13*30 to jest więcej niż 260, a do tej pory wybieraliśmy 13*15=195. Wiem, czepiam się, ale chcę skumać punkt widzenia :smile:

 

Co do pozycji. Normalnie 5 startowych jak w koszykówce, 3xutil i 4 benche. Ale ja bym rozszerzył roster do 13-14 grajków przy 20 ekipach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego akurat nie rozumiem :smile: 13*30 to jest więcej niż 260, a do tej pory wybieraliśmy 13*15=195. Wiem, czepiam się, ale chcę skumać punkt widzenia :smile:

 

Co do pozycji. Normalnie 5 startowych jak w koszykówce, 3xutil i 4 benche. Ale ja bym rozszerzył roster do 13-14 grajków przy 20 ekipach.

 

Chodziło mi o łączną sumę zawodników. Tzn. chcieliśmy max koło 260 przy 30 ekipach co dawało rostery 8-9 osób.

 

Mam wątpliwości, czy rozszerzanie rosterów będzie dobrym wyjściem. Oczywiście do dyskusji, ale wg mnie dopiero co narzekaliśmy, że trzeba będzie grać Kuzmiciami, a teraz przy komforcie gry w 20 drużyn doprowadzimy do tego samego. 14 graczy to 280 łącznie. Więcej niż zakładaliśmy przy 30 ekipach, a przecież chodziło też o to, by nie wydrylować FA...

 

Gdzie wybieraliśmy 13x15? U mnie w 3 lidze było: PG, SG, G, SF, PF, F, C, C, Util x 2, Bench x 5 = 15. A w ldize 15 ekip.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, mi się popieprzyło, bo spojrzałem na ostatni dzień tylko. Mówiłem, że jesteś czujny jak chrabąszcz ;) Ale to tym bardziej głosuję za rosterami 12 graczy. Jakby wymieść 45 zawodników z FA III ligi w której byłem, to i tak zostałoby niewiele.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już też przerabialismy, nijak nie da się połaczyć salary z draftem aukcyjnym niestety.

dlaczego? w pierwszym sezonie płaca każdego gracza będzie taka, za ile zostanie wylicytowany i nie ma opcji żeby przekroczyć drużynowe salary, bo ono się równa draftowemu budżetowi. w następnym sezonie płaca każdego gracza jest ustalana np. za pomocą monstera na podstawie statsów z poprzedniego (jak w FBX), tyle że zamiast w FP jest wyrażona w $.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.