Skocz do zawartości

skurcze łydek


bananowy_joe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem - a mianowicie skurcze łydek. Często w czasie bardzo wyczerpujących spotkań (takich np. z dogrywkami albo w czasie turniejów, gdzie muszę grać po kilka meczów) dostaje nagłych skurczów łydek, które po prostu są nie do zniesienia. Najgorsze jest to, że przydarza mi się to często w końcówkach spotkań, więc nie mogę po prostu usiąść na ławkę i odpocząć. Rozgrzewam się dobrze, jestem w dobrej kondycji, bo biegam i gram w koszykówkę prawie codziennie, a wciąż mi się to przytrafia. Myślałem nad zakupem jakiś kompresyjnych opasek na łydek - np. tych co polecał Karol Śliwa na swoim blogu, czyli tych z firmy "compressport", ale nie wiem czy coś mi to da. Z tego co wiem, to niedobór jakiś witamin może byś przyczyną niektórych skurczy - może mam za mało magnezu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magnez i potas. Rozwiązaniem może być picie podczas takich długich spotkać izotoników z zawartością ww. pierwiastków. Ciężko powiedzieć czy problem jest związany z właśnie niedoborem tych pierwiastków czy po prostu organizm nie wytrzymuje.

 

Jak miałem problem z nocnymi skurczami w łydkach to zawsze pomagało mi picie wody wysokozmineralizowanej bogatej w magnez.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile masz lat? Bo z tego co napisałeś, to chyba jesteś zwyczajnie przetrenowany. Jeżeli codziennie trenujesz, to pamiętaj o magnezie, potasie i wapniu w diecie, bo przy wysiłku te dwa pierwsze szybko wypłukują się z organizmu. Odsapnij trochę i przyjrzyj się swojej diecie.

 

To rady typu Goździkowa mówiła, tak więc koniecznie porozmawiaj z trenerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 28 lat i gram w drużynie czysto amatorskiej, nie mamy trenera ;) Treningi mamy prawie codziennie, a jak nie mamy to sam sobie gram, do tego często trenuje na siłowni, więc rzeczywiście, może to być przetrenowanie. Zwiększę ilość magnezu, wapnia i potasu, i zobaczę jak to będzie dalej wyglądać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pijesz piwo?

jak nie to jedno dziennie tez się przyda

 

pomidor i pietruszka to podstawa

dodaj wode mineralna taka slona w brazowej butelce tylu "jana"

jezeli diete masz niewlasciwa i brakuje ci jakiegos skladnika to szybciej wyjdzie to we wlosach i przerzedzeniu fryzury...tu masz najwiekszy alert

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.