Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper - wstepne ustalenia


mac

Rekomendowane odpowiedzi

Btw. szukam chętnych do stworzenia ligi keeper lub dynasty na zasadach roto od nowego sezonu. Wiadomo, że to jeszcze kupa czasu, ale latem pewnie mało kto tu zagląda, dlatego już teraz chciałbym wiedzieć, czy byliby jacyś gracze wstępnie zainteresowani?

Ja jakby co jestem chętny. Najlepiej na 30 graczy i gracze wybierani aukcją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzę w to i z miejsca zaklepuję sobie Lakers :smile:

 

Fajny pomysł z nazwami! W takim razie pewnie lepsza będzie dynasty. To proponuję tak: chętni do ligi niech piszą od razu, jaki zespół chcieliby "objąć".

Póki co wstępna lista:

 

1. SiXers - Philadelphia 76ers

2. mac - ???

3. matek - Los Angeles Lakers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powstaje inicjatywa oddzielnej ligi roto w formie keepera [czyli zawodnicy zostaja w druzynach z sezonu na sezon], do ktorej juz sie zglosilo pare osob.

 

Jak to konkretnie mialoby wygladac nie mam pojecia i podpowiem Wam, ze to wymaga wieeelu ustalen, ale poniewaz doskonale rozumiem to zainteresowanie nie widze przeszkod byscie zaczeli sie porzadnie organizowac w oddzielnym watku juz teraz, a nie gdzies na doczepke w innych watkach... wiec to dziela ;-)

 

Mam tylko nadzieje, ze nie bedziecie konkurencja dla rozgrywek wielopoziomowych z corocznym draftem, a uzupelnieniem ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny pomysł z nazwami! W takim razie pewnie lepsza będzie dynasty. To proponuję tak: chętni do ligi niech piszą od razu, jaki zespół chcieliby "objąć".

Póki co wstępna lista:

 

1. SiXers - Philadelphia 76ers

2. mac - ???

3. matek - Los Angeles Lakers

San Antonio Spurs zaklepuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jescze Ci zostaną Bobcats i co wtedy?

Nazwa druzyny jest bez znaczenia, przeciez mialaby byc aukcja zawodnikow.

 

Zauważ, że ja zacząłem od dwóch zasdad:

1. 30 drużyn

2. aukcja

OK, ale to chyba tylko jest propozycja, a nie oficjalnie przyjete zasady? ;-)

Zreszta IMHO w keeperze kluczowe sa ustalenia odnosnie zatrzymywania zawodnikow tzn ilu mozna, na jakich zasadach, jakie sa koszty tego zatrzymania itp itd.

 

W sumie moze najpierw niech sie zbiora chetni, a potem w tym gronie bedzie mozna podumac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzięki wiLQ za stworzenie oddzielnego tematu. To doda lidze powagi :smile: W kwestii ilości keeperów to ja byłbym za dynasty, czyli zatrzymujemy cały skład, z możliwością wymian przez FA i rookie draft tak jak funkcjonuje w NBA. Ale możemy równie dobrze zrobić ankietę jak będzie już 30 uczestników i niech zdecyduje demokracja.

 

A i tak organizacyjnie, to fajnie, żeby zapisywały się głównie osoby z jakimś doświadczeniem w fantasy. Roto to najbardziej wymagający sposób punktacji, a przy 30 zespołach też trzeba będzie się troche napracować, żeby zespół miał ręce i nogi.

Edytowane przez SiXers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję dodatkowe zasady:

 

1. Pensja graczy ustalana na podobnej zasadzie jak na basketball monster:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_score

 

Pomnożone przez jakiś współczynnik. Przed sezonem wystarczy jedna osoba, która to policzy i wrzuci do topicu z pensjami zawodników jak to jest w przypadku FBX-ach.

 

2. Wszyscy gracze zostają w składach, chyba że się ich samemu wywali z różnych względów (limit pensji, niechęć, brak potencjału).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dzięki wiLQ za stworzenie oddzielnego tematu. To doda lidze powagi :smile: W kwestii ilości keeperów to ja byłbym za dynasty, czyli zatrzymujemy cały skład, z możliwością wymian przez FA i rookie draft tak jak funkcjonuje w NBA. Ale możemy równie dobrze zrobić ankietę jak będzie już 30 uczestników i niech zdecyduje demokracja.

 

A i tak organizacyjnie, to fajnie, żeby zapisywały się głównie osoby z jakimś doświadczeniem w fantasy. Roto to najbardziej wymagający sposób punktacji, a przy 30 zespołach też trzeba będzie się troche napracować, żeby zespół miał ręce i nogi.

BlackMamba to pewny zawodnik, jakby co. 

 

Też myślałem nad Pacers ;) 

 

 

W kwestii ilości keeperów to ja byłbym za dynasty, czyli zatrzymujemy cały skład, z możliwością wymian przez FA i rookie draft tak jak funkcjonuje w NBA. 

Jestem za, szczerze taka liga byłaby najlepsza. Po drafcie trzymanie zespołów wg swojej wizji i inwestowanie w niektórych graczy. Pensje nie głupi pomysł, ale bez ciśnienia. 

 

Swoją drogą roto na tyle zespołów, przetasowania codziennie po jakimś kosmicznym meczu :o

 

1. SiXers - Philadelphia 76ers

2. mac - San Antonio Spurs

3. matek - Los Angeles Lakers

4. bulek - Phoenix Suns 

5. Zodd - Chicago Bulls

6. BlackMamba - Indiana Pacers

7. blackmagic - Minnesota Timberwolves

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, to oddam drużynę w FBX#2. FP mi nie podchodzi i zostawię sobie tylko jedną drużynę na ogarnianie tej formuły. 

 

1. SiXers - Philadelphia 76ers

2. mac - San Antonio Spurs

3. matek - Los Angeles Lakers

4. bulek - Phoenix Suns 

5. Zodd - Chicago Bulls

6. BlackMamba - Indiana Pacers

7. blackmagic - Minnesota Timberwolves

8. MTH - Miami Heat

9. Qooniu - Golden State Warriors

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to 30 typa to jakiś hardcore... Naprawdę chcecie grać Dedmonami?

 

Rynku FA nie będzie żadnego, a niektórzy mogą się sfrustrować i skończyć zabawę.

 

O to chodzi, żeby nie było za łatwo :) Plus ligi byłby taki, że nawet jak ktoś się sfrustruje i zrezygnuje, to można go spokojnie zastąpić, bo nie ma awansów i spadków.

 

Proponuję dodatkowe zasady:

 

1. Pensja graczy ustalana na podobnej zasadzie jak na basketball monster:

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Standard_score

 

Pomnożone przez jakiś współczynnik. Przed sezonem wystarczy jedna osoba, która to policzy i wrzuci do topicu z pensjami zawodników jak to jest w przypadku FBX-ach.

 

2. Wszyscy gracze zostają w składach, chyba że się ich samemu wywali z różnych względów (limit pensji, niechęć, brak potencjału).

 

Salary to ciekawy pomysł też jestem za, ale muszę jeszcze zrozumieć sposób obliczeń, bo mój umysł humanistyczny niestety nie jest w stanie tego na szybko ogarnąć.

 

BlackMamba to pewny zawodnik, jakby co.

 

Spoko, byłem z nim w tym sezonie w IIIĆ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.