Skocz do zawartości

Herby , Loga NBA przestrzenne 3D recznie robione


seba_cmc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam
 
Wykonuje  herby ręcznie robione ,wykonane techniką przestrzenną 3D ,malowane do zawieszenia na sciane . Co prawda jeszcze loga NBA nie robiłem ale zrobiłem kilka piłkarskich zdj. w linku herbu Juve

http://tablica.pl/oferta/herb-juventus-przestrzenny-3d-recznie-robiony-CID767-ID5vSCP.html#d88f12d173

 

Zapraszam

seba_cmc@op.pl

gg-3699392

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wykonuje  herby ręcznie robione ,wykonane techniką przestrzenną 3D ,malowane do zawieszenia na sciane . Co prawda jeszcze loga NBA nie robiłem ale zrobiłem kilka piłkarskich zdj. w linku herbu Juve

 

http://tablica.pl/oferta/herb-juventus-przestrzenny-3d-recznie-robiony-CID767-ID5vSCP.html#d88f12d173

 

Zapraszam

seba_cmc@op.pl

gg-3699392

 

Jesli jeszcze ktos mysli, ze w Polsce takie rzeczy przechodza bezkarnie to sie grubo myli. NBA juz od kilku dobrych lat ma kancelarie prawna, ktora reprezentuje ich w Polsce i dosc skutecznie scigaja tego typu rzeczy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wykonane. A to, że takie coś ma być ścigane pokazuje chyba pewien paradoks obecnego systemu :/

 

Czemu tak uwazasz?

Ktos bezprawnie bierze sobie logo klubu NBA, robi z tego herb i sprzedaja za kase, czerpiac zyski, defacto bez zadnego nakladu wlasnej pracy.

 

Logo w krzywych pobiera z internetu i wykorzystuje marke i popularnosc danego klubu, ktory pracuje na to dziesiatkami lat i nakladem milionow dolarow.

 

 

 

Wyobraz sobie sytuajce, ze wymyslasz marke, pracujesz na rozwoj ten marki przez 10 lat, staje sie ona juz kojarzona w Polsce i na swiecie i nagle ktos np. na Ukrainie (i w Polsce tez) bierze sobie twoje logo i sprzedaje produkty z Twoim logiem wykorzystujac jego rozpoznawalnosc... 

 

nie mowiac juz o tym, ze psuje ogolnie rynek i klientele sklepow z branzy koszykarskiej, robiac zwykly produkt, ktory podszywa sie pod jakosciowe i drogie produkty sygnowane oficjalnie przez NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci milaem poruszyc ta kwestie wczesniej ale widze ze jest odpowiedni temat, odpowiednia osoba (borys) wlasciciel sklepu sie wypowiada jak to nie ladnie psuc rynek i jak to nieladnie wykorzystwyac cudze marki 

 

wiec borysie mam pytanie

w swoim sklepie sprzedajesz koszulki:

http://sklep.e-nba.pl/pl/producer/Aint/52

 

ma ktorych sa nazwy druzyn nba, nadruki na nich wprost odnosza sie do zespolow albo graczy nba.

na stronie podany jest producent koszulek AIN'T , dziwnym zbiegiem okolicznosci wujek google nic nie wie o tej firmie, 

koszulki sa stosunkowo tanie,  kto jest producentem koszulek??? czy wniosl jakies oplaty licencyjne??

 

wydaje mi sie ze to ty Borysie jestes producentem koszulek (twoje wzory , zlecasz nadruki)

jestem ciekaw jak zdobyles zgode do wykorzystywania nazw druzyn , zdjec zawodnikow , nazwisk zawodnikow ?

jak trwa taka procedura, duzo biurokracji ?? kosztowne to to jest??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Font może się wydawać identyczny, ale wystawczy że minimalnie się różni i już wszystko jest zgodnie z prawem.

 

A to akurat wredne jest. Swoją drogą nie wiem czy jestem w stanie wykazać jakąkolwiek różnicę w "heatowskich" koszulkach ze sklepu e-nba jeśli chodzi o czcionkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie bede drazyl tego tematu ale kraso nie masz kompletnie racji , myslisz ze jak zmienisz czcionke o 2mm to jest wszystko ok ??? LOL

Ok z tym "minimalnie" przesadziłem, ale jest coś takiego że jeśli zmienisz jakiś procent całości to można to traktować jako nowe dzieło.

Nie jestem ekspertem, więc mogę się mylić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulki E-NBA nie uzywaja logotypow zespolow, a jesli uzywaja nazw to tylko nazw miast, co jest dozwolone. Mozna stworzyc koszulke z np. napisem CHICAGO + numer 23. Nie mozna natomiast stworzyc koszulki z nazwa BULLS +23, lub nazwiska koszykarzy + numery, bo to juz jest wykorzystywanie ich wizerunku.

 

Natomiast tworzenie produktow koszykarskich nie jest zabronione, a wrecz mile widziane dla swiata koszykarskiego. Fonty nie sa robione z fontow, lecz wykonane z bryl wektorowych, ktore w miniaturowej wersji wydaja sie byc jak font np. Miami Heat. A niekiedy sa to darmowe fonty ogolnodostepne napisane kursywa o odpowiednim pochyleniu. 

 

Maja sie kojarzyc z zespolem, bo sa dedykowane dla fanow konkretnego zespolu i jak ktos sie zna na koszykowce to beda mu sie kojarzyc i o to chodzi. Natomiast nie maja nic wspolnego z kradzeniem wizerunku.

 

 

Co do zmiany lekko ksztaltow logotypu to nic to nie zmienia. Nie mozna wykorzystywac ani calego logotypu, ani kawalka loga. Chyba latwo odroznic tworzenie grafiki dla fanow NBA, tak zeby byla ona ladna i nawiazywala do tematyki od brania zywcem zastrzezonych logotypow NBA i zarabianie na tym, piszac jestem w stanie stworzyc kazde logo klubu NBA...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszulki E-NBA nie uzywaja logotypow zespolow, a jesli uzywaja nazw to tylko nazw miast, co jest dozwolone. Mozna stworzyc koszulke z np. napisem CHICAGO + numer 23. Nie mozna natomiast stworzyc koszulki z nazwa BULLS +23, lub nazwiska koszykarzy + numery, bo to juz jest wykorzystywanie ich wizerunku.

 

Natomiast tworzenie produktow koszykarskich nie jest zabronione, a wrecz mile widziane dla swiata koszykarskiego. Fonty nie sa robione z fontow, lecz wykonane z bryl wektorowych, ktore w miniaturowej wersji wydaja sie byc jak font np. Miami Heat. A niekiedy sa to darmowe fonty ogolnodostepne napisane kursywa o odpowiednim pochyleniu. 

 

Maja sie kojarzyc z zespolem, bo sa dedykowane dla fanow konkretnego zespolu i jak ktos sie zna na koszykowce to beda mu sie kojarzyc i o to chodzi. Natomiast nie maja nic wspolnego z kradzeniem wizerunku.

 

 

Co do zmiany lekko ksztaltow logotypu to nic to nie zmienia. Nie mozna wykorzystywac ani calego logotypu, ani kawalka loga. Chyba latwo odroznic tworzenie grafiki dla fanow NBA, tak zeby byla ona ladna i nawiazywala do tematyki od brania zywcem zastrzezonych logotypow NBA i zarabianie na tym, piszac jestem w stanie stworzyc kazde logo klubu NBA...

 

Jak dla mnie koszulka http://sklepkoszykarski.pl/pl/p/Koszulka-Blake-Griffin/335 to ewidentne naruszenie wizerunku. To, że coś jest robione z brył, chyba nie ma znaczenia, skoro wygląda to tak samo jak oryginalny font? Chyba na tej zasadzie działaja podróbki, że nie mają know-how i starają się robić coś, żeby wyglądało podobnie, mimo że tym czymś nie jest.

 

http://sklepkoszykarski.pl/koszulka_lebron_james6 Z tego co pamiętam to są koszulki meczowe, które nie mają napisu nazwy organizacja tylko miasto patrz -> http://dimemag.com/wp-content/uploads/2010/07/LeBron-James-Red.jpg Czy w takim razie twoja koszulka nie narusza tejże kombinacji?

 

Piszesz, że w twoim sklepie nie ma koszulek z logotypami zespołów, a jak używają nazw, to tylko samych nazw miast.

 

A co z koszulkami z tej serii? http://sklepkoszykarski.pl/pl/p/Koszulka-Boston-Celtics/343

 

Takie koszulki to IMHO może sobie klub wydawać, a nie Ty, bo w tym przypadku ewidentnie przywłaszczyłeś sobie wizerunek klubu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze ktorys z klubow wypusci jakas koszulke to nie znaczy,ze z automatu jest opatentowana i ze moze ja opatentowac. Jest multum koszulek z haslami koszykarskimi, ktore nie moga zostac opatentowane. Tak samo jak nie moze zostac opatentowana nazwa miasta (natomiast moga jak kazdy inny z nazwy miasta korzystac).

 

Myslisz, ze w zadnym innym sporcie np. baseball nikt nie zrobil wczesniej koszulki CHICAGO + numer?

oczywiscie, ze zrobil, tyle, ze to jest nazwa wlasna miasta, zaden klub/firma/... nie moze wziac na wlasnosc nazwy miasta, ale nikt im nie broni zrobic takich koszulek.

 

W przeciwnym razie, gdyby jakis klub jazdy konnej zrobil t-shirt Warszawa + numer, to nie znaczy, ze teraz Legia W-wa jesli zechce wyjsc na mecz z koszulkami Warszawa, bedzie musialo placic klubowi jazdy konnej kase za prawa.

 

Tak samo w koszulkach, gdzie sa hasla typu HATERS + ogonek. Do tej koszulki zostala uzyta ogolno dostepna czciona pisana kursywa + dodany ogonek. Slowo haters nie jest opatentowane. Itd. Itp. kazdego produktu nie bede tlumaczyc, bo to jest tez wiedza,ktora nie koniecznie chce sie ze wszystkimi dzielic.

 

Przykladow mozna mnozyc. Nie przypisuj lidze NBA patentow na ogolnokoszykarskie produkty, NBA nie wynalazlo koszykowki tylko wnioslo ja na kolejny etap. 

 

W Polskim Internecie niestety jest mnóstwo sklepow, aukcji... gdzie ludzie lamia prawa, zegarki z logami, rzeczy wysylane prosto z Chin, mnóstwo butow podrobek, legalnie sprzedawanych na allegro...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze ktorys z klubow wypusci jakas koszulke to nie znaczy,ze z automatu jest opatentowana i ze moze ja opatentowac. Jest multum koszulek z haslami koszykarskimi, ktore nie moga zostac opatentowane. Tak samo jak nie moze zostac opatentowana nazwa miasta (natomiast moga jak kazdy inny z nazwy miasta korzystac).

 

Myslisz, ze w zadnym innym sporcie np. baseball nikt nie zrobil wczesniej koszulki CHICAGO + numer?

oczywiscie, ze zrobil, tyle, ze to jest nazwa wlasna miasta, zaden klub/firma/... nie moze wziac na wlasnosc nazwy miasta, ale nikt im nie broni zrobic takich koszulek.

 

W przeciwnym razie, gdyby jakis klub jazdy konnej zrobil t-shirt Warszawa + numer, to nie znaczy, ze teraz Legia W-wa jesli zechce wyjsc na mecz z koszulkami Warszawa, bedzie musialo placic klubowi jazdy konnej kase za prawa.

 

Tak samo w koszulkach, gdzie sa hasla typu HATERS + ogonek. Do tej koszulki zostala uzyta ogolno dostepna czciona pisana kursywa + dodany ogonek. Slowo haters nie jest opatentowane. Itd. Itp. kazdego produktu nie bede tlumaczyc, bo to jest tez wiedza,ktora nie koniecznie chce sie ze wszystkimi dzielic.

 

Przykladow mozna mnozyc. Nie przypisuj lidze NBA patentow na ogolnokoszykarskie produkty, NBA nie wynalazlo koszykowki tylko wnioslo ja na kolejny etap. 

 

W Polskim Internecie niestety jest mnóstwo sklepow, aukcji... gdzie ludzie lamia prawa, zegarki z logami, rzeczy wysylane prosto z Chin, mnóstwo butow podrobek, legalnie sprzedawanych na allegro...

 

Nie musisz się denerwować Borys, to nie był atak z mojej strony raczej czysta ciekawość i chęć wyjaśnienia pewnych kwestii. O ile co do pierwszych dwóch koszulek, twoje uzasadnienia są słuszne, o tyle do trzeciego linka się nie odniosłeś i tu dalej mam uzasadnione wątpliwości, jesli chodzi o przywłaszczenie wizerunku. Jeśli nie chcesz pisać tego na forum, to napisz mi na PW na jakiej zasadzie możesz wydawać koszulki z pełną nazwą klubu. Tak jak ma to w przypadku koszulki Boston Celtics, której link zamieściłem w poprzednim poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieodnioslem sie celowo, poniewaz nie chce publicznie zdrdzac, co tam zostalo zastosowane... ale w sekrecie powiem, ze ta seria mi sie i tak nie podoba i jest malo kreatywna, takze z czasem i tak ja zastapie.

 

Co jeszcze zastrzezone? Wszelkie logotypu, nazwiska nie sa bezposrednio zastrzezone, poniewaz kowalski grajacy w nba moze miec takie samo nazwisko, jak kowalski z polskiej ligi czy kolega z podworka. Jednak kiedy ktos zrobi produkt z nazwiskiem takim samym jak gracz grajacy w NBA, do tego doda numer i bedzie to sprzedawac jako koszukarski gadzet, to podchodzi to pod wykorzystywanie wizerunku gracza bez jego zgody, a to jest juz zabronione. Dlatego nie mozna robic koszulek Jordan 23, nawet jakbysmy znali jakiegos innego Jordana z klatki obok i powiedzieli, ze to on wyrazil zgode na nazwisko :)

 

Nie mozna tak samo tworzyc karykatur zawodnikow, np. animowane, bo mimo, ze nie wygladaja jak prawdziwy gracz to rowniez jest wykorzystywanie ich wizerunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.