Skocz do zawartości

wowo vs julekstep


wowo

Rekomendowane odpowiedzi

1. Są gracze których 1on1 nie obronisz. Nie wiele jest spotkań w których ktoś zamknął Birda. Z tych co chociaż fragment oglądałem to kojarzę tylko finał ncaa przeciwko magicowi ale oni tam kryli Birda bez piłki cały czas jednym kolesiem a jak dostawał gałę to momentalnie było potrojenie (!!!)

 

2. Jasne, że można podwajać McHale ale jak zrobisz to od HO to masz C sam na sam z koszem albo wolnego Birda. No chyba że podwajasz kurą albo rayem, no ale wtedy to wiesz.....

 

3. Top3 obwodowych ever. Imo pokryć raya to nie to samo co pokryć Birda.

 

4. Strefa może być problemem bo spacing nie jest rewelacyjny u julka. Ale znowu - w nba nie da się grać "prawdziwej" strefy a po drugie przy tak świetnie ścinających graczach jest to ryzykowne. Poza tym każdy zespół ma swoje wady - ty grasz bez C przez 8 minut, dużo minut HO itp.

 

5. Imo z tymi obrońcami na HO nie jest tak źle, mają wzrost i rozmiar obaj. Wiadomo, że swoje zrobi. Poza tym nie piszę że ta rywalizacja to sweep tylko, że widzę przewagę u julka

 

6. Twój gameplan jest spoko, wyciągnąłeś pewnie wszystko (albo prawie) co się dało z tego składu, po prostu roster mnie nie przekonuje, co do egzekucji twoich założeń. Poza tym dziwne dla mnie jest krycie Webberem Kevina bo imo tu będzie potrzebne podwojenie w każdej akcji. Zresztą tych mankamentów jest więcej. Jeśli chcesz to ci je wypiszę, po prostu uznałem, że skoro mój głos i tak nie jest brany pod uwagę to napisałem tylko ogólne spostrzeżenia

 

1. ale utrudnisz życie i to jest cały myk. Prince, Matrix, Leonard, Sefo, Allen nie zatrzymają Bryanta, Durexa czy Jamesa, w sensie nie zamkną go w obronie bo to oczywiście niemożliwe. Ale zapytaj Durexa jak rzuca się z ręką na ryju czy choćby semi contested jumpery a jak normalne. Jak gra się przeciwko obrońcy przy którym nie możesz sobie pozwolić na błędy a AI ma do tego przewagę szybkości i atletyzmu. Wiadomo, że przy post up iso (na która btw. nie ma miejsca zbytnio u julka) będzie momentalnie podwojenie.

 

2. Tutaj wszystko jest opisane w gameplanie, ktorego cały czas mam wrażenie nie czytałeś. Podwojenie jest zależne od tego gdzie stoi Laimbeer. Co wiem z Currym i Allenem ? Podwajać mógłbym nawet Scalabrinim bo przy podwojeniu w pomalowanym chodzi o zmuszenie do oddania piłki i tye. Niby gorzej jest podwajać słabszymi obrońcami ? Dlaczego ? Podwajać może każdy na boisku a McHale nigdy nie słynął z chętnego oddawania piłki (inna sprawa, że nie musiał). 

 

3. Tutaj straciliśmy kontakt z rzeczywistością troszku. Wcześniej napisałeś, że Moncrief pokryje Allena i Currego. Tutaj widzę pierwszy problem bo dwóch naraz może nawet on nie podołać (już pomijając to utrudnienie). Dalej stwierdziłeś, że to top 3 obwodowych ever. Tutaj mam problem bo jeśli rozmawiamy o obwodowych w ogóle to Jordan, Bird, Bryant; jeśli o obwodowych w sensie z pozycji 1-2 to Jordan, Bryant, Wade/West, jeśli tylko o pozycji SG to taka sama lista. Jeśli miałeś na myśli obrońców na obwodzie to Pippen, AI, Allen, Payton, Matrix, Leonard są spokojnie lepsi a i można taką listę wydłużyć o kilka nazwisk (jak nie kilkanaście).

 

5. nd

 

6.nd

 

@blackmagic i julek (strefa case) : Tylko to nie jest gdybanie. Widzieliśmy co się działo na olimpiadzie, gdzie USA złożone z allstars, superstars trafiło na strefę. Wiadomo, że po pierwszym/ drugim meczu by to ogarnęli ale odważne jest stwierdzenie, że to gdybanie i żaden problem. To samo tyczy się ogólnego przystosowania do obecnych zasad. Co innego jest dla mnie wyobrazić sobie KAJ-a broniącego picki, Birda czy Zeke w obecnej NBA a zupełnie inaczej jak mam wyobrazić sobie zespół z lat 70-80 przetransferowany do obecnej ligi. Strefa, rotacje, podwajanie, zasłony, masa shooterów, ciężar gry na obwodzie a nie pod dziurą itd. itd. Nie mówię, że to jest najważniejsze czy coś ale myślę, że to wcale nie byłoby takie łatwe. Nie mówimy tu o jednym, dwóm czy trzem zawodnikom ale o całej drużynie poza Bogutem. A i co do strefy jeszcze- wiadomo, że jak już ją rozpracują (tutaj rebutal julka będzie kluczowy jak będzie rozbijał) to nie gram twardo jak napisałem strefy. Tak samo jeślibym np. odpuszczał Moncriefa na obwodzie i dawał mu 3 pt shot to nie znaczy, że jak jebnie mi pięć trójek w kwarcie to dalej będę go odpuszczać bo tak napisałem w gameplanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Jeśli miałeś na myśli obrońców na obwodzie to Pippen, AI, Allen, Payton, Matrix, Leonard są spokojnie lepsi a i można taką listę wydłużyć o kilka nazwisk (jak nie kilkanaście)."

serio? czyli wychodzi na to, ,że b2b dpoty jest jakimś średniakiem w obronie - trochę dziwne

rozumiem, że argument będzie ten sam jak przy tej strefie, że dawniej gorzej broniono itp itd - jasne ma to jakiś sens, wszystko z czasem staje się lepsze poziom się podnosi i tak dalej i tak dalej. Ja jednak dalej uważam, że taką zabawę powinno się traktować z przymrużeniem oka w kwestiach czasowych - inaczej mogłoby dojść do sytuacji kiedy (w przypadku większego zakresu lat) Roy Hibbert > Bill Russell...

 

tak w ogóle: do kiedy te rebutale? (czy zabawa już umarła?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. ale utrudnisz życie i to jest cały myk. Prince, Matrix, Leonard, Sefo, Allen nie zatrzymają Bryanta, Durexa czy Jamesa, w sensie nie zamkną go w obronie bo to oczywiście niemożliwe. Ale zapytaj Durexa jak rzuca się z ręką na ryju czy choćby semi contested jumpery a jak normalne. Jak gra się przeciwko obrońcy przy którym nie możesz sobie pozwolić na błędy a AI ma do tego przewagę szybkości i atletyzmu. Wiadomo, że przy post up iso (na która btw. nie ma miejsca zbytnio u julka) będzie momentalnie podwojenie.

 

2. Tutaj wszystko jest opisane w gameplanie, ktorego cały czas mam wrażenie nie czytałeś. Podwojenie jest zależne od tego gdzie stoi Laimbeer. Co wiem z Currym i Allenem ? Podwajać mógłbym nawet Scalabrinim bo przy podwojeniu w pomalowanym chodzi o zmuszenie do oddania piłki i tye. Niby gorzej jest podwajać słabszymi obrońcami ? Dlaczego ? Podwajać może każdy na boisku a McHale nigdy nie słynął z chętnego oddawania piłki (inna sprawa, że nie musiał). 

 

3. Tutaj straciliśmy kontakt z rzeczywistością troszku. Wcześniej napisałeś, że Moncrief pokryje Allena i Currego. Tutaj widzę pierwszy problem bo dwóch naraz może nawet on nie podołać (już pomijając to utrudnienie). Dalej stwierdziłeś, że to top 3 obwodowych ever. Tutaj mam problem bo jeśli rozmawiamy o obwodowych w ogóle to Jordan, Bird, Bryant; jeśli o obwodowych w sensie z pozycji 1-2 to Jordan, Bryant, Wade/West, jeśli tylko o pozycji SG to taka sama lista. Jeśli miałeś na myśli obrońców na obwodzie to Pippen, AI, Allen, Payton, Matrix, Leonard są spokojnie lepsi a i można taką listę wydłużyć o kilka nazwisk (jak nie kilkanaście).

 

5. nd

 

6.nd

 

@blackmagic i julek (strefa case) : Tylko to nie jest gdybanie. Widzieliśmy co się działo na olimpiadzie, gdzie USA złożone z allstars, superstars trafiło na strefę. Wiadomo, że po pierwszym/ drugim meczu by to ogarnęli ale odważne jest stwierdzenie, że to gdybanie i żaden problem. To samo tyczy się ogólnego przystosowania do obecnych zasad. Co innego jest dla mnie wyobrazić sobie KAJ-a broniącego picki, Birda czy Zeke w obecnej NBA a zupełnie inaczej jak mam wyobrazić sobie zespół z lat 70-80 przetransferowany do obecnej ligi. Strefa, rotacje, podwajanie, zasłony, masa shooterów, ciężar gry na obwodzie a nie pod dziurą itd. itd. Nie mówię, że to jest najważniejsze czy coś ale myślę, że to wcale nie byłoby takie łatwe. Nie mówimy tu o jednym, dwóm czy trzem zawodnikom ale o całej drużynie poza Bogutem. A i co do strefy jeszcze- wiadomo, że jak już ją rozpracują (tutaj rebutal julka będzie kluczowy jak będzie rozbijał) to nie gram twardo jak napisałem strefy. Tak samo jeślibym np. odpuszczał Moncriefa na obwodzie i dawał mu 3 pt shot to nie znaczy, że jak jebnie mi pięć trójek w kwarcie to dalej będę go odpuszczać bo tak napisałem w gameplanie :smile:

 

1. Każdy obrońca miał przewagę atletyzmu i szybkości nad Birdem. Jeżeli gracza tej klasy (ofensywny absolutny top w skali all-time) kryjesz 1na1 to zawsze zrobi Ci z dupy jesień średniowiecza.

 

2. Twoim zdaniem jakość drugiego obrońcy nie ma znaczenia. Ja uważam zupełnie inaczej - dużo łatwiej bronić swojego zawodnika niż schodzić do pomocy. Dlatego nie kupuje tego argumentu, że nie ma różnicy kto będzie schodził do podwojeń bo jeśli będzie to kura lub allen to uważam, że cała obrona zespołowa się sypnie.

 

3. Julek pisał, że SM (niezły inicjał btw) kryje tego który w danym meczu będzie lepszy. Oczywiście z tym topem chodziło mi o defence wśród graczy 1-2.

 

6. Fajnie, że piszesz o obronie strefą. Fajnie, że dajesz argumenty dlaczego ona zadziała. Ale skoro piszesz, że przeciwnicy jej nie znają to weź po uwagę, że HO też nigdy nie bronił w strefie a dodatkowo na obwodzie masz 2 dziury defensywne. Więc nie jestem do końca przekonany, czy akurat Ci gracze będą dobrze funkcjonować w tego typu obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

1. Każdy obrońca miał przewagę atletyzmu i szybkości nad Birdem. Jeżeli gracza tej klasy (ofensywny absolutny top w skali all-time) kryjesz 1na1 to zawsze zrobi Ci z dupy jesień średniowiecza.

 

każdemu zawodnikowi trafiały się gorsze serie czy mecze z powodu jakiegoś obrońcy czy systemu. Payton ograniczył Jordana, LBJ grał beznadziejnie przeciwko Dallas, Nowitzkiemu nie pasował Stephen Jackson itp itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

każdemu zawodnikowi trafiały się gorsze serie czy mecze z powodu jakiegoś obrońcy czy systemu. Payton ograniczył Jordana, LBJ grał beznadziejnie przeciwko Dallas, Nowitzkiemu nie pasował Stephen Jackson itp itd.

 

LBJ grał przeciwko całemu defensywnem systemowi Dallas a nie został ograniczony przez 1 zawodnika.

To, że w swojej karierze superstar został ograniczony przez jakiegoś zawodnika w 1 serii to jeszcze nie powód, żeby bronić innego superstara 1na1. Przecież to żaden argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koszykówce nie gra się 1 vs 1 tylko 5 vs 5 :) jeśli LeBron został ograniczony to za sprawą systemu, jeśli Jordan został ograniczony to za pomocą Paytona i systemu pomocy więc nie kupuje tego, że nie da się ofensywnego all-time powstrzymać, i LeBron ani Jordan nie musieli być podwajani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w koszykówce nie gra się 1 vs 1 tylko 5 vs 5 :smile: jeśli LeBron został ograniczony to za sprawą systemu, jeśli Jordan został ograniczony to za pomocą Paytona i systemu pomocy więc nie kupuje tego, że nie da się ofensywnego all-time powstrzymać, i LeBron ani Jordan nie musieli być podwajani.

 

Jasne, że gra się 5na5. Tylko o tym trzeba wspomnieć w game planie. Nie odniosę się do serii CHI-SSS bo oglądałem ją tylko raz, kiedy trwała - więc może pamięć mnie mylić. Ale bardzo dobrze pamiętam finały mavs-heat.

 

Zresztą to nie tylko moja ocena:

As well as Marion and Stevenson played, they didn’t stop LeBron one-on-one. They thrived with the support of their on-a-string teammates with Tyson Chandler serving as the backbone in a complicated concept designed by Rick Carlisle, Dwane Casey, Monte Mathis and the rest of the Dallas coaching staff.

 

“Are we in a zone? What type of zone are we in? How are we matching up? What kind of rotations are we in?” Cuban said, describing the thought process James had to go through every time he touched the ball. “Making him think made them pass the ball around the perimeter, which gave us a chance to adjust.

 

 

U wowo jedyne co to podwojenie Birda jak zejdzie na low post. Trochę się to różni od tego co grali Mavs (podwajanie Lebrona, odcinanie rozgrywającego by nie dostawał piłki, pułapki etc.). Także uważam, że nie jest to rozwiązanie wystarczające żeby zatrzymać Birda.

 

 

@wowo

Z tych 30 minut co chcesz grać strefą to ile będzie z HO na parkiecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.