Skocz do zawartości

Jaki film o koszykówce?


venglas

Rekomendowane odpowiedzi

Jakieś tytuły z NCAA?

 

Do głowy przychodzą mi Fab Five (wiadomo o czym), Duke 91 & 92 - Back to Back (o mistrzowskich sezonach Blue Devils), Black Magic (walka o prawa obywatelskie, segregacja rasowa i te sprawy - wszystko w kontekście programów sportowych tzw. czarnych uniwersytetów), Survive and Advance (o mistrzowskim sezonie North Carolina State w 1983 roku), A Cut Above: 100 Seasons of Duke Basketball (tytuł mówi wszystko), Unfinished Dreams (St. Bonaventure i ich sezon 1970).

 

Niestety nie widziałem The Miracles: 1988 Kansas Jaywahks (o mistrzowskim sezonie Kansas). Ameryki nie odkryłem, ale jeśli ktoś nie widział, to zachęcam. Jest jeszcze Bound, ale mi się nie podobał.

 

Dużo ciekawych informacji dot. NCAA pojawia się oczywiście w dokumentach o graczach NBA np. Sam Bowie - Going Big, Without Bias czy epicki Magic and Bird: The Courtship of Rivals (kocham ten film).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na swojej liście filmów do obejrzenia mam dokument "Hoop Dreams" z '94 i tu moje pytanie: nikt go nie wymienił bo jest c***owy (co byłoby dziwne bo jest bardzo dobrze oceniany przez przeróżne źródła) czy nikt go nie widział?

 

Hoop Dreams pamiętam jak przez mgłę. Mi się nie podobał ale to kwestia mojego gustu i niczego więcej, sam film jest naprawdę spoko, autorzy włożyli w niego dużo pracy. Ja wolę dokumenty dotyczące całych drużyn, jakiś znanych zawodników, generalnie historii NBA i NCAA itd., w Hoop Dreams mamy natomiast prozę życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie above the rim czy he got game słabe są moim zdaniem, naprawdę nie trzeba długo myśleć, żeby dojść do śmieszno-smutnego wniosku, że space jam to jeden z lepszym filmów o koszu. Poza tym polecam jeszcze cartera (choć same sceny koszykarskie to beka), earla i biali nie potrafią skakać (oglądałem za dzieciaka i nie pamiętam prawie nic, poza tym że pozostawił pozytywne wrażenie). 

 

Aha, blue chips też mnie wynudził, gdyby nie aktorzy to ciężko byłoby dotrwać do końca.

 

Pamiętam jeszcze film o jakiejś murzynce, która bardzo chciała zostać koszykarką, a bodajże jej sąsiad był jakąś tam gwiazdą uniwersytecką. Też starodawna produkcja, pamiętam tylko jedną scenę - jak parka wraca samochodem i łebek pyta tej murzynki: a ty z kim idziesz na bal? ze spaldingiem?

kojarzy ktoś to? odświeżyłbym sobie.

he got game slabe? nie zgadzam sie z twoim zdaniem, świetnie opowiedziana historia o relacjach ojciec-syn a na dodatek dochodzą do tego rozterki życiowe oraz trudne wybory moralne, polecam zobaczyc jeszcze raz + koszykówka w tym filmie to tylko tło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Hang Time ktoś pamięta? Serial o drużynie licealnej. Polski tytuł to ,,Pod koszem". ;)

 

Leciał na TVN gdzieś w okolicach 1998, 1999 roku.

 

Coacha grał tam Reggie Theus (pewnie z 90% tutejszych  osób go nie kojarzy, a koleś ma ppg z kariery w okolicach 20 i grywał w ASG za czasów Birda i Magica). Pamiętam też, że gościnnie wpadały różne gwiazdy NBA. Ogólnie dużo było scen z meczów, treningów itp, no i chyba bywał zabawny. ;] Poza tym to nie wiele z niego pamiętam, nawet żadnego z głównych bohaterów (poza coachem, bo ten zapadał w pamięć).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he got game slabe? nie zgadzam sie z twoim zdaniem, świetnie opowiedziana historia o relacjach ojciec-syn a na dodatek dochodzą do tego rozterki życiowe oraz trudne wybory moralne, polecam zobaczyc jeszcze raz + koszykówka w tym filmie to tylko tło.

ten film jest bardzo dobry i to bez podziału na kategorie, nieważne czy ktoś lubi koszykówkę czy nie to jest poprostu świetne kino i tyle. Trener Carter fajny film ale jak dla mnie trochę za dobrze oceniony przez niektórych, w sensie przy takich tytułach jak hoosier, blue chips wypada dosyć blado.

 

tutaj niezły rank z tuby https://www.youtube.com/watch?v=ljnHMjeRA9k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.