Skocz do zawartości

Książki


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

Na Mroza jest straszny hype ostatnio, podobnie jak na jego farerskie alter ego. Osobiście nie czytałem niczego jego autorstwa, ale mnóstwo moich znajomych go poleca i w sumie widuję też sporo ludzi, którzy regularnie czytają jego książki w różnych dziwnych miejscach.

 

Jeżeli lubisz kryminały to ostatnio przeczytałem Tańczącego Trumniarza i chyba rzucę się na wszystko, co jest Deavera.

 

Lisy Gardner nie kojarzę, nic nie czytałem jej autorstwa. Jeżeli chodzi o kobiece autorki ostatnio popularnych thrillerów/kryminałów to poza Geritsen, Kavą i Flynn nie jestem w stanie polecić niczego konkretnego.No z polskich jeszcze Bonda jest dobra.

Deaver jest fajny ale niestety powtarzalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Deaver jest fajny ale niestety powtarzalny

Przekonam się pewni już niedługo, ale w gruncie rzeczy to wszystkie kryminały i thrillery są w większości powtarzalne, ale od kryminału rzadko wymagamy oryginalności, takiej jak w "Morderstwie w Orient Expresie", czy "Dziesięciu Murzynków". Te książki mają odprężać, relaksować i wciągać i myślę, że Deaver daje sobie z tym radę. Ci najbardziej popularni twórcy, jak Coben, czy Child też nie są najoryginalniejsi, a jednak czyta się świetnie. Jeżeli czytasz tego rodzaju pozycje, to może byś coś polecił? Na razie próbuję się przebić przez tą listę:

http://wswiecieslow.blogspot.com/p/225-najlepszych-kryminaow-ever_2120.html

 

a jak jakiś autor dobrze wypada, to staram się przeczytać wszystko w jego wykonaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekonam się pewni już niedługo, ale w gruncie rzeczy to wszystkie kryminały i thrillery są w większości powtarzalne, ale od kryminału rzadko wymagamy oryginalności, takiej jak w "Morderstwie w Orient Expresie", czy "Dziesięciu Murzynków". Te książki mają odprężać, relaksować i wciągać i myślę, że Deaver daje sobie z tym radę. Ci najbardziej popularni twórcy, jak Coben, czy Child też nie są najoryginalniejsi, a jednak czyta się świetnie. Jeżeli czytasz tego rodzaju pozycje, to może byś coś polecił? Na razie próbuję się przebić przez tą listę:

http://wswiecieslow.blogspot.com/p/225-najlepszych-kryminaow-ever_2120.html

 

a jak jakiś autor dobrze wypada, to staram się przeczytać wszystko w jego wykonaniu.

z tej listy to na pewno maclean. Czytalem larsona deavera grishama prawie wszystko i tez powtarzalne. Z deavera to najlepsze sa pozulycje gdzie rhyme gra glowne skrzypce.

King i Kava poza wyjatkami slabi do czytania.

Thomas Harris oczywiscie wszystki o lecterze polecam przy czym imo najlepszy jest czerwony smok.

Ogolnie polecam tak na lekko do poczytania serie o bournie - choc ja to polknalem cale lezac na plazy - na taki klima idealne. No i forsyth a szczegolnie jest taki zbior opowiadań ale nie pamietam tytulu calosci - jedno to na pewno wiano panny mlodej - jedna z lepszych pozycji w tym klimacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a książki Michaela Lewisa o Wall Street czytaliście? ja znam big short, bumerang i rewolte, teraz czytam poker kłamców. Ktoś coś poleci od innych autorów o wall street?

 

a to moze ktoś czytał - http://www.matras.pl/miasto-gniewu,p,252193 ? bo mam ochote na książke w takim stylu też.

 

zamówiłem sobie jescze mechaniczną pomarancze bo za 12 zł jedynie była, porównam z filmem Kubricka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a książki Michaela Lewisa o Wall Street czytaliście? ja znam big short, bumerang i rewolte, teraz czytam poker kłamców. Ktoś coś poleci od innych autorów o wall street?

 

a to moze ktoś czytał - http://www.matras.pl/miasto-gniewu,p,252193 ? bo mam ochote na książke w takim stylu też.

 

zamówiłem sobie jescze mechaniczną pomarancze bo za 12 zł jedynie była, porównam z filmem Kubricka

 

Książka jest mocno inna ale też bardzo spoko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej listy to na pewno maclean. Czytalem larsona deavera grishama prawie wszystko i tez powtarzalne. Z deavera to najlepsze sa pozulycje gdzie rhyme gra glowne skrzypce.

King i Kava poza wyjatkami slabi do czytania.

Thomas Harris oczywiscie wszystki o lecterze polecam przy czym imo najlepszy jest czerwony smok.

Ogolnie polecam tak na lekko do poczytania serie o bournie - choc ja to polknalem cale lezac na plazy - na taki klima idealne. No i forsyth a szczegolnie jest taki zbior opowiadań ale nie pamietam tytulu calosci - jedno to na pewno wiano panny mlodej - jedna z lepszych pozycji w tym klimacie

Ludluma przeczytałem wszystko co było. Te książki o Bournie, których nie pisał już Ludlum też polecasz? Za nie się nie zabierałem. Z Lecterem obejrzałem wszystkie filmy, więc czy warto się zabierać za książkę? 

 

Forsytha jeszcze nie czytałem, więc chętnie zajrzę, Kinga nie lubię. Larsona też już przeczytałem, ale niestety Mężczyzn czytałem po obejrzeniu filmu ( tego w wersji z Craigiem), a kolejne dwie części zupełnie mi się nie podobały, fabuła wlokła się, jak w Modzie na Sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludluma przeczytałem wszystko co było. Te książki o Bournie, których nie pisał już Ludlum też polecasz? Za nie się nie zabierałem. Z Lecterem obejrzałem wszystkie filmy, więc czy warto się zabierać za książkę?

 

Forsytha jeszcze nie czytałem, więc chętnie zajrzę, Kinga nie lubię. Larsona też już przeczytałem, ale niestety Mężczyzn czytałem po obejrzeniu filmu ( tego w wersji z Craigiem), a kolejne dwie części zupełnie mi się nie podobały, fabuła wlokła się, jak w Modzie na Sukces.

Te po ludlumie trochę bardziej przesadzone ale dalej spoko.

 

Jesli chodzi o hannibala to ksiazki sa lepsze niz film szczegolnie czerwony smok.

 

 

Czyli zostalp ci w sumie najlepsze - forsyth i maclean :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

mam Kindle. w jaki sposób najlepiej dokonać przeróbki plików EPUB/PDF na kindlowskie MOBI?

 

Ja tam wpisuję w google epub to mobi i mi wyskakuje konwerter, który zazwyczaj robi dobrą robotę. Kiedyś miałem kalibra, ale więcej z tym było dłubania a efekt taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Adam Przechta - Namiestnik

 

Dotychczas miałem go za bardzo słabego warsztatowo pisarz ale  Adept czy Namiestnik to fajne rozwinięcie jego koncepcji świata

 

Z jednej strony wartka akcja . Z drugiej nie przepadam za światem gdzie nagle ktoś z tłumu ma możliwość wpływania na losy świata. Spotyka tych wielkich . Rozwija się w tempie błyskawicznym i nie do końca się to da racjonalnie wytłumaczyć choć tu akurat Przechta aż tak mocno nie popłynął

 

Nie chce spojlerować by nie zdradzać kogo spotkał kogo pokonał ale z pewnymi oporami to jednak polecam tę serię

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gdzie to czytasz?

 

Jakieś opracowanie czy tak książka po książce.

Po internecie szukam, ale z tego co widzę jest kilka książek wydanych na ten temat.

Tutaj kilka kwiatkow:

The Dragon in The Da Vinci Code is Evil Albino marksman Silas, whose backstory includes getting arrested for murder in a port city of his native France, being sent to prison in Andorra, escaping during an earthquake and falling asleep in a train to Oviedo, Spain where he is rescued by a missionary from Madrid, Manuel Aringarosa, who has been sent to build a church for Opus Dei with his bare hands. Aringarosa names him Silas after Paul's companion because of his miraculous escape from jail during an earthquake. Once again, Dan Brown manages to hit all the wrong notes at once:

  • Albinism causes bad eyesight and even worse marksmanship.
  • Andorra is its own country, not a special prison for French citizens.
  • There is no train in Andorra. The nearest line goes to Barcelona and would need several train changes to reach Oviedo.
  • The very idea of someone sending a Catholic missionary to Asturias, the historical and religious heart of Spain, is ridiculous (a Spanish saying goes that 'Asturias is Spain, and the rest conquered country'). Oviedo is not the village claimed in the book but a city and the seat of an archdiocese, home to a 400 year-old archbishop's palace and over 60 churches and chapels.
  • Opus Dei is a lay order and does not have churches of their own. If this is supposed to be a Catholic church, its construction would be ordered by the head of the diocese, that is, Oviedo's archbishop, not someone in Madrid.
  • The biblical Silas was in jail with Paul when an earthquake hit the prison. He did not escape (he was on the stocks, like Paul), and neither did any other prisoner because everyone chose to continue hearing their preaching rather than gaining their freedom. That was the miracle, not surviving the earthquake.

 

  • The Cathedral of Seville and its belltower, the Giralda, is a climatic location in the novel. Brown describes the cathedral as "11th century Gothic" and claims that it was built like a fortress with a single door to fend off attacks from the Moors. Gothic architecture is from the 12th centuryThe cathedral is from the 15th. It was built with the express purpose of being the largest cathedral in Christendom and boasts seven massive gates; at the time this happened the Moors were a hundred miles away and incapable of threatening it (and had they been capable, hiding in a church with a single entrance and no possibility of escape doesn't make a sensible strategy; the city had walls and castles for that). In the 11th century? Seville was ruled by the Moors, who obviously were in no hurry to build cathedrals. The Giralda in the novel has narrow, dangerous steps, while in real life it is famous for having no stairs but ramps expressly built to allow horses to climb to the top. The chase scene begins when all the parishioners get up to receive communion as soon as mass begins; in Catholic mass, communion is administered near the end.

 

https://web.archive.org/web/20080331025434/http://public.web.cern.ch/Public/en/Spotlight/SpotlightAandD-en.html

 

http://www.telegraph.co.uk/culture/books/booknews/6232148/The-Lost-Symbol-and-The-Da-Vinci-Code-author-Dan-Brown-50-factual-errors.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.