Skocz do zawartości

Rap, hip-hop


Quickly

Płyty masz:  

115 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Płyty masz:



Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Albo mi się wydaje albo fani rapu na tym forum przestali działać...

e tam - działam cały czas, tylko ostatnio ...

ostatnio słyszałem "masz stajla" czy jakoś tak 3wymiaru i nawet fajne (to tak jakby ktoś jednak chciał pogadać o czymś :) )

ps. fajny avatar, że też ja sobie takiego nie wziąłem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kto może niech wyrazi swoje opinie na temat nowych płytek jakie się ukazały w ostatnim czasie:

 

Łona "Nic Dziwnego"

Kodex 2

Mor W.A- "Dla słuchaczy"

Dialektyka "Na trzy sposoby"

 

Chciałbym sie dowiedzieć co o tych i o innych płytach sądzicie.

 

Dla zainteresowanych dzisiaj premiera płyty Owala "Epizod 3 Wirus"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łona "Nic dziwnego" - bardzo fajna płyta, teksty pomysłowe, z jajem, ale też z przekazem. podkłady również fajne, polecam.

szczególnie:

"Rozmowa z Cutem" - jeśli ktoś nie słyszał jeszcze: Łona opowiada historię, a wstawione są w tekście wysamplowane... cuty :) nie umiem tego wytłumaczyć, trzeba posłuchać.

"Nic Dziwnego" - lata w radio ciągle, każdy oceni więc. mi się super podoba, fajny podkład i typowy, Łonowy tekst.

"A Dokąd To" - tekst o lekkim zabarwieniu politycznym, chociaż ubrany w historyjkę o autobusie. naprawdę warto posłuchać.

"Dobranoc - Do Ciebie, Aniu, Szłem" - fajna historyjka :)

 

ogólnie płyta jest bardzo fajna, a jak ktoś wspominał u nas na forum, kosztuje tylko 18 złotych.

 

pozostałych płyt nie słyszałem, i pewnie nigdy nie usłyszę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no łona zasluguje na ogromniasty szacunek, tyle ma ktos moze linka do tej najnowszej plytki?? :) wiem, szczypie sie na 20 zeta, ale przed wakacjami sa zuuuuuuupelnie inne wydatki....

 

EDIT

 

dobra jestem debilem, wystarczylo troche poszukac, no ale ch..., jak chce ktos, to w http://www.torrent.org.pl jest do sciagniecia, okl 20 seedow wiec nie powinno byc problemu z zassysaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak do wszystkich co ściagają albumy z MP3. Miejcie troche szacunku do tych ludzi, ja wiem nie każdego stać żeby wyłożyć np. 25 złotych na płytke. Ale to już bez przesady chyba można sobie uzbierać, no albo jak już ktoś jest faktycznie biedny przegrać to z orginału, a nie w Mp3.

"... Sytuacją patologiczną jest fakt, że płyty sprzedawane są w śmiesznych jak na rozmiary naszego kraju nakładach, że sprzedawane są za niewielki i co raz mniejsze pieniądze a w końcu, że są przedmiotem rynku pirackiego na taką skalę..." pozwoliłem sobie zacytować Pezeta oraz Noon'a a właściwie to taki mały fragment który szerzej możecie sobie przeczytać jeśli macie orginalną Muzykę Poważną.

Wszyscy mówimy, że hip-hopolo niszczy prawdziwy hip-hop. Ja się z tym zgadzam, ale nikt nie mówi że my (znaczy nie ja) go niszczymy poprzez nieszanowanie pracy tych ludzi. Męczą się nie śpią po nocach żeby zrobić dobry album którego potem będziemy słuchać, a tu zonk, że naprzykład płyte wszyscy mają z neta już przed premierą.

Pomyślcie czy tak ciężko jest sobie odmówić, poczekać i uzbierać troche PLNów za które potem kupimy płyte.

Przez piractwo hip-hop będzie niedługo martwy- nie będzie miał sensu. Tym ludziom też się coś należy, my możemy od nich wymagać pełnego profesjonalizmu zaangażowania, oni wymagają w gruncie rzeczy od nas jednego- szacunku do tego co robią. Na koniec jeszcze takie małe zdanie z kawałka " (To) tylko Raz 01" z płyty Pezeta/Noona

"...Wierz mi nie chcesz pierwszy raz taniej dziwki pieprzyć..."- chyba wystarczy za komentarz.

 

W sumi to nie wiem czemu to napisałem, ale jakoś tak mnie wzięło. Możecie się ze mną zgadzać, możecie się nie zgadzać, no bo w końcu według stereotypów ile może wiedzieć 14 o hip-hopie którego słucha od 4 lat.. Jeżeli wam to życia nie utrudni napiszcie jakie wy macie do tego podejście.

 

To był taki mały artykuł na wstępie mojego autorstwa. Teraz "...Przejdźmy do sedna materii" jak rymował Sokół w " Każdy ponad Każdym".

Ktoś już napisał recenzje swoją własną płyty Łony więc się nie będe powielał napisze coś o pozostałych płytkach.

 

Dialektyka "Na trzy sposoby"

Pewnego razu... (to nie bajka) oglądająć Vive PL natknąłem się na program Vivamat właśnie z gościnnym udziałem chłopaków z Dialektyki. Po wysłuchaniu jednego kawałka postanowiłem (co żadko mi się zdarza) zainwestować i rzucić troche PLNów chłopakom( w skał wchodzą Ficiu odpowiedzialny też za bity, Mata i Rami) i Pomaton'owi EMI bo tam też wydali swój debiut. To tak na wstępie teraz coś o samej płycie. Jeżeli chodzi o cene to w Empiku ocbcuje w granicy 32.99. Na płycie "Na trzy sposoby" mamy 17 kawałków. W tym 2 bit-boxy i jeden rmx singlowego kawałka "Sztuczny Świat". Dialektyka ma zróżnicowany klimat od solidnych tekstów o rzeczywistości po baunsowe teksty. Nie trawiąc jakoś tego drugiego, o dziwo kawałki mi się podobają. Dobre pozycje na tej płycie to zdecydowanie Mezalians- nikomu nie trzeba mówić co to jest, a jeżeli to odwołuje do słownika jeżyka polskiego. Singlowy Sztuczny Świat jest kawałkiem dobrym, nbawet bardzo dobrym jak na pierwszy raz. Kiedy jednak już miałem płyte kawałek troche mi się znudził- jak większość Singli. Tak to już jest w moim wypadku żę single najszybciej mi się nudzą. Wyjątki to Molesta, WWO, PFK. No ale troche zboczyłem z tematu. Lecąc dalej pod 3 kryje się kawałek Robie Rap. Kawałek dość ciekawy szczególnie podoba mi się zwrotka Maty (chyba najlepszego emce z tego składu) gościnnie w tym kawałku występuje Kri z solidną zwrotką. Następny jest kawałek Ta Chwila kawałek jest o laskach, ale nie ma co ukrywać nie jest to 18L czy Mezo. Normalny kawałek zero hip-hopolo. W refrenie gościnnie występuje Evah.

Kawałek Praca jest solidnym solo w wykonaniu Maty. Dalej mamy Jade, Jade. Kawałek zły nie jest ale to nie moja konwencja (Ja się wychowałem na Moleście ZIP PFK).

Pod numerem 7 znajduje się kawałek O De Wu E TE. Tytuł może śmieszny ale kawałek chyba najlepszy na tej płycie. Jest to jakby odpowiedź na disy w ich strone. Jak dla mnie lepiej im nie jechać:) bo Samoobrone mają solidną :). Najbardziej trafny tekst w tej piosence to "Ty możesz zagrać u mnie jako przed supportem support" Już po tych 7 kawałkach zorientowałem się że kasa w błota wrzucona nie została. Narzuca się też taka myśl że chłopaki są dobrze zorientowani w rodzimych produkcjach bo zdarza się sypanie cytatami. Się luzuje to już typowo luźny kawałek i choć takich zwolennikiem nie jestem ten akurat przypadł mi do gustu. Ja też bym chciał z gościnnym udziałem Gano to kolejny powód dla którego ta płyta jest dobra. Chłopaki opisują co by chcieli mieć a czego nie mają. Na 11 jest jak dla mnei najgorszy kwałek na tej płycie. Z refrenem Tematu który brzmi "Dziewczynko, słodka landrynko marzy mi się wieczór z twą cipką..." nie mam pytań taki kawałek od razu ściszam, a i późniejszy kawałek Noc nie jest takim rewelacyjnym, ale też nie jest słaby poprostu średniak. Pechowa 13 można powiedzieć, bo pod tym numerem mamy Nie zmienie się. Kawałek jak dla mnie odstaje od innych. Chyba też przez taki nie zbyt, nie zbyt bit, no i słaby refren cichego. Końcówka płyt jakoś rekompensuje jej środek. Projekt Jedność w którym gościnnie występuje Mind i jest to w ocenie mojej najlepszy gość na płycie oraz Rami, utwierdza mnie w poprzednim stwierdzeniu (patrz O De Wu E Te0), na uwage zasługuje dobry bit. Na 15 jest rmx Sztucznego Świata, dość ciekawy autorstwa Dj Brk. Ostatnim kawałkiem a właściwie przed jest Realne Żałożenia nagrane w 2001r. Kawałek pokazuje że chłopaki zrobili postępy, jednak już wcześniej porządnie ich się słuchało. Zostały nam jeszcze dwa bit boxy autorstwa Arcziego pod 17 i 8 stoją na wysokim poziomi. W jednym z nich robi bit box pod kawałek Eminema.

W ogólnej ocenie moge powiedzieć, że są jeszcze nowi którzy coś potrafią. Płyte oceniłbym w szkolnej skali na 5-, ale jako że to ich pierwszy rok to daje 6. Płyta jest naprawde rewlacyjna jeżeli tylko komuś ten klimat pasuje. Jedym słowem szykuje mi się Debiut roku 2004.

 

P.S

W życiu czegoś takiego długiego nie napisałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w sumie polskiego hiphopu nie słucham, najwyżej jak tam jakąś piosenkę usłyszę w radio i mi się spodoba, to wiadomo - czasem ściągnę, a czasem nie, bo mi się nawet szukać nie chce. ale zazwyczaj to pojedynczą piosenkę, chyba nie ma, że ściągam cały album, bo jeszcze nie było, żeby mi się cały spodobał :)

 

jeśli chodzi zaś o rap zagraniczny, to sytuacja jest już trochę inna - wiadomo, że amerykańscy raperzy i tak swoje sprzedają i na swoje wyjdą, ale paradoksalnie zamierzam mieć na oryginałach wszystkie płyty Nasa (gdyby tylko było to możliwe, to kupiłbym też AZ wszystkie, ale w polsce to ciężko dostać). Zazwyczaj patrzę na allegro, bo tam czasem trafiają się okazje i płytę można kupić za 30 złotych (albo np. kupiłem kiedyś 3pak płyt w 'powinni tego zabronić' za 60 złotych). mimo to większość piosenek ściągam, również rzadko całe albumy (chociaż czasem się trafi np. group home, gangstarr, albo ghostface - szukam też innych literek niż g ;) ).

naprawdę chciałbym mieć milion płyt i wszystko na oryginałach, jest tyle płyt, które chciałbym kupić - niestety trzeba opłacić internet, trzeba kupić ubranie i pieniędzy już nie starcza.. druga sprawa, to dostępność płyt. jakbym chciał kupić tak jak wspomniałem AZ albo jadakissa najnowszą, to chyba musiałbym 40 sklepów zjeździć, a tego pierwszego i tak nie dostanę (nie mówiąc już o tych wszystkich KaySlay'ach i WhooKid'ach - BTW ma ktoś "the champ is here"? :) ).

ciągle wydaje mi się, że w ameryce czy gdziekolwiek indziej płyty są tańsze w stosunku do zarobków (chyba normalnie płyty kosztują tam z 10 dolców, nie?), a jak patrzę już na ebayu i widzę pieces of a black man za dolara to mnie trafia, bo nie mam tego jak kupić :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tak wyrywkowo, promomixa i chyba z 4 kawałki całe. Jak dla mnie jest dobry. Posłuchaj sobie kilka razy albo odłuż i przesłuchaj aż dorośniesz do tego :). Tu bez obrazy ale ja tak mam np. jak kupiłem Vienio i Pele- "Autentyk 2" to byłem rozczarowany, no ale tak zrobiłem sobie z 2 tygodnie przerwy przesłuchałem no i to jest jedna z moich ulubionych płyt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopoki jest piractwo, to bede z niego korzystal. mowisz ze oni robia muzyke, zeby miec z tego zysk. ok. nie mam nic przeciw. ale ja, kupujac ich plyty, trace - czyli nie mam zysku :) i teraz powiedz, czy mam patrzec na to czy ktos ma zysk, czy ja mam zysk? dzisja trzeba byc samolubem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzu (jak mawia pewien nauczyciel) masz taki zysk że możesz mieć własną swoją płyte. Pokazujesz że Ci się podoba to co robią chłopaki, a nie zrzynamy czyściutko z neta albo dajemy jakiemuś jeleniowi 5 zeta za przegranie. Jak tak dalej będzie to na rynku się utrzyma tylko

hip-hopolo. W dzisiejszych czasach trzeba mieć szacunek do ludzi miszczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tyle ze chodzi o to,ze ja do nich mam szacunek i to ogromny. zrozum, ze nie bede traskal kasa na lewo i prawo, zeby miec oryginaly plytek, jak moge za frajer je sciagnac z neta. w tym teamcie sie chyba nigdy nie dogadamy. poza tym, wielu hiphopowcow zarzeka sie, ze nie graja dla kasy, wiec w czym im to przeszkadza?

 

 

 

 

LoL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmowe możemy sobie pociągnąć na gadu chyba tylko.

Ktoś kiedyś powiedział że płyte nagrywa się dla siebie koncerty gra się dla pieniędzy.

No ale sam powiedz wolisz dawać kase ludziom za przegranie albo ściągać z Mp3, czy kupić chociaż sobie jedne oryginał np. swojego ulubionego składu??

 

Głosujcie w sondzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz, jak cos to sciagam z neta, wiec za to nie place, ale prawda, czasami jest tak, ze sie upre i kupie oryginala, paktofonike mam Kinematografie i CD Kinematografii, teraz paluje na Pokahontaz, singielek juz sciaglem z neta :) ale jak sie ukaze cala plyta to moze i kupie. moze to i jest spowodowane, ze bardzo malo polskich hiphopowcow szanuje i zal mi wyrzucic 20 zeta, zeby potem w ogole plyty nie sluchac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.