Skocz do zawartości

All-time fantasy draft - gameplan agresywnychomik VS Findek


agresywnychomik

Rekomendowane odpowiedzi

         Gameplan vs Findek

C  R.Parish 81-82 / J.O'Neal 03-04
PF Bosh 12-13 / J.O'Neal 03-04
SF Marq.Johnson 80-81 / A.Mason 96-97
SG K.Bryant 09-10/ J.Harden 12-13
PG J.Stockton 97-98/ J.Harden 12-13

        Ogólne rozpoznanie:

Tak się zastanawiałem jak to ugryźć…

Findek:

Mogę grać HCO, mogę grać transition - Stockton pasuje w zasadzie do każdego systemu i każdego zawodnika, pod warunkiem, że będzie mógł pograć piłką. Na szczęście, reszta mojego składu pozwala mi na to całkowicie.

Bardzo mnie ciekawi czy może…  otóż Stockton całe „dorosłe koszykarskie życie” spędził u Jerr’ego i tak naprawdę nie wiemy jak John sprawdziłby w innym środowisku (D-Will case?). Nie mam zamiaru tu dishować Stocka (którego notabene bardzo lubię i cenie) chcę tylko podkreślić że John w tej drużynie nie jest generałem, nie jest przedłużeniem ręki trenera nie ma doskonale działającego systemu który zna na wylot… w tej drużynie jest tylko paziem Kobego.
Można zakładać że Stock pogodzi się z rolą „przeprowadzacza piłki”  jednak to Bryant rządzi.

W wybranych latach Stock gra po niespełna 30 minut na mecz… przepraszam ale  mając 3 zawodników w rotacji na  pozycjach PG/SG gdzie każdy z nich był / jest efektywny z piłką w rękach ciężko to pogodzić...

Oczywiście jest jeszcze Marques ale z tego co Findek nie podał jak chce go używać.
Findek ma w składzie KB24 wybranego z numerem 8 więc nie ma opcji innej opcji - Bryant jest alfa i omegą w składzie (with all due respect to Kobe ustala skład, zagrywki i kierowcę autobusu inaczej F. wyśle nam wszystkim kartkę z Plutona), na nim się wszystko zaczyna i kończy

 

Starting „5”
PG Gary Payton 40 / Manu 8
SG Manu 28 / Miller 12 / Durant 8
SF Kevin Durant 32 / Miller 8 / Jones
PF Bobby Jones 28 / Alvin Adams 20
C Roy Hibbert 28 / Vlade Divac 20
 

Rotacja:
Jones / Adams
Hibbert / Divac
Manu /Miller
Durant / Miller
 

        Obrona:

Nie wiemy jak Findek chce grać nie podał zarysu gry poza tym że Kobe jest pierwszą opcją.
Krycie ustalam jak niżej.

Payton – Kobe
Manu – Stockton
Durant – Bosh
Jones – Johnson
Hibbert – Parish

Nie gram presją na rozgrywającym, nie tym razem, nie przeciwko Bryant wise team.

Payton  - Kobe, nie grając przeciwko Stocktonowi Gary będzie mógł się poświęcić na Kobim, bronił Mike da rade z Bryantem.

Manu – Stock, Manu jest 10 cm wyższy więc  to ułatwi krycie Stocka, jak wspomniałem John ma tu ograniczoną role, jest po kontuzjach nie ma już „first step”,  łokieć Johna = flop Manu 

Durant – Bosh, Bosh jest Chrisem z Miami więc lubi jumperkować, a Durant poprawił się defensywnie.

Jones – Johnson,  Drużyny z Jonsem 3 razy spotkał sie Johnsonem w PO (2 serie 7 meczowe jedna 6) za każdym razem posyłając team z Marquesem na ryby.

Parrish – Hibbert, Pamiętam taki moment z dzieciństwa kiedy Szaranowicz opowiadał o Chefie (grającym jeszcze w Bostonie) i jego „tęczowym rzucie” sekundy po tym Zo nie odrywając się od ziemi zablokował „rainbow throw”. Oczywiście Parish jest tu dużo bardziej atletyczny ale w nagrodę dostaje atletycznego obrońcę…


Obronę prawdopodobnie zmodyfikuje w rebutalu ponieważ nie wiem jakim  składem wyjdzie przeciwnik.

Jeżeli Payton schodzi to na Kobim jest Manu.
Mike Miller - Harden
Divac to O’Neal,
Adams to Mason (tu idzie pomoc od Divaca jeżeli jest to potrzebne,  Jermaine nigdy nie miał wybitnego jumpera)
 

 

    Atak:

Jak widać posadziłem Divaca i Adamsa na ławce. W tym machupie Adelman nie będzie moja główną bronią ofensywną (oczywiście w momencie gdy Divac i Adams podnoszą swoje białe dupska z ławki  duch Adelmana wchodzi do gry)

Payton ma zadania wybitnie defensywne więc atak w tej rozgrywce poprowadzi Manu.


Co gram?

Opcja 1A – Manu, Opcja 1B – Durant

Manu basketball – wjazdy  odegrania, pick and roll / pop, spokojna mądra gra, jeżeli trzeba szybciej to Jones, Durant chętni pobiegają w transition

•    Pick and r’n’ r/p

http://www.welcometo...t-pick-and-roll


•    pindown p’n’r/p
 
http://www.sbnation....wn-kevin-durant

•    weak side p’n’r




•    cos w tym stylu na Duranta

http://www.sbnation.com/2013/4/18/4236418/indiana-pacers-breakdown-paul-george

•    Kevin Durant Iso Setup with Flare Option, (whatever it is :tongue:)

http://www.welcometoloudcity.com/2014/1/2/5265336/thunder-playbook-kevin-durant-iso-setup-with-flare-option

•    Oczywiście w zależności od krycia chamskie ISO na Duranta bądź Manu. Biorąc pod uwagę to co robi Durant obecnie będzie nie do zatrzymania.
 

 

           Podsumowujac:

Kluczowe postacie Manu, Durant / Kobe, Marques - jeśli Kobe ma zapierdalac w obronie to nie pociągnie ataku (i odwrotnie), u mnie Manu „odpoczywa na Stocku” (około 30 minut w meczu, 8 może kryć Kobego).
 
Zmiany w rebutalu.

Let the better team win ;)
 

Edytowane przez agresywnychomik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutne jest to, że będąc absolutnym fanem Kobego zmuszony będę prawdopodobnie zagłosować na chomika. W mojej opinii Findek zbudował jeden z najsłabszych składów. Past-prime S5 obwód + nieatletyczna obsada podkoszowych to gwoździe do trumny. Jak Harden pogra jednocześnie z KB na boisku to obrony nie widzę. Najgorsze dla Findka w tym wszystkim jest to, że kompletnie nie ma obrońcy na Duranta...

Przy Bobbym Jonesie (na którego także polowałem) Bosh się chyba kolokwialnie mówiąc zesra. Ogólnie rzecz biorąc mimo, że chomik pod koszem ma tylko Hibberta i Divaca, co w ataku nie daje niczego poza solidnością na skalę all-time, to i tak całościowo będzie dominował zwłaszcza w D mając dobrego choć overrated w tym elemencie Paytona, niedocenianego Manu, genialnego Bobby'ego i oczywiście bardzo dobrego Hibberta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Findek,

 

zamierzasz jeszcze cokolwiek napisać? Bo nawet swój opis ograniczyłeś do s5 i przez to nie bardzo potrafię sobie wyobrazić jaki masz pomysł na rotacje obwodową?

 

Gregorius, ale na tę parę chyba nie głosujemy z racji, że jest tylko 1 gameplan prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.