Skocz do zawartości

Zimowe IO Sochi 2014


Ballas

Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, i tak nie dostaną... Na taką zabawę trzeba mieć kasę.

 

Najbardziej śmieszą mnie teksty typu :Nawet jeśli się nie uda, to i tak warto spróbować:. Samo przygotowanie wniosku rejestracyjnego to, zdaje się, koszt rzędu ponad 20 mln złotych. Ale co tam, bawmy się...

 

Parafrazując tekst z kultowego filmu - wydaje mi się, że ten miś test jednak ponad miarę naszych możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się na tym forum hokejem interesuje?
Super mecz właśnie trwa USA-Rosja.
Ovechkin jak zawsze spalony na turnieju, ale generalnie  Ruscy, moim zdaniem, mogą zgarnąć złoto. (Mimo, że póki co to spuchli w meczu z USA)
Szkoda, że Słowacja tak się posypała.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 złoto, Bródka, niezły wyczyn w kraju w którym nie ma nawet jednego takiego toru na którym można trenować na światowym poziomie

Holender ma chyba niezłą załamkę 0,003s, trochę szkoda mi go było.

Jesteśmy światową potęga :orange: , a kto wie może na 3 się nie skończy.

Co do hokeja mam nadzieję że wygra ktoś spoza pary USA-Rosja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak, poza siatkówką, skokami i biegami narciarskimi, łyżwiarstwo szybkie to nasz nowy sport narodowy? :)

 

Gratuluję medalistom, Stoch i resztą są świetni, ale olimpiada jest zdecydowanie nie dla mnie (choć i tak wolę zimową niż letnią, na której jest już 23 000 konkurencji, łącznie ze zbieraniem grzybów i kompozycją bukietów).

 

Na zimowych IO od zawsze oglądam jedynie hokej. To pewnie przez to, że w życiu nie miałem nart na nogach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Czasem włączę i pokazują w kółko bobsleje, sanki, skeleton czy jakkolwiek to się nazywa. Nie ogarniam co w tym ciekawego, zjeżdżają dokładnie tak samo, jedyna różnica jest taka że ktoś osiąga 132.5 km/h a inny 132.2 km/h i w efekcie czasy różnią się o setne sekundy. Curling-nuda, biegi, biathlon też, nie licząc momentu gdy strzelają. O ile uprawianie tych dyscyplin może i jest fajne(nigdy nie próbowałem), o tyle puszczanie tego w ogólnodostępnych kanałach TV zamiast hokeja jest nieporozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co głosić sukcesów. Tak naprawdę znowu jedziemy na wybitnych talentach i szczęśliwych przypadkach. Po Sydney w 2000 roku też zachłysnęliśmy się medalami i tworzyliśmy z siebie potęgę. Medal Bródki(30 lat) w przypadku naszego systemu szkolenia w łyżwiarstwie szybkim, a właściwie jego braku jest wynikiem wielu zbiegu okoliczności, popartego oczywiście ciężką pracą, ale coś takiego zdarza się raz na 15 razy. Dla Kowalczyk to prawdopodobnie ostatnie Igrzyska, gdyż kobieta jest już po 30-tce i nie ma zdrowia już do tak wykańczającego sportu, jakim są biegi. Zostaniemy ze skokami i Stochem, w którym jest nadzieja na przyszłość. Być może zespół także da radę pociągnąć i to wszystko, może jeszcze młoda Monika Hojnisz, która była szósta w biathlonie, wykona progres i wskoczy na podium. Jednak osobiście uważam, że dojdzie do powtórki z Sydney. Tajner będzie nas uważał za potęgę sportów zimowych i mimo, że w klasyfikacji medalowej jesteśmy w top 10, to warto zauważyć, że spośród 17 drużyn mamy najmniej medali. Wybitne jednostki to za mało, aby uważać się za kraj rozwinięty w sportach zimowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą miejsca do trenowania, będą sukcesy, nie każdy ma w życiu takiego farta jak Brodka i może trenować w kozackich miejsach. Po IO 2012 było podobnie tylko w przypadku naszego człowieka od podnoszenia ciężarów jeśli mnie pamięć nie myli który wogole nie przygotowawal się do IO w Polsce bo nie miał zbytnio gdzie...

A tak wogole to Tusk chyba zapomniał że Lodowiska dla łyżwiarzy były obiecane już w latach '80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może trzeba jak Holendrzy specjalizować się w jednej dyscyplinie. Zgarnęli już 20 medali i wszystkie w łyżwiarstwie szybkim (short track też do tego zaliczam)

http://uk.eurosport.yahoo.com/olympics/sochi-2014/medals/?country_code=ned&details=1

W reprezentacji też prawie sami łyżwiarze, do tego kilku bobsleistów i snowboardzistów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporty olimpijskie to największa nuda. Bieganie czy skoki narciarskie? Ja wiem, że idę pod prąd, ale mi to by z tej olimpiady starczył z jeden medal. Z hokeja, jedyne co da się oglądać. Reszta? Te medale mnie kompletnie ziębią. To samo na letniej, jest piłka ręczna, nożna, koszykówka, siatkówka, tenis, boks i zapasy. Resztę można olać. 

Nie ma torów dla łyżwiarzy, ojeju smutno mi. Jakbym miał wybrać by im jakiś postawić czy zrobić normalne obręcze na moim orliku, to bym parę osób zmartwił. I to niekoniecznie te same, z którymi w tego kosza gram.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wszystko kwestia podejścia do sportu

jednych kręcą sporty drużynowe drugich indywidualne 

 

trzeba pamiętać że w tych niszowych dyscyplinach IO to święto większe niż MŚ dla piłkarzy

sporty drużynowe mają tą przewagę że łatwiej kibicom identyfikować się z drużyną narodową, która jest czymś stałym niż stale zmieniającymi się jednostkami

 

są jednak sporty takie jak biegi (letnie, zimowe) oraz pływanie tj. indywidualne sporty masowe w których jednostka może stać się kimś i dla takiej jednostki na wydarzenia sportowe w danej dyscyplinie walą tłumy po to aby zobaczyć kolejny rekord, kolejny rekordowy medal - teraz Bolt, niedawno Phelps, w zimowych Deahlie i Bjoerdalen

jest (było) jeszcze kolarstwo - Indurain, Armstrong (był) i być może będą kolejni

i na koniec tenis - sport który najbardziej podziwiam (mimo że aż tak wielkim fanem tego sportu nie jestem) ze względu na to że tam jest potrzebna kondycja, siła fizyczna, taktyka, technika i silna psychika, umiejętność gry na różnych nawierzchniach 

 

chcę powiedzieć że bardziej do mnie przemawia sukces sportowca jako jednostki niż sukces sportowca jako część drużyny

łatwiej też będzie się takim sportowcom przebić w rankingach GOAT niż sportowcom drużynowym

 

Ruscy przegrali, bardzo się cieszę ze względu na Władimira 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.