Skocz do zawartości

All-Time Fantasy Draft Rappar - Koelner


Przem

Rekomendowane odpowiedzi

RAPPAR GAMEPLAN 

 

 

Koelner ma świetny skład, który ciężko ugryźć. Jednak ma słabości, które anuż wystarczą.
słaby shotblocking(jest tylko Shaq i o tym więcej dalej)
epicko słaba D Reggiego i Peji
słaba mobilność Shaqa(jego defensywy z PO były słabe)
chimeryczny rzut Artesta i Oakleya z możliwością od nich podwajania

Startuję z moją klasyczną 5:
Pippen 36(24 jako PG, 12 jako SF)
Pierce 36(36 jako SG)
George 36(24 jako SF, 12 jako SG)
Gasol 32(16 jako PF, 16 jako C)
Gasol 32(32 jako C)
Z ławki:
Kirilenko 20(12 jako SF, 8 jako jako PF)
Johnson 24(24 jako PG)
Brand 24(24 jako PF)
Kirilenko może grać więcej jako SF, jeśli ktoś z obwodu ma problem z faulami, Brand więcej jako PF, jeśli któryś z dwójki Gasoli ma problem z faulami.
Jak widać nie gram nikim za dużych minut, staram się właśnie tak rotować, żeby każdy był zdrowy, wypoczęty i uśmiechnięty. Pozwoli mi to na dużą intensywność w obronie, która ma pozwolić na szybkie help&recover.
Shaq w oczywisty sposób dominuje parkiet i to on jest moim głównym celem do ograniczenia. Z 00’ to jest właśnie seria z Blazers, w której nie zachwycał. 26 pkt w 45(21 per 36) minut na 55% TS. Do tego w dwóch ostatnich grach dopiero słabo wystąpił - średnia 17,5ppg w 47,5 minut. Dlatego też staram się bronić tak jak tamto Portland. Mam “Sabonisa” w osobie Marca, który jest bardzo podobny do Litwina, a jednocześnie jest lepszym obrońcą, ma wzrost i masę konieczną do przepychania się z Shaqiem. Główna zasada - nie frontuję Shaqa, staram się go wypchnać jak najdalej od kosza, ograniczajć low post do minimum. Jednocześnie staram się analogicznie do pary z Seattle w meczach przeciw Hakeemowi grać jak najagresywniej na obwodzie - mam dwójkę Pippen/George, którzy w obronie są prawdziwymi demonami. Przypominam - tegoroczne Pacers best D eva.
Krycie podkoszowe mam oczywiste, na obwodzie z kolei Davisa kryje Pippen, Millera Pierce, Artesta George. Specjalnie daję George na Rona, bo wtedy może najaktywniej pomagać, co jest ważne przy podwojeniach Shaqa i ogólnej help D, bo może grać głębiej, starając się przechwytywać i odbijać podania. Jest w tym genialny. Pierce daję na Millerze, cięzko Reggie’go ograniczyć, ale mam ten atut, że jeśli picki stawia ktoś kryty przez George/Kirilenko, mogę swobodnie switchować.
Na szczęście dla mnie Koelner nie może grać tego co bronię najgorszej - P&R, a w pozostałych aspektach mam akurat kozacką obronę.

W ataku gram dawno zapowiadane trójkąty, najbardziej przypominające Lakerowskie z 2b2. Staram się grać pinch post przez Marca, jego świetny jumper, szczególnie z okolic lini ft(85%) zmusza Shaqa do wyjścia z pomalowanego, to jest osoba, która musi kryć blisko, bo nie jest mobilna, nie gram Marciem w ogóle post up, bo m2m defense to najlepsza cecha Shaqa, a właśnie wykorzystuję go do rzucania jumperków i podawania, kreowania, to jeden z najlepiej podających centrów w historii.
W rogu stoi Paul George, prze niesamowicie mocny rzut z rogu http://stats.nba.com...PlayerID=202331


KOELNER GAMEPLAN

 

 

  1. Atak.

W ataku grę opieram na tym co już napisałem. Czyli opieranie ofensywy na Shaqu, zasłonach na Millera oraz picki z Baronem Davisem. Gdzie widzę przewagi?

  1. Atak opieram na Shaqu, inside-outside. Widzę przewagę w tym, że Shaq jest praktycznie nie do powstrzymania dla białych braci czy undersize Branda. Bronić 1 vs 1 muszą go all-time defensorzy lub podwojenia. Rappar ma lepszych obrońców na obwodzie. Dlaczego jego obrona będzie słabo wyglądać? Otóż jeśli będzie podwajał Shaqa to potrzeba dobrych zawodników rotujących a bracia Gasolowie ani Brand nie są dobrzy w tym elemencie, więc przy podwojeniach mam wiele open shotów lub nawet easy points pod koszem. Bardzo dobrze bez piłki grał Miller oraz Stojaković, Christie którzy cutowali oraz robili backdoory. W tym ataku nie powinienem mieć problem z ball moveming ponieważ Artest oraz Miller w Indianie Pacers grali w podobnym systemie gdzie dokarmiali Jermaine O’Neala na izolacji na low-post. Cuttowali, świetnie grali specjing. W tym ataku Baron Davis wyprowadza piłkę przez połowę i podaje piłki na skrzydło do Artesta lub Millera a Ci entry pass i rotacja. Baron Davis ma robić przewagę przy rotacji gdzie może złamać schemat mijając 1 vs 1 i mając opcje do podania po minięciu linii obrony na wolne skrzydło do skrzydłowych lub easy points z pod deski dla O’Neala lub Wallace. W tym ataku piłka jest w rękach Shaqa oraz w mniejszej części u Barona Davisa który będąc szybszy i niższy niż obrońcy Rappara będzie miał przewagę w pierwszym kroku.
  2. Drugi atak to oczywiście biegający po zasłonach Reggie Miller/Stojaković. Tutaj zależy od tego jak na zasłonach będzie się zachowywał Rappar, jeśli będzie pomoc wysokich na Millera/Stojakovica to wtedy entry pass do Shaqa lub Wallace a Oakley będzie spełniał rolę Ben Wallace z Detroit, jeśli nie będzie pomocy to koszenie za trzy. I tutaj ten atak będzie funkcjonował najczęściej jak zejdzie odpocząć Baron Davis. Tutaj warunki fizyczne obwodowych Rappara spadną na znaczeniu. Ponieważ mocne zasłony od Shaqa/Oakleya/Wallace dają przewagę po zasłonach Millerowi/Stojakovciowi uciekający od wysokich SFów Rappara.
  3. Trzeci atak to Baron Davis na pickach. Ten atak jest przewidywalny jak zejdzie z boiska Shaq (czyli 5 minut). Z Shaqiem to będzie atak sporadyczny aby zmusić obronę Rappara do rotacji i gubienie się Gasoli. Baron Davis będzie Gasolów jeździć. Z Oakleyem oraz Wallace to pick pop out.
  4. Napędzanie tranzycji przez Barona Davisa. Gasole nie nadążą za Shaqiem.

 

Praktycznie w ataku nic nie zmieniałem. Jeśli się gra z drużyną, która ma przewagę fizyczną na obwodzie ale traci pod koszem to trzeba wrzucać jak najczęściej pod kosz. Tutaj mam zawodnika, który spełnia tę rolę świetnie. A to zmusza przeciwnika do zagęszczania środka a mi pozwala to na openshoty na obwodzie. Dlatego świetnie, że nawet jeden u mnie zawodnik z obwodowych nie jest beztalenciem za trzy. Ball movement mam zachowany ponieważ odsyłam do meczów Artesta w Pacers ( jeden mecz z 2004 wyszedł na rutracker). Artest w Indianie spełniał rolę człowieka od entry pass do Jermaine O’Neal więc będzie to samo tutaj robił. Czasami się wbije pod kosz. Wallace w Detroit nie potrzebował piłki dlatego go wziąłem właśnie z późniejszego okresu. Zostaje mi Baron Davis. Ale proszę państwa, Shaq grał w drużynie z Kobe Bryantem to więc z Baronem Davisem sobie nie poradzi?:)

Zastanawia mnie kim będzie Rappar bronił Barona Davisa. Na Millera nadaje się tylko George a Miller sobie dawał radę z całymi obronami na niego, wtedy zostaje Pippen i Pierce. Przeczuwam, że Pierce pójdzie na Artesta a Pippen na Barona, więc tutaj na pickach jest ogromna przewaga oraz w szybkości.

 

Większość w ataku to inside outside. Przy dominacji na środku Shaqa mogę dostarczać piły na zewnątrz do bombardierów jak Miller czy Stojaković. 
Gdzie Davis będzie się zajmował penetracją tam Artest będzie zajmował się cutami. 
 

  1. Obrona.

 

Moim przeciwnikiem jest Rappar. A Rappar nie ma żadnego pick’n’rolle game zawodnika ani pod koszem ani na obwodzie. Więc moja jedyna słabość czyli pick’n’roll game na Shaqa, który bronił zawsze under się rozwiązała. Jedynie może być KJ ale Gasolowie to żadni rolerzy a KJ to żaden pick’n’roll zawodnik. Nie mam pojęcia co będzie Rappar grał w ataku więc tak naprawdę skupię się na grze indywidualnej ponieważ nawet nie wiem czy jego ekipa gra podstawowe picki czy izolacje czy grają tylko 1 vs 1 :D

  1. W ofensywie groźniejszy ma Rappar obwód. Więc pomoc będzie szła od wysokich a nie od niskich do wysokich.
  2. Pod koszem mam Shaqa/Wallace/Oakleya więc zagęszczam tam aby niscy zawodnicy (1-3 pozycje) nie mogli grać tyłem do kosza. Więc pomoc od wysokich. (help and recover)
  3. Artest/ Christie na zmianę kryją Pierce, który indywidualnie stwarza największe zagrożenie.
  4. Jak Pippen będzie grał tyłem do kosza to żadna pomoc. Baron Davis potrafił grać z wyższymi i niech sobie Pippen rzuca mu przez ręce a jeśli go minie to pomoc od wysokich.
  5. Ponownie zagęszczam środek ponieważ Rappar nie ma all-time shooterów na poziomie all-time. Oprócz George nie ma nikogo a na ławce ma Johnsona oraz Kirilenke.
  6. Shaq-Marc, Wallace-Pau, Artest-Pierce, Miller-George, Davis-Pippen.

 

Tak naprawdę to nie mam pojęcia co Rappar gra. Rappar ma dużo graczy, którzy lubią mid range więc niech sobie rzucają. Pod koszem mam mięso aby zagęszczać(oprócz KJ nie ma first stepu) , na obwodzie mam Millera czy Stojakovicia którzy przestają być dziurą ponieważ dobrze rotują więc contestują rzuty Rappara. Na izolacjach idzie pomoc od wysokich nie od niskich co będzie zmuszać jego graczy na iso do jumperkoania. Niech rzucają sobie jak najwięcej, ja chcę aby moja obrona ich do tego zmuszała.

 

 

 

 

Rotacja:

C: Shaq 43 minuty, Wallace 5 minut

PF: Wallace 30 minut Oakley 18 minut

SF: Artest 39 minut Christie 9 minut

SG: Miller 40 minut Stojakovic 8 minut

PG Davis 40 minut Christie 8 minut

 

 Zespół Rappara stwarza więcej problemów w obronie niż w ataku. Ale w ataku mam na niego lekarstwo w postaci Shaqa, mocne zasłony na Millera oraz przewagę Barona Davisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierzchołek trójkąta stanowi Pau, a w ostatnim kącie jest Pippen, jeśli potrzeba mu kozła, wystaczy podanie do kogoś i szybki zwrot, grali w ten sposób Bulls, w której bardzo często przeprowadzał piłkę(także wzorem tamtych Bulls, robił to Jordan).

Na weak side jest Pierce, wzorem Jordanowskich, tak rozpoczynam atak.

Jeśli pojawi się jakaś sytuacja, korzystam z niej, staram się dużo ruszać bez piłki, każdy zawodnik w moim teamie jest doskonałym passerem i dobrze rzuca, jeśli nic się nie pojawi to zagrywki jakie gram to -

zasłony dla graczy bez piłki, Pippen/Pierce/George każdy potrafi catch and shoot

nie wiem na kim jest Reggie Miller, ale formuję trójkąt z nim na wierzchołku i gram post up na niego(to samo z Stojakovicem)

P&R pary Pierce/Pau, tak jako grali Kobe z Pau, idealnie się w tej sytuacji Gasol czuje, a Shaqa to pięta achillesowa.

post up Gasoli ograniczam do minimum

ofensywa u mnie przyśpiesza przy KJ, który stanowi moje 6th mana, staram się jednocześnie też wprowadzić Branda, tak by ta dwójka zawsze na parkiecie była razem. Kiedy Brand jest boisku, jeden z Gasoli ma być dalej na pinch poście i on wchodzi na mid posta, Pippen na weak side, PG siedzi gdzie siedział. KJ ma u mnie zielone światełko jeśli chodzi o wjazdy w pomalowane, jest w tym all-timerem, a mam jego najbardziej atletyczną wersją, a spacing jest u mnie świetny.

Ogólnie staram się grać jak najbardziej szeroko, co ma utrudniać podwojenia, dużo ruchu bez piłki, a mało kozła, nie mam poza rezerwowym KJ kogoś kto przetrzymuje piłkę(ale i KJ doskonale sobie radził przy grającym sporo z piłką Barkleyu, kiedy to w 93 gdyby nie kontuzje była szansa na best offensive ever), staram się wykorzystywać najsłabsze ogniwa obrony(Peja, Reggie), tworzyć mismatche(wtedy gram iso wysokimi Brand/Pau jeśli nie są kryci przez nikogo z trójki Oakley/Rasheed/Shaq).

 
 
tutaj jest reszta ataku, nie wiem czemu się nie wysłała całość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No więc tak:

nieprawdą jest, że nie mam jak grać p&r, duo Pau-Pierce idealnie się do tego nadaje, przechodzenie Pierce under biorę w ciemno wtedy jego rzutu top of the key

Davis sobie pokryje grającego tyłem Pippena? biorę to w ciemno

Skoro Miller kryje George/Kirilenko, tym drugim gram post up, pomoc od Shaqa? świetnie, Ak47 idealnei współpracował z wysokimi, grubas nie ma szans zrotować, rzut Pau i Marca z czystej pozycji to jest to czego chcę

chce pomagać wysokimi? to jest zdecydowanie najsłabsza strona Shaqa, bardzo wolno rotuje i to jego najsłabsza zaleta, wykorzystuję to grając z daleka Marciem.

Ma bardzo wysokie minuty, wykorzystuję to podkręcając intensywność gry, niech się Baron i Shaq zmęczą, oboje to gracze którzy lubili sobie poimprezować i z wysokimi minutami znacznie spadała im efektywność(per 36)

Mam bardzo dobrych shooterów z midrange, szybki release z mid range dużo bardziej poprawia spacing niż jakiś Battier na obwodzie. KJ tworzył spacing dla Barkleya, Kirilenko ma bardzo dobry rzut z prawej strony(średnio po 15% lepiej niż z lewej) i dlatego wykrozystuję go tylko do rzucania z tej strony boiska

Pippen i Pierce mają first step, nie tylko KJ ma go w mojej drużynie

Pippen jest niesamowitym atletą, dunki z ft itd, szybkei kontry, nie jest wolniejszy od Barona, który musi grać znacznie dlużej(te 7 minut się dużo bardziej odbija niż jako 20% więcej gry tylko).

U mnie wszyscy są przesrani z mid range, ft 80%+ i trójkąty to idealnie wykorzystują

z zagrywek jeszcze mogę grać z KJ handoffy od Gasola, KJ jest niesamowicie szybki i nad zmęczonym Davisem z łatwością będzie się urywał, a Shaq mu nie za bardzo ma jak pomoc

Rzecz jasna jak jest KJ to z frontu go z łatwością pokryje, dawał radę z Jordanem, przy post upie nie będę z siebie zgrywał Basta i rzecz jasna będe pomagał, domyślnie Georgem/Kirilenko albo Pau/Brand.

Ogólnie mało było napisane w gameplanie do czego można się odnieść :/ Ech, teraz pewnie się rozpisze Koelner w rebutalu :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koelner re

 

 

 


słaby shotblocking(jest tylko Shaq i o tym więcej dalej)
epicko słaba D Reggiego i Peji

słaba mobilność Shaqa(jego defensywy z PO były słabe)

chimeryczny rzut Artesta i Oakleya z możliwością od nich podwajania

Pan Rappar wymienił moje wady, których nie może wykorzystać oraz oczywiście je trochę podkoloryzował.

Shotblocking

 Shaq blokował 2.4 w PO (%BLK 4.2), 2.9 w RS (%BLK 5.1) (2 sezony)

Wallace blokował 1.9 w PO (%BLK 4.6),  1.6 w RS (BLK% 3.5) (2 sezony)

Kontra

Marc Gasol blokował 2.1 w PO (%BLK 4.4), 1.8 w RS (%BLK 4.1) ( 2 sezony)

Pau Gasol blokował 2.0 w PO (%BLK 4.1), 1.35 w RS (%BLK 2.8) (2 sezony)

Wychodzi, że moi zawodnicy lepiej blokowali niż zawodnicy Pana Rappara więc PUNKT dla mnie. Oczywiście moi dwaj zawodnicy byli w tym czasie zawsze w finale a u Pana Rappara Marc Gasol odpadł raz znacznie wcześniej. Nie widzę powodu aby w przypadku tego pojedynku użyć to za PIERWSZY argument w dyskusji po któreś ze stron.

Obrona „EPICKO” słaba Reggie Millera oraz Peji Stojakovicia.

Epicko to mocne słowo. Reggie Miller nie był kołkiem w obronie, którego można bezkarnie gwałcić. Miller miał DRAPM  -1.1 więc na poziomie Kobe Bryanta z lat 05-06 oraz dla porównania dam sezon Paula Pierce z lat których wziął Rappar z 05-06 gdzie miał -0.8. Za to Peja Stojaković gra u mnie 8 minut więc to nie jest wielka różnica. Najlepsze obrony ostatnich lat zawsze posiadały jednego lub dwóch słabszych obrońców. W Detroit Pistons z 04 był to Billups i Hamilton, a w Celtics Ray Allen czy jak na to wygląda Paul Pierce.

słaba mobilność Shaqa(jego defensywy z PO były słabe)

Obrona Lakers w 2000 roku ,1 obrona w RS,  14 obrona w PO

Shaq grał w składzie z 36 letnim Harperem, 36 letnim AC Greenem, 32 letnim Glen Rice i 21 letnim Kobe Bryantem.

Obrona Lakers w 2001, 21 obrona w RS, 1 obrona w PO

Shaq grał w składzie z  22 letnim Kobe Bryantem, 26 letnim Fisherem, 31 letnim Rick Foxem oraz 35 letnim Horacem Grantem

Shaq był dwukrotnie wybrany w tych latach do drugiej piątki obrońców NBA przegrywając z Mutombo oraz Mourningiem oraz jak mogły być to słabe obrony w PO jeśli w jednym roku była najlepsza? Man defense był u niego świetny tylko obrona picków była jak to piszą wszędzie „horiible” ponieważ Shaq może bronić tylko under a nie może grać ani switch czy red a Ty nie grasz picków w tym wypadku. 

chimeryczny rzut Artesta i Oakleya z możliwością od nich podwajania

Co to znaczy chimeryczny rzut?

Ron Artest w wybranych dla mnie latach miał TS%

 W PO 53 i 47 w RS 53 i 51

Charle Oakley

W PO 54 i 55 w RS 54 i 55

Pippen

W PO 50 i 52 w RS 51 i 54

 

Gdzie problem?

 

ak widać nie gram nikim za dużych minut, staram się właśnie tak rotować, żeby każdy był zdrowy, wypoczęty i uśmiechnięty. Pozwoli mi to na dużą intensywność w obronie, która ma pozwolić na szybkie help&recover.

Shaq w oczywisty sposób dominuje parkiet i to on jest moim głównym celem do ograniczenia. Z 00’ to jest właśnie seria z Blazers, w której nie zachwycał. 26 pkt w 45(21 per 36) minut na 55% TS. Do tego w dwóch ostatnich grach dopiero słabo wystąpił - średnia 17,5ppg w 47,5 minut. Dlatego też staram się bronić tak jak tamto Portland. Mam “Sabonisa” w osobie Marca, który jest bardzo podobny do Litwina, a jednocześnie jest lepszym obrońcą, ma wzrost i masę konieczną do przepychania się z Shaqiem. Główna zasada - nie frontuję Shaqa, staram się go wypchnać jak najdalej od kosza, ograniczajć low post do minimum. Jednocześnie staram się analogicznie do pary z Seattle w meczach przeciw Hakeemowi grać jak najagresywniej na obwodzie - mam dwójkę Pippen/George, którzy w obronie są prawdziwymi demonami. Przypominam - tegoroczne Pacers best D eva.

Tutaj popełniłeś największy swój błąd w gameplanie ponieważ nie oglądałeś albo oglądałeś słabo mecze Lakers-Blazers.

Po pierwsze Arvydas Sabonis nie jest słabszym obrońcą niż Marc Gasol. Arvydas Sabonis miał 221 cm a Marc Gasol ma 216 cm czyli różnica aż 5 cm. Więc Shaq jest wielkości Marca Gasola ze swoimi 216 cm. A co robił Shaq z Marciem to zobacz na youtube.

[media] http://www.youtube.com/watch?v=F8O7I1UQdCQ[/media]

Tutaj masz 38 letniego Shaqa a Ty chcesz kryć 1 vs 1 z Marciem Gasolem i robić help and recover nie robiąc żadnego trapu-podwojenia. Masz mecze nawet na youtube serię Lakers-Portland. Shaq miał gorszą serię ponieważ bronił go wyższy i bardziej doświadczony Sabonis oraz od razu podwajał go Rasheed Wallace lub Brian Grant jak tylko ktoś ze 45% sygnalizował podanie. Na Shaqa wtedy rzucali całą armię, faulowali ile wlezie a Ty wysłasz Marca 1 vs 1 i tylko help and recover. Po co? Help and recover jest dobry na obwodowych a nie na centrów gdzie Shaq nie wpadnie w jakiś głupi kozioł i straci piłkę. Help and recover u Ciebie jest bez sensu jeśli Shaq ma wolne pole. Jeśli będziesz mocniej naciskał od niskiego to zostaje na obwodzie zawsze jeden open shot. Sabonis w 2001 miał 3.5 DRAPM a Gasol 2012 2.0

Sabonis był wyższy i potrzebował pomocy w postaci podwojeń a Ty zostawiasz Shaqa samego na Marca. W dodatku mój Shaq gra 43 minuty w Twój Marc gra 32 minuty a reszta (9 minut) (tak napisałeś) to na centrze Pau Gasol.

http://www.basketball-reference.com/play-index/h2h_finder.cgi?request=1&p1=onealsh01&p2=gasolma01

tutaj masz statsy praktycznie po prime Shaqa kontra Gasol.

 

Pierce daję na Millerze, cięzko Reggie’go ograniczyć, ale mam ten atut, że jeśli picki stawia ktoś kryty przez George/Kirilenko, mogę swobodnie switchować.

Więc za Millerem ma się uganiać dużo cięższy Paul Pierce. Lorak ,młody Miller mi niepotrzebny.

A picki u mnie stawiają wysocy. 

Miss match

 

Staram się grać pinch post przez Marca, jego świetny jumper, szczególnie z okolic lini ft(85%) zmusza Shaqa do wyjścia z pomalowanego, to jest osoba, która musi kryć blisko, bo nie jest mobilna, nie gram Marciem w ogóle post up, bo m2m defense to najlepsza cecha Shaqa, a właśnie wykorzystuję go do rzucania jumperków i podawania, kreowania, to jeden z najlepiej podających centrów w historii.

Tak samo grał Vlade Divac przeciwko Shaqowi z Kings. Polecam wrócić do tej serii i zobaczyć czy Shaq był krzywdzony. Odsyłam do pojedynków Marc vs Shaq (Old Shaq).

Nie jestem w stanie się odnieść do Twojego ataku ponieważ nie napisałeś co chcesz osiągnąć

- marc gasol u góry, Shaq check

 

 Pippen/Pierce/George każdy potrafi catch and shoot

Napisałem lekka pomoc od wysokich aby niscy mogli zdążyć ale bez żadnej agresji. Zaciskam środek. Catch and shoot to Miller, Allen, Korver, Reddick teraz może George ale nie Pierce czy Pippen lub Kevin Johnson czy Kirilenko. 

 

Za dużo napisałeś opcji w ofensywie i ciężko się do tego odnieść. Twój gameplan bardziej wygląda na przedstawienie składu niż samo granie. Nie masz defender all-time aby bronić Shaqa a w dodatku nie podwajasz go tylko dajesz pomoc. Za Millerem ma biegać Paul Pierce co jest samobójstwem ponieważ Millera trzeba podwajać lub mocno pomagać na pickach a jeśli go zostawiasz samego z Piercem to jest bang, Miller biegał po staggerach od wysokich. Nie napisałeś jak bronisz picki z Baronem (co napisałem w przedstawieniu zespołu). W ataku za to nie wiem nic oprócz tego, że grasz trójkąty oraz próbujesz wykorzystać przewagę na Millerze i Stojakoviciu (8 minut).


nie odpowiadam za kodowanie :D


ja przem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tutaj glosujemy, ale ja glosuje na koelnera, oba sklady mi sie podobaja, ale wydaje mi sie ze koelnera jest bardziej zablansowany, zajebisty spacing do Shaqa, defensywa juz nie wyglada tak zajebiscie ale znowu Rappar w ataku nie sieje grozy tak duzej, chyba glownie z tego powodu ze jako jeden z niewielu jezeli sie nie myle w tym drafcie nie ma jakiegos bardzo zajebistego ofensywnie uzdolnionego centra, takiego ktory przejmuje mecze i tworzy po prostu w c*** problemow

 

malo ostatnio mam czasu takze sory panowie ze tak krotko, ale glosuje na koelnera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kubbas głosy głosami podyskutować można. Ja swój głos wklejam tak czy inaczej tutaj razem z uzasadnieniem.

 

EDIT:

Rappar - Koelner
2:4
Dlaczego Koelner:

-Nie widzę Pippena jako rozgrywającego. Co innego okazjonalnie przenosić piłke przez połowe ,a co innego granie jako rozgrywający. Pippen grający jako pg musi grac inaczej niż przez cała kariere, dostaję piłke w innych miejscach lub cały zespoł traci czas aby Pippen był w stanie zagrac w trojkatach tak jak dotychczas. Do tego w obronie kryjąc Daviesa traci swój najwiekszy atut czyli help defence.

-Wallace jest dobrym fitem do Shaq'a i powoduję że Gasol lub Brand bedą spoznieni do pomocy przy Shaq'u. Ani Marc ani Pau nie są w stanie bronić Shaq'a w prime i zostaną tutaj zjedzeni. Przy podwojeniu od niskich Miller i B.Davies beda zabójczy. (Co innego gdybysmy patrzyli na całośc karier ale w przypadku 2 lat to wybrany okres Davies miał kozacki)

 

-Shaq przy braku odpowiedzi na niego.

-W zespole Koelnera skład wydaję sie dopasowany charakterologicznie i każdy zawodnik ma przypisana role jaka zna i jaka powinien zaakceptowac.Rappar ma trzech zawodników lubiących mieć piłke w reku i oddających duzo rzutów. Dziwi mnie troszke dlaczego to Pierce gra wiecej czasu jako SG a nie Paul George.

----------
Dlaczego Rappar wygra 2 mecze :

-Wystarczy że w ktorymś z meczy nie bedzie na swoim poziomie siedziało obwodowi Koelnera żeby przewaga fizyczna i klasa obronców Rappara zdominowała mecz.

-Shaq w którymś meczu bedzie miał problem z faulami a głowna przewaga Koelnera to własnie brak odpowiedzi na Shaqa.

*Nie zgadzam się z porownywaniem M Gasola do Sabonia. To jest zwykłe myslenie zyczeniowe i spojrzenie na serie z Portland przez pryzmat statystyk a nie ogladniecia tych meczy. Tym bardziej że nawet ograniczenie shaqa do mniejszych zdobyczy punkowych tak angażuje cały zespół żeby tego dokonać ze partnerzy robia zespołowi z dupy jesień sredniowecza.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PG też grał bez piłki, a Pau i Marc mają ograniczenie do kreowania z postu i free jumpshotów. Do tego to czy ktoś grał z piłką jest dużo mniej ważne czy potrafi grać bez piłki, a u mnie nieważne kto ma piłkę, to każdy łącznie z Pippenem daje radę. KJ jest rezerwowym i faktycznie on będzie zjadał najwięcej piłki, ale znowu - reszta nie stoi bezczynnie. 

Głos już oddany, więc nieważne, ale bronię się przed niesłusznym zarzutem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.