Skocz do zawartości

All-Time Fantasy LBS - opis


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli Bradley był wg niesamowitym atletą ? Bo miał idealne warunki fizyczne do gry w kosza.

Albo Nikola Peković?

Nie ponieważ są mało zwrotni i szybcy. Wyskoks Howarda jak na guarda nie jest imponujący, ale jak na centra jest najwyższy. Inaczej się patrzy na motorykę gościa 180 i 220.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki fizyczne to wzrost czy masa.

 

Atletyzm (czy raczej to, jak tłumaczymy amerykańskie "athleticism", bo to raczej nie przypadek, że word podkreśla to słowo ;]), podchodzi raczej pod motorykę.

 

Atleta po polsku niekoniecznie oznacza to samo, co określenie "athlete", jakiego używa się w kontekście NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karl, co ma defensywna zbiórka Love'a do ataku Wolves, bo ja nie widzę związku?

??? Nigdzie o to nie pytałem. Ale widzę, że tutaj też popełniasz błąd, bo związek jest i to bardzo prosty: zebranie piłki w defensywie -> kolejna possession -> więcej szans na zwycięstwo.

 

Odnieś się proszę do tego:

 

1) Czekaj, czekaj. Ale nie zauważyliście, że wy również popełniacie ten sam błąd?

 

Patrzmy na ogół? Ok, to nie zapominajmy o ofensywie! Bo to jest ten ogół, o którym tak się rozpisujesz. Defensywa nie pozwoli ci wygrać spotkania, jeśli nic nie rzucisz w ataku, albo jeszcze mocniej, jeśli nie rzucisz o jeden więcej niż przeciwnik, zostawiając na boku czy to jest 80, czy 120 punktów. O dziwo, w tej historii również jest dołączony motyw zbiórki.

 

Jak TA zbiórka w ogóle ma się do defensywy Love'a?

 

Te pytanie jest zasadne z tego powodu, że obaj (ty i lorak) łączycie element zbiórki wyłącznie z defensywą, co jest błędem, bo jest to element, który także występuje w ofensywie.

 

Co więcej, sugerując, że trzeba patrzeć na ogół, popełniacie ten sam błąd, z tego względu, że defensywa tym ogółem również nie jest, bo ogół to jest atak + defense. Samą defensywą spotkań nie wygrasz.

Edytowane przez karl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warunki fizyczne to wzrost czy masa.

 

Atletyzm (czy raczej to, jak tłumaczymy amerykańskie "athleticism", bo to raczej nie przypadek, że word podkreśla to słowo ;]), podchodzi raczej pod motorykę.

 

Atleta po polsku niekoniecznie oznacza to samo, co określenie "athlete", jakiego używa się w kontekście NBA.

Nic dodać nic ująć - jak ja słyszę jak ktoś myli atletyzm z siłą fizyczną i twierdzi że im bardziej atletyczny jest ktoś to ergo tym silnijeszy to jedyne co można zrobić to wrzucić to do łapu capu choć i tak nadal ta osoba będzie żyła w swojej niewiedzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja pisałem wyłącznie o defensywnych zbiórkach. nie pisałem o ofensywnych zbiórkach. z tego punktu widzenia defensywne zbiórki z definicji nie mogą mieć wpływu na ofensywę, bo kończą possession przeciwnika, a więc są elementem twojej defensywy. innymi słowy, defensywna zbiórka nie może mieć wpływu na atak, skoro jest łapana w trakcie gdy atakuje przeciwnik, a ty possession nie masz. tak więc ja idę klasycznym podziałem na ORtg/DRtg i sposób w jaki one są liczone uniemożliwiają zaliczenie defensywnych zbiórek do ataku. są też inne poglądy, które ten klasyczny podział negują jako sztuczny. te głosy też mają trochę racji, ale jednak klasyczny podział porządkuje i pomaga przy analizie, bo można grę rozebrać na czynniki pierwsze.

nie jestem natomiast przekonany, czy dobrze rozumiem twoje pytanie. tobie chodzi o to, że nie bierzemy pod uwagę ofensywnych zbiórek Love'a, czy to że defensywne zbiórki pomagają w ofensywie, czy może o to że odpuszczanie pozycji w obronie by mieć lepszą zbiórkę daje overall dobry efekt, a my nie wliczamy ich wpływu na atak?

mogę powiedzieć tylko tyle, jakąkolwiek interpretacje byśmy nie przyjęli, mylisz się. zarówno impact czysto defensywny (Drtg) jak i overall, znacznie lepiej wypada jeżeli nie zbiera się na siłę, lecz bez poświęcania innych elementów. podałem ci przykłady którzy zbierali stylem Love'a i wszyscy oni mieli marny impact lub wręcz mocno negatywny. jeżeli chodzi ci o to jaki jest efekt poświęcania obrony dla zbiórki to odpowiedź jest bardzo prosta - na wins takie zbieranie się nie przekłada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym Pudzianem to też nie do końca dobry przykład, bo sam byłem świadkiem podczas ostatnich wakacji, jak dwóch uczestników Mistrzostw Polski Strongmanów o niesłusznym wzroście 170 cm robiło lajtowe paki na wymiarowych koszach, bo mieli takie końskie mięśnie w nogach, że winda była niesamowita. Tyle, że motoryka tego typu ewolucji była odpowiednia 130 kg masy ciała (chociaż jeden jak się później okazało - grał kiedyś w kosza)

 

Tyle, że coś za coś. Duża objętość mięśniowa = słabszy transport tlenu = słabsza kondycja. Dlatego jednak nie zawsze bycie opakowanym mięśniami daje najlepsze efekty.

 

 

Niski punkt ciężkości to strasznie ważna rzecz w tego typu sportach. Dwight Howard ma wysoko postawioną ramę swojego ciała, a Barkley miał to gdzieś w okolicach bioder - przecież to często widać gołym okiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do zapakowania  uwierz mi wcale nie jest ci potrzebna siła fizyczna ba są częste dowody na to że wyciskanie więcej na ławeczce nie przekłada się na wyższy wyskok dosiężny. Najważniejsze są Twoje stawy bo to one pozwalają ci uwolnić energię w jednej chwili i to one zapewniają ci eksplozywność, Musisz je mieć właściwie rozciągnięte. potem musisz mieć sztywne biodra bo co z tego że masz dobry wyskok jak nie lecisz idealnie prosto tylko krzywo, a trzy potrzebujesz mieć silny tyłek może nawet ważniejszy niż silne nogi ale to wciąż nie ma nic wspólnego z siłą tężyzną fizyczną i jesli ktoś piszę że siła jest potrzebna do wyskoku to nie znaczy że nie zna albo definicji siły fizycznej albo atletyzmu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale do zapakowania  uwierz mi wcale nie jest ci potrzebna siła fizyczna ba są częste dowody na to że wyciskanie więcej na ławeczce nie przekłada się na wyższy wyskok dosiężny. Najważniejsze są Twoje stawy bo to one pozwalają ci uwolnić energię w jednej chwili i to one zapewniają ci eksplozywność, Musisz je mieć właściwie rozciągnięte. potem musisz mieć sztywne biodra bo co z tego że masz dobry wyskok jak nie lecisz idealnie prosto tylko krzywo, a trzy potrzebujesz mieć silny tyłek może nawet ważniejszy niż silne nogi ale to wciąż nie ma nic wspólnego z siłą tężyzną fizyczną i jesli ktoś piszę że siła jest potrzebna do wyskoku to nie znaczy że nie zna albo definicji siły fizycznej albo atletyzmu

To zdefiniuj mi pojęcie siła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

macie wielki problem co to siła czy atletyzm. praktyczne znaczenie ma to tylko takie, kto kogo będzie przestawiał pod koszem. z tego punktu widzenia DeAndre Jordan jest przy Thurmondzie kobietą. Barkley będzie przestawiał LeBrona. Dwight nie będzie w stanie drgnąć przeciwko Marcowi Gasolowi etc. porównywanie takich cech ma sens tylko wtedy jeżeli to ma przełożenie na boisko. z tego punktu widzenia Thurmond jest mega atletyczny, bo wysoko skacze, nie da się go przepchnąć i ogólnie dominuje swoją fizycznością w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.