Skocz do zawartości

All-Time Fantasy LBS - opis


LeweBiodroSmoka

Rekomendowane odpowiedzi

Wskaźnik elyego na bank też nie.

 

RappaR mam wrażenie, że odpowiadasz na moje posty tak jakbym próbował trollować. Jedyne na czym mi zależy to dowiedzieć się czegoś, a w tym konkretnym wypadku spróbować sprawdzić, kto jest bdb zbierającym, a kto stat fillerem. Na podstawie luźnych przemyśleń wysuwam jedynie przypuszczenie, iż Howard/Love w teamach, gdzie mieliby konkurencję o zbiórkę i przyszłoby im się mierzyć z takim mistrzowskimi Detroit z lat 88-90, mogliby nie wypadać tak dobrze, jak w obecnych czasach, gdzie tak dobrze zbierających drużyn moim zdaniem nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detroit Pistons nie było nawet pierwsze w swoich mistrzowskich sezonach w zbiórce.

Poza tym jak sprawdzisz kto był stat-fillerem w dawnych teamach? 

Jak dla mnie ostatnie Memphis i obecne Pacers są np. czystą rewelacją w kategorii zbiórek i na pewno nie uważam ich za gorszych od Pistons 90'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielokrotnie już o tym pisałem i nie wiem dlaczego wciąż to pomijasz. to ile zbiórek Dwight miał u boku Lewisa nie miałoby wielkiego znaczenia, gdyby nie fakt że jednocześnie Magic byli w ścisłej czołówce ligi jeśli chodzi o defensive rebounding %. czy to nie jest imponujące? Magic mieli Lewisa na PFie a Dwight tak dominował że samodzielnie powodował, że dobrze zbierali w obronie. Dwight jest po prostu świetnym zbierającym pod względem impactu.

jeśli natomiast chciałbyś zbadać impact rebounderów, to najważniejszy jest team defensive rebounding %. offensive rebounding więcej mówi o strategii trenera niż o impakcie, ale defensive rebounding % zawsze chcesz mieć jak najwyższy. dla przykładu podawałem że Moses/Barkley jak razem grali to Sixers mieli słaby DRB% jako team co jest zadziwiające i wiele mówi o tym jak bardzo ta dwójka jest przeceniana na zbiórkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Detroit Pistons nie było nawet pierwsze w swoich mistrzowskich sezonach w zbiórce.

Poza tym jak sprawdzisz kto był stat-fillerem w dawnych teamach? 

Jak dla mnie ostatnie Memphis i obecne Pacers są np. czystą rewelacją w kategorii zbiórek i na pewno nie uważam ich za gorszych od Pistons 90'

 

Wiem, że nie byli mistrzowscy, chodzi mi po prostu o pewien przykład, gdzie Howardowi/Love'owi przyszłoby sie zmierzyć z klasowym na zbiórce duetem podkoszowych i jak na ich tle by wypadli. Na chwilę obecną ile mamy klasowych zbiórkowiczów? Z resztą nawet nasza zabawa zdaje się to potwierdzać, gdzie większość wybranych podkoszowych przypada na lata pre '00.

Powtarzam po raz 10, nie wychodzę tutaj z twierdzeniem, ale jedynie przypuszczeniem na podstawie eye-testu, opinii itp.

Dlatego nie wiem jak mam to sprawdzić, ale może ktoś ma takową wiedzę i byłby skłonny coś udowodnić ;-)

 

wielokrotnie już o tym pisałem i nie wiem dlaczego wciąż to pomijasz. to ile zbiórek Dwight miał u boku Lewisa nie miałoby wielkiego znaczenia, gdyby nie fakt że jednocześnie Magic byli w ścisłej czołówce ligi jeśli chodzi o defensive rebounding %. czy to nie jest imponujące? Magic mieli Lewisa na PFie a Dwight tak dominował że samodzielnie powodował, że dobrze zbierali w obronie. Dwight jest po prostu świetnym zbierającym pod względem impactu.

 

jeśli natomiast chciałbyś zbadać impact rebounderów, to najważniejszy jest team defensive rebounding %. offensive rebounding więcej mówi o strategii trenera niż o impakcie, ale defensive rebounding % zawsze chcesz mieć jak najwyższy. dla przykładu podawałem że Moses/Barkley jak razem grali to Sixers mieli słaby DRB% jako team co jest zadziwiające i wiele mówi o tym jak bardzo ta dwójka jest przeceniana na zbiórkach.

 

Rozumiem Bast twoje podejście, Dwight mógł zdominować obecne czasy, bo był wówczas najlepszym centrem i nie miał żadnej konkurencji wokół siebie, czy wtedy w lidze oprócz Dwighta był chociaż jeden gracz podobny do Ewinga, Robinsona, Olajuwona z lat 90-tych?

 

Podoba mi się pomysł z badaniem drużynowego Def Reb %. Wyklucza on element związany z siłą bądź słabością ataku, bo % dostępnych zbiórek jest zawsze taki sam. Pozostaje jedynie element konkurencji, co myślicie o kryterium ile było drużyn w danym sezonie z + 70% DRB, jako metodą na sprawdzenie siły zbiórki drużyn w danym sezonie, czy to ma w ogóle sens? Ewentualnie średnia ligowa DRB% drużyn, bądź rel drb%, tak jak to RappaR mówisz, że działa w przypadku mierzenia siły obrony (rel drtg)

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dh, co masz na myśli mówiąc kreowanie gry Jordanowi? uważasz że Jordan potrzebował kogoś kto by mu wykreował grę? jak dla mnie Jordan potrzebował kogoś kto gra z piłką i mu ją dostarczy w odpowiednim miejscu (high post, low post, wing), a on już zrobi całą resztę. 

Chodzi mi o to, że wybierając Mariona jako cytuję: "nowego Pippena" - nie otrzymujesz zalet Pippena, czyli gry z piłką. Marion to transition i cutter w ofensywie, oczywiście nie jest żadnym ball stopperem jak przykładowy Artest, ale to nie jest ktoś kto będzie w stanie czasem potrzymać piłkę, żeby tej piłki Jordan miał jak najmniej i podać mu ją jak wyjdzie na swoją klepkę. U LBS jest taka sytuacja, że tylko Conley jest w stanie udostępnić piłkę Jordanowi. Mało.

 

A reszta jak ją już dostanie, to raczej nie odda.

 

 

 

Co do Howarda: 

http://stats.nba.com/playerTrackingRebounding.html?pageNo=1&rowsPerPage=25&sortField=REB&sortOrder=DES

oraz

http://bleacherreport.com/articles/1841867-is-kevin-love-better-than-dwight-howard-on-the-boards

W tym drugim tekście szczególnie ciekawe jest pokazanie dlaczego warto czasem przymrużyć oko jak patrzy się na adv stats.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a 30 z lat wcześniejszych :-). Z resztą nawet Shaq był często oskarżany o to, że nie miał konkurencji podczas 3peatu,a czy z biegiem czasu kategoria centrów się poprawiła?

 

to jest jakiś mit. Robinson też cały sezon nabijał na bolkach. rywalizacja z zawodnikiem z tej samej pozycji może jest istotna jeśli chodzi o walkę o mistrzostwo a tak to ile razy panowie się spotkają? rivalry game to propaganda mediów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest jakiś mit. Robinson też cały sezon nabijał na bolkach. rywalizacja z zawodnikiem z tej samej pozycji może jest istotna jeśli chodzi o walkę o mistrzostwo a tak to ile razy panowie się spotkają? rivalry game to propaganda mediów.

 

Koelner wiadomo, że większość spotkań nabijach staty na bolkach, ale jest parę statement games, są PO, w których oddzielasz plewy od ziarna, chłopców od prawdziwych mężczyzn, stąd np. wiemy, że David Robinson nie daje zbyt wiele w ataku gdy przychodzi do gry o poważną stawkę z poważnym rywalem. W przypadku DH12 problem jest taki, że nigdy nie przyszło mu się zmierzyć w rywalizacji o zbiórki, a właściwie ogólnie z centrem podobnej klasy jak on. Nie potrafię założyć od tak, że Howard będize tak dominujący w obronie i na deskach, jak ma to miejsce teraz przeciwko wszystkim all-time centrom, których tu zebraliśmy.

 

RappaR, oprócz ilości wyborów jeszcze by trzeba było wziąć ich jakość, chyba więcej "starszych wyborów" poszło wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym kiedy środkowi (czy podkoszowi bo chyba to RappaR liczył) i w jakiej kolejnosci warto uwzględnić że przy wyborach patrzymy tylko na całkowita klasę środkowych a tutaj warto sprawdzić innych dobrze zbierających (warunki + skille) bo może sie okazać że w latach 90-99 np wielu zawodnikow bedzie niedecenianych na zbr przez to z kim się mierzyli. Ale wydaje mi się ze przynajmniej pogladowo mozna popatrzyć na zawodnikow ktorzy grali w jednych i drugich latach jak wspołczynnik zbiorek im sie zmieniał.


W pierwszej eundzie poszło 4 wysokich z 00'
Howard spotkal sie w PO z parą Gasol/Bynum i wciąż świetnie zbierał.

 

Z iloma z nich mierzył się Howard? Policzyłeś Duncan'a, Shaq i KG np

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Howard gra od sezonu 04-05 i :

Shaq mniej więcej od tego sezonu jest shaqiem "mam wszystko w dupie w przenosi i dosłownie"

Duncan Prime w 04-05

Garnett Prime w 04-05

 

Co ciekawę patrze na Duncan (per36 min) i mimo upływu lat zbiera na tym samym poziomie co w latach wcześniejszych. Jako że ubytki fizyczne są oczywistę to na utrzymaniu ilości zbiórek moze wpływac własnie obniżenie poziomu innych graczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co skrajności. Akurat na pozycji środkowego zarówno pod względem warunków fizycznych,umiejętności liga zrobiła krok w tył. I wg mnie oczywiście small ball jest możliwy głownie przez to że naprawdę klasowych środkowych nie ma. W czołówce środkowych w latach 90-99 znalazłby się kto : Howard (Nie wiem czy TOP5) i ??? Marc Gasol,Bogut (zdrowy) może Hibbert ale akurat jego nie bardzo widzę w czołówce tamtych lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kim się mierzył KAJ? Moses Malone, Artis Gilmore, Nate Thurmond Wes Unseld, Elmore Smith, Bob Lanier, Elvin Hayes, Dave Cowens Bill Walton, Robert Parish, Wilt Chamberlain,Jack Sikma, Walt Bellamy, Młodzi Hakeem i Ewing i pewnie jeszcze parę dobrych nazwisk pominąłem.

 

To, że Shaq z nikim konkretnym się nie zmierzył, to już sam powiedziałem, może jedynie Zo, był jako takim rywalem, dlatego ten sam problem widze u Howarda/Love'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem, ale już po samych statach widać, że np przeciwko Thurmondowi, który był jednym z najlepszych obrońców ever KAJ miał przecholernie ciężko. Najgorsze w dyskusji z Tobą jest to, że nie dochodzi się do puenty tylko ciągle coś nowego dowalasz. Wymieniam Ci X nazwisk jako dowód na wysoką konkurencję, której Howard nie ma, a Ty zmieniasz mi teraz temat dyskusji, na to jak Jabbar przeciwko nim wypadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.