Skocz do zawartości

All-tme fantasy 2014 - Ignazz


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

baseline pick and roll to element trójkątów granych przez Lakers, powinieneś wiedzieć ;]

Oglądam pod gameplan Lal z 2b2 i tutaj faktycznie są co jakiś czas p&r Kobe i Gasol.

Ok koelner, po prostu kiedy wpisalem Shaq p&r nie pojawil sie nawet jeden przyklad, dlatego watpilem.

no tak, nawet ja od razu pomyślałem o tym alleyu z Blazers ;]

Ja nie, pewnke ma to jakiś związek z tym, że wiem czym p&r jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaq generalnie uważał, że pick and roll jest dla leszczy i wolał trzymać dupsko w pomalowanym.

 

więc takich typowych p&r za wiele sobie nie przypominam.

 

ale baseline z triangle jednak bywały

 

co do późniejszych Lakers, to Kobe z Gasolem też nie zawsze trzymali się triangle i często, zwłaszcza w czwartych kwartach, atakowali w ten sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ok koelner, po prostu kiedy wpisalem Shaq p&r nie pojawil sie nawet jeden przyklad, dlatego watpilem.

 

ogólnie jak będziesz szukał też picków z Bulls Jordana to też nie wiele znajdziesz. u Phila Jacksona dość mało tego i z tego co pamiętam (mam nadzieję że Jendras więcej napisze) bardziej to wynikało z jakieś reakcji na poczynania na boisku. mi nawet nie będzie bardziej chodziło aby Shaq kończył jak Amare czy Malone ale jak sam widzisz po tym jednym picku w obronie tego byli zaangażowani Miller, Smiths, Davis i nawet dochodził jeszcze Jackson. mi bardziej zależy na wymuszaniu rotacji i skupienia w tej części boiska obrony aby móc to rozrzucić. wiele osób widzę, że widzi pick and roll w stylu Nasha gdzie bywały jego ekstra passy czyli bezpośrednio do rollującego ale to się rzadko zdarza i wymaga świetnego gracza niskiego na picku jak i finishera, w picku and roll bardziej liczy się ekstra pass czyli jak niski wykorzysta zasłonę , oddaje do kogoś na 45% a ten robi entry pass do rollującego wysokiego. i tutaj jest u mnie wielka szans ponieważ jeśli będzie szła większa pomoc na obwód to shaq zostanie z pfem pod koszem i wtedy mam open shot, jeśli dojdzie sf to go shaq zje.  tak to sobie wymyśliłem i mam nadzieje, że jesteście to w stanie sobie jakoś częściowo wyobrazić :smile:

mam w s5 3 graczy ofensywnych więc musiałem wymyślić na nich atak ,shaq ma ,miller ma ,a davisa wolę na picku niż grającego back to basket lub 1 vs 1.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shaq generalnie uważał, że pick and roll jest dla leszczy i wolał trzymać dupsko w pomalowanym.

 

więc takich typowych p&r za wiele sobie nie przypominam.

 

ale baseline z triangle jednak bywały

 

co do późniejszych Lakers, to Kobe z Gasolem też nie zawsze trzymali się triangle i często, zwłaszcza w czwartych kwartach, atakowali w ten sposób.

O tym wspomniałem - w G1 finałów mieli takiego klasycznego p&r niczym Nash/Amare, masz może jakieś dane gdzieś jak sobie Gaso radził jako rolujący?

 

 

tak, masz racje to nie jest p&r, zobaczyłem początek filmiku i myślałem, że to o tą akcję kolnerowi chodzi - przestań się już przypierdalać RR bo to już jest nudne... ja też już nie zamierzam się użerać bo po prostu szkoda na to mojego i Twojego czasu, nie ?

Ale ja już się z tobą nie użeram, dałem sobie spokój po ostatniej dyskusji w myśl zasady, że z idiotą się nie rozmawia, bo sprowadzi na swój poziom. Ale ta zasada się pośmiać z idioty nie zabrania :)

ogólnie jak będziesz szukał też picków z Bulls Jordana to też nie wiele znajdziesz. u Phila Jacksona dość mało tego i z tego co pamiętam (mam nadzieję że Jendras więcej napisze) bardziej to wynikało z jakieś reakcji na poczynania na boisku. mi nawet nie będzie bardziej chodziło aby Shaq kończył jak Amare czy Malone ale jak sam widzisz po tym jednym picku w obronie tego byli zaangażowani Miller, Smiths, Davis i nawet dochodził jeszcze Jackson. mi bardziej zależy na wymuszaniu rotacji i skupienia w tej części boiska obrony aby móc to rozrzucić. wiele osób widzę, że widzi pick and roll w stylu Nasha gdzie bywały jego ekstra passy czyli bezpośrednio do rollującego ale to się rzadko zdarza i wymaga świetnego gracza niskiego na picku jak i finishera, w picku and roll bardziej liczy się ekstra pass czyli jak niski wykorzysta zasłonę , oddaje do kogoś na 45% a ten robi entry pass do rollującego wysokiego. i tutaj jest u mnie wielka szans ponieważ jeśli będzie szła większa pomoc na obwód to shaq zostanie z pfem pod koszem i wtedy mam open shot, jeśli dojdzie sf to go shaq zje. ogólnie tak to sobie wymyśliłem i mam nadzieje, że jesteście to w stanie sobie jakoś częściowo wyobrazić :smile:

W Bulls aż tak rzadko picków nie było, regularnie się pojawiały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale ja już się z tobą nie użeram, dałem sobie spokój po ostatniej dyskusji w myśl zasady, że z idiotą się nie rozmawia, bo sprowadzi na swój poziom. Ale ta zasada się pośmiać z idioty nie zabrania 

 

a kukułe umyłeś?

 

apropo tamtej dyskusji to napisałem dokładnie to samo co P_M parę postów później, Ty wolałeś się mnie czepić bo jestem łatwiejszym celem, ale na zarzuty podane w tym czy tamtym poście do tej pory nie odpowiedziałeś. Pamiętaj, że w życiu różnie bywa i ktoś Ci kiedyś mordę obije za takie kozaczenie, bo jak wiesz w necie każdy jest mądry, ale rzeczywistość to zupełnie co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- fajnie pod koszem (zdecydowanie jedna z najlepszych drużyn pod tym względem), ale obwód słaby jak na ligę all time. szczególnie że zamierzasz grać Horrym i Johnsonem jako SF - zupełnie się do tego nie nadają (trzeba było brać młodego Roberta z rockets).

Cały system dwóch wież w Spurs przecież spopularyzował David Robinson z Duncanem w late 90s. Z tym, że David Robinson to taki bardziej PF in center body, a Alonzo Mourning z PFa jest tylko undersized. Nie widzę tego tak dobrze.

 

Pojawił się gdzieś głos, że z Duncanem i Mourningiem nie można biegać coast2coast ?! Jeśli nie z młodym Duncanem, to z kim?! Masakra, chyba nie pamiętacie jak ruszał się młody Timmy. Prawie jak Gazela.

Nie mówiąc już o outlet passach - Duncan to ścisły top ever.

 

Horry na SF występował w Lakers i przeprowadzał nawet czasem piłkę przez halfcourt, ale full time job na SF to nie specjalnie.

Larry Johnson przed kontuzją to już w ogóle - klasyk wśród klasyków na PF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kukułe umyłeś?

 

apropo tamtej dyskusji to napisałem dokładnie to samo co P_M parę postów później, Ty wolałeś się mnie czepić bo jestem łatwiejszym celem, ale na zarzuty podane w tym czy tamtym poście do tej pory nie odpowiedziałeś. Pamiętaj, że w życiu różnie bywa i ktoś Ci kiedyś mordę obije za takie kozaczenie, bo jak wiesz w necie każdy jest mądry, ale rzeczywistość to zupełnie co innego.

To co najwyżej będę miał pizdę pod koszem. Nie jedną dostałem, nie jedną dałem, not big deal.

P_M zaś zaś nie potrafił użyć statystyki i napisał bzdury, ale przynajmniej wie co znaczy zjadanie piłki i ballhog. I p&r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wsadzą Cię w ten kosz do góry nogami i zostawią na noc

 

p&r - wysoki stawia zasłonę graczowi z piłką po czym rolluje do kosza, czego tu nie wiedzieć, geniuszu?

 

ja wiem, że masz żal o to co napisałem w temacie z Twoim opisem, ale sam sobie na to zasłużyłeś z racji niewyparzonego jęzora i dania dupy w temacie organizacji ALF. Jeśli nie zrozumiesz, że nie jesteś żadną alfą i omegą to marny Twój los.

 

 

 

chciałbym abyście wpadli na siebie w losowaniu

 byłoby na pewno ostro ;)

 

 

 

Ja dopiero, nie musiałbym się martwić jego głosem.

 

nie musisz się tym martwić, wszelkie animozje w momencie głosowania odkładam na bok, jeśli Twój gameplan będzie lepszy od przeciwnika na pewno oddam na Ciebie swój głos. 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.