Skocz do zawartości

All-tme fantasy 2014 - Ignazz


ignazz

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym sprostować oczywisty błąd i niekonsekwencję w datowaniu bo widzę, że całkowicie NIEKONSEKWENTNIE i w sumie błędnie wpisałem datę przez dwa różne systemy.

 

z jednej strony mam 01-02 w Duncanie co jest oczywiste, że najlepszym w karierze był sezon mistrzowski 2002/3 więc datuję to na 2001/2002 i 2002/2003 a zaraz w Mourningu robię drugi system gdzie 96/97 to już dla mnie wybór 1995/96 i 1996/97.

 

Aby uniknąć nieporozumień poprawiam daty na całościowe i mam nadzieję, że uznacie ten opis jako sprostowanie omyłki bardziej pisarskiej niż chęć oszukania...

Mam nadzieję, że zrozumiecie na przykładzie pogrubień błąd logiczny a nie merytoryczny!

 

OK?

 

Alonzo Mourning 1995/96 i 1996/97  First All NBA, 2nd All NBA, 2x DPOTY, 2x Dteam, 7 x ASG, złoto na Olimpiadzie i MŚ
PF Tim Duncan 2001/02-2002/03 oba sezony z MVP, MVP Finals reszta nagród poniżej

PF/SF Robert Horry 2000/01-2001/02 7 tytułów

PF/SF Larry Johnson 1991/92-1992/93 ROTY i złoty z MŚ, 2x ASG, 2nd All NBA
SF Chris Mullin 1989/90-1990/91 7x ASG, First All NBA, 2x 2nd All NBA, 1x 3rd All NBA
SG Joe Dumars 1992/93-1993/94 2nd All NBA, 2x 3rd All NBA, 6x ASG, MVP Finals, 4x AllDefensive Team, Second Deffensive Team
PG Ch. Billups 2005/06-2006/07 MVp finals, 5x ASG, 2nd All NBA Team, 2x 3rd, 2x All Defensive 2nd Team

PG/SG Deron Williams 2008/09-2009/10 - ASG x3, rookie team, 2nd All NBA, 2 złote Olimpiady

 

 

 

 

Wybór graczy:

 

- wysokie IQ

- size (poza Mourningiem bo LJ wystawię na SF czasem) większy niż średnia pozycji

- tytuły mistrzowskie jako podstawa wyboru a posiadają je Duncan 4, Mourning, Horry 7, Dumars 2 Billups = 15 statuetek

- PO performance

- siła pod kosz plus zagrożenie zza łuku ( 5 z 7 graczy z zasięgiem)

- twardość fizyczna i mentality... sk****syństwo mile widziane ;-)

 

 

Oczywiście to skład obudowujący Tima Duncana z jego najlepszych lat. Dobór graczy z każdej pozycji wręcz klasyczny bez fajerwerków i nastawiony na przede wszystkim obronę. Najsłabsze ogniwo w obronie Mullin ( ponad 2 przechwyty, mało fauli) ma do pomocy Horrego i występującego czasem na tej pozycji samego Larrego Grandmother Johnsona (stąd wybrane te lata LJ aby jak młody nadążał na tej pozycji )

 

Cechą charakterystyczną jest obecność size'u bo zarówno para G jak i dobierany na SF jeden z nominalnych PF mają robić przewagę wzrostu/siły kosztem mobilności. Stawiam przy Duncanie na spokojną ustawioną pozycyjną koszykówkę. W ataku na szaleństwa ma pozwolenie Chris Mullin który może wykorzystywać dłuugaśne podania Duncana po zbiórce do kontry. Jednakże ze względu na to, że 5 graczy grozi trójką gram ustawioną pozycyjną koszykówkę.

Z racji posiadania Zo pod koszem własnym do kontr często będzie biegał bardzo szybki wtedy właśnie Duncan!

Wybór późniejszych lat u niskich jest spowodowany właśnie wskaźnikami za 3.

Cały atak idzie przez środek bo podkoszowi w wybranych latach byli mega efektywni:

 

Duncan: RS 25,5, 23,3 na ponad 50% skuteczności PO: 27,6 (!) i 24,7 45%FG, 53% gdzie FT% było także wysokie bo 79,9 i 71 % PO: 82%FT i 68%FT

 

Zo: RS 23,2(!) i 19,8 na 52,3 i 53,5 %FG) w PO:18,0 i 17,8 na 49%FG)

 

bardzo mocny nacisk na podkoszową strefę umożliwia mi Duncan mający wtedy rewelacyjne podania i wskaźnik asyst RS: 3,7, 3,9, w PO: 5,0, 5,3 (!!!). bez podwojeń w tamtych czasach będzie ciężko zatrzymać Tima 1:1.

Produkcja punktów Zo i efektywność (w 1996 ponad 23 punkty na ponad 52) sprawia, że liczę na równe punktowanie spod kosza.

 

Obrona skupiona na obwodowym chronieniu rzutów trójkami ma zapraszać do wjazdów pod kosz gdzie spotkać się można ze ścianą bloków:

Duncan RS: 2,5 i 2,9  PO: rekordowe 4,3 (!), 3,3

Zo: RS: 2,7 i 2,9 PO: 1,0 2,7

 

Bardzo rzadko będę podwajał podkoszowych bo obaj są elitą w D 1 on 1. Duncan będzie krył często gorszego (słabszego) podkoszowego bo był wtedy bardzo mobilny stąd czasem odetchnie.

 

Rozgrywający mają za zadanie poprawnie i bez szału przekozłować piłkę w ataku i straszyć zarówno 3 jak i przy lżejszych graczach przeciwnika pograć tyłem wykorzystując fizyczną przewagę. Dumars mimo bardzo dobrego panowania nad piłką (klepał czasem w Pistons na PG) rzadko na PG.

 

późny Dumars 1992/93-1993/94 wybrany ze względu na dużo lepszą grę na dystansie za 3:

był on wtedy najlepszym obrońcą (nominacja do All NBA Defensive First Team oraz do 2nd All NBA Team!!!)

 

Dumars: RS: 37,5 i 38,8% za 3 i ogólnie 23,5PPG oraz 20,4 przy dobrych podaniach 4,0APG i 3,8) ma być dystrybutorem pomocniczym.

 

Billaps  2005/06-2006/07: kolejny "późny" wybór ze względu na lepsze rzuty za 3 i rekordowy wskaźnik asyst, wybór do All NBA 2nd Teamu i All Defensice 2nd Team oraz All NBA 3rd Team.

RS: 18,5 PPG i 17,0 na 43,3 i 35%  3 w PO 18 i 18,6 PPG na 34% i 39% za 3 główny klepacz RS 8,6  i 7,2PO 6,5APG  5,7

 

Ostatni brany bodajże członek top #50 ku zaskoczeniu bardzo późno wybrany w drafcie Chris Mullin 1989/90-1990/91 to brylant ofensywny i najsłabsze ogniwo w D ale po przeglądaniu meczy nie uważam go za jakiegoś mega cieniaka w D. Solidny wyrobnik z talentem rzutowym którego przy takich podkoszowych potrzebowałem. Klasyk z dwóch nóżek będzie rzucał swoje punkty przy podwojeniach lub z kontry. Mega uniwersalny!!!

Bardzo duża ilość przechwytów i zaskakującą serią trafień za 3 w PO)

 

Mullin:

 

RS: 25,1/5,9/4,1/1,6 przechwytu!!! i 25,7/5,4/4,1/2,1 (!)

bajeczne procenty: 53,6/37,2/88,9 oraz 53,6/30,1/88,4

przy tylu przechwytach niski rating fauli (koło 2)

w PO tylko jeden z sezonów, w 8 meczach 23,8/7,3/2,9 1,9 i 1,5 bloków na skuteczności 52,7, 69,2 za 3 9 z 13 (!!!!), 86%FT

 

Larry Johnson:1991/92-1992/93

 

RS: 18,6/11/3,4 i 1 steal na 49%FG i 83%FT i 22,1/10,6/4,3 na 52,6%FG i 77%FT

jeden sezon w PO: 19,8/6,9/3,3 na 55,7%FG i 78,8%FT

daje mi mobilną wersję podkoszowego w połączeniu ze slasherem... większość dunki, poprawia widowiskowość w pierwszych sezonach bardzo szybki na nogach może pograć w SF

pure siła i brutalność

 

Robert Horry - spec na ostatni rzut 2000/01-2001/02

bardzo pomocny gracz na końcówki ale i na przełamanie przeciwnika. Zero błędów, mało strat, sporo wyrwanych piłek w kluczowych momentach!

późny wybór z mistrzowskich sezonów z lakers kolejny wybór podyktowany lepszym procentem rzutów za 3. Może broniić rozciągających PF lub SF. Uniwersalny z mentalnością Mistrza.

 

% za 3 w RS: 34,6 i 37,4

% za 3 PO: rośnie 36,2 i 38,7

produkcja w PO bardziej pokazuje jego przydatność: 5,9/5,2/1,9/1,4/1,0 i mało strat 1,1 oraz IMO najlepsze PO w 2002: 9,3/8,2/3,2/1,7 (!) /0,8 bloku i 1,6 straty

 

Deron Williams 2008/9 - 2009/10 łabędzi śpiew z Jazz, najlepszy asystujący, z możliwością wbijania się na kosz, rzutem za 3 i przechwytem. silny i twardy.

 

RS: 19,4/2,9/10,7/1,1 oraz 18,7/4,0/10,5/1,3 na procentach 47,1%FG, 31%za 3 i 87%FT oraz 47%FG, 37,1% za 3  i 80%FT

 

PO: jeszcze lepszy! 20,2/3,8/10,8/1,8 przechwytu na 41,4%FG, 36% za 3 83%FT oraz najlepsze PO w karierze 24,3/2,7/10,2/1,0 na 45%FG, aż 39,2% za 3 ( 20/51) 80,2 %FT

 

nagrody Duncana:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- za dużo statsów ;] do tego trochę "pod publiczkę" - szczególnie chodzi o to, że przecież macie graczy z dwóch sezonów, a ty podajesz za jeden lepszy. choćby taki Zo wcale nie był tak efektywny, bo w tych dwóch latach w playoffs miał TS% na poziomie 53,5.

 

- fajnie pod koszem (zdecydowanie jedna z najlepszych drużyn pod tym względem), ale obwód słaby jak na ligę all time. szczególnie że zamierzasz grać Horrym i Johnsonem jako SF - zupełnie się do tego nie nadają (trzeba było brać młodego Roberta z rockets).

 

- Duncan '02+'03 nie miał 4 tytyłów, lecz 1 w '02 oraz kolejny doszedł w '03, więc w sumie ta wersja Duncnana miała 1,5 tytułu ;] taka pierdoła, ale skoro dla niektórych takie rzeczy są ważne, to już bądźmy ściśli (podobnie zresztą z Horrym).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego tego Pana nie chciałem aby głosował.

Mówi facet co chce grać p&r z shaqiem :)

 

 

chyba ze sie mylę i za szybko czytnąlem :D

 

- Duncan '02+'03 nie miał 4 tytyłów, lecz 1 w '02 oraz kolejny doszedł w '03, więc w sumie ta wersja Duncnana miała 1,5 tytułu ;] taka pierdoła, ale skoro dla niektórych takie rzeczy są ważne, to już bądźmy ściśli (podobnie zresztą z Horrym).

 Hmm chyba w 02 nie miał żadnego bo nie liczy sie co zrobił wczesniej i poxniej tylko okreslone lata. Czy nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm chyba w 02 nie miał żadnego bo nie liczy sie co zrobił wczesniej i poxniej tylko okreslone lata. Czy nie tak?

nie wiem, ale wydawało mi się, że jedyny sens w podawaniu ilości tytułów jest taki, aby podkreślić doświadczenie danego gracza. tak więc Duncan '02 już te doświadczenie miał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, ale wydawało mi się, że jedyny sens w podawaniu ilości tytułów jest taki, aby podkreślić doświadczenie danego gracza. tak więc Duncan '02 już te doświadczenie miał.

No i to jest wg mnie prawidłowe choć skoro zawsze są podawane lata to statsy powinny tyczyć sie tych lat.

????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mówi facet co chce grać p&r z shaqiem :smile:

 

 

chyba ze sie mylę i za szybko czytnąlem :grin:

 

tutaj praktycznie każdy łamie jakieś schematy. więc jako 3 opcja w ataku nie wydaje mi się głupie ponieważ shaq z 3paetu był szybki tylko nie miał z kim grać tych picków ,ogólnie u Jacksona mało się to gra. w dodatku Shaq nawet grając w cavs czy suns grywał picki i to jakos wyglądało jak na wielkiego, wolnego, starego emeryta. ten czołg jak postawi zasłonę to gracz korzystający z picka może przed rzutem lub drivem odpalić papierosa a jeszcze zdąży zagrać.

 

 

- fajnie pod koszem (zdecydowanie jedna z najlepszych drużyn pod tym względem), ale obwód słaby jak na ligę all time. szczególnie że zamierzasz grać Horrym i Johnsonem jako SF - zupełnie się do tego nie nadają (trzeba było brać młodego Roberta z rockets).

 

to samo mi się rzuciło w oczu. ogólnie na etapie all-time dla mnie jest zabójstwem jak ktoś nie ma gracza typu "biorę piłkę pod pachę i gram". jedni grają picki, drudzy wykorzystują first step i tego drugiego mi tu strasznie brakuje.prawie wszystkie tutaj ekipy mają świetne drużyny i na tym poziomie jednak się liczą zawodnicy, którzy mają swoją klepkę i potrafią swoim okładkowym zagraniem punktować.  billups i deron to są prawie identyczni gracze, którzy korzystaja z p'n'r lub grają backtobasket. back to basket przy mourningu i duncianie nie widzę więc Ci zawodnicy tracą już ze swojego skillu.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

tutaj praktycznie każdy łamie jakieś schematy. więc jako 3 opcja w ataku nie wydaje mi się głupie ponieważ shaq z 3paetu był szybki tylko nie miał z kim grać tych picków ,ogólnie u Jacksona mało się to gra. w dodatku Shaq nawet grając w cavs czy suns grywał picki i to jakos wyglądało jak na wielkiego, wolnego, starego emeryta. ten czołg jak postawi zasłonę to gracz korzystający z picka może przed rzutem lub drivem odpalić papierosa a jeszcze zdąży zagrać.

Nie zauważyłem tego, ale granie Shaqiem z Lakers P&R to zdecydowanie najgłupsza rzecz o jakiej tu czytałem. Z wyjątkiem postów lewego jądra smoka.

 

Ignazz - i to podobna ja nie napisałem nic konkretnego o zespole. Przekopiowałeś praktycznie b-ref staty i osiągnięcia + bieganie do kontr Duncanem co ma wartości humorystyczne. 


Mourning jak i Duncan moga grać dalej od kosza.

 

ty za to masz bandę zawodników fajnie wygladających ale bez tytułów. Shaq i Wallace. Wallace który nie był pierwszą opcją.

Stojaković all time?

I co z tego, że Wallace nie był pierwsząopcją? U koelnera też nie będzie. A wystarczająco dużo tych tytułów ogółem ma. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ty za to masz bandę zawodników fajnie wygladających ale bez tytułów. Shaq i Wallace. Wallace który nie był pierwszą opcją.

Stojaković all time?

 

Shaq 2 mistrzostwa, Wallace mistrzostwo i finał, Miller finał, Oakley finał.

 

 

Nie zauważyłem tego, ale granie Shaqiem z Lakers P&R to zdecydowanie najgłupsza rzecz o jakiej tu czytałem. Z wyjątkiem postów lewego jądra smoka.

 

dlaczego? ponieważ Ty tak uważasz?

Shaq świetnie rolował nawet jak walczył o pozycję pod koszem. jeśli pierwszy mój atak oparty na shaqa daje mi 40% gry, millera zasłony z 30% , 20% picki shaqa i oakley z wallacem, 10% to tranzycja i jakieś złamane schematy. to picki shaqa wyglądają na cząstkowe.

pick z Shaqiem będę omawiał z game planem. wystarczy że mi postawi zasłonę i wtedy mam drive barona davisa a jeśli pomoże czwórka przeciwnika to mam na open shot Wallace albo Oakleya więc wymuszanie całkowite rotacji. nie wydaje mi się to takie głupie. ale potrzeba trochę wyobraźni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dlaczego? ponieważ Ty tak uważasz?

Shaq świetnie rolował nawet jak walczył o pozycję pod koszem. jeśli pierwszy mój atak oparty na shaqa daje mi 40% gry, millera zasłony z 30% , 20% picki shaqa i oakley z wallacem, 10% to tranzycja i jakieś złamane schematy. to picki shaqa wyglądają na cząstkowe.

pick z Shaqiem będę omawiał z game planem. wystarczy że mi postawi zasłonę i wtedy mam drive barona davisa a jeśli pomoże czwórka przeciwnika to mam na open shot Wallace albo Oakleya więc wymuszanie całkowite rotacji. nie wydaje mi się to takie głupie. ale potrzeba trochę wyobraźni.

To Shaq stawia zasłonę czy Shaq roluje? Picki z Shaqiem jak najbardziej rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P&R z Shaqiem oczywiście, że nie jest głupie, nie wiem tylko czy akurat z Baronem to będzie fajnie działało, jednak lepszy byłby jakiś konkretniejszy shooter off the dribble. Także Shaq jak postawi dobrą zasłonę, to się mocno przyda, na pewno nie można takich picków olać i wymuszają rotacje w obronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pick and roll z baronem Davisem :smile:

http://www.youtube.com/watch?v=qAkmGVF8dXM

2:36

3:16

3:25

3:35

3:51

3:55

4:03

4:46

5:04

5:14

6:41..... dalej mi się nie chce.

 

więc jak przem nie możesz sobie tego wyobrazić to ja nie mam pojęcia.

 

 

jak masz czas to więcej pooglądaj tutaj.

http://www.youtube.com/watch?v=GOU0BcZLn8g&list=PLFAB49F67C989594F

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kelner źle mnie zrozumiałeś. / I sie nie wykłócaj bo podjadę do Ciebie za chwilę do roboty i pogadamy inaczej :P /

Chodzi mi tutaj całkowicie o Shaqa :)  Zobaczymy jak obronisz to co napisałeś czy w ogóle z tego zrezygnujesz jak sie matchup pojawi.

 

Anyway za głeboko w dyskusje nie chce wchodzić dlatego produkuję jednozdaniowce.

Więc może lepiej pozostane w cieniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kelner źle mnie zrozumiałeś. / I sie nie wykłócaj bo podjadę do Ciebie za chwilę do roboty i pogadamy inaczej :tongue: /

Chodzi mi tutaj całkowicie o Shaqa :smile:  Zobaczymy jak obronisz to co napisałeś czy w ogóle z tego zrezygnujesz jak sie matchup pojawi.

 

to dawaj. :) bo już padam przy tych papierach. oczywiście od przeciwnika i gameplanu będzie bardzo dużo zależeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.