Skocz do zawartości

All-time fantasy draft - skład RappaRa


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

A co mnie powstrzymuje przed wsadzeniem go tam? 

A Kirilenko akurat świetnie bronił Lebrona, więc z Barkleyem tym bardziej powinien dać radę. Nie mówię, że nie podwajałbym go na low poście, ale raczej nie muszę się bać minięcia na pierwszym kroku.

Barkleya z LeBronem łączy chyba tylko to, że obaj dobrze kończą pod dziurą, większych podobieństw nie dostrzegam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, mam na myśli to co karpik, czyli co wskazuje na to, że umiejętność krycia lebrona implikuje umiejętność krycia barkleya?

Oboje są silni i bazują na swojej sile w grze, dużo grają z piłką i wjeżdzają pod kosz tank-style. W przypadku zaś wpychania się dupą Barkleya w pomalowane, to napisałem, że na low poście idzie pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak można porównać do siebie wjazd Barkleya i Lebrona? poza tunk style, które Barkley miał w sobie z natury, o tyle LBJ najpierw się skoksił jak wściekły, a potem nauczył się to odpowiednio do gabarytów i sytuacji ten patent wykorzystywać, aż ludzie troche złośliwie pewnie przypisali mu to jako go to move

 

po pierwsze i ostatnie to Barkley potrafił przestawić każdego w tej lidze, Lebrona o to nie posądzam i myślę też, że on sam na takie porównania się nie pisze, woli zwyczajnie long rebound na kontre od twardej walki na łokcie - bo oboje mają wyznaczone różne od siebie cele w ataku i obronie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sry, za Paytona, patrzę na post ze składami i przypadkowo na chomika mi wzrok zjechał. George'a za dużo nie oglądałem, więc się nie wypowiem, ale % za jego jak i reszty twoich obwodowych nie świadczy o tym, że byli elitarni.

 

O ile Pau Gasola w tamtych latach obronisz z jego FGA do 9 feet. O tyle z Marciem Ci juz bedzie trudno aż 5,1 z 11,2 FGA są z odległości od 10-23 feet. (10-15 2,7 FGA i 16-23 2,4FGA). Na dodatek Pau tylko w trójkątach Phila oddawał mało rzutów z dalekiego midrange, zarówno w latach gry w MEM oddawał więcej rzutów z midrange, jak i teraz w LAL. Trójkątów to ja u Ciebie nie widzę.

Właśnie oglądam Mephis, taką miał rolę Marc, ponieważ kompletnie arzucający team, więc stał na highpoście robiąc miejsce Conleyowi i Zachowi.  Z drugiej strony kiedy Marc grał post up, od razu szło podwojenie na niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podoba mi się koncepcja Rappara ponieważ ma mocny skład ale utrudnił sobie zabawę stawiając na trójkąty oraz wybieraniem pierwszy picków zawodników obwodowych. Sam mu podpowiadałem aby brał zawodników, którzy grali w trójkątach (dlatego wolałbym wziąć Rona Harpera niz KJ) lub co da się ich jakoś w nich wyobrazić. Wysoki dobrze dobrał ponieważ Gasolowie i Brand potrafią grac na high post ale jest jeden mankament, który będzie mnie gryzł w oczy. Rappar nie ma dostarczyciela punktów at rim. Brand nieco poprawie ten wizerunek ale także lubił ciepać z kąta zerowego. w all-time prawie każdy ma takiego zawodnika co poprawia % z gry i to jest istotne przy obronach w all-time gdzie prawie każdy zespół ma bardzo mocny zespół w defensywie ,bardzo dużo będzie zależało od match-upów. I oczywiście minusem jest łamanie schematów odnośnie przypisanych pozycji. w Lakers czy Bulls podział był prosty

Harper to 1/2 , Jordan 2/3, Pippen 1/3

Armnstrong 1/2 ,Jordan 2/3, Pippen 1/3

Harper 1/2 , Kobe 1/2, Rice 3

Fisher 1/2, Kobe 1/2/3, Fox 3

Fisher 1/2, Kobe 1/2 , Geoerge 3 lub Odom 1/3

tutaj

Pippen 1/3 George 2/3 Pierce 2/3

 

brakuje mi zawodnika, który by obciążał Pippena w klepaniu. nie widziałem meczu aby Pippen całkowicie grał na PG. bardzo często na tym forum jest pomijana kondycja zawodników. chyba większość z nas ma jakąś częściowa pamięć i pamięta zawodników jak się sprawdzali lub jak kompletnie wszystko pierdolili. dlatego wymyślono na PG że mają grać niscy zawodnicy ponieważ mały zawodnik jest lżejszy, mniej potrzebuje tlenu a jak mnie potrzebuje tlenu to się mniej męczy i oczywiście w obronie nie nadwyręża tak stawów jak wysoki przy drivach czy pressingu.

oczywiście można łamać schematy ale to bardzo ryzykowne.

wyobrażam sobie ten zespół, że gra bardzo wolno , twardo w obronie. takie błoto.

Edytowane przez Koelner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, że w końcu pojawiła się wypowiedź kogoś, kto wie o czym mówi :)

Zdawałem sobie sprawę ze słabości dostarczycieli at rim, miałem w S5 tylko Pau, który jak na all-time jest przeciętny i Pierce/Pippen, którzy jednak też bardziej wolą jumperki. Dlatego właśnie mam pick KJ, który potrafił zrobić rozpierdol na wjazdach, polecam jego mecze z serii z Houston, a ja mam bardziej atletyczną wersją. Ona mi częściowo rekompensuje braki. Owszem, nie mam dominującego teamu pod obręczą w ataku, ale tutaj wszystkim będzie strasznie ciężko zdobywać punkty w pomalowanym z powodu bardzo wysokiego poziomu wysokich. Bądźmy szczerzy - przeciwko twojej parze wysokich kto jest w stanie dostarczyć z wysokich punkty przy obręczy? McHale, Hakeem i tyle. Shaqa nie przejdzie, a szybsi dostaną pomoc od Oakleya/Sheeda. Co pisałem - kluczem jest według mnie jumper i gra spoza pomalowanego, zawsze na obwodzie znajdę kogoś, na kim mogę złamać obronę, a tam trudniej wysokim pomóc, nawet jeśli nazywają się Hakeem czy Garnett.

W klepaniu Pippena może odciążyć Pierce, jest w stanie grać jako point forward bez problemu, do tego jako kreatorów mogę używać pary Gasoli, doskonale się czują w tej roli. Do tego przy niskich nie przesadzałbym, że chodzi o samą wielkość. 7ft jest w USA niecały tysiąc na 300 mln. Po prostu łatwiej niskim trafić na loterii genetycznej dobry rzut, przyśpieszenie czy court vision, bo jest ich ileś tam razy więcej. Taki Lebron mimo bycia pewnie 2,06 i wagi 120kg+ jest w stanie zapierdalać po 40 mpg robiąc wszystko, po prostu phreak nature. Pippen zaś też był niesamowitą atletyczną bestią. 

Zespół faktycznie będzie grał wolno, co napisałem, że poza fast breakami to raczej transition nie będę grał, tylko wolny pace i czekanie aż para Gasoli znajdzie się na swoich miejscach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bądźmy szczerzy - przeciwko twojej parze wysokich kto jest w stanie dostarczyć z wysokich punkty przy obręczy? McHale, Hakeem i tyle. Shaqa nie przejdzie, a szybsi dostaną pomoc od Oakleya/Sheeda.

 

w sumie to ma sens. wyciągasz wysokich a niscy grając cuty lub schodzą na dół. to w sumie może się udać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie podoba mi się koncepcja Rappara ponieważ ma mocny skład ale utrudnił sobie zabawę stawiając na trójkąty oraz wybieraniem pierwszy picków zawodników obwodowych.

Dla mnie problem jest taki, że RappaR nigdzie nie napisał w swoim opisie, że gra trójkąty ;] wnioskuję więc, że nie gra, a szkoda, bo personel ma do tego całkiem całkiem. Gdyby jeszcze nie ten starszy Gasol w obronie, to nawet by to wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie problem jest taki, że RappaR nigdzie nie napisał w swoim opisie, że gra trójkąty ;] wnioskuję więc, że nie gra, a szkoda, bo personel ma do tego całkiem całkiem. Gdyby jeszcze nie ten starszy Gasol w obronie, to nawet by to wyglądało.

A ja wnioskuję, że gameplan dopiero napiszę :)

Na razie nakreśliłem filozofię gry i sposób w jaki dobierałem graczy. 

I sprecyzuj starszy Gasol w obronie:

 

 

hwn9md.gif
remember me?
 
2008 Playoffs

Marcus Camby

Code: Select all
    Regular Season:     45%
    vs Lakers:          23.5%


Carlos Boozer

Code: Select all
    Regular Season:     54%
    First Round: 39/91- 43%
    vs Lakers:  37/92 - 40%


Tim Duncan

Code: Select all
    First Round: 61/105 - 58.2%
    Conference SF: 48/95- 50.5%
    vs Lakers:   43/101 - 42.5% (36% in decisive's game)


Kevin Garnett

Code: Select all
    First Round:    59/122 -  48.3%
    Conference SF:  60/110 -  54.5%
    Conference Finals: 53/10- 52.4%
    vs Lakers:       39/101 - 38.9%



2009 Playoffs

Carlos Boozer

Code: Select all
    Regular Season    0.490 (he had a bad injurie, his career stats is 0,536)
    vs Lakers         0.528

http://www.nba.com/playerfile/carlos_boozer/index.html

Yao

Code: Select all
    Regular Season    0.548
    First Round       0.563
    vs Lakers         0.514

http://www.nba.com/playerfile/yao_ming/index.html

Nene

Code: Select all
    Regular Season    0.604
    First Round       0.534
    Conf. Semi-Finals 0.580
    vs Lakers         0.537

http://www.nba.com/playerfile/yao_ming/index.html

Kenyon Martin

Code: Select all
    Regular Season    0.491
    First Round       0.548
    Conf. Semi-Finals 0.500
    vs Lakers         0.466

http://www.nba.com/playerfile/kenyon_martin/index.html

Rashard Lewis

Code: Select all
    First Round       0.440
    Conf. Semi-Finals 0.455
    Conf. Finals      0.493
    vs Lakers         0.436

http://www.nba.com/playerfile/rashard_lewis/index.html

Dwight Howard

Code: Select all
    Regular Season    0.572
    First Round       0.683
    Conf. Semi-Finals 0.549
    Conf. Finals      0.651
    vs Lakers         0.488

http://www.nba.com/playerfile/dwight_howard/index.html

Pau Gasol

Code: Select all
    Regular Season    0.567
    First Round       0.586
    Conf. Semi-Finals 0.531
    Conf. Finals      0.633
    Finals            0.600

http://www.nba.com/playerfile/pau_gasol/index.html

 

 

Pau Gasol, however, is series MVP 1a. Not only was he extraordinarily efficient with the ball all series, but he also evolved to be nearly masterful on defense. For much of the decisive Game 5 the Magic simply couldn't finish around or over him -- even as he single-covered Dwight Howard much of the night. 
ESPN Stats and Information charted Gasol single-covering Howard on 38 possessions -- and Howard did not score from the field on any of them.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie mam żadnego problemu z jakimś mistycznym samca alfa. Dobry zespół, gdzie każdy zna swoją rolę to też plus.

 

Nie ma nawet schematu ataku a ja cały czas nie widzę obwodu Pippen-Pierce-George, zwłaszcza, że Pierce był już z tych lat za wolny i to zdecydowanie na SG. Pau Gasol na PG będzie gwałcony przez wyszystko co się rusza na pickach przy cutach czy 1on1 przeciwko mocniejszym PF-om. 

 

Ale muszę po prostu zapytać, gdzie toczy się dyskusja czy Hakeem jest prawdziwym liderem bo coś mnie ominęło ? 

 

Nie chcę się rozwodzić nad rzeczami na których skupie się w ewntualnym gameplanie bo zespół spoko jak każdy w tej zabawie ale może braknąć trochę na mocniejsze zespoły.

 

No i brak jakiejkolwiek taktyki gdzie ja nie wiem co będzie grał zarówno on jak i czekolada ale idzie z tym żyć.

Pierce był listed jako SF, ale grał jako SG, wrzuciłem hl z meczu, gdzie jasno widać, że kryją się nawzajem z Pattersonem, a Melo i Szczerbiak w rzeczywistości grają jako small forward. Tak samo krył się z Bryantem na zmianę(Odom SF wtedy był zdecydowanie za wolny na niego). Był wtedy dość lekki - ważył 230lbs w 06.

Co do obrony Pau chyba napisane dość.

Co do Hakeema - w komentarzach była dyskusja ze stroną broniącą - nie zgadniecie kto - wait for it, Bastillonem i po drugiej stronie bodaj Lorak i Dh12. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprecyzuj starszy Gasol w obronie

Te cyferki są fajne, ale koszykówka to nie 5 pojedynków 1 na 1, więc bez gruntownej analizy play-by-play to jest gówno warte. Generalnie co do obrony Gasola, to wszystko było już tu powiedziane. Dobry man2man (ale raczej na klocków), wolny na nogach, dlatego nie zawsze nadąża z rotacjami i pomocą. Zarówno Memphis jak i Lakers lepiej bronili bez niego niż z nim na parkiecie, DRAPM też ma w okolicach 0, w latach wcześniejszych nawet bardziej ujemny. Także Gasol jeśli ma być difference makerem w obronie, to raczej tutaj zrobi różnicę, ale na korzyść rywala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie widzę za bardzo tego zespołu. Przesadziłeś trochę z tą liczbą sf w s5 no i przy całej mojej sympatii dla gasola z tamtych lat, to on nigdy nie był tytanem defensywy, szczególnie zespołowej.

 

Brakuje mi trochę minięcia i wykończeń spod kosza, marc lubi pograć na high post, george i pierce to raczej midrange, zostaje gasol i pippen do zdobywania punktów bliżej kosza, ew kj z ławki. Rzuty za 3 też nie będą twoją mocną stroną. Wydaje mi się że ten zespół jest trochę zbyt mało flexxible

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie widzę za bardzo tego zespołu. Przesadziłeś trochę z tą liczbą sf w s5 no i przy całej mojej sympatii dla gasola z tamtych lat, to on nigdy nie był tytanem defensywy, szczególnie zespołowej.

 

Brakuje mi trochę minięcia i wykończeń spod kosza, marc lubi pograć na high post, george i pierce to raczej midrange, zostaje gasol i pippen do zdobywania punktów bliżej kosza, ew kj z ławki. Rzuty za 3 też nie będą twoją mocną stroną. Wydaje mi się że ten zespół jest trochę zbyt mało flexxible

 

przecież RR zaraz powie, że nie wiesz o czym piszesz, a jego team jest wzorowo poukładany tylko jakieś masońskie lobby próbuje mu robić koło pióra...

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.