Skocz do zawartości

All-time fantasy draft - skład RappaRa


RappaR

Rekomendowane odpowiedzi

całe życie będziesz się czepiał "słówek" byle tylko nie odpowiadać na niewygodne tematy? wiesz o co mi chodzi, masz potencjalnie trzech sf w s5 z czego każdy z nich lubi dużo klepać i mieć gro zagrywek pod izolacje itp. etc.

 

do tego musisz jeszcze karmić Paua na post bo będzie darł mordę

 

big3 - Allen post up shooter, KG również ograniczony już w ataku za czasów C's - dodajmy Rondo rzutowego inwalide

 

Pierce miał idealne warunki i nie musiał się do niczego przystosowywać

 

 

w sensie w tamtym sezonie? really?

Zamiast odpowiadać na niewygodne pytania... Chłopie, ty nie wiesz jak wygląda gra George, ty go poza highlightami chyba nie widziałeś... Gość praktycznie nie klepie, gra stosunkowo mało izolacji, a jedyne z czym wyskakujesz to usg... Ray Allen miał sezon z 30%, to jest dopiero ballhog...  Ty kompletnie nie wiesz o czym mówisz...

ps. twój skład ma 6 gości z usg na poziomie 26 lub więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W finałach z Miami chyba tylko raz oddał więcej rzutów od Hibberta. Tutaj obok ma Gasola, Pierce'a, Johnsona i Pippena.

 

Good point. Choć jeśli mamy wątpliwości, czy Pippen przystosuje się do ligi all-time, to chyba tyczy się to 40% wybranych nazwisk.

 

Zupełnie na serio to nie zgadzam się z tym. Tzn wiadomo wybierając liderów mogą być nie zadowoleni ze swojej roli ale ilu z nich robiło fochy jak Pippen(w Houston tez robił kwas)? Na moje oko problem może dotyczyć 3 zespołów w większym stopniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zupełnie na serio to nie zgadzam się z tym. Tzn wiadomo wybierając liderów mogą być nie zadowoleni ze swojej roli ale ilu z nich robiło fochy jak Pippen(w Houston tez robił kwas)? Na moje oko problem może dotyczyć 3 zespołów w większym stopniu.

Nie bierzesz pod uwagę, że mam ogólnie bardzo spokojny, ułożony skład, Pippen nie ma z kim się skonfliktować. Pamiętałem o tej sprawie biorąc go i wziąłem to pod rozwagę z dalszymi pickami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co za argument skoro wiadomo jakie przewagi dawała Pacers gra na Hibberta? przecież nie zmienia to faktu, że to PG jest liderem i 1st opcją tej drużyny, a już na pewno jest tak od tamtego sezonu.

Skoro ktoś na przestrzeni decydującej serii w sezonie normalnej ligi NBA nie ma problemów żeby zminimalizować ''swój usage'', to dlaczego ma mieć z tym problemy w lidze alltime? Taki z niego alpha dog? ;] Rozumiem, że gdyby to był Russell Westbrook, to faktycznie napierdalający swoje 20 cegieł na mecz no matter what Westbrook mógłby mieć problemy w lidze alltime. George nie dominuje piłki, nie jest ballhogiem.

 

Więc o co chodzi? Wydaje mi się oczywiste, że poza pierwszymi opcjami (jak KAJ i inni tacy) 80% zawodników alltime grałoby w mniejszej roli niż byłoby to w normalnej lidze. Niektórzy pewnie nie pasują - George pasuje zajebiście, bo ma fundamentals i sporo gry bez piłki + rzut. O coś takiego do każdego można się dopieprzyć. ;] 

Edytowane przez Chris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zamiast odpowiadać na niewygodne pytania... Chłopie, ty nie wiesz jak wygląda gra George, ty go poza highlightami chyba nie widziałeś... Gość praktycznie nie klepie, gra stosunkowo mało izolacji, a jedyne z czym wyskakujesz to usg... Ray Allen miał sezon z 30%, to jest dopiero ballhog...  Ty kompletnie nie wiesz o czym mówisz...

 w tym sezonie oddaje 17FGA przy 6,5 za 3 w porównaniu do sezonu 11-12 oddaje prawie o 10 rzutów więcej, tendencja jest jednoznaczna i raczej zanosi się na to, że będzie dalej zwyżkować. Lepiej już w ogóle nie odpisuj mi na żadne posty jak mam cały czas czytać te słodkie pierdy.

 

 

 

ps. twój skład ma 6 gości z usg na poziomie 26 lub więcej.

 

mój team ma poważne wady, ale ja nie zamierzam nikomu wkręcać, że jest odwrotnie

 

 

 

Więc o co chodzi? Wydaje mi się oczywiste, że poza pierwszymi opcjami (jak KAJ i inni tacy) 80% zawodników alltime grałoby w mniejszej roli niż byłoby to w normalnej lidze. Niektórzy pewnie nie pasują - George pasuje zajebiście, bo ma fundamentals i sporo gry bez piłki + rzut. O coś takiego do każdego można się dopieprzyć. ;] 

 

pełna zgoda, ale nie można  przesadzać z ilością talentu w składzie, jak to ma wyglądać masz 4 graczy o mega ofensywnym skillsecie, ale w trakcie meczu grasz tylko dwoma, a reszta robi Ci grę?

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bierzesz pod uwagę, że mam ogólnie bardzo spokojny, ułożony skład, Pippen nie ma z kim się skonfliktować. Pamiętałem o tej sprawie biorąc go i wziąłem to pod rozwagę z dalszymi pickami. 

Tzn sugerujesz że Kukoc był konfliktowy? Bo wg problem nie był z innymi osobami tylko z tym że Pippen musiał być samcem alfa,grać dużo z piłka,oddawać decydujące rzuty. W związku z tym myślę ze albo ograniczysz użyteczność KJ,PG i PP oddając piłkę Pippenowi (a rzut miał taki sobie) albo wywołujesz fochy Pippena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn sugerujesz że Kukoc był konfliktowy? Bo wg problem nie był z innymi osobami tylko z tym że Pippen musiał być samcem alfa,grać dużo z piłka,oddawać decydujące rzuty. W związku z tym myślę ze albo ograniczysz użyteczność KJ,PG i PP oddając piłkę Pippenowi (a rzut miał taki sobie) albo wywołujesz fochy Pippena

Weź pod uwagę, że gość grał 10 sezonów z MJ. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weż pod uwagę że być może Jordan jest GOAT i jakoś choćby z racji tego oraz z powodu że Jordan był już gwiazdą kiedy Pippen był wybierany jakoś mnie to nie dziwi.

Weź pod uwagę, że nikt z mojego skłądu nie jest rookie, w przeciwieństwie do tamtego Kukoca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierce średnie usg 31% w twoich sezonach

Payton 25%

Pip 25% przy czym w sezonie 93/94 gdzie nie było Jordana miał 27,1, a 23,9 w sezonie bez Jordana

P Gasol 21% (sporo płaczu wtedy było)

M. Gasol 20%.

 

Wychodzi na to, że brakuje Ci piłki, z resztą wiele z tych graczy grało w kompletnie innych systemach. Nie mogę sobie wyobrazić ataku takiego składu, nie widzę u Ciebie odpowiedniego spacingu, właściwie tylko Pierce jest pewny za 3, choć w PO u niego też różnie bywało. Payton to nie jest dobry trójkowicz, Pip jest świetny w pull-up wide open 3's w transition, ale w innych opcjach tak dobrze już nie wygląda. George w PO do tej pory także słabo z trójeczką wyglądał.

Brakuje porządnego spot-up shootera.

 

Właściwie masz samych iso graczy, Payton najlepszy był gdy brał low-post niższego obrońcę. Pierce i Pip podobnie lubią sobie wjechać pod kosz. W ogóle masz jakąs taką dziwną dysproporcję mam wrażenie, że twoi podkoszowi bardziej wolą grę na dystansie i jumperki niż twoi obwodowi, którzy żyją z wjazdów i gry low/high-post.

Receptą na Ciebie będzie zagęszczenie środka i cieszyć się z rzutów z midrange oddawanych przez Gasoli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź pod uwagę, że nikt z mojego skłądu nie jest rookie, w przeciwieństwie do tamtego Kukoca.

 

Kurcze Rappar nie brnij w to. Problem nie był z Kukocem tylko tym że Pippen nie był w stanie zaakceptowac woli trenera i poza Jordanem on musiał być absolutnym samcem alpha. To nie jest problem z osobami tylko z rola Pippena w zespołach bez Jordana. A właściwie problem jest z osobami (jedna) tylko jest nią Pippen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierce średnie usg 31% w twoich sezonach

Payton 25%

Pip 25% przy czym w sezonie 93/94 gdzie nie było Jordana miał 27,1, a 23,9 w sezonie bez Jordana

P Gasol 21% (sporo płaczu wtedy było)

M. Gasol 20%.

 

Wychodzi na to, że brakuje Ci piłki, z resztą wiele z tych graczy grało w kompletnie innych systemach. Nie mogę sobie wyobrazić ataku takiego składu, nie widzę u Ciebie odpowiedniego spacingu, właściwie tylko Pierce jest pewny za 3, choć w PO u niego też różnie bywało. Payton to nie jest dobry trójkowicz, Pip jest świetny w pull-up wide open 3's w transition, ale w innych opcjach tak dobrze już nie wygląda. George w PO do tej pory także słabo z trójeczką wyglądał.

Brakuje porządnego spot-up shootera.

 

Właściwie masz samych iso graczy, Payton najlepszy był gdy brał low-post niższego obrońcę. Pierce i Pip podobnie lubią sobie wjechać pod kosz. W ogóle masz jakąs taką dziwną dysproporcję mam wrażenie, że twoi podkoszowi bardziej wolą grę na dystansie i jumperki niż twoi obwodowi, którzy żyją z wjazdów i gry low/high-post.

Receptą na Ciebie będzie zagęszczenie środka i cieszyć się z rzutów z midrange oddawanych przez Gasoli.

Po pierwsze nie mam Paytona.

Po drugie cały gameplan piszę, że nie mam iso graczy. Pau z 5apg iso... Marc z 4apg jako center... Pierce grający catch and shoot, Paul George to już w ogóle iso player... Jedynymi lubiącymi piłkę są KJ i Pippen. 

Po trzecie Paul Pierce w obrębie 9ft oddawał 5,3 fga z 18,1. Dla porównania Lebron 9,9 z 21,9, Kobe 6,6 z 20,6. Jak widać, kompletny strzał w niebo.

Po czwarte nazywanie Gasolów jumperkującymi wysokimi stawia pod znakiem zapytania oglądanie NBA w ostatnich latach. Pau Gasol 9,2 rzutów w obrębie 9 ft z 14,5 fga.

Po piąte może nie mam elitarnych spot up shooterów, mam za to elitarnych catch&shoot, w all-time lidze to akurat dużo lepszy fit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Po drugie cały gameplan piszę, że nie mam iso graczy. Pau z 5apg iso... Marc z 4apg jako center... Pierce grający catch and shoot, Paul George to już w ogóle iso player... Jedynymi lubiącymi piłkę są KJ i Pippen. 

 

Pierce 05-06 jako catch'n shooter nie lubiący piłki

 

gracze z pozycji 1-4 oddają średnio po 16FGA, ale piłkę lubi tylko dwóch

 

fajnie masz

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sry, za Paytona, patrzę na post ze składami i przypadkowo na chomika mi wzrok zjechał. George'a za dużo nie oglądałem, więc się nie wypowiem, ale % za jego jak i reszty twoich obwodowych nie świadczy o tym, że byli elitarni.

 

O ile Pau Gasola w tamtych latach obronisz z jego FGA do 9 feet. O tyle z Marciem Ci juz bedzie trudno aż 5,1 z 11,2 FGA są z odległości od 10-23 feet. (10-15 2,7 FGA i 16-23 2,4FGA). Na dodatek Pau tylko w trójkątach Phila oddawał mało rzutów z dalekiego midrange, zarówno w latach gry w MEM oddawał więcej rzutów z midrange, jak i teraz w LAL. Trójkątów to ja u Ciebie nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uważam, że lepiej pasuje porównanie sytuacji pippena w all-time teamie do gry w dream teamach, gdzie, w obu wersjach, był świetnym teammate, obrona & fast-break playmaking [słowo fast break dodane celowo, żebyśmy nie robili z pippena świetnego pg, którym, w XXI - wiecznym rozumieniu tego słowa nie był ] 

 

porównanie all time teamu do bulls 94, gdzie pippen faktycznie był koniem pociągowym, a decydujący rzut oddano rookiemu - kiepskie

 

ale cieszę się rappar że przeszedłeś od 'pippen gra z piłką jak wade' do 'pippen świetnie grał bez piłki w trójkątach', bo to jest stan faktyczny a nie wishful thinking [wersja 1]

 

wogóle co ja tu czytam, że pippen ballhog, że george ballhog, lewe jądro oka --- ogarnij się

 

 

 

 

jedna uwaga, tak do rappara jak i do paru innych uczestników - jak podajecie składy to podawajcie z których lat są kolesie, bo to trochę zmienia postać rzeczy

a rappar podaje odnośnie KJ jakie miał wyczyny w PO 1990 i jakie miał w 1995 - imho to trochę naginanie zasad gry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie RappaR cały czas pisał o tych trójkątach, a jak przyszło do opisu drużyny, to nie ma trójkątów i w sumie nie wiem co jest. Wygląda na to, że atak dostosowuje do przeciwnika, generalnie pomysł nie głupi, ale tak zrobi przecież każdy, ale nieco tylko modyfikując swój styl gry w ataku. Tutaj nie widzę tutaj żadnych schematów, ról na boisku przydzielonych na stałe. Wszystko zależy od rywala.

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.