Skocz do zawartości

All time fantasy 2013/2014 skład - karpik


karpik

Rekomendowane odpowiedzi

Taka skutecznosc tez maja Kobe i Durant, stwierdzisz, źe oni mają słaby midrange?

A ktoś tu twierdzi, że Parker ma słaby midrange? 

 

Te jumpery wymuszaja blizsze krycie co pozwala mu na wjazdy. Ogólem midrange z czystej pozycji to jjakies 70%, a nie jak twierdzisz slaby rzut. Mowie tu o midrange dobrych strzelcow.

W tym samym temacie, jakieś 5 postów wyżej pisałem Sukcesem defensywy jest contested mid range. Każdy rzut z mid range nie jest sukcesem, bo jak ktoś umie rzucać, to bez obrony będzie je trafiał.

 

Więc fajnie by było, jakbyś przestał wciskać mi coś, czego nigdzie nie napisałem, lepiej, twierdzę, że jest dokładnie odwrotnie niż to, co próbujesz mi wmówić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik: na podstawie jednej serii można różne fajne rzeczy stwierdzać ale nie chce mi się udowadniać bo wiesz o co chodzi.

 

1. Czyli uważasz, że Magic ma lepszy mid range od Parkera czy porównywalny ? 

 

2. Bast ma rację w tym, że Magic nie gra za bardzo off dribble i nie odpali rzutów po zasłonie ale to nvm.

 

3: myślałem, że wiemy co to odpuszczanie na midrange. Nie chodzi o stanie i podziwianie ale inaczej się broni zwłaszcza guardów, którym możesz dać 1-2m i pilnować wjazdów bo contestować minimalnie i tak zdążysz. Możesz przechodzić dołem na zasłonie i dawać miejsce na mid range aby ograniczyć wjazdy itd. itd. nie wiem czemu chcesz robić na siłę ze mnie debila, mimo że wiesz o co chodzi. 

 

4. Midrange J jest sukcesem defensywy w przypadku takich zawodników jak Magic, Barkley, Wade etc. Jak masz do wyboru Charlesa na low post gdzie zmasakruje każdego i jeszcze wymusi faule to dajesz mu rzucać mid range i to jest sukces. To samo z Magiciem. Gdyby Shaq rzucał z mid range jak Bryant to i tak wszystkie drużyny brałyby to w ciemno. Dlatego to jest sukces defensywy. Tyczy się to wielu zawodników np. Duranta zmusza się do oddawania mid range J aby ograniczyć maksymalnie straty. 

 

5. W zależności od miejsca na boisku zostawienie 1-2m. obrońcy nie pozwoli na łatwy wjazd.

 

6. Samo contestowanie rzutów jest bardzo ważne. Kiedyś była taka dyskusja na ebaskecie albo realgm i generalnie konkluzja była, że contestowanie bardzo przeszkadza rzucającemu. (tak btw.)

Edytowane przez wowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik: na podstawie jednej serii można różne fajne rzeczy stwierdzać ale nie chce mi się udowadniać bo wiesz o co chodzi.

No Ty też na jakiejś podstawie chyba stwierdziłeś, że Magic ma mid range mocno przeciętny.

 

Parker jest zdecydowanie lepszy off the dribble, ale co do set shots to mam wątpliwości.

 

Z tym odpuszczaniem to nie wiem, ja rozumiem przez odpuszczanie to jak Spurs bronili LeBrona albo jak wszyscy bronią Rondo. Ale takie stanie 2-3 metry do tyłu dotyczy tylko ball handlerów z podejrzanym rzutem (albo LeBrona, który zapomina, że jest najlepszym koszykarzem na świecie), bo jak ktoś chce podwajać np Yao od takiego Wade'a i zostawiać Dwyane'owi 3 metry wolnego, to życzę mu powodzenia, ale Wade za każdym razem będzie miał miejsce, żeby wejść w kozioł i zrobić krzywdę. Jedyny moment kiedy warto coś takiego zrobić to kończące się 24 sekundy. To samo się tyczy Magica i Barkleya. No i oni u mnie raczej nie grają jak dzisiejsi guardzi w HCO (tak, Magic też na nowych przepisach się do tego nie nadaje) przodem do kosza, więc okazji do rzutów off the dribble wcale tak wiele nie będzie.

 

Także odpuszczanie na mid range wcale nie musi się skończyć mid range jumperem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karpik, ale Magic ma mocno przeciętny midrange game. to że ktoś stamtąd trafia, to nie znaczy jeszcze że jest świetny. słabość Magica na midrange objawia się w tym, że nie jest w stanie rzucać stamtąd punkty seriami. jak ktoś Magica odpuszcza by rzucał jako spot up shooter, zupełnie niecontestowaney, to dla mnie jest nieporozumienie, ale Magic grający pick and rolla, na który defensywa reaguje obroną "under" to taktyka, którą prawdopodobnie byśmy dzisiaj ujrzeli. Penny jest lepszym shooterem off the dribble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ty też na jakiejś podstawie chyba stwierdziłeś, że Magic ma mid range mocno przeciętny.

 

Parker jest zdecydowanie lepszy off the dribble, ale co do set shots to mam wątpliwości.

 

Z tym odpuszczaniem to nie wiem, ja rozumiem przez odpuszczanie to jak Spurs bronili LeBrona albo jak wszyscy bronią Rondo. Ale takie stanie 2-3 metry do tyłu dotyczy tylko ball handlerów z podejrzanym rzutem (albo LeBrona, który zapomina, że jest najlepszym koszykarzem na świecie), bo jak ktoś chce podwajać np Yao od takiego Wade'a i zostawiać Dwyane'owi 3 metry wolnego, to życzę mu powodzenia, ale Wade za każdym razem będzie miał miejsce, żeby wejść w kozioł i zrobić krzywdę. Jedyny moment kiedy warto coś takiego zrobić to kończące się 24 sekundy. To samo się tyczy Magica i Barkleya. No i oni u mnie raczej nie grają jak dzisiejsi guardzi w HCO (tak, Magic też na nowych przepisach się do tego nie nadaje) przodem do kosza, więc okazji do rzutów off the dribble wcale tak wiele nie będzie.

 

Także odpuszczanie na mid range wcale nie musi się skończyć mid range jumperem.

 

Jest różnica między1-2 a 3 metry wolnego, gdzie będzie miejsce do wjazdu. Jest różnica czy idziesz górą czy dołem na zasłonach. Ogólnie to uważam, że masz za dużo zawodników, których wartość największa jest blisko kosza. Zgodziłeś się, że w latach 80 można było grać 3 zawodnikami na low post, obecnie to praktycznie niewykonalne. Wiem, że masz sporo opcji w HCO ale im ciaśniej pod koszem rywala tym gorzej dla ciebie i dlatego uważam, że twój atak jest przeciętny (jak na Magica czy Barkleya). 

 

W set shots może jest lepszy niż Parker ale ważniejsze dla PG jest off dribble czy po zasłonie. A pozwolenie na rzucanie mid range czy Barkleyowi czy Magicowi to zwycięstwo defensywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W set shots może jest lepszy niż Parker ale ważniejsze dla PG jest off dribble czy po zasłonie. A pozwolenie na rzucanie mid range czy Barkleyowi czy Magicowi to zwycięstwo defensywy.

Ale Magic w dzisiejszych czasach nie byłby PG, tylko point forward. On bardzo mało grał kozłując przodem do kosza, nie miał crossovera itd., jak już klepał, to albo szukając entry pass albo tyłem do kosza, co jak wiemy jest dziś mocno ograniczone (w dużej mierze należy za ten stan rzeczy dziękować innemu graczowi z mojej ekipy). Także jakbyś przeczytał co mam zamiar grać Magiciem w HCO, to byś zauważył, że okazji do rzutów off the dribble czy po zasłonie wiele nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.