Skocz do zawartości

All-time fantasy 2014 - wowo


wowo

Rekomendowane odpowiedzi

W obronie jest oczywiście słaby w m2m ale w team D potrafi się wpasować. Nie jest na pewno dziurą jak Nash

 

Hoho, wręcz przeciwnie. Gdyby mi się chciało, to po jakichś 2 minutach poświęconych na sprawdzenie mógłbym z czystym sumieniem napisać, że jest najgorszym obrońcą z pozycji 2-3 w tym drafcie, ale mi się nie chce, więc napiszę, ze jest jednym z 3 najgorszych. Nie sądzę, żeby była tu możliwość pomyłki.

 

Ray Allen z tamtych czasów to wycieraczka z napisem "herzlich wilkommen".

 

 

Ogólnie zajebiście mi się podoba ten skład do pewnego momentu, kiedy przestaje mi się podobać. S5 jest mega moc, ale później coraz gorzej. Nie jestem wcale członkiem chóru haterów Josha, często rzeczy, które ten chór wygaduje bardzo mnie dziwią, ale tutaj to jest dość kiepski pick. Jeśli ma być gra hco-heavy i zwalnianie tempa, to para Smith-Wallace będzie tu robić za niezłą kulę u nogi. Podobna sytuacja jak z Bowenem - strejdowałeś 6kg ataku za 0.5kg obrony. Jednego z nich można by było przeboleć, ale dwóch...

 

Brak prawdziwego zmiennika na C też boli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wowo

 

ja się nie będę nad tobą znęcał za ławkę, ale dość zdawkowo opisałeś swój atak i chciałbym, żebyś trochę rozjaśnił, jak to ma wyglądać, bo piszesz o Adelmanie, ale w twoim opisie nie doszukałem się nic na ten temat. Iguodala ma być głównie cutterem? Allen i Curry shooterami po odegraniach Hakeema?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chytruz z tego co oglądałem Allen w obronie zespołowej nie był tak fatallny jak w m2m. Dawał radę nawet dobrze się ustawiać czy schodzić do pomocy. Paytonem bym go nie nazwał ale znacznie rzadziej wyłamywał się z team D niż late Bryant czy momentami T-mac (wiem, że DRAPM ma -1.1). Ale że jest jednym z najgorszych obrońców na 2-3 w tym drafcie mogę się w sumie zgodzić.

 

Co do Smitha i Wallace'a to jednak nie 0.5 kg obrony ale zamiana 6kg ataku na 3/4 obrony i mogę z tym żyć. HCO heavy podczas pobytu na boisku przede wszystkim S5. Przez krótkie minuty będę chciał grać bardzo agresywnie i napierać wszystko co się da w transition. W zależności od lineupu u mnie, który będę dostosowywał do rywala.

 

Wychodzę z założenia, że podczas minut bez Olajuwona najważniejsze jest stracić jak najmniej punktów i dlatego wybrałem szybkich i długich obrońców, którzy zwłaszcza gorszym ballhandlerom czy zawodnikom z 80s powinni sprawić wuchtę problemów. Poza tym mogę zawsze wychodzić z np. Johnsonem aby Curry siał zamęt z ławki choć raczej rzadko. 

 

@jednras: napisałem, że najbliżej do Adelman ofesne- wysoki pace, egzekucja. Szczegóły będą w gameplanach ale napisałem, że poza Hakeemem wykorzystuje pick and pop na otworzenie high-low, daje Webberowi grać z high post dla dwóch zapierdalających off ball Currego i Allena, sporo backdoor cutów (zwłaszcza przy Webberze). 

Edytowane przez wowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie napiszę po raz trzeci tego samego, więc dokładnie taki jest plan. W obronie w ogólę nie gram kompletnie nic innego niż każdy swego a na Jamesa rzucam na zmianę Allena i Currego. Nie, żeby Spurs czy Mavs pokazali jak się broni np. Jamesa. Nieeee, ja jadę przeciwko najlepszym wjeżdżającym Stefanem Curry a na dokładkę jak już Hakeem obroni wjazd to wyprowadza mi kontry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no  january - Ibaka z Joshem chyba jednak nie wygląda w cale lepiej ;]

 

bez kszty złośliwości wowo, ale widzę spore podobieństwa między Twoją, a moją ławką.... są trochę spitolone, ale ja się cieszę, że mam Iversona, a nie Smoova.

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem Chytruz ale tak sobie zamarzyłem i tak mam. Jak nie kupicie mojego gameplanu to opdadnę przez ławke i tyle. 

 

Zobaczymy  przy poszczególnych pojedynkach bo jednak starterzy plus 6th man są dużo ważniejsi niż ławka a że kilka pomysłów mam to zobaczymy czy się uda czy nie. Oczywiste są dla mnie wątpliwości co do mojej ławki ale będzie ciekawie przy gameplanach.

 

Aldrige lepszy w obronie niż Smith, Kemp półka KG i Duncana w obronie, Lillard to All-time rozkurwiator i Parker się do neigo nie umywa, Cooper lepszy fit niż Allen, Ibaka rozwiązałby moje problemy na ławce, zamiast Smitha (przypominam, że Ibaka wg. kamer contestuje mniej rzutów niż sam Kendrick Perkins i w obronie bliżej mu do Jordana niż Smitha a jego jumper widzieliśmy jak się obsrał). Generalnie przypomina mi się nie kto inny tylko Bonus BGC w lufa wywiad:

http://www.youtube.com/watch?v=IpZKml-MJI8

Edytowane przez wowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ibaka nie nadaje się do szorowania kibli na dworcu centralnym.

 

Smith w smallballu w roli Bosha sprawdzi się sto razy bardziej bo jest zwyczajnie lepszym obrońcą, szybszym i contestuje więcej rzutów. A jeśli miałbym stawiać na mid range jumper obu panów to wziąłbym Lamarcusa albo Horforda (co było kuszące swoją drogą).  

 

@raper: teraz zobaczyłem dopiero odnośnie pace. Zobacz zespoły Adelmana grające świetnie w HCO i mające dobrą egzekucje jaki miały pace. Pace nie zależy od tego czy grasz transition czy HCO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakty są takie że masz dwóch skrzydłowych / tweenerów?[Geralt to w ATL na PF się jednak nie nadaje], którzy w dużym przybliżeniu mają podobny skillset i w dodatku żaden z nich nie może bronić dużych ludzi, których w ATL będzie na PFie sporo i takiego smitha zjedzą i wysrają w dowolnej chwili a Geralta nawet nie zauważą.

W dodatku przy tych minusach żaden nie daje Bastillona, znaczy się spejsingu [Geralt coś tam jakoś tam ale i tak kiepsko] i faktycznie wejście na boisko obojętnie którego z nich powoduje na all-time level takie czy inne problemy.

 

 

więc moim, i przypuszczam nie tylko moim, zdaniem taki Bosh byłby dla Ciebie lepszym fitem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jednras: napisałem, że najbliżej do Adelman ofesne- wysoki pace, egzekucja. Szczegóły będą w gameplanach ale napisałem, że poza Hakeemem wykorzystuje pick and pop na otworzenie high-low, daje Webberowi grać z high post dla dwóch zapierdalających off ball Currego i Allena, sporo backdoor cutów (zwłaszcza przy Webberze). 

 

no ok, choć trochę to dla mnie ogólne. ale rozumiem, że w gameplanie będzie szerzej, więc spoko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fakty są takie że masz dwóch skrzydłowych / tweenerów?[Geralt to w ATL na PF się jednak nie nadaje], którzy w dużym przybliżeniu mają podobny skillset i w dodatku żaden z nich nie może bronić dużych ludzi, których w ATL będzie na PFie sporo i takiego smitha zjedzą i wysrają w dowolnej chwili a Geralta nawet nie zauważą.

W dodatku przy tych minusach żaden nie daje Bastillona, znaczy się spejsingu [Geralt coś tam jakoś tam ale i tak kiepsko] i faktycznie wejście na boisko obojętnie którego z nich powoduje na all-time level takie czy inne problemy.

 

 

więc moim, i przypuszczam nie tylko moim, zdaniem taki Bosh byłby dla Ciebie lepszym fitem

 

A gdzie napisałem, że by nie był? Brałbym z pocałowaniem ręki ale już go nie było przy tych pickach. Tylko Smith na PF czy nawet Wallace na PF nie mają za zadanie zatrzymać 1on1 Kempa czy Barkleya. Trapowanie, presja na całym boisku, pomoc, podwajanie i ogólne pojęte intensity w obronie (znowu odwołam się do Heat) gdzie Smith może pełnić rolę C. To jest piekiełko zwłaszcza dla graczy przyzwyczajonych do grania 1on1, nie znającym strefy czy umiejętnego trapowania. Nie wiem czy jest sens, żebym pisał to samo w co drugim poście swoją drogą. 

 

Tak Smith ma swoje duże ograniczenia w ataku ale jest dużo lepszym obrońcą niż Ibaka. Mam tweenerów do trochę innego grania niż stanie i patrzenie jak Shaq będzie masakrował mi drużynę. Myślałem, że wyjaśniłem to w miarę jasno ale najwyraźniej mam problem z wyrażeniem swoich myśli. Najwyraźniej również nie wszyscy wiemy na czym taka obrona polega a przykład Bosha w Heat grającego na C nic nie pokazuje jak mniemam. A Smith jest lepszy w takim graniu. Poza tym cały czas rozmawiamy o Smithie i mojej ławce a nie o S5, która ma kluczowe znaczenie zawsze. 

 

Ale na wszelki dopiszę: tak nie mam backup C. Tak Smith nie potrafi rzucać. Tak mam dwóch tweenerów z obroną, którzy nie słyną z poprawiania spaceingu. Nie nie zmierzam kryź Smithem Shaqa czy KAJ-a 1on1. Wiem, że swoje oddam ale po to wziałem dwóch kozaków w obronie, żeby zaskoczyć rywala i stracić w ogólnym rozrachunku mniej niż z typowym PF-em czy C, którego też by wysrali topowi playerzy. Możliwość bronienia wielu pozycji w określonych lineupach, szybkość i długie szybkie łapy dadzą mi więcej niż dobranie zwykłego klocka, który nie dałby sobie rady i tak w skali ATL z bronieniem m2m. Wiem, że to ryzyko, że wiele osób uzna to za niewypał, nawet jak rozpisze szczegóły w gameplanie ale nie zamierzałem ułatwiać sobie zabawy od początku bo z tego też wyniosę więcej niż gdybym dobrał na ławkę JJ+Aldrige/Martin+Conley. Zresztą kalkulacje myślę zysków i strat i będzie często na moją korzyść ze względu na to kto gra najwięcej boisku i jaką potęgą jest to S5.

 

Wallace to w tej zabawie, gdzie każdy jest kozakiem zza łuku, jest znośny. 

 

A co do Bastillona to tak sobie myślę, że tutaj mój role player Josh Smith jest po prostu spejsing killer, zabójca mojej ofensywy, natomiast Artis Gilmore grający w S5 obok Hakeema dawał spaceing mistrzowski.

Edytowane przez wowo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

więc moim, i przypuszczam nie tylko moim, zdaniem taki Bosh byłby dla Ciebie lepszym fitem

pomimo jak kwasowo to brzmi to można się nawet z tym zgodzić

 

niestety takie łakome kąski to ludzie już w czwartych rundach łykają ;]

 

Chris Bosh elite fit na PF all time !

 

<zwala>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wowo,

Artis Gilmore siedział w pomalowanym i kończył. jego shot selection to głównie dunki lub layupy/haki. Josh Smith myśli że umie rzucać a nie umie. wychodzi daleko od kosza, nagle odpala trójkę. z tego co pamiętam Gilmore'a widziałem w roli Otisa Thorpe'a, który też tylko kończył z pomalowanego. z perspektywy czasu inaczej bym ułożył ofensywę pod Hakeema (swoja drogą pamiętam że byłem zażenowany poziomem komentarzy na jego temat. pisali że nie potrafił kryć PFów, że jest za wolny na PFa, że nie gra face-up, za słaby range, że jest typowym klockiem grającym tyłem do kosza - to były kompromitujące komentarze obnażające tych którzy to mówili). widziałeś może jak grał Josh Smith w playoffach przeciwko mocnym defensywom?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.