Skocz do zawartości

All-time fantasy draft - skład Biała Czekolada


BiałaCzekolada

Rekomendowane odpowiedzi

 

na wysokiego przeciwnika [pfs like Duncan/Malone/Rodman/Sheed/Nowtizki/Webber, czyli całkiem sporo] możesz też wyjść parą Robinson - Sabonis

ktoś ci wytknie że niby twój high post offence wyglądałbym wtedy słabo, ale mając tmaca/roya/nasha jakoś bym się tym nie przejmował, masz wystarczająco firepower z obwodu że stawiający picki DRob i czytający gazetę na 6-7 metrze sabonis są całkiem dobrym fitem

 

chodziło oczywiście o low post

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR bardzo dobry i trudno się do czegoś doczepić. tylko ja dalej nie wiem co ty grasz? kto jest w ogóle twoją pierwszą opcja? Tmac gra z piłką czy bez niej? grasz up-tempo czy zwalniasz grę? pick and rolle trapujesz czy nie ? napisałeś tylko tyle że z Sabonisem nie grasz uptempo i tyle z taktycznych założeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PR bardzo dobry i trudno się do czegoś doczepić. tylko ja dalej nie wiem co ty grasz? kto jest w ogóle twoją pierwszą opcja? Tmac gra z piłką czy bez niej? grasz up-tempo czy zwalniasz grę? pick and rolle trapujesz czy nie ? napisałeś tylko tyle że z Sabonisem nie grasz uptempo i tyle z taktycznych założeń.

To wszystko zależne od matchupu - ale generalnie piłka w rękach Nasha, a jak wiadomo kiedy piłka jest w rękach Nasha - to jest też u wszystkich :)

 

Minuty z Sabonisem - bankowo HCO, wszystkie pozostałe raczej up-tempo, ale nie zawsze będę chciał wymieniać się na ciosy - bo nie zapominam o tym że każdy z moich graczy odnajduje się świetnie w wolniejszej koszykówce. To też zależy od matchupu, bo jak trafię na Hibberta czy Billa Waltona na boisku, to zalatam ich Horacem i DRobem all the fuckin time.

 

Trapowanie picków to też nie zawsze ma sens - bo nie zawsze będzie mi się opłacało wyciąganie wysokiego spod kosza, szczególnie że rim protectora mam tylko jednego.

 

TMac sporo off-ball, a może czasami zagram nim na point forwardzie w ataku - ale tutaj też zależy czy na matchupie będzie Schrempf czy Duncan.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli twoją pierwszą opcją jest Nash, a drugą TMac? grasz szybko czy wolno? bardzo ładnie napisałeś swój opis, ale to bardziej opis zawodników, a nie zespołu, bo ja dalej nie mam zielonego pojęcia co ty chcesz grać. wątpliwości natomiast mam masę jak to ma wyglądać (wątpliwości w sensie nie wiem jakim stylem twój zespół ma grać), bo masz kilku gości którzy mieli w swoich zespołach bardzo wysokie usage, więc tutaj siłą rzeczy nie będą grali w takich rolach w jakich grali w swoich zespołach. mam też wątpliwości jak chcesz grać w defensywie, bo z założeń taktycznych w zasadzie nic tam nie ma. atakujesz offensive glass czy bardziej transition D? wychodzisz agresywnie na pickach a la Miami, czy zostajesz w pomalowanym a la Shaq? to są rzeczy które decydują o obliczu twojego zespołu, więc trudno mi sobie wyobrazić jak możesz opisać zespół bez podania takich podstawowych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Specjalnie dobierałem skład tak, żeby w s5 mieć bardzo szybkich i mobilnych zawodników, dla których nie będzie problemem błyskawiczna gra w ataku i co ważniejsze, zorganizowany powrót do obrony. Defensywne schematy zostawiam na gameplan, ale przeważnie będę atakował ofensywną zbiórkę tylko jednym z dwójki Horace/Kawhi – żeby wrócić w stylu obecnej Indiany do obrony z tymże Robinson jest w tym ze dwa razy szybszy od Hibberta etc.

 

czyli twoją pierwszą opcją jest Nash, a drugą TMac? grasz szybko czy wolno? bardzo ładnie napisałeś swój opis, ale to bardziej opis zawodników, a nie zespołu, bo ja dalej nie mam zielonego pojęcia co ty chcesz grać. wątpliwości natomiast mam masę jak to ma wyglądać (wątpliwości w sensie nie wiem jakim stylem twój zespół ma grać), bo masz kilku gości którzy mieli w swoich zespołach bardzo wysokie usage, więc tutaj siłą rzeczy nie będą grali w takich rolach w jakich grali w swoich zespołach. mam też wątpliwości jak chcesz grać w defensywie, bo z założeń taktycznych w zasadzie nic tam nie ma. atakujesz offensive glass czy bardziej transition D? wychodzisz agresywnie na pickach a la Miami, czy zostajesz w pomalowanym a la Shaq? to są rzeczy które decydują o obliczu twojego zespołu, więc trudno mi sobie wyobrazić jak możesz opisać zespół bez podania takich podstawowych informacji.

Nie, raczej TMac jest pierwszą w ataku, ale to Nash jest odpowiedzialny za kreowanie gry. TMac to świetny playmaker, ale u mnie tylko secondary ( a czasem nawet jeszcze za Royem).

 

Rolę Robinsona i Sabasa już po krótce opisałem, Kawhi, Horace i Kukoc to rolesy a Roy wychodzi jako instant O z ławki.

 

Z Robinsonem na boisku jeśli będę trapował to tylko Horacem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, w 93r Barkley ma englemannowskie DRAPM na poziomie Pippena (obaj 1.7). Czy to znaczy, że:

1) Barkley nie jest jednak dziurą w obronie

2) Pippen jest przeceniany

3) To DRAPM jest zwyczajnie zjebane

 

???

To nie jest wniosek tylko na podstawie RAPM, ale wszystko po trochu od 1 do 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten prawdziwy RAPM jest od 98 roku. poprzednie statsy RAPM są tworzone na podstawie boxscore i jak wszystkie boxscore statsy mają się do obrony nijak. tak więc darujcie sobie te dyskusje o tym czy jest zjebane. po prostu możecie założyć że nie ma RAPM przed '98. tak samo ktoś tam w temacie obok twierdził że chyba Kemp '95 ma wysoki RAPM - tak samo, bezużyteczny argument, to są boxscore statsy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Kukoc mi tu całkowicie psuje efekt, bez kitu. Wolałbym nawet Ryana Andersona.

To był trochę panic move, bo wszystko co miałem na wish-list już poszło a strasznie zajarałem się wizją posiadania Schrempfa w składzie, więc awaryjnie uderzyłem w coś najbardziej podobnego do niego. Stąd Kukoc. Ale on u mnie gra jakieś ochłapy w 2 kwarcie i kawałek 3.

Edytowane przez BiałaCzekolada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dzisiejszej pewnie by grali grantem i oakiem..... no chyba ze w dzisiejszej znaleźli by się również olajuwon, ewing i tego typu misie, wtedy  oddali by oakleya

anyway, cytowanie Xamela[!!!!!!] i ronina jako ludzi którzy mieli pojęcie to nie jest żaden argument

tzn ronina mało pamiętam, ale pod koniec walił niesamowite bzdury i ogólnie ciężko mu było wyjść poza 'Jordan & Wade, Jordan & Wade'

Xamela wszyscy dobrze znamy i pamiętamy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.