Skocz do zawartości

All-Time Fantasy Draft - Skład P_M


P_M

Rekomendowane odpowiedzi

to są jednak drobne wady w porównaniu do tego co mają inni. defense jest bardzo dobry, bo nie ma żadnych dziur w stylu Barkleya czy Kevina Love'a, chociaż brakuje team elite anchora, które mają inne drużyny. za takiego nie można uważać ani Kareema ani Kempa, chociaż łącznie są całkiem spoko. natomiast atak masz najlepszy. spacing, playmaking, egzekucja, post offense. jak nie złapiesz foul trouble to top3 team.

 

A co powiesz o Battierze jako team elite anchora w D? u mnie może robić za takiego Pippena w team D, staty też pokazują, że jest wybitnym obrońca i ma ogromny wpływ na drużynę w tym aspekcie. U mnie Battier miałby ten komfort, że plastrem mógłby być Cooper, a te wszystkie małe rzeczy mógłby robić Battier. Duet Cooper-Battier imho mógłby być lepszy defensywnie niż Jordan-Pippen.

 

 

To aż taka różnica między 81 i 82? W takim razie zignorujmy wszystko po 81 :smile:

17,9 ma grając 3 mecze.

Lakers 13' mieli Artesta, który jest dziadkiem i Howarda po kontuzji. To nie są dobrzy obrońcy. 

A Camby był akurat problemem na zbiórce, zespół z nim się w latach, których masz pogarszał na zbiórce, jak wchodził. Pogarszał(!). 

I uwierz mi nie patrzyłem u Jabbara na ast% tylko na trb%. Łatwo to u Jabbara akurat odróżnić. ast% ma wyższe :]

 

Tak, aż tak różnica jest między 81, a 82. To tak jak w przypadku boksera jedna porażka jedno KO, jeden rok później i kończysz z niczym. Z resztą nie po to wybieraliśmy sezony, żeby teraz odpierdalać manianę. W takim razie weź też pod uwagę sezony po pre 79 a tam Kareem ma średni TRB% równy 18,1% a w jednym sezonie zaliczył DRB% wynoszące 30,5%, Hakeem miał najwyższe 28,3%.

Kareem ma łącznie 6 sezonów + 18 TRB%, a Hakeem 5. Tak samo jak różnica była przy Dr. J, którego bronił January, tam samo jest i teraz.

 

Żart Ci nie wyszedł career ast% jest niższe od TRB% chyba, że RappaRowska matematyka pokazuje, że 14,6>15,7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Tak, aż tak różnica jest między 81, a 82. To tak jak w przypadku boksera jedna porażka jedno KO, jeden rok później i kończysz z niczym. Z resztą nie po to wybieraliśmy sezony, żeby teraz odpierdalać manianę. W takim razie weź też pod uwagę sezony po pre 79 a tam Kareem ma średni TRB% równy 18,1% a w jednym sezonie zaliczył DRB% wynoszące 30,5%, Hakeem miał najwyższe 28,3%.

Kareem ma łącznie 6 sezonów + 18 TRB%, a Hakeem 5. Tak samo jak różnica była przy Dr. J, którego bronił January, tam samo jest i teraz.

No to trzymajmy się twoich lat, i tak wychodzi przeciętna zbiórka. 

W ogóle się nie odniosłeś do Camby'ego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak dokładnie o to mi chodzi - by tobie zaprzeczać. bo KAJ był scrubem na zbiórce, a Kempa mogę pominąć z przyczyn bliżej nieokreślonych. Kareem zbierający 15% to nie jest zły wynik. przereklamowana to jest jego zbiórka z 70s, bo tam był zupełnie osamotniony na zbiórce (kim to Lakers nie grali na PF, śmiech na sali) i niby robił po 18% TRB, ale jego zespół był najgorszy w lidze w zbieraniu. w 80s po przyjściu PFa z prawdziwego zdarzenia oraz Magica, była już konkurencja o zbiórki i nie ma co robić z Kareema jakiegoś scruba. poza tym 15% zaniża jego umiejętność, bo Kareem mało atakował ofensywną zbiórkę będąc często inicjatorem ofensywy jako jej 1st option. Kareem był za to naprawdę solidny jako defensive rebounder. nie ma szału na poziomie all-time ale robienie z niego jakiejś dziury to nieporozumienie. do tego masz Kempa który jest bestią na zbiórce w playoffs. nie pamiętam już dokładnych numerów ale czy on nie miał TRB% w okolicach 20? Kemp to jest elite rebounder na PFa i tutaj on + Kareem to mocna tablica. tak więc nie pisałem tego by tobie zaprzeczać, po prostu nie masz racji. Kemp 96 + Kareem 80 nie mogą być uznani za słabą zbiórkę. z Cambym się z tobą zgadam, ale też przesadzasz, to nie jest qrwa Bargnani, Nuggets może lepiej zbierali bo Nene grał więcej, nie wnikam, ale Camby nie jest negatywnym zbierającym w normalnych okolicznościach, chociaż numery go na pewno przeceniają.

inna sprawa że pisanie tutaj o Hakeemie trochę mija się z celem. Hakeem 95 przestał być elite rebounderem, bo miał już 32 lata. w dodatku musimy wziąć pod uwagę że w ataku jako inicjator nie miał jak atakować off glass, a Rockets woleli Hakeema w transition D (był często pierwszy w transition D. jak Hakeem atakował offensive glass to niszczył co mogliśmy zobaczyć w jego młodszych dniach. jeśli chodzi o defensive glass Hakeem był elite rebounderem. numery tutaj nie oddają wszystkiego, bo jak skaczesz tyle do bloków i zmieniasz rzut po rzucie to trudno jednocześnie zebrać. po prostu nie dawał sobie zbierać przeciwnikom, gdy nie musiał jednocześnie blokować. poza tym Rockets 95 beznadziejnie zbierali bo grali bez PFa. wcześniejsze wersje Rockets były mocne na desce. także te numery są trochę przekłamane, nie biorą pod uwagę stylu gry (inicjator ofensywy, 1st & 2nd option, często daleko od kosza by miejsce innym zrobić do wjazdu wyciągając shotblockera - finały 95), oraz taktyki Rockets (transition D Hakeema). a pomimo tego w 93 był absurdalnie mocny na tablicach. także o ile zgodziłbym się że Kareem to żaden scrub na deskach, to do Hakeema mu sporo. Olajuwon był elite, numery niewiele tutaj mówią ze względów wyżej wymienionych. rozumiem że pobieżna analiza TRB% mogłaby prowadzić do takiego wniosku, ale to po prostu trzeba znać te zespoły żeby wiedzieć że statsy robią cię w bambuko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tymi Sonics problem był właśnie dlatego że McMillan nie grał w tamtej serii a to był moim zdaniem ich najlepszy perimeter defender. do game 4 w dodatku Payton grał śladowe ilości na Jordanie, dopiero później zaczął go bronić. może dlatego uważasz że Hawkins był przeciętny - nie był, ale MJ made him look average. to jest właśnie ten problem jak grasz przeciwko Jordanowi - wyglądasz na znacznie gorszego niż jesteś.

Hawkins był bardzo dobry w D i właściwie w tamtych finałach lepiej bronił Jordana niż Payton. MJ vs HH miał 13/32 FG i w sumie tylko 0,93 ppp, a vs Payton 12/24 FG i 1,08 ppp. (w całych finałach miał 0,97 ppp.)

 

inna sprawa że pisanie tutaj o Hakeemie trochę mija się z celem. Hakeem 95 przestał być elite rebounderem, bo miał już 32 lata. w dodatku musimy wziąć pod uwagę że w ataku jako inicjator nie miał jak atakować off glass, a Rockets woleli Hakeema w transition D (był często pierwszy w transition D. jak Hakeem atakował offensive glass to niszczył co mogliśmy zobaczyć w jego młodszych dniach. jeśli chodzi o defensive glass Hakeem był elite rebounderem. numery tutaj nie oddają wszystkiego, bo jak skaczesz tyle do bloków i zmieniasz rzut po rzucie to trudno jednocześnie zebrać. po prostu nie dawał sobie zbierać przeciwnikom, gdy nie musiał jednocześnie blokować. poza tym Rockets 95 beznadziejnie zbierali bo grali bez PFa. wcześniejsze wersje Rockets były mocne na desce. także te numery są trochę przekłamane, nie biorą pod uwagę stylu gry (inicjator ofensywy, 1st & 2nd option, często daleko od kosza by miejsce innym zrobić do wjazdu wyciągając shotblockera - finały 95), oraz taktyki Rockets (transition D Hakeema). a pomimo tego w 93 był absurdalnie mocny na tablicach. także o ile zgodziłbym się że Kareem to żaden scrub na deskach, to do Hakeema mu sporo. Olajuwon był elite, numery niewiele tutaj mówią ze względów wyżej wymienionych. rozumiem że pobieżna analiza TRB% mogłaby prowadzić do takiego wniosku, ale to po prostu trzeba znać te zespoły żeby wiedzieć że statsy robią cię w bambuko.

nie kupuję wytłumaczenia "musiał skakać do bloków, więc dlatego gorzej zbierał w obronie" ponieważ Hakeem w tych latach mniej blokował niż wcześniej, a mimo tego na desce się pogorszył.

 

słabość 1995 rockets w tym elemencie to jak już powinna mu pomóc w uzyskaniu większej ilości zbiórek (sam zresztą o tym piszesz przy KAJ). tak więc wygląda na to, że na siłę wybielasz tu swojego ulubieńca. bo owszem, pogorszenie jeśli chodzi o ORB można jak najbardziej wytłumaczyć tak, jak to robisz. ale nie wyjaśniłeś dlaczego zbierał też słabiej w obronie. (poza tym rockets w 90s, z wyjątkiem 1994, byli słabi na desce [DRB%], więc nawet nie można tu użyć wytłumaczenia jak w przypadku Nene.)

Edytowane przez lorak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hawkins był bardzo dobry w D i właściwie w tamtych finałach lepiej bronił Jordana niż Payton. MJ vs HH miał 13/32 FG i w sumie tylko 0,93 ppp, a vs Payton 12/24 FG i 1,08 ppp. (w całych finałach miał 0,97 ppp.)

 

 

Masz może jeszcze dane ile FT wymusił na Hawkinsie, a ile na Paytonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiednio 15 (14/17 FTA) i 14 (17/18).

 

Czyli mój eye-test, że na Paytonie Jordan częściej wymuszał faule per possesions się potwierdził. Niemniej jednak nie sądziłem, że Jordan tak słabo na Hawkinsie kończył. To, że D Paytona jest overrated to też wiedziałem. Przyjrzę się uważniej D Hawkinsa.

 

Jeszcze pytanie Lorak, skąd masz te dane?

Edytowane przez P_M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanie Lorak, skąd masz te dane?

Podbijam. Swoją drogą brakuje mi częstszych analiz play-by-play, które pozwoliłyby obalić parę wkurzających mitów. W stylu tego co udostępnił RappaR, który podrzucił fajne dane Gasola vs czołówka big men w NBA 09-10 i zamknął niedowiarkom gębę.

 

Rok temu robiłem FG i wymuszone TO i FT przeciwników Lebrona w PO (Mbah, Butler, George, Kawhi + Diaw), ale gdzieś zgubiłem całe dane :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Swoją drogą brakuje mi częstszych analiz play-by-play, które pozwoliłyby obalić parę wkurzających mitów. W stylu tego co udostępnił RappaR, który podrzucił fajne dane Gasola vs czołówka big men w NBA 09-10 i zamknął niedowiarkom gębę.

 

 

Ja pamiętam, że w finałach (chyba w 2 meczach, ale może w jednym? nie pamiętam) różnica między FG Gasola przeciwko Garnettowi i Perkowi wynosiła jakieś 60%. Nie w tą stronę, w którą by się mogło wydawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam. Swoją drogą brakuje mi częstszych analiz play-by-play, które pozwoliłyby obalić parę wkurzających mitów. W stylu tego co udostępnił RappaR, który podrzucił fajne dane Gasola vs czołówka big men w NBA 09-10 i zamknął niedowiarkom gębę.

 

Rok temu robiłem FG i wymuszone TO i FT przeciwników Lebrona w PO (Mbah, Butler, George, Kawhi + Diaw), ale gdzieś zgubiłem całe dane :(

Na nba.com są uzupełnianie zapisy video z meczów historycznych i z tego co widze można sobi na video obejrzeć wszystkie rzuty np takiego Wade'a z finałów 2006 - niestety jak na razie wczęsniejsze niż sezon 05-06 nie ma

Edytowane przez ely3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • wiLQ zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.